Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя версия става за България?
#1

Здравейте. Гледам в Алиекспрес, че има няколко версии на модела. Двусимовата е значително по-скъпа. Въпросът ми е тези едносимовите, ще работят ли безпроблемно в България?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Точно този H990N е за Хонконг и е с LTE Cat 6, който поддържа Максимална скорост на изтегляне: 300 Mbps
Максимална скорост на качване: 50 Mbps
Иначе си има всички честоти и би трябвало да работи безпроблемно тук. Препоръчвам VS995 Verizon. Колегата @schumisv е с него и като гледам получава редовно ъпдейти. Иначе международната версия е H990DS. Колегата @mistik пък е с H910 AT & T - САЩ. И трите са с LTE Cat 12, който поддържа Максимална скорост на изтегляне: 600 Mbps
Максимална скорост на качване: 150 Mbps

Тук можеш да ги разгледаш https://www.techwalls.com/lg-v20-model-n...fferences/


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Тъкмо ме подсети колега,да видя дали няма нещо ново от Verizon .Не съм проверявал близо месец вече.
Оказа се ,че има нов Security Update  1CA от 06/14/2018.
Кръпката е 100мб.Storstark

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай
#4

Значи да разбирам, че VS995 US Version ще работи коректно в бг. И дали тази версия има Българско меню?
Цитирай
#5

Да телефона,го имам от почти година.Внесен е от Америка и работи нормално с нашите мрежи.Единственно при рестарт на телефона леко се забавя при намиране на мрежата.И когато я намери си тръгва на 3g и трябвя ръчно да му посочиш Telenor LTE.И това са реални усилията,които трябва да положиш.Аз доста рядко правя рестарт на телефона или по-точно го правя при инсталиране на обновление.
Българското меню се инсталира,но не българизира всичко или по-скоро под 50%.Което е нормално все пак версията е насочено конкретно и само за USA.Но аз това не ми пречи,защо всички телефони до сега които съм имал,съм ги ползвал на EN.
Успех при избора.

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай
#6

Мерси много за инфото!
Цитирай
#7

H990DS също няма български, нито един няма понеже го няма официално за европа. Но се българизира на 100%. За другите не знам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8

Здравейте,кой от двата модела LG V20 VERIZON VS995 или LG V20 F800 за корея е най удачен вариант т.е не е орязан софтуерно.
Цитирай
#9

Здравей. Колегата schumisv е с първия, можеш да прочетеш 2-3 мнения над твоето какво е писал. А с F800K е колегата T1k.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

Здравейте,във phonearena.bg забелязах, че  VS955 има значително повече standby в режим на готовност.Някой има ли потвърдена такава информация?
Цитирай
#11

(2018-07-28, 22:24:12)furios написа:  Здравейте,във phonearena.bg забелязах, че  VS955 има значително повече standby в режим на готовност.Някой има ли потвърдена такава информация?

дай линк?
колко ПОВЕЧЕ е?

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#12

^ 412 срещу 146 часа. Което ми се струва нереално голяма разлика. http://www.phonearena.bg/phones/LG-V20_id10202


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#13

412 часа са доста,но според мен може и да се постигне с чисто нов апарат.А 146 часа могат без проблем да се постигнат според мен.Аз примерно имам 91 часа с около 3 часа дисплей,на вече "поиздухана" батерия.
[Изображение: Screenshot_2017_11_11_07_38_57.png].
[Изображение: Screenshot_2017_11_11_07_39_25.png]

Мога да се пробвам ей така за спорта да вида колко може да издържи.Въпреки,че батерията ми е вече на над 15месеца.

