Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да включим вградения Hi-Fi аудио драйвер в Meizu M6 Note (ROOT)
#1

Активиране на HI-FI  кодека.

Нужен е вградения ROOT!

1. Инсталираме рут експлорер или Es explorer,или всеки който поддържа рут достъп и ни харесва.
2. отиваме в /system/etc/
Там намираме файл с име mixer_paths_wcd9326.xml. Задържаме тапвайки върху файла и го отваряме в текстов редактор.
Намираме реда  <ctl name="RX HPH Mode" value="CLS_H_LP" />
 # 

[Изображение: img-resized.png] Уменьшено на 74%
[Изображение: 11314378.jpg]
1080 x 1920 (685,74 КБ)


Редактираме го ,за да изглежда така : <ctl name="RX HPH Mode" value="CLS_H_HIFI" />
Същото правим в файла: mixer_paths_wcd9335.xml. 
3. После търсим  файл с име mixer_paths.xml и mixer_paths_mtp.xml в него редактираме реда: <ctl name="RX HPH Mode" value="NORMAL" />
Трябва да изглежда така: <ctl name="RX HPH Mode" value="HIFI" />
4. Не забравяме да запишем промените преди да излезем от текстовия редактор.Записваме. 
5. Ако сме  редактирали файловете не в системата на телефона, а например чрез компютър и ги заменяме със системните,задължително на тези файлове им поставяме разрешения 644(-rw-r--r--) .
6.Рестартираме  телефона. 

Звукът ще стане по плътен и с дълбок бас
Пускам линк с готови редактирани тези файлове от флайм  6.1.4.3А 
https://mega.nz/#!ae5hRATQ!7I4EJ2a3lgNbz...MeO7qrNPic
Вземаме разархивираните файлове,копираме ги като заменяме системните такива в /system/etc/ поставяме им рут настройки по този начин  644(-rw-r--r--) и рестартираме телефона.

Ако искате да се кефите максимално на супер якия звук,както аз се кефя на Мейзу М3 Макс ,след като включих аудио драйвера,то си закупете Poweramp и после станете тестер,ще ви даде алфа билд 709 в който има настройки за aux и usb dac. Намират се в настройки/аудио/output/Hi-Res Output(experimental)/Wired Headset/AUX-включете плъзгача и usb dac отдолу-включете плъзгача.

Готово вече имаме прекрасен звук и се наслаждаваме!

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
Аксесоари
#2

Съжалявам,исках да сложа 5 звезди на темата,но с дебели пръсти ,така се получава,не ми дава да променя оценката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на JuliusCaesar за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай
#3

(2018-07-06, 09:45:49)JuliusCaesar написа:  Съжалявам,исках да сложа 5 звезди на темата,но с дебели пръсти ,така се получава,не ми дава да променя оценката.
Моля те,тъй като аз нямам М6 нот и само превеждам от руски,напиши при теб всичко гладко ли мина с включването на кодека. Ти как го направи, с готовите файлове или ти ги писа. На моя телефон звука е в пъти по-добър с включването на кодека ,но ти си с Куалком процесор и може звука да е по-добър.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#4

Всичко мина абсолютно гладко,от раз.Файловете аз ги редактирах с вградения редактор на ES File Explorer.А относно звука-веднага се усети голяма разлика в качеството ,и то с мойте слушалки,които са "ей так,колкото да има".Представям си с качествени слушалки как ще е.
Цитирай
#5

(2018-07-06, 11:20:25)JuliusCaesar написа:  Всичко мина абсолютно гладко,от раз.Файловете аз ги редактирах с вградения редактор на ES File Explorer.А относно звука-веднага се усети голяма разлика в качеството ,и то с мойте слушалки,които са "ей так,колкото да има".Представям си с качествени слушалки как ще е.

Май единствения проблем ще ти е ,че няма Nfc.
Казах ти аз ,че всички проблеми не са проблеми. Мейзу са така,можеш да подобриш много само че с рут,а рута ти е вграден.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 1 потребител изказва благодарност на sunmaster за това мнение:
  • JuliusCaesar
Цитирай
#6

(2018-07-06, 11:49:47)sunmaster написа:  Май единствения проблем ще ти е ,че няма Nfc.
А може би не-сега видях че мога да си купя смарт часовник с NFC и да плащам с него. Smile
Цитирай
#7

(2018-07-06, 14:16:29)JuliusCaesar написа:  А може би не-сега видях че мога да си купя смарт часовник с NFC и да плащам с него. Smile

Супер ,така вече нямаш грижи.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#8

Голяма ли е разликата ? Звука не ми се струва лош, но ако си заслужава и аз ще го направя, имам хубави слушалки, що пък да не се насладя на по-добър звук Big Grin

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#9

Ами мойте слушалки не са нито хубави,нито скъпи,камо ли пък професионални.Но на простите слушалки от комплект на телефон,разликата е огромна.Вие си направете изводите с хубави слушалки как ще или уредба.
Цитирай
#10

(2018-07-08, 00:20:50)Rad0slaw написа:  Голяма ли е разликата ? Звука не ми се струва лош, но ако си заслужава и аз ще го направя, имам хубави слушалки, що пък да не се насладя на по-добър звук Big Grin

На моя телефон разликата е огромна,на този сигурно също е!

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#11

Обаче моите са блутут и там май не зависи от телефона ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#12

(2018-07-08, 15:45:01)Rad0slaw написа:  Обаче моите са блутут и там май не зависи от телефона ?

Там трябва да имаш atpx кодек и ще слушаш як звук!

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#13

Какво е това и как става Big Grin

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#14

(2018-07-21, 12:44:56)Rad0slaw написа:  Какво е това и как става Big Grin
Подобряване на звука. Smile  А как става,мисля ,че съм описал всичко.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)