Анкета: Отключен или Заключен Bootloader на текущия ви Xiaomi телефон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Отключен
62.50%
20
62.50%
Заключен
37.50%
12
37.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Анкета относно Bootloader-a на вашето Xiaomi
#1

Здравейте,
не се ангажирайте да пишете ако не искате. Просто информативна статистика, която може да е полезна и за други в раздела.


Благодаря на всички гласували и/или изявили мнение по въпроса.

можете да споделите и с какъв РОМ използвате телефона си в тази анкета:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1484465

Приятен ден!
Цитирай
Аксесоари
#2

Oтключен, xiaomi.eu

Root-a не ми е жизненоважен, но като го имам си позволявам да си чистя рома от ненужните за мен неща.
Цитирай
#3

Глобален стабилен 9.6.2.0.Телефонът е отключен.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай
#4

Гласувах заключен но ползвам две устройства и едното е откючено.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

Добавих опция да може да се избират и двата отговора едновременно. Моля не злоупотребявайте!!!
Цитирай
#6

Още не съм го отключил ,но на там отиват работите ,защото глобал ром-а нещо много бавно се развива да не кажа хич.
Цитирай
#7

Да. В това отношение някои модели са си направо посечени.
С извинение, аз вече забравих колко време ползвам MIUI 10 (Ползвам го само от 25-ти юни де), но докато излезе глобална стабилна версия сигурно отдавна ще ми е писнало и ще чакам 11ката.
От друга страна китайския стабилен наистина има повече ъпдейти, и ако пък не ти пречи да флашваш всяка седмица можеш да си сложиш и седмичния. Ако не ти харесва чейнджлога просто прескачаш. Като най-добре да е xiaomi.eu, за да си имаш пълноценна поддръжка на български и ОТА, въпреки TWRP recovery-то.
Цитирай
#8

От тапата не мога да гласувам, но ще го направя по-късно. Иначе, отключен 72 часа или малко повече след покупката и miui 10 beta 6.28. Отключих го заради magisk, gcam, viper и да поразчистя малко ненужни глупости. При Mix 2 разликата между стоковата и гугъл камерата е просто фрапантна, което за жалост не говори добре за Miui в това отношение... Но ако не бяха тези дребни неща, не бих се занимавал изобщо с отключване и т.н.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#9

На този етап, а предполагам и за в бъдеще, телефона се ползва заключен.
До момента устройствата, които използвах, бяха с по-стари версии на Андроид и можеха да се рутват и да им се инсталират къстъм софтуери със стоково ядро (кернел) разбира се, без това да изисква отключване на буутлоудър.
При Xiaomi за съжаление, дори и само руут да е необходим , трябва да се отключва буутлоудър.
Модела, който използвам е изключително бърз и с плавна работа на софтуера, което ме удовлетворява напълно и смятам, че постепенно ще забравя за отключване на буутлоудър, смяна на софтуер, последващо желание за руут и тн.н
Повечето потребители чакат с нетърпение дадена актуализация на версията на Андроид или просто на компилацията й, но аз за себе си първо се информирам за това доколко е стабилна и с липсващи бъгове новата актуализация и едва тогава прмимавам към нея.
Не съм нетърпелив за новото, съответно избягвам необходимостта от отключване на буутлоудър и очаквам спокойно новостите в обявената следваща версия на Миуи например, да станат официално достъпни. Smile
П.п. Притесненията ми към загубата на гаранция след отключване, също не са за подценяване. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

А как се справяш с рекламите и забраната на приложения, които не могат да се спрат с вградения в PlayStore начин?
Цитирай
#11

Не ми е направило впечатление за много рекламни банери иначе опити с приложения, което не изискват руут, докато за забрана или изключване на приложения, разбира се стигам само до позволяващите по нормален начин това. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#12

Като пристигне новия телефон, първата работа е да отключа буутлоудъра. Не харесвам честите ъпдейти и затова си оставям глобалния ром, но руут задължително, за да разкарам досадните реклами. До 1-2 седмици ще пробвам xiaomi.eu как се държи.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)