Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Руут на М6 Note
#1

Здравейте!
Правя темата с идеята някой ако знае как точно се руутва телефона.
Гледах едни клипове,там инсталират QuickShortcutMaker,с него изкарват на екрана пряк достъп до Флайм акаунта .При мен такъв няма,сетих се че може да е Мейзу,избрах точния който е за руут.Преди това отидох в Настройки-Пръстови отпечатъци & сигутност-Заключване на приложение и заключвам Мейзу акаунта.Отивам на новия шорткът,казва ми че всичко е на моя отговорност и тн,дадох ок,поиска ми паролата за акаунта,въведох я,дадох ок и телефона се рестартира всеки път когато пробвам това нещо.
Цитирай
Аксесоари
#2

Върни му заводски настройки със изтриване на данни.
После пробвай пак да го рутнеш.
Цитирай
#3

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry71684767

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#4

Здравейте,оказа се че всичко е било наред,просто Root Explorer-а,дето съм го сложил се оказа смотан.Сложих Link2SD и всичко е ок сега.Махнах фабричните Дуо,Лични,Видео,Музика,Гугъл,Имейл,ТъчПал клавиатурата.Сега имам въпрос:понеже вчера сложих нов Dialer,,интересуваме ,мога ли да деинсталирам фабричния такъв без да се повреди нещо по ОС.
Благодарности на @sunmaster че ми отвори очите за руута.
Цитирай
#5

(2018-07-05, 07:29:56)JuliusCaesar написа:  Здравейте,оказа се че всичко е било наред,просто Root Explorer-а,дето съм го сложил се оказа смотан.Сложих Link2SD и всичко е ок сега.Махнах фабричните Дуо,Лични,Видео,Музика,Гугъл,Имейл,ТъчПал клавиатурата.Сега имам въпрос:понеже вчера сложих нов Dialer,,интересуваме ,мога ли да деинсталирам фабричния такъв без да се повреди нещо по ОС.
Благодарности на @sunmaster че ми отвори очите за руута.

Не съм пробвал,но мисля ,че не е добре да го деинсталираш. Опитай да го замразиш с някоя програма,виж как ще се държи телефона и го остави замразен. Но вероятно ще загубиш настройките за разговор и изключване на разговор с пауър бутона. По добре не го пипай според мен!
Искаш ли да ти отворя очите как да си направиш супер як звука през слушалки и да издухаш всички Хуавей и подобните?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#6

@sunnaster,благодаря!Ако желаеш,напиши го тук.В момента нямам много време за слушане на музика,затова и нямам нищо качено на телефона все още.А и нямам хубави слушалки.Когато ми се слуша музика,пуска Ютюб,където качеството е далеч отстрахотно.Но пък някой ентусиаст ще се зарадва,убеден съм.
Дайълърът няма да го махам,ок.Малко ми е тъпо с две икони,дали не може да се премахне,хихи?Махнах и фабричната клавиатура,сега съм само с GBoard.Нещо друго за махане има ли?
[-] 1 потребител изказва благодарност на JuliusCaesar за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай
#7

(2018-07-05, 08:41:05)JuliusCaesar написа:  @sunnaster,благодаря!Ако желаеш,напиши го тук.В момента нямам много време за слушане на музика,затова и нямам нищо качено на телефона все още.А и нямам хубави слушалки.Когато ми се слуша музика,пуска Ютюб,където качеството е далеч отстрахотно.Но пък някой ентусиаст ще се зарадва,убеден съм.
Дайълърът няма да го махам,ок.Малко ми е тъпо с две икони,дали не може да се премахне,хихи?Махнах и фабричната клавиатура,сега съм само с GBoard.Нещо друго за махане има ли?

Направи като мен. Аз съм си направил папка система в която слагам системните приложения които не ползвам,както и GSam battery monitor. Много полезна програма,изисква рут.
Сложих си и Wakelock detector,да следи какво харчи батерия подробно,също изисква рут.
И вчера имах 3 часа и 30минути разговори и 3 часа екран и бях на 40процента батерия на Мейзу М3 макс.
Махни всякакви антивируси.Сложи си гугъл хром. Ако искаш да ти идват нотификации на вайбър и пощи,задължително им сложи катинар. Отиваш на отворени приложения,надолу върху вайбър и пощи и тапваш върху катинара. За да имаш нотификации сигурни ,то трябва да не махаш тези приложения от отворените програми и когато рестартираш телефона да ги пуснеш веднага и със бутона назад да излезеш. Махнеш ли ги,забрави за нотификации на вайбър и пощи,като при вйбър изцяло липсват,а за пощите,идват когато решат и никога навреме.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#8

Това за нотификациите не ми е проблем,горе в лентата ми излизат.
Получи се проблем обаче-камерата и магазина крашват при отваряне.Нещо?