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай
#14

Благодаря за отговора вече си поръчах VS955 от eBay и го чакам.Когато пристигне ще дам отзиви.
Цитирай
#15

Здравейте! Нов съм във форума и най-вероятно не е най-правилната тема за моя въпрос, но виждам, че имате доста актуални впечатления от различните модели на този мистичен LG V20 и вярвам, че ще можете да ми дадете най-добрия възможен отговор по терзанията ми. След обстоен ресърч за конкретни екстри на телефон, установих че именно LG V20 е моя избор, въпреки че модела е от 2016.. НО се сблъсках с хилядите варианти на телефона и не знам коя версия е най-добра. Четох, че H990DS се води интернационална версия, но от прочетеното тук разбирам, че май по-добра поддръжка има американската версия. 
Моля ВИ, кажете какви са разликите??? (Липсват ли екстри или обхват като например 3g) 
Например тази версия: LG V20 VS995 64GB Verizon + Unlocked 16MP 4GB RAM Android 4G LTE  оставям и линк от eBay (като се надявам да не е против правилата.)  смятате ли, че е читава (не реплика или орязана от FM радио и подобни шитни) и дали би поддържала всички мрежи в България (на виваком съм ако има значение)?

P.S. Аз съм стар фен на LG още от времето на G2, но след като той буквално умря (изключи се завинаги с някакъв Critical Error) се бях отказал от марката след среща с несполучливи версии на G5 и допълнителните бъгове на G2 и |G3, но бърз преглед на печата отново ме насочи към феноменалната камера на LG Big Grin

Благодаря предварително на всички отзовали се и се извинявам още веднъж, че ползвам темата!
Цитирай
#16

Насочил си се към правилната версия - VS995, стига да не държиш да имаш български език на него. Имаше някои трикове, които се правят за 4G (не изискват рут) и се надявам колегата @schumisv да се включи и да ти разясни. Всичко си и работи иначе, но за радио не съм сигурен дали има. Американците обичат да го орязват за да им се харчат мегабайтите, но след бедствията май си промениха политиката.
Иначе всички отключени версии би трябвало да стават за България, но VS995 е най поддържания софтуерно. H990DS все още няма официален ъпдейт до Орео.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • MaDcTaH
Цитирай
#17

Колега мошеш да пишеш на колегата furios.Той си поръча  тази версия от ebay...пост 14.На линка изглежда като моята на VERIZON,ако е тя няма да имаш никакви проблеми с нашите моб.оператори.Телефона си работи нормано по нашите земи.А малко "нагоре" в пост 5 съм написал за "фатките" за 4g мрежата.Обобщено 4G не "захапва" веднага,а отнема около 5 sec. да превключи от 3G.И след преминаване към Ореото това става без да се правят никакви фатки.
Да няма и пълно българско меню...може би около 30-40% е бг.
Другото както сам си го научил или прочел,че все още това е едно от последните "истински здрави железа",което не се дава все още на новите "стъклени флагмани". Cool

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
[-] 1 потребител изказва благодарност на schumisv за това мнение:
  • MaDcTaH
Цитирай
#18

Еха! Много ви благодаря за бързите и доста отзивчиви и полезни отговори! Изпратих запитване за imei и реални снимки на китаеца в ebay. Следва да го помоля да го пише като някакъв mp4 player или нещо подобно на по-ниска стойност за да не ми се налага да ходя до митницата.  Big Grin
Основно се интересувах каква е разликата между версиите, но не бях открил тази тема и писах в грешната.. (Дори го репостнах, понеже не знаех, че е преместен) 
Но до колкото прочетох тук, става въпрос основно за Download/Upload speed, както кръпки и ъпдейти. 
 Срещали ли сте прегряване на екрана или някакви бъгове с модела на различните версии? (Например на G2 му спря Wi-Fi-я, след това спря да работи част от тъч-а и т.н.)
П.С. Много се радвам, че ви открих в този форум, понеже в другите нямаше много актуални мнения за модел от 2016.
Цитирай
#19

Прегряване на екрана не, но задържане на изображението, или подобно на прегаряне на екрана при OLED дисплеите имам. Разликата е, че при LCD е временно, а при OLED/AMOLED е постоянно. Не е болка за умиране, тъй като има 2 начина за решаване на Проблема - с рут и без рут.
С рут естествено е по-добре, тъй като се решава на 100%, но трябва да се смени и ядрото/кернела.
Без рут става с използването на програма за затъмняване на дисплея. Лично аз ползвам sFilter Pro, като съм затъмнил екрана с 10%. Проблема без рут е, че програмите не затъмняват софтуерните бутони и те остават да се виждат леко на сив фон и висока яркост. Ако не го ползваш интензивно и не се задържаш в едно и също приложение дълго време, проблема може и да не се появи. Но ако телефонът е втора ръка и се е появил при предишния собственик, то 100% ще се появи и при теб. Ако мислиш, че няма да те дразни да виждаш лека сянка от бутоните на сив фон, то тогава няма от какво да се притесняваш.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#20

Цитат:MaDcTaH.........П.С. Много се радвам, че ви открих в този форум, понеже в другите нямаше много актуални мнения за модел от 2016.

