Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wi-Fi свързаност Oreo
#1

Здравейте,
След ъпдейта до Орео имам проблем с връзката през Wi-fi. Изразява се в постоянни разкачания от мрежата.Някой изпитва ли подобни затруднения?
Цитирай
Аксесоари
#2

Може ли дадеш повече инфо за рутера? Модел? С най-новия фърмуер ли е? Слаган ли му е някой къстъм фърмуер като dd-wrt или OpenWRT? Как са настроени каналите и по-сложните настройки на рутера?

Наскоро имах проблеми с един рутерите ми и телефонът от време на време губеше интернет, въпреки че е свързан към рутера, но проблемът се оказа от една определена версия на dd-wrt фърмуера, която не отговаряше на ARP заявките на телефона, и като я смених всичко заспа и не съм имал никакви Wi-Fi проблеми с телефона.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

Привет, Ivkos,
Рутерът е TP- Link Archer C7, rev.4 . Да, флашнал съм и последната версия за него: DD-WRT - r36247/29.06.2018 г.
Нямам друго устройство, което да ме дропи в мрежата освен телефона. Постоянно ми излиза знак внимание до иконата за Wi-Fi и връзката пропада. Опитах от забравяне на мрежи, ресетване на мрежови настройки, wipe cash part., задаване на статични IP на тел. и рутер до връщане на заводски. Не се получава! Пробвах и в save mode с надеждата да е някое приложение,но не. Ще съм благодарен за всяка идея. Може би трябва да върна някой билд назад ? Не ми се иска, определено, да връщам на TP-link фактори-то, защото DD-WRT-то ми дава удобен достъп до мрежата и будене /WOL/ на няколко машини и NAS. Проблемът дойде след актуализацията до Орео.


Прикачени файлове
.pdf DD-WRT (build 36247) - Wireless.pdf Размер: 268 KB  Сваляния: 2
Цитирай
#4

Някоя дребна настройка в DD_WRT ще се окаже. Да, появило ти се е след ъпдейта до Орео, но това не е защото Орео е зле.
Гледам по форумите за S8 Oreo - на всеки нещо различно е помогнало. Един пуснал Keep Wifi On в телефона, друг направил в рутера от 20 на 40MHz, трети настроил нещо друго в телефона, доста голям брой си спрели 5GHz и на 2.4GHz нямали проблеми.
И на Nexus устройствата го имало.
Идеалния вариант е да си го фикснат Google с някой ъпдейт на Андроида.
На мен по принцип ме разкача (не само на Андроида, и на WinMobile) единият ми AP (TP-Link Powerline WPA4220KIT) - не ме дисконектва, просто спира трафика, и решението е да ресна АР или да изкл/вкл wifi на телефона (или да сменя мрежата и да върна пак на нея).
Свикнах, прави го 1х на 1-2-3 дни. Но е досадно. И така е от ден 1 (от 2.5 години) с тоя powerline.
Цитирай
#5

Вероятно е така. Опитах доста неща по настройките и тези, които спомена. Замислям се, дали да не метна друго CSC, например BTU. И да, във форуми за S8 , този проблем се среща,но не виждам разумно разяснение или фикс. Всичко получено след ъп до Орео.
Цитирай
#6

@vvladev На мен тази настройка за 30 dBm на 2.4 GHz радиото въобще не ми допада. Принципно 30 dBm (1000 mW) е мега висока стойност за такъв шумен ефир като 2.4 GHz, като в повечето случаи при висока мощност шумът от радиото се увеличава за сметка на полезния сигнал, а понякога слабите устройства (като телефоните) изпитват трудности в комуникацията с AP-то, защото то ги заглушава. Аз не бих ползвал нещо повече от 23 dBm (200 mW). Иначе е добре, че си оставил 2.4 GHz широчината на 20 MHz, защото при 40 MHz и много съседи работата е плачевна.

Можеш да засилиш малко мощността на 5 GHz-овото радио примерно до 20-24 dBm спокойно на този рутер (който е доста добра машинка всъщност), защото 5 GHz-овия сигнал по-трудно пробива стените.

