Анкета: Купувате ли мобилни приложения ? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Често
8.11%
15
8.11%
Рядко
17.30%
32
17.30%
Когато си заслужава
55.14%
102
55.14%
Защо да купувам като мога да прецакам системата
19.46%
36
19.46%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Купувате ли мобилни приложения ?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Купувате ли мобилни приложения ?"


[Изображение: google-play-store-purchases.png]

По идея на @anatol06
Цитирай
Аксесоари
#2

Докато ползвах Android имах доста закупени приложения. Сега същото правя и с ябълката, ако си харесам нещо - купувам.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

никога

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 2 потребители изказват благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • Victormihov, Ванkата
Цитирай
#4

Имам закупено приложение, което ползвам на андроид, ИОС и уиндоус. Пробвах с няколко безплатни, но работят известно време и спират! Даже не мога да ги намеря за андро 5.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Когато нещо ми допадне или ми е нужно - купувам си го.
Това важи и за Андроид екосистемата и за Епълската, че и за Уиндоус средата.
Имам наляти достатъчно пари при всичките. Smile
Разработчиците също обядват.

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай
#6

Липсва в отговорите: Купувам основно когато са на промоция. Рядко, но ако някое приложение наистина го ползвам, го закупувам, дори да няма промоция.
Първо "прецаквам системата" и тествам, и ако ми хареса го купувам.
Цитирай
#7

Преди купувах тези които си заслужава за да подкрепя разработчиците. Но вече не. Няма смисъл. Никакъв. До такъв извод стигнах просто след доста дълго време ползване на всякакви приложения.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#8

Малко съм 50/50 ''когато си заслужава'' и ''Защо да купувам като мога да прецакам системата''. Купувал съм ценни за мен приложения, който си заслужават, но се е случвало разработчика да ги зареже без никакво обяснение, та от тогава гледам, ако е възможно да ''цакам системата'' Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

Нищо не купувам. Кракнати версии тегля, инсталирам и тва е. Ако ги намеря, някои много хубави ги няма никъде кракнати и трябва да се плаща.
Е, има приложения, които бих искал да имам като платя, ама не ми се занимава с глупости.
FX Guru например е моят топ фаворит за приложение, което го няма никъде кракнато.
Цитирай
#10

Не помня кога последно съм инсталирал .apk, аз телефона си го ползвам като iPhone един вид. Даже музика нямам в него - от Youtube слушам, ако ми се слуша. На този телефон май даже не съм инсталирал, не помня и на предишния А5 2016 да съм го правил.

За мен няма разделение м/у безплатни и платени - ако нещо ми трябва си го плащам, ако е безплатно го ползвам безплатно. Като влезеш в магазина и ти се яде вафла си я купуваш срещу съответната цена.

Имам купена навигация Sygic и това ми е платеното на този телефон, което ползвам. Друго нямам, защото ползвам доста по-малко приложения на него (навигация,съобщения, чат, разговори и новини/времето/browsing).

На предния имах повече купени - доста filter-и съм си купувал за VSCO (приложение за photo editing), годишен абонамент за TomTom (изтече, и с този телефон сега минах на Sygic, по-подробна е и не е абонамент, а остава за теб) и др. приложения и по-точно някакви екстри in-app съм купувал, след като са ми били необходими.
Самото ми ползване е ограничено и не правя кой знае какво, за да купувам. Spotify съм имал абонамент, но го прекратих, понеже почти не слушам музика на различно място от Youtube, и то рядко.
Цитирай
#11

(2018-07-05, 18:39:21)alisali1234 написа:  Като влезеш в магазина и ти се яде вафла си я купуваш срещу съответната цена.

Изчаквам намаленията в магазина (реалния) и по същият начин изчаквам да станат безплатни в Google Play. Wink

#TeamPixel
Цитирай
#12

По принцип не използвам много приложения но тези които използвам гледам да са купени понеже тези с рекламите в тях хабят батерия а и е важно разработчиците да получават някой лев за труда си за да има нови версии и развитие въобще.
Цитирай
#13

За това, за което си използвам телефона, няма нещо, което да не се намира безплатно. Единственото приложение, което някога съм купувал e PowerAmp, беше на промоция и го взех за под 4 лв., а функциите, които предлагаше за момента на купуването - нямаше друг толкова добре направен музикален плеър. След това изобщо не съм гледал други плеъри, този напълно ме устройва как работи и ми върши чудесна работа.

Редно е да има отговор "Не", аз бих гласувал с него, защото "Рядко" по-скоро го разбирам като веднъж на 3 месеца или веднъж годишно, а не само един-единствен път, както описах по-горе. Сигурно има такива потребители, които не купуват приложения, а ползват каквото има безплатно и не се занимават да "прецакат системата".