Нормално е колега модела ще направи 2 г. от неговата премиера.И е нормално да няма много инфо за него тъй като не е масов и е насочен предимно за САЩ и Източна Азия и доста по-малко тук по нашите ширини.Като цяло този модел не е познат много и хора не знаят колко качествен телефон е.
Успех с покупката. Tummenupp

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай
#21

Здравейте! Телефонът ми пристигна и мога да споделя мнение за моделчето вече. Smile
В общи линии получих наистина чисто нов апарат, който дори имаше синя лепенка на контактните пинчета на батерията. Дойде дори прекалено бързо, доста има да чакам за калъфчетата, които поръчах за апарата. Big Grin
Иначе първите ми впечатления са като цяло положителни. Ъпдейтна се до Андроид 8.0.0 / VS99520C като за удоволствието му отне сравнително доста време (близо 3 часа ъпдейти тегли и инсталира и се рестартира след всеки)
Ако трябва да търся недостатъци бих вметнал следните дреболии:
- Най-много ме дразни зарядното! Зарежда супер бързо, НО издава някакви нискочестотни звуци, когато е загасен екрана и вечер в контакта до леглото си е направо тормоз... чува се като някакво "жужкане", ще трябва да поръчам може би друг адаптер за fast charge
- Имаше едно съобщение горе в лентата "Sim card is not from Verizon wireless", но игнорирах приложението, което подава самото съобщение.
- Другото беше, че настройките за мобилен интернет не се получиха при изпращане от оператор, но си ги въведох ръчно (Add APN) и си запали 4G-то без проблем, сега дори се чудя дали е необходимо да въвеждам и за MMS настройки (не че някога съм го ползвал).
- И на последно място, че е доста голям самия телефон и ще ми трябва малко време да свикна да боравя с една ръка

Моето старо LG G2 се развали с Critical Error-и някакви и ползвах Huawei P20 Lite, за това е неизбежно да ги сравня. Хуявейчето в интерес на истината ми надмина очакванията доста, от към дизайн е перфектен, особено с този синия стъклен гръб(но се хлъзга без калъфче). Селфи камерата му е доста по-добра от V20-ката, прави буквално картички и то вечер в дъжда на фона на коледната украса.. Предната камера имаше доста интересни функции като за сканиране на документи, "хубава храна" динамични снимки, като задържа бутончето за снимките застрелва с много снимки, но в галерията остават като една и с допълнително бутонче може да си избереш от "стрелбата". Също макро режима ми се доста по-добър на автоматичен режим от това на V20.
Има ли начин да имплементирам подобни благинки на камерата на V20-ката? (Може и да ги има, но още не съм го разцъкал напълно..)

Това второто екранче ми е малко странно за момента, понеже има капацитета да е по-умно и практично, но е ограничено като възможности в настройките. Например, има цвят, но не мога да му задам нищо шарено, свети непрекъснато екранчето, без да мога да го загася, от което се опасявам, че хаби батерия. За сравнение пак ще спомена P20lite има функция като хванеш телефона да светва и когато ти разпознае лицето директно се отключва, докато при V20 2рото екранче непрекъснато свети, а с лицевото разпознаване все пак трябва да "тапнеш" по дисплея и след това да се плъзне екрана за да отключи, не светват дирекно иконките на отключен телефон.