Ако тези неща не помогнат, добре си се насочил да пробваш с друга версия. При мен версиите на dd-wrt с кернел 3.x (K3x има във файла с фърмуера, а текущата версия се вижда в Status страницата) ми правеха проблеми с ARP пакетите на Netgear WNDR4000. Като се върнах на по-стария r33555 K26x (кернел 2.6.х), се оправи. Друг симптом на същия проблем беше, че някои устройства в мрежата ми спорадично спираха да могат да се виждат едно друго (нямаше пинг помежду им или само в едната посока, а бяха свързани), като това се решаваше като ги разкача и закача отново към мрежата. Ако знаеш как да работиш с Wireshark, тези неща може да си диагностицираш сам.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • vvladev
Цитирай
#7

Ok, направих тези корекции, които спомена. Вероятно те няма да ми решат проблема, за това ще опитам с някоя от предходните билдове.
За 5G e факт, че трудно пробива, дори несериозни препятствия /напр. гардероб/. На тази честота дропенето ми е още по-често. Всичките ми устройства се виждат по между си. Виждам и телефона си вързан към мрежата, а той е без такава. Ping дори и към него имам.
За покачване на мощтността на 5 G малко ме е било шубе, за да не прегрее. На сегашната ми стойност градусите са не по-малко от 47.

Искрено се надявам проблема да не е в радиото на рутера, щото той ще живее по-дълго от телефона при мен. С телефона сме заедно вече повече от 2 г. и вероятно скоро ще мина в съседния форум за 8 или 9 Smile
Цитирай
#8

Смени канала на рутера
Цитирай
#9

(2018-07-12, 13:05:52)vvladev написа:  ...Всичките ми устройства се виждат по между си. Виждам и телефона си вързан към мрежата, а той е без такава. Ping дори и към него имам....

Това ме навежда на мисълта, че проблема не е във връзката ти с рутера, а нещо в самия телефон.

Да нямаш някоя програма да ти омазва вътрешното рутиране в ОС-а на телефона? Например ако е не добре съвместима с новия андроид? Щото дори и ресети да правиш, инсталираш ли я, пак ще прави проблеми.
Цитирай
#10

(2018-07-12, 13:43:14)lost in написа:  Смени канала на рутера

Опитах няколко различни от по ниските и от по-високите, след като направих справка за околните канали. Избрах по-нестандартен от масовите - 13-ти. Там съм само аз.

(2018-07-12, 13:43:15)jivkojj написа:  Това ме навежда на мисълта, че проблема не е във връзката ти с рутера, а нещо в самия телефон.

Да нямаш някоя програма да ти омазва вътрешното рутиране в ОС-а на телефона? Например ако е не добре съвместима с новия андроид? Щото дори и ресети да правиш, инсталираш ли я, пак ще прави проблеми.

Така е. Смятам, че проблема е по-скоро в тела или както Ivkos сподели в кернела на рутера. Опитах в save mode, евентуално за проблемна програма, но нещата и там са еднакви - регулярни прекъсвания. В save mode са само системни.
Дразнещо е, че само галаксито ми се дъни. Към мрежата имам закачени без никакви проблеми камери, сензори за движения, смарт контакт, др боклуци ….
Цитирай
#11

Аз ли не мога да чета или вие не можете да мислите. Най горе пише СЛЕД ЪПДЕЙТА КЪМ ОРЕО. Аз разбирам, че преди въпросния ъпдейт всичко е било ок. А след него се появява проблем с wi-fi. Обаче изведнъж рутера, настройките му и какво ли не се оказват обвинени , а не въпросното Орео.... как така изведнъж заради ъпдейт на телефон рутера и настройките се оказват за смяна?

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#12

Мнението ти не допринася особено към темата. Чел ли си чейнджлиста и пачовете между нуга и орео, че да кажеш със 100%-ова сигурност, че няма нито една промяна, която може да доведе до несъвместимости? Дори и да следват разни стандарти, тези устройства имат отклонения в тях, включително и софтуерни бъгове. Тука търсим решение на проблема - а решение може да се намери чрез експерименти и един dd-wrt рутер позволява такива за разлика от заключения телефон.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#13

Факт е, че след ъп до Орео се случи, да. Трудно ми е да приема, че проблема е в рутера, защото от 10-15 устройства вързани към него само галаксито е с проблем. Проиграх всякакви настройки в рутера. В чужди форуми споменават този проблем. При нас, май само аз съм с него Smile Последно опитах със секюрити настройки от AES към по-малко надежданата TKIP и нищо. Някои в тези чужди форуми са имали успех с ТKIP. 
Ще чакам следващи ъпдейти, ако не ще се разделям с тела. Жалко, защото за 27 мес. е бил най-доброто, като тел, който съм имал и съответно най-дълго задържалият се в мен. 

Ivkos, на 16-ти ми излезе