Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защо снимките ми са много по-топли в автоматичен режим при S9+?
#1

Здравейте, от няколко дена имам S9+ и забелязвам, че когато снимам в автоматичен режим снимките стават значително по-жълти от това, което виждам в действителност. В професионален режим всичко си е нормално. Снимките са с много по-реални цветове. До сега не съм имала самсунг телефон. Това нормално ли е? Ето и снимки в двата режима.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

В автоматичния режим софтуера определя какво трябва да се вижда. Самсунг имат тенденция да напомпват малко цветовете. При С9 ярките цветове са коригирани леко, но пък снимките изглеждат с топли(жълтенеещи) цветове. Естествено, че в PRO би могъл да го настроиш по добре, тъй като реално можеш да прецениш какво трябва да бъде.

За мен по жълтенкавата снимка изглежда по добре.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • qnchita1988
Цитирай
#3

Естествено, че в PRO би МОГЪЛ ? да го настроиш по добре, тъй като реално можеш да прецениш какво трябва да бъде. 


Колега, ако беше прочел внимателно поста, щеше да видиш, че създателя на темата е от женски пол.... Dumbom

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ironbutt85 за това мнение:
  • qnchita1988
Цитирай
#4

Не съм обърнал внимание, за което се извинявам!

А да помогнеш с нещо по темата? Smile

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#5

(2018-07-05, 21:00:52)qnchita1988 написа:  Здравейте, от няколко дена имам S9+ и забелязвам, че когато снимам в автоматичен режим снимките стават значително по-жълти от това, което виждам в действителност. В професионален режим всичко си е нормално. Снимките са с много по-реални цветове. До сега не съм имала самсунг телефон. Това нормално ли е? Ето и снимки в двата режима.

A къде гледаш снимките? Че на мен топлата ми си види добре на монитор ... в случая не е моя монитор, та не мога да твърдя как точно са цветовете, но някак ми се струва, че имаш предвид как изглеждат на екрана на телефончето ... а той има няколко режима един от които е доста топъл ... Втората снимка изгляжда ужасно за мен на този монитор ... толкова синьо, че небето е ...
Цитирай
#6

(2018-07-07, 14:52:55)bodonance написа:  A къде гледаш снимките? Че на мен топлата ми си види добре на монитор ... в случая не е моя монитор, та не мога да твърдя как точно са цветовете, но някак ми се струва, че имаш предвид как изглеждат на екрана на телефончето ... а той има няколко режима един от които е доста топъл ... Втората снимка изгляжда ужасно за мен на този монитор ... толкова синьо, че небето е ...

И на компютър и на телефона изглеждат по един и същ начин. Телефона си е в режим адаптивен режим.
Благодаря на всички за съдействието. Аз сравних моята камера с още 2 всичко изглежда нормално. Явно ще трябва да посвикна както казах привикнала съм към по студени снимки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на qnchita1988 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#7

Или да си снимаш в про режим и да си ги нагласяш както ти харесва Smile

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lupita за това мнение:
  • qnchita1988
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)