Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Скриване на снимки в карта памет
#1

Здравейте, имам няколко въпроса. Искам да скрия снимки в картата памет, пробвах с няколко приложения и се получава успешно. Та въпроса ми е когато скрия тези снимки ако картата се сложи на друг телефон ще излязат ли или ще останат скрити. Също така ако искам да са пак видими трябва ли задтлжително на същия телефон със съответното приложение да го направя или може да стане на друг телефон със същото приложение? Може ли да сложа парола на картата памет и как? Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

QuickPic има опцията. Реално добавя файл .nomedia и не излизат и на другия апарат.

Sent from my LG G4 using TapatalkPro

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#3

Файлът .nomedia скрива снимките от Галерията, но могат да се видят чрез Файлов мениджър.

#TeamPixel
Цитирай
#4

За скриването няма проблем направил съм го и не се виждат абсолютно никъдe, въпроса ми е както казах по горе за друг телефон и за връщане на снимките във видимо състояние.
Цитирай
#5

На Huawei P9 lite,в неговия си файлов мениджър имаше папка сейф,където се влизаше или с отпечатък,или с код.След като смених телефона,на другия телефон тази папка не се вижда.Папката я правеше в sd картата, а нея я слагам на другия телефон.Предполагам,че ако следващия телефон е същата марка и модел,и качиш същото приложение и на него,можеш да видиш пак снимките,при условие че са на картата памет.Иначе сигурно няма да стане.

Изпратено от моят Moto G (5S) Plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

(2018-07-01, 19:55:06)chaneto80 написа:  Здравейте, имам няколко въпроса. Искам да скрия снимки в картата памет, пробвах с няколко приложения и се получава успешно. Та въпроса ми е когато скрия тези снимки ако картата се сложи на друг телефон ще излязат ли или ще останат скрити. Също така ако искам да са пак видими трябва ли задтлжително на същия телефон със съответното приложение да го направя или може да стане на друг телефон със същото приложение? Може ли да сложа парола на картата памет и как? Благодаря предварително.

Кажи коя програма ползваш? По принцип някои програми слагат в папката само файл .nomedia, което е тъпо и не вирши работа. Други променят името на файла като трият и разширението jpg. Трети ги местят в собствена папка и пак променят името. На някои е достатъчно само да преименуваш файловете и да си сложиш разширение jpg. Но примерно заключали ги с вградената опция в галерията на LG, и да преименувам нищо не става.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

Използвам GalleryVault или Asus file manager. И двете вършат работа.
Цитирай
#8

chaneto80 , с GalleryVault нищо не става, явно ги криптира. Но с Asus file manager се получи и сега ще ти обесня как става номера. Скритите файлове (Скрит шкаф) са в скрита папка ".HiddenCabinet" на вътрешната памет на телефона. За това ти трябва файл мениджър, който поддържа опцията за показване на скрити файлове и папки. Asus file manager не я показва тази папка. Аз ползвам Solid Explorer, но опцията му трябва да се включи от настройки. Прехвърляш всички файлове (без ".password") от пака ".HiddenCabinet" от стария ти телефон на новия в същата папка и си готов. За целта обаче преди това инсталираш Asus file manager на новия телефон, скриваш само 1 снимка за да си направи папката, след това местиш всички скрити файлове (без ".password") в нея.

[Изображение: 22344654_m.png]
[Изображение: 22344649_m.png]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Благодаря ти много за отговора. Ако обаче както в случая моите снимки са на картата памет и директно ги крия там. Ако само преместя картата на друг телефон и изтгля asus file manager какво ще се случи? Ще са в скрит шкаф пак, ще мога ли да ги вибдаю изобщо и ше мога ли да ги направя видими отново? Сега съм с galery vault, по същия начин създава папка във вътршната памет hiden cabinet, но в нея има един единствен файл .password. След като преместя както казваш всички файлове без .password, какво се случва те видими или невиди са?
Цитирай
#10

Ако си заключил снимки от SD картата, Asus file manager създава същата папка (.HiddenCabinet) в нея. Така, че да, слагаш я в другия телефон и би трябвало да се покажат в скрития шкаф. Ако не се показват, качи я на компютъра или я преименувай, скрий 1 файл от SD картата колкото да си създаде сам папката и след това местиш само файловете в нея.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

А с gallery vault, няма да стане по този начин?
Цитирай
#12

Не, опитах и не стана.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#13

А дали може да се сложи парола, пин код на самата карта, и про всяко слагане в телефон или компютър без този код да не може да се вижда съдържанието?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)