Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зарядни.
#1

Вчера имахме малък спор със собстеници на с9 и а8. Аз има казах, че мейта зарежда най бързо - най голяма батт имаме и дига до 58% за 30 мин. Те без факти спорят, че и техните зареждат мн бързо. Досега рових, но не намерих сравнение добро между тези телефони. И за с колко зареждат чардърите не попаднах. Някой мяркал ли е някъде нещо по този спор?

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма шанс S9 с QC 2.0 да зарежда толкова бързо, колкото системата на Хуавей - зарядното на Самсунг макс дава 18w, Huawei дават 22,5w. Та хуавейската система е от най-бързите на пазара /ако ли не и най-бързата, само Oppo имат VooC, която зарежда за 30 мин до 100% в телефон за 1700 евро/, със сигурност е по-бърза от QC 2.0 имплементацията на Samsung наречена "Adaptive Fast Charging". Реално в абсолютни стойности ти зареждаш за 30 мин 2320 mAh, S9 ако приемем, че зарежда до 50% за 30 мин зарежда 1500 mAh.
Това горното е вярно при използване на оригиналните кабели и зарядни.
Ето и с факти от сайт, който е мерил какво се случва, тук е Note 8, но дори и той не е близо до хуавея.

[Изображение: 22368272_m.png] [Изображение: 22368274_m.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • doktorra, nastykb
Цитирай
#3

Само не го споделяйте в раздела на Самсунг, защото ще започне война...Smile
Уникално добре работи бързото, за 15-20 мин ми дава всичко от което имам нужда!
Имам оригинално и за колата и ми прави впечатление, че и то бързо пълни....Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#4

Колега, на huawei ли ти е зарядното за кола, че съм се замислил дали да не взема? Може ли да дадеш малко инфо как зарежда, имам предвид за 20-30 или повече минути, колко %вдига?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#5

(2018-07-05, 14:34:24)nastykb написа:  Вчера имахме малък спор със собстеници на с9 и а8. Аз има казах, че мейта зарежда най бързо - най голяма батт имаме и дига до 58% за 30 мин. Те без факти спорят, че и техните зареждат мн бързо. Досега рових, но не намерих сравнение добро между тези телефони. И за с колко зареждат чардърите не попаднах. Някой мяркал ли е някъде нещо по този спор?

Huawei Mate 10

Ето ТУК има тест за бързината на зареждане между Huawei Mate 10 Pro, Samsung S9/S9+, iPhone X и1+ 5T

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
[-] 1 потребител изказва благодарност на OKTOPOD за това мнение:
  • nastykb
Цитирай
#6

(2018-07-06, 18:10:07)boris.stz написа:  Колега, на huawei ли ти е зарядното за кола, че съм се замислил дали да не взема? Може ли да дадеш малко инфо как зарежда, имам предвид за 20-30 или повече минути, колко %вдига?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Оригинално на Huawei е, взех го на промоция с телефона. Ще го тествам тия дни и ще ти кажа
колко процента за колко време вдига.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#7

https://www.digital.bg/zashto-huawei-sup...10472.html
Не вярвам много на сравнения, но наистина Мейта се зарежда много бързо.
Цитирай
#8

Аз ползвам оригинално за колата и действително зарежда много бързо. За мен единствено дразнещо нещо е че за да работи бързото зареждане трябва да си с оригинално зарядно и кабел. Не знам дали сте пробвали със стандартно на 2А, мъка голяма е.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#9

Оригиналното не е 2А. В някои моменти зарядния ток достига почти до 5А. Затова няма как със зарядно на което максималния ток е 2А да не е мъка. Иначе не е задължително кабела да е от комплекта, просто трябва да е качествен. Аз ползвам други, разлика с оригиналния няма, затова него съм го прибрал в кутията. Smile
На работа ползвам ТАКОВА зарядно.
Разликата е около половин час повече. Което за мен е приемливо.

 
Цитирай
#10

Това е добре, че все пак има някаква алтернатива.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#11

Аз имах до вчера s8, просто мейта зарежда по-бързо. Вчера видях.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)