В заключение на целия този ферман, който се получи ще кажа, че все пак V20ка си е доста добър флагман за цената си! Екрана вади уникални цветове, а снимките от задните камери са супер. Размерите са му са с по 1-2см по-малки от тези на таблета, което си е удобство при браузване в нета, малки игрички или показване на снимки на по-възрастни роднини със затруднено зрение. Металния корпус впечатлява с детайлите си, като за размерите си е сравнително доста тънък и лек. Интересно е че има 3 варианта на Home Screen-a, което дава доста свобода за всякакъв тип потребители. Най в ляво имаше някакъв новинарски Widget, но го махнах, понеже не ми е интересно какво са публикували световни лидери в Twitter. Сложих гугълско приложение за новини, но няма такъв уиджет за целия екран (P20lite имаше интересни новини, но не откривам от кое приложение идват.)
Постарах се да бъда максимално изчерпателен във впечатленията си с идеята да бъда полезен на следващия горд притежател на LG V20.

P.S. Чета, че самсунг ще пускат новия андроид 9 PIE за всички свои модели, дали няма да ни огреят и американците?? Big Grin Smile

P.S. <№2> Честита Коледа и Весели празници на всички!!! Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на MaDcTaH за това мнение:
  • ganchev, schumisv, vargala81
Цитирай
#22

Здравей и честито за телефона!
Моето зарядно също е над главата до леглото ми, но не издава никакъв звук. Предната и задната камера също имат опцията като задържиш бутона да прави бързи изтрели (около 2 в сек. за селфи камерата и като картечница Big Grin задната) и после можеш да направиш gif или да избереш коя от всичките да оставиш и кои да изтриеш. Другите опции за хубава храна и сканиране на документи ги няма. Макрото само в ръчен режим и с ръчен фокус мижеш да постигнеш нещо подобно на P20 Lite. Иначе в автоматичен режим фокусира на най-малко 4 см. от обекта по спомен. За втория екран има приложение в Play Store, което отключва доста допълнителни опции но е платено https://play.google.com/store/apps/detai...boredsigns
Не знам какво имаш предвид, че свети непрекъснато без да можеш да го загасиш? Може да се спре когато и основния дисплей е спрян, а може и напълно да го спреш и въобще нищо да не показва. Също можеш да зададеш график от колко до колко часа да стои изключен, пример от 22 до 6 часа да не работи. Отделно, че когато е в джоб, с дисплея надолу и е покрит сензора за близост, втория дисплей се изключва. Малкото екранче хаби около 0.6-1% на час когато работи. Не ползвам лицево разпознаване, а пръстов отпечатък, който отключва телефона само с докосване, без нужда от натискане на Power бутона или двойно тапване.
За ъпдейта до 9 само LG си знаят, но тъй като в миналото предоставяха по 2 големи ъпдейта за флагманите, би трябвало да получим 9, но няма да е по-рано от края на следващата година.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#23

Здравейте на всички,колко издържа батерията на модела LG V20 Verizon (VS995) приблизително,приложението facebook превежда ли на БГ и как се пише на БГ за sms и messenger.Как се справя с честотите на Telenor извън градски условия.До момента ползвахме LG V10 H900 на AT&T но батерията издържа с родилни мъки едва 20 часа,надявям се V20 да се представи много по добре.Благодаря...
Цитирай
#24

Здравей. Батерията няма да издържа много повече от V10, но да кажем, че ще издържа по 4-5 часа на екран за общо 20 часа. На български не е проблем да пишеш, клавиатурата го има. Но ако искаш българско меню, включително и програмите да са на български, то или трябва да си стоиш на андроид 7, като там превода не е на 100%, или се насочи към модела H990DS и му инсталирай сингапурския андроид 8. Инсталацията е малко специфична, но ако решиш мога да ти дам напътствия. Модела H990DS се справя много добре с честотите, вкъщи съм на 4G+ а Poco F1 ми е на 4G. На село съм на 4G, но с Покото още не съм бил там и не знам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

Според вас или вашият почерпен опит коя платформа за интернет търговия е по надежна т.e къде има по коректни търговци в eBay или AliExpress или предложете друга.Насочил съм се към модела lg v20 f800s/k/l,имам опит с един корейски екземпляр чисто нов от eBay-LG Optimus G Pro F240S и един злополучен франкенщайн от AliExpress - LG G3 D855.До колкото знам LG V20 F800 има руски език вграден и със маниполации бих добавил бг език.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)