Анкета: Купувате ли мобилни приложения ? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Често
8.11%
15
8.11%
Рядко
17.30%
32
17.30%
Когато си заслужава
55.14%
102
55.14%
Защо да купувам като мога да прецакам системата
19.46%
36
19.46%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Купувате ли мобилни приложения ?
#26

Само ще вметна по изцяло по темата, че това с "точенето на картата" е само извинение, признай си "не ща да давам и 1 стотинка за приложения, предпочитам crack-нати" и толкова. Сега, да си търсиш извинение, че може да си позволиш телефон за хилядарка, ама левче-два за приложение ти се виждат много е смешно.

И трита оператора предлагат опцията за плащане чрез сметката (или приспадане от наличния кредит за предплатени), така, че не е нужно въвеждането на каквато и да е дебитна или кредитна карта. Лимита при операторите е до 50 лв. на месец, което е достатъчно. Ако на някой не му е, винаги може да си направи безплатна виртуална карта - всяка банка вече има такава услуга за клиентите си на банкови продукти, а ако не ползвате/не искате банкова, има безплатни услуги като iCard.com , които ти дават безплатна виртуална карта, с безплатен реален IBAN, захранвате си картата с колкото желаете и регистрирате нея. Разпознава се като кредитна без проблем и може да се разплаща навсякъде с нея, без да е нужно да си предоставяте информация за основната карта, по която ви превеждат заплатата, примерно.

Но дори профил в iCard или друга услуга не е нужен, при положение, че и трита оператора, както вече казах имат услуга за заплащане през сметка/кредит.

При подобно възможности да си търсиш извинение е смешно. Всеки си избира, кажи си "предпочитам crack-нато" и толкова. Никой не е съдник на никой, ама да се оправдаваш е глупаво.
[-] 3 потребители изказват благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • LangOff, Sv3TL10, Ванkата
Цитирай
Аксесоари
#27

Мда. Бях забравил, пе вече може и през оператор да се плаща.
Иначе набутах дедетина кинта за оръжия в Sky force reloaded. Big Grin Снощи я свалих. Скоро не бях джиткал игри.
Цитирай
#28

Аз мисля, че не е толкова до "далаверата", а до това, че не живеем в нормална държава с нормални доходи. Иначе на телефона инсталирам само приложения от Google Play Store, и съм платил около 60-70 лв., за близо две години, като голяма част от тази сума отива за абонамент на някои приложения като Tapatalk например, откакто го имам с VIP акаунт не чета форуми от PC. Иначе на него повечето програми са кракнати, а за игри няма какво да говорим, то се знае. Както вече споменах, не може българина да взима средна нето заплата 800-900 лв. и да дава 110 лв., за Sniper Elite 4, просто не е разумно, всичко идва от стандарта. В развитите страни защо нямат такива практити? Защото са се постарали да има закони и съответните санкции за онзи който не ги спазва, но най-вече на хората не им се налага да правят каквито и да било "врътки", просто защото могат да си позволят покупка на неща, които ние трудно бихме си позволили.
Цитирай
#29

Вече не купувам. Няма смисъл. Приложения които съм купил отдавна нямат поддръжка. А примерно аз все още искам да ги ползвам. И за какво съм го купил? Вече или кракнато или се търси алтернатива, ако няма все ще се намери нещо подобно евентуално.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#30

А какво си купил и сега няма поддръжка?
Цитирай
#31

Ключ за приложение за модификация. И още едно имаше ама не помня какво се случи с него изобщо. Игри също станаха безплатни уж с IAP, клавиатури също станаха безплатни и ми дадоха съдържание за покупката ама до следващия ресет на телефона.... Все някакви подобни неща. И да купувам просто няма смисъл. Абсолютно никакъв.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#32

Програмата за запис на разговор, за която платих около 20 кинта преди две години, си я прехвърлям без проблем на всички нови телефони...

А това са ми първите покупки от преди 4 години. Всичко работи и до днес... [Изображение: baa8daeaef9794980b8975118673d2cb.jpg]
Цитирай
#33

Аз ако си харесам нещо плащам > инсталирам > Apk extractor-а > Въстановяване > инстал от apk-то

И ако не става по горе описания начин си купувам App-а...
Цитирай
#34

Хах тва е хитро. Big Grin Аз последните дни набутах сума ти пари в sky force reloaded... Big Grin Не бях играл мнооого отдавна.
Цитирай
#35

(2018-10-06, 22:59:36)eksoldier написа:  А това са ми първите покупки от преди 4 години.
Колега, може ли да споделиш мнение за LastPass. В канала на Джерито ги промотира от време на време, за същите ли става въпрос?
Цитирай
#36

Ами доволен съм. Наистина помня само една парола... Погледни безплатната версия.
Цитирай
#37

Аз от скоро започнах да купувам и си купих няколко игри и наистина бих купил отново. Друго си е без реклами, а и смятам, че всеки ден давам пари за всякакви боклуци, защо не и за една игра

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#38

Аз си купих adguard и реших проблема с рекламите в приложенията...