Гледам че на устройството ми пише че не е сертифицирано,а вчера беше Явно руута се е намесил и затова сега са ми прецакани магазина и камерата.Как мога да го оправя това?
Цитирай
#9

(2018-07-05, 09:22:02)JuliusCaesar написа:  Това за нотификациите не ми е проблем,горе в лентата ми излизат.
Получи се проблем обаче-камерата и магазина крашват при отваряне.Нещо?

Гледам че на устройството ми пише че не е сертифицирано,а вчера беше Явно руута се е намесил и затова сега са ми прецакани магазина и камерата.Как мога да го оправя това?

Направи хард ресет и на чисто,не връщай бекъп и т.н. После не слагай нищо което имаш така или иначе вградено. Тоест не слагай антивирус и някакви такива. Сложи си рут и готово. Не махай приложения изцяло ,а просто ги замрази.
Най-добре е да си изтеглиш рома за твоя телефон през телефона и да го преинсталираш. Аз така правя.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#10

През телефона не мога да тегля,остава една секунда на файла и прекъсва.Сега тегля зип-а на компютъра.Даже от днес има нова версия.Ако го ънруутна,дали ще се оправят приложенията и сертифицирането?И ако не стане с ънруут,при инсталиране на новия софт,дали всичко ще е ок?
Цитирай
#11

(2018-07-05, 13:04:18)JuliusCaesar написа:  През телефона не мога да тегля,остава една секунда на файла и прекъсва.Сега тегля зип-а на компютъра.Даже от днес има нова версия.Ако го ънруутна,дали ще се оправят приложенията и сертифицирането?И ако не стане с ънруут,при инсталиране на новия софт,дали всичко ще е ок?

При Мейзу,ънрута става с преинсталация. От личен опит ти го казвам. Единствено след такава преинсталация не ми дава ъпдейт по въздуха. 
Изтегляш ъпдейт зип,качваш го в телефона извън папки направо в паметта,тапваш върху архива,там ти изписва ,че си с рут и трябва да сложиш отметка на клеар дата,слагаш я и чакаш да се инсталира. След това ще си имаш всичко работещо.
При мен се получиха някои проблеми,които изчистих.
Ето какви. Последната Г версия 6.3.0.0 на операционната система за моя модел ,караше апарата да прегрява на моменти без да го пипам. само,ако усетя ,че прегрява и рестартирам,тогава се охлаждаше. Ставаше често,повече грееше и така. Преинсталирах с предишната версия от подписа ми и всичко беше наред.
Обаче реших,че много време не съм правил хард ресет и просто преинсталирах отново 6.2.0.0,престраших се да рутна и сложих всичко от подписа ми. Да ,ама апарата взе да харчи батерия като ламя и беше страшно. Помислих,че е от рута и инсталациите и отново преинсталирах 6.2.0.0,сложих рут,всичко от подписа ми и заспа. Нямам грижи никакви за сега. Та имам предвид,че може при преинсталацията да съм сложил не добре изтеглил се ром и затова да е имало проблем.
Затова,ако забележиш проблеми с новия софтуер или нещо те притеснява,преинсталирай ,но изтегли на ново рома. Успех!

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#12

Благодаря,ама е късно вече,
Стана това от което се притеснявах-телефона остана на логото Flyme и кръгчето се върти ли,върти и нищо не се случва.

Качих му сега от компа ъпдейта в рекавърито ,да видим какво ще стане.

Сега всичко е ОК,всичко работи,устройството е сертифицирано,само дето си играх с руута,щото деинсталираните приложения пак са на линия,а ако сложа руут за да ги махна-може пак да се получи същата работа като от преди малко.

Сега го руутнах наново,камерата,магазина,всичко си работи.Явно преди е било омазано предварително.Прави ми впечатление че като чукна на мейзу акаунта,съм логнат,преди преинсталацията,мислеше около 30-40 сек и тогава ме логваше.