Иначе купуването на приложения не е лоша идея - освен, че изчезват рекламите, също и като пишеш на разработчика за проблем, обръщат внимание сериозно. Като си купих PowerAmp-а, без да искам открих някакъв дефект в баланса на стерео-звука, писах им, на другия ден ми отговориха, че са проверили и са открили проблема, и в най-скоро време ще го разрешат. След 2 дни пуснаха актуализация с отстранен точно този проблем, което приятно ме изненада.

Гласувам с "Когато си заслужава", с условието, че цената също е водещ фактор. Sygic мисля, че си заслужава, но за момента е твърде скъп и няма да го купя само заради това, а безплатната версия върши чудесна работа също.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • mayaiv
Цитирай
#14

Купувам. До сега съм платил над стотина лева. Само last pass е вече 25 долара на година, но я ползвам и на други устройства. Musixmatch e 15 лв. на година. Последно купих еквалайзер за спотифай eqfy и hify, която ми позволява да плейвам през dlna или airplay на домашния ресивър, след като ми спряха connect функцията. Малък проблем е, че така гори повече батерия. В крайна сметка си взех един хромкаст, но все пак е добре да имам алтернатива.
Цитирай
#15

Не съм купувал, но ако преценя - бих. Не е въпросът в парите.
Цитирай
#16

Имам много купене за до 10 лв.
Днес последно купих Torque Pro. Не купувам про версии на приложения, които премахват само рекламите от безплатното , но ако имат и допълнителна функционалност тогава купувам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

Аз купувах само по промота разни до 2 - 3 лв. Предимно неща който ползвам фрии, ама като излезе оферта плащам за да не ме бухат с реклами. Вече живея в чужбина, доходите ми са добри и си купувам каквото ми потрябва. Игри, офис приложения, теми, файлов мениджър...Но винаги първо предпочитам да пробвам фрии версията.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#18

Само кракнато.
Аз изобщо никога не през живота си не съм си купувал софтуер.
Веднъж купих едно приложение, ама това беше по грешка, до ден днешен не мога да ги преглътна тия 2 лева...само, ако можех да върна времето назад... еххх

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#19

Не купувам

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#20

Купувал съм, но от доста време преминах само на кракнати приложения.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#21

Знае се, че българина харесва да е на "далавера" и пари за приложения не обича да дава. И аз също ползвам кракнати, няма какво да крия Smile Но най-ценните и важни за мен приложения винаги си ги купувам. Все пак хората са положили труд да ги има. Дори преди време едно от приложенията, което е във фаворитните ми и ползвам постояно и когато беше безплатно реших да направя donate в знак на благодарност. И след известен период, когато пуснаха платена версия за него, същите без никаква моя намеса ми предоставиха безплатен про лиценз. Което страшно много ме изненада и изкефи.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tzvetann за това мнение:
  • martovojda, mayaiv
Цитирай
#22

Не всички българи ползват кракнати програми. На моя телефон нямам нито една кракната, за всичко съм плащал.
Цитирай
#23

Аз, тъй като анкетата няма смислен по мое мнение отговор избрах последната отметка. Не купувам приложения, не защото искам да прецакам системата, а не искам системата да ме прецаква. Не искам да регистрирам платежните си средства в гугъл. Освен това, в никакъв случай не искам да извършвам плащания или каквите и да е транзакции от смартфова си. Имам много сериозни доводи за това. :p

Doogee S30
Цитирай
#24

(2018-10-02, 05:11:07)guitman написа:  Аз, тъй като анкетата няма смислен по мое мнение отговор избрах последната отметка. Не купувам приложения, не защото искам да прецакам системата, а не искам системата да ме прецаква. Не искам да регистрирам платежните си средства в гугъл. Освен това, в никакъв случай не искам да извършвам плащания или каквите и да е транзакции от смартфова си. Имам много сериозни доводи за това. :p

Много правилен подход. Регистрирайки карта в Гугъл шансът да ви набалбукат с десетки транзакции е огромен. В световен мащаб най-много оспорвания за неразпознати транзакции има срещу Гугъл и Фейсбук.
Цитирай
#25

Аз за последните 5 години нямам нито един проблем с плащанията! Програми които съм купувал и не са ми харесвали след плащането Гугъл ми възстановява парите без грижи.
Отделно от години плащам всичко през мобилния си телефон. Всъщност има много по-голям шанс да ти гепят парите от банкомат от колкото някой да ти източи по интернет сметките. Последното важи за наистина неграмотни хора с пароли от сорта pass1234 и т. н.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)