Изпратено от моят Mi5 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на gt69 за това мнение:
  • LangOff, Ванkата
Цитирай
#39

Хм..до сега имам около 15 купени.По-скоро са приложения-инструменти,просто PRO апликациите имат повече възможности.Ако наистина имам нужда от нещо,го купувам,много съм патил от пачове и кракове(както предполагам и всеки от вас).Вече не ми се занимава 3-4 дена,от какво е настъпила нестабилност в системата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • LangOff
Цитирай
#40

Аз не си купувам, ами правя всичко като Българина!.. тегля си хакнати игри и приложения!

Редми ноте 7 - 6/64
Цитирай
#41

Не всички българи теглят хакнати приложения. Незнайно от кой хакнати и по какъв начин ти следи трафика и дейноста на телефона...
Цитирай
#42

Стремя се да не правя като "??" , но все още се изкушавам.... за някои неща, разбира се... ?Оригиналът си е оригинал, ако можеш да си го позволиш... И пак не всичко опира до пари... ?

(2019-04-26, 14:10:23)LangOff написа:  Стремя се да не правя  Bu  , но все още се изкушавам.... за някои неща, разбира се... Оригиналът си е оригинал, ако можеш да си го позволиш... Dance И пак не всичко опира до пари...

(2019-04-26, 14:10:23)LangOff написа:  Стремя се да не правя като "??" , но все още се изкушавам.... за някои неща, разбира се... ?Оригиналът си е оригинал, ако можеш да си го позволиш... И пак не всичко опира до пари... ?




Цитирай
#43

Аз купувам, но много рядко, според това дали приложението би било полезно и/или си заслужава цената.

Изпратено от моят Power_5 с помощта на Tapatalk

Android потребител от април 2013 Smile
Цитирай
#44

(2018-10-03, 07:33:48)groti написа:  Много правилен подход. Регистрирайки карта в Гугъл шансът да ви набалбукат с десетки транзакции е огромен. В световен мащаб най-много оспорвания за неразпознати транзакции има срещу Гугъл и Фейсбук.

Не е нужно да регистрираш карта.
Аз купувам, като сумата ми се таксува през Виваком
Изисква ми пръстов отпечатък и веднага след това получавам мейл от Гугъл
Ако искам мога да си върна парите и да се откажа от покупка до няколко часа след това
Виваком се разплаща с Гугъл, а аз плащам с месечната си сметка към мобилния оператор

(2018-10-06, 13:56:05)alisali1234 написа:  Лимита при операторите е до 50 лв. на месец, което е достатъчно.

Мислех че лимита е собствения лимит, който имаме
т.е. че може да е и 100лв и 200лв
Цитирай
#45

(2019-04-27, 16:57:52)solo5 написа:  Не е нужно да регистрираш карта.
Аз купувам, като сумата ми се таксува през Виваком
Изисква ми пръстов отпечатък и веднага след това получавам мейл от Гугъл
Ако искам мога да си върна парите и да се откажа от покупка до няколко часа след това
Виваком се разплаща с Гугъл, а аз плащам с месечната си сметка към мобилния оператор


Мислех че лимита е собствения лимит, който имаме
т.е. че може да е и 100лв и 200лв

при теленор е 60лв и то на месец от покупката без значение от цената, демек през 3 дена различни суми, така ще ти се освобождават следващия месец сумите, през 3 дни

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#46

Аз също си купувам, каквото ми трябва (и ако си заслужава). Следя и темата за промоциите, за които някои така добри колеги ни държат в течение в този форум.
Смятам, че трудът на хората трябва да бъде заплатен и ако приложението ще ми е от полза си го плащам с удоволствие. Пък и след това не се занимавам с търсене на нови версии по разни знайни и незнайни места, с прикачени "екстри" в/с .apk-то.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#47

Ак8 някой си к6пува жълтици или екстри към игри 60лв може да не стигат
Цитирай
#48

(2019-05-02, 10:05:57)siebel написа:  Аз също си купувам, каквото ми трябва (и ако си заслужава). Следя и темата за промоциите, за които някои така добри колеги ни държат в течение в този форум.
Смятам, че трудът на хората трябва да бъде заплатен и ако приложението ще ми е от полза си го плащам с удоволствие. Пък и след това не се занимавам с търсене на нови версии по разни знайни и незнайни места, с прикачени "екстри" в/с .apk-то.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Свали си приложението AppSales и може да си ги следиш по всяко време.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#49

Имах го, но като смених телефона го махнах. Пълно е с игри, а те не ме интересуват. И липсата на време също си каза думата. Та преглеждам когато мога написаното от колегите.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#50

Поне за мен няма смисъл купуването на каквито и да е приложенията.Моя телефон и така си работи без проблеми.Понеже телефона си го ползвам като телефон.За всичко друго имам лаптоп и настолен.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)