Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI - 9[10] обсъждане на бъгове и функции
#1

Като си говорим за достойнствата, на MIUI в една друга тема, нека покажем и дребните бъгове и недомислици на разработчиците Smile

Ето един много обсъждан бъг - Уведомленията на заключен екран са мираж на този етап и версия на MIUI
Лично мен ме дразни и факта, че за да ползвам теми и отключване с лице трябва да сменям региона
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • kotaraka79
Цитирай
Аксесоари
#2

Това което най- ме дразни в стоковия MIUI 9.5.13.0 е липсата на нормализация на иконите. Ако дисплея се настрои на "Голям "- иконите стават огромни.
Липсата на Теми за регион българия. Ако се сени на русия, например, за да се появят темите, не те предупреждава. че ще се инсталират допълнителни приложения (трябва да се махат ръчно) Не съм пробвал да сменя последователно 5-6 региона и да видя колко нежелани програмки ще ми лепнат.
Иначе не се оплаквам от липсата на всички шаренийки. Колкото по- малко по- добре (по- стабилна работа). И мисля да се придържам към региони в EU.
(това GDPR изглежда кара производителите да внимават какво пускат)
Цитирай
#3

Най-странното е, че онзи ден пихме биричка с една позната с Huawei p10 и там си имаше теми на регион България..
Така че... нещо двойни стандарти виждам.
Може би Xiaomi спазват някакви изисквания, за да стъпят в европа, а Huawei, като вече наложили се, си правят каквото си щат...
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • NTM
Цитирай
#4

(2018-06-30, 11:20:03)NTM написа:  Това което най- ме дразни в стоковия MIUI 9.5.13.0 е липсата на нормализация на иконите. Ако дисплея се настрои на "Голям "- иконите стават огромни.
Липсата на Теми за регион българия. Ако се сени на русия, например, за да се появят темите, не те предупреждава. че ще се инсталират допълнителни приложения (трябва да се махат ръчно) Не съм пробвал да сменя последователно 5-6 региона и да видя колко нежелани програмки ще ми лепнат.
Иначе не се оплаквам от липсата на всички шаренийки. Колкото по- малко по- добре (по- стабилна работа). И мисля да се придържам към региони в EU.
(това GDPR изглежда кара производителите да внимават какво пускат)

Аз пробвах Индия и за секунди ме заля мусор, хлам(както му викат рунсаците), после търкай ако си нямаш работа. Това наистина е доста дразнещо
Чакам си часовете за отключване и разкаравам стоковия андроид на секундата!
Гледам са се появили един тон доработки на стоковия и доста положителни коментари(Masik 1.1) (MIUIPro)
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • NTM
Цитирай
#5

MIUI Pro вече е платено
Цитирай
#6

Все още се намират линкове  Big Grin
MIUIPRO10 - 8.6.21

MIUIPRO10 - 8.6.28
Цитирай
#7

(2018-06-30, 11:38:20)sokkoban написа:  Чакам си часовете за отключване и разкаравам стоковия андроид на секундата!
Чакай да се позабавляваме още малко със сток-а. Засега се държат повече от културно. Резнали са темите, защото си знаят какво има там 
HOW MIUI THEMES BECAME A PROFITABLE BUSINESS, а също така е пълно с питания xiaomi how to disable ads in xiaomi themes
Положителното е че откакто съм махнал отметката за профилирани реклами (забравих къде беше из настройките) също няма нищо досадно. 
Дефолтните им настройки също ми се виждат културни. 
Като цяло с глобалната версия, глобален ром и регион в ЕС нямам забележки откъм прайвъси-то, а съм чувствителен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай
#8

И като си говорим за сток, ето че излезе ъпдейт  Big Grin
FULLOTA Redmi Note5 Global_V9.5.14.0.OEIMIFA

OTA Redmi Note 5 Global V9.5.14.0.OEIMIFA
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • NTM
Цитирай
#9

Уау, те са чули че си говорим нещо по адрес Smile

Edit: това обаче не е официален ъпдейт, при мен го няма
Цитирай
#10

Ще дойде...
Но това си е официално https://forum.xda-developers.com/redmi-n...e-t3799077
Цитирай
#11

(2018-06-30, 14:31:32)sokkoban написа:  Ще дойде...
Но това си е официално https://forum.xda-developers.com/redmi-n...e-t3799077

Ам то това (от линка) е ъпдейт с който пращат Орео-то на индийците. А ние сме едни гърди напред по дефолт. 
 Това не е за нас. Но и във номерата на ъпдейтите пак същото като с имената на телефоните. 
Ние доколкото знам ще чакаме официално MIUI 10 в началото на Юли. 
(аз няма да бързам да го слагам, за никъде не бързам, ни конкуренти, ни инвеститори имам - хаха)
* ще ловя бъговете на старото, но то пък не мога да хвана кой знае какво, с изключение на 1-2 неща, които дори не си струва да се споменават
Цитирай
#12

Не разбрах за бъга с уведомленията на заключен екран..... Какво им има?
Цитирай
#13

Твърдо - Xiaomi са изключили темите и Mi Message Services от Май месец в страните от Евро съюза, докато намерят начин да удовлетворят изискванията на новите регулации (GDPR). Не е нова информацията, но вероятно и за други ще е от полза.
Линк http://en.miui.com/thread-1906854-1-1.html

В допълнение, моите лични критерии за Privacy са напълно удовлетворени - дават възможност да изключиш телеметрия, аналитика, персонализация. Доволен съм. Ако зависи от мен ще им разпиша Smile
Разбирам, че те също трябва да се борят за дял от големите данни, без който няма как да прогресират и смятам че го правят чисто. (По- чисто от Гугъл)
Направи ми впечатление едно меню в раздела Прайвъси - Managed Device Info в което или са заложени нови (положителни) стандарти или аз още не го разбирам. (не съм пуснал приложения администратори)

(2018-06-30, 15:40:27)anonim4o написа:  Не разбрах за бъга с уведомленията на заключен екран..... Какво им има?

То и аз не разбрах. Ползвам смарт скрийн, със флип кейс и нямам заключен екран, а разчитам основно на гривна за смс и повиквания. 
Няма Ambient Display.
Цитирай
#14

Като имаш уведомления и светнеш екрана, без да го отключваш  не се вижда нищо.
Това за сега е мираж в 9-ката


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

На мен ми излизат такива уведомления на заключения екран като на снимката. Какво още трябва да има? С редми ноте 5 съм и версия 9


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 3 потребители изказват благодарност на anonim4o за това мнение:
  • milenvn, NTM, sokkoban
Цитирай
#16

Това изобщо не е бъг взимам си думите назад. Просто трябва да се пуснат уведомленията в настройките
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • NTM
Цитирай
#17

От къде точно ?

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#18

Мисля че е от Настройки - Заключен екран и парола - Разширени настройки - Върху заключения екран.
Но не съм сигурен
Цитирай
#19

Като цяло съм много доволен от стоковия MIUI 9.5.13.0 .
Има обаче 2 неща, които леко не ми допадат. Едното е белите рамки около иконите:
[Изображение: Screenshot_2018-07-01-00-02-54-417_com.miui.home.png]

Другото което не ми харесва е, че от Контакти не може да се набира директно, а трябва да се влезне в дадения контакт и от там вече да набереш. Преди имах LG и съм свикнал да набирам директно, но това е дребен яд Smile


Цитирай
#20
Thumbs Up 

(2018-06-30, 19:22:26)speedemon написа:  От къде точно ?

Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#21

За колегата от по-горние пост. Белите рамки са според зависи от темата, смени си я у ше имаш разлипен вид, или си ги промени с програма за промяна на иконките. Относно контактите си е така. Но аз ползвам предимно дайлера за хората с които говоря често, за останалите си е както описваш, но се свиква

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#22

Коя тема маха белите рамки?


Цитирай
#23

Слагах очила да гледам белите рамки със със темата по default и Limitless и доколкото видях това са по- скоро 3д ефекти около иконите според фона.
Виждал съм тема наистина с големи бели рамки. Аз карам с един прост ланчър Evie и там иконките са малко по- класически.
* За пробата тоя път избрах US регион. Проверих после за нови програмки - няма Smile
Цитирай
#24

Сложих парола, пръстов отпечатък и лицево разпознаване на регион русия и уведомленията на заключен екран спряха. Във всички настройки е нагласено да се показват но на екрана ги няма. Пробвах с премахване на парола но пак същата работа. Някой да има идеи? Екрана светва но няна изобразени уведомления.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#25

Не става ясно коя версия на софтуера е?
Ако си на 9 върни отново регион България
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)