Деинсталирах сега всичкото от първия пост без Гугъл приложението.Може би неговата деинсталация е довела преди телефона до състояние на НЕСЕРТИФИЦИРАНО.Или пък просто е бил бъгав телефона.Както и да е ,сега не смея да го махна.Важното е че разкарах останалите.
Цитирай
#13

Имай предвид,че до сега съм с трето Мейзу и съм сигурен,че е почти невъзможно да го убиеш софтуерно. А твоя има лесен начин да си заработи,дори напълно да си мислиш ,че е умрял.
Ще пусна теми ,преведени от руски ,за да си спокоен занапред,а и другите които имате този модел.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#14

@sunmaster-Благодаря!
А ако реша че съм приключил с нещата изискващи руут,може ли да махна втората икона на Мейзу акаунта (тази дето изкарах с QuickShortcutMaker) ?И как е по-безопасно?С нормалното бутане към кошчето или има и друг начин?
Цитирай
#15

(2018-07-06, 06:12:51)JuliusCaesar написа:  @sunmaster-Благодаря!
А ако реша че съм приключил с нещата изискващи руут,може ли да махна втората икона на Мейзу акаунта (тази дето изкарах с QuickShortcutMaker) ?И как е по-безопасно?С нормалното бутане към кошчето или има и друг начин?

Стандартно с бутане към кошчето. Разгледа ли четирите теми които пуснах снощи? 
Как ти се струват,полезни ли ще са ти?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#16

Вече пуснах вградения хай фи аудио кодек и при положение че нямам качествени слушалки,а ползвам тия от Уауей П6 (две идеи по-добри от П8),звукът е впечатляващо по - добър.
А има ли смисъл да пускам dac или то е едно и също?
Цитирай
#17

(2018-07-06, 09:25:07)JuliusCaesar написа:  Вече пуснах вградения хай фи аудио кодек и при положение че нямам качествени слушалки,а ползвам тия от Уауей П6 (две идеи по-добри от П8),звукът е впечатляващо по - добър.
А има ли смисъл да пускам dac или то е едно и също?
Представа нямам дали е едно и също,но ако го включиш по-лошо няма да стане.
Добре е да сложиш оценка , ако някоя тема ти е била полезна,за да се вижда ,че работи.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 1 потребител изказва благодарност на sunmaster за това мнение:
  • JuliusCaesar
Цитирай
#18

Интересуваме дали може да се направят броя икони на ред да бъде 5 ,вместо досегашните 4?
Между другото,къде са тия отворени приложения,да сложа катинара на вайбъра,за да имам нотификации?
Благодаря оредварително?
Цитирай
#19

(2018-07-06, 12:01:07)JuliusCaesar написа:  Интересуваме дали може да се направят броя икони на ред да бъде 5 ,вместо досегашните 4?
Между другото,къде са тия отворени приложения,да сложа катинара на вайбъра,за да имам нотификации?
Благодаря оредварително?

https://mega.nz/#!OKBkkK5L!TdlP5t3J8rjDC...5KghEkIzeY

Снимах ти клип скрийншот как и къде е. В линка който ти давам се намира.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#20

Направих го това с катинара,но при мен няма разлика.Нотификациите си ги получавам както досега-горе в информационната лента,на иконата на приложението-нямам червено кръгче с брой съобщения,но това не е важно.
Цитирай
#21

Чудя се,след като заради руута,няма ОТА ъпдейти,може ли безболезнено да се изтрие приложението за актуализации?
Цитирай
#22

(2018-07-08, 09:55:08)JuliusCaesar написа:  Чудя се,след като заради руута,няма ОТА ъпдейти,може ли безболезнено да се изтрие приложението за актуализации?

Защо да рискуваш,като не ти пречи?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#23

ми да не ми се мятат разни ненужни икони по екрана
А срещал ли си теми за дали може да се направят броя икони на ред да бъде 5 ,вместо досегашните 4?

Така,да обобщим:с фабричния руут премахнах Гугъл Дуо,музика,видео,имейл,лични (теми),фабрична клавиатура,ТъчПал клавиатура,Браузър,а преди малко премахнах и Актуализация.
Всичко си работи нормално засега и устройството е сертифицирано.
Цитирай
#24

(2018-07-08, 14:41:37)JuliusCaesar написа:  ми да не ми се мятат разни ненужни икони по екрана
А срещал ли си теми за дали може да се направят броя икони на ред да бъде 5 ,вместо досегашните 4?

Така,да обобщим:с фабричния руут премахнах Гугъл Дуо,музика,видео,имейл,лични (теми),фабрична клавиатура,ТъчПал клавиатура,а преди малко премахнах и Актуализация.
Всичко си работи нормално засега и устройството е сертифицирано.

С коя програма премахваш приложения? Относно теми с 5 на ред ще потърся.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#25

Премахвам ги с Link2SD
[-] 1 потребител изказва благодарност на JuliusCaesar за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)