Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Noikia 7 plus
#26

Да споделя ... В XDA прочетох , че ако се изключи функцията за автоматично включване на режима за икономия на батерия , се удължава СОТ-а . И май това има ефект . Вече нормално е 6.5ч , а онзи ден на 12% батерия беше 7ч и 10 Мин .

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте! Да споделя нещо аз. Значи след последния ъпдейт (мартенския - 3.51F) забелязах следното:
като зареждам телефона с неговото си зарядно както всеки път до сега, вместо като стигне до 100% и да се изпише Charged  (т.е  Зареден - на мен интерфейса ми е на английски), пише 100% - Charging, и така си стои на 100% и все едно продължава да се зарежда. Аз разбира се като видя, че е на 100% го изключвам от зарядното, но вече не виждам да ми изписва, че се е заредил, а ми че продължава да се зарежда въпреки, че очивидно е зареден. Сега не знам при вас има ли такова нещо, няма ли? Бъг ли е някакъв или пък да не би да е понеже след ъпдейта не съм правил Factory reset на телефона. Не знам, но е тъпо да е така.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#28

При мен също е така.Оставих го 15-20 минути да постои,но продължи да си пише "Зарежда се".
Цитирай
#29

Хора, няма проблеми с това, при мен също седи на 100%, пише зареждане и след известно време си святка дисплея и казва "зареден".
П.с. А и като се замисля, от 99 на 100, има цял процент още който трябва да запълни.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
Цитирай
#30

Е ми преди просто в момента, в който станеше 100% изписваше "Зареден" и толкоз, а сега постоянно пише "Зареждане". Възможно е да е бъг след като и при колегата по-горе е така...
Цитирай
#31

Днес го бях забравил да се зарежда и като отидох да го взема пишеше "зареден".
Цитирай
#32

Снощи го оставих да се зарежда и по някое време през нощта гледам пишеше "Зареден". Може би, защото вчера дойдоха десетина ъпдейта сред, които и Actions Services (който не знам дали има нещо общо), но след това вече явно се е оправило надявам се.
Цитирай
#33

Здравейте всички. Аз не знам и не разбирам каква е тази мания по бързото зареждане.  Huh   Bu   Unknw_mini Facepalm1

На всички горди собственици на Nokia 7 plus препоръчвам да ползват друго зарядно, с по малък заряден ток който щади батерията. (както аз правя)

И да използват оригиналното зарядно или други зарядни с голям ток само в авариен случай. 
Това неминуемо ще удължи живота на вашата батерия.

Както вече видяхте, след последният ъпдейт до Android Pie, бързото зареждане е насилствено изключено, за да се избегне прегряване на самият акумулаторен пакет както и на целият телефон.

Сега, ако искате да зареждате телефонът си "бързо", трябва телефонът да бъде оставен и да не се използва.

Ако започнете да използвате телефона си докато той се зарежда в режим на бързо зареждане,  вграденият контролер автоматично ще намали зарядният ток който се подава към клетките за да се предотврати прегряване.

Отново, аз препоръчвам да се ползва друго зарядно от оригиналното което дава по малък ток. Колкото по малък толкова по добре (но и разбира се времето за зареждане се удължава.)

Например, ако ползвате 500 mA заряден ток, то на напълно изтощена батерия би отнело да се зареди най рано след 7.6 часа,  (акумулаторният Литиево-Йонен пакет на Nokia 7 Plus e 3800mAh (освен ако производителят не лъже).
3800mAh / 500 mA = 7.6 h (или 7 часа и 36 минути).

(Разбира се може да отнеме повече от това време, ако нещо необичайно се случи, наприемер батерията дефектира и температурата и се повиши, тогава вграденият контролер може да намали тока или напълно да прекрати зареждането.)

Също така не забравяйте, че за да се смени вграденият акумулаторен пакет на Nokia 7 plus, трябва да се разглоби почти изцяло целият телефон, а той е със залепен към основната рама дисплей, като има немалък шанс при разглобяването от некадърен и/или самоуверен и/или пишман 'специалист' въпросният да се повреди.

Довиждане.
Цитирай
#34

RyZen Ако мислиш да използваш телефона поне 5 години ще го правиш по твоя начин.Аз не робувам на телефони,те робуват на мен.След 2 години друг.
Цитирай
#35

Ето и от мен     
Цитирай
#36

(2019-05-20, 22:42:49)RyZen написа:  Здравейте всички. Аз не знам и не разбирам каква е тази мания по бързото зареждане.  Huh   Bu   Unknw_mini Facepalm1

На всички горди собственици на Nokia 7 plus препоръчвам да ползват друго зарядно, с по малък заряден ток който щади батерията. (както аз правя)

И да използват оригиналното зарядно или други зарядни с голям ток само в авариен случай. 
Това неминуемо ще удължи живота на вашата батерия.

Както вече видяхте, след последният ъпдейт до Android Pie, бързото зареждане е насилствено изключено, за да се избегне прегряване на самият акумулаторен пакет както и на целият телефон.

Сега, ако искате да зареждате телефонът си "бързо", трябва телефонът да бъде оставен и да не се използва.

Ако започнете да използвате телефона си докато той се зарежда в режим на бързо зареждане,  вграденият контролер автоматично ще намали зарядният ток който се подава към клетките за да се предотврати прегряване.

Отново, аз препоръчвам да се ползва друго зарядно от оригиналното което дава по малък ток. Колкото по малък толкова по добре (но и разбира се времето за зареждане се удължава.)

Например, ако ползвате 500 mA заряден ток, то на напълно изтощена батерия би отнело да се зареди най рано след 7.6 часа,  (акумулаторният Литиево-Йонен пакет на Nokia 7 Plus e 3800mAh (освен ако производителят не лъже).
3800mAh / 500 mA = 7.6 h (или 7 часа и 36 минути).

(Разбира се може да отнеме повече от това време, ако нещо необичайно се случи, наприемер батерията дефектира и температурата и се повиши, тогава вграденият контролер може да намали тока или напълно да прекрати зареждането.)

Също така не забравяйте, че за да се смени вграденият акумулаторен пакет на Nokia 7 plus, трябва да се разглоби почти изцяло целият телефон, а той е със залепен към основната рама дисплей, като има немалък шанс при разглобяването от некадърен и/или самоуверен и/или пишман 'специалист' въпросният да се повреди.

Довиждане.

Поради тази причина използвам обикновено зарядно от 2А. Отнема около 2 часа и половина. Ама над 7 часа кой ще се занимава да го чака, това е абсурдно! Дори преди 5 години зарядните бяха доста по-мощни от 500 мА... Смятам, че за 10 месеца, през които ползвам Нокиата няма промяна в поведението на батерията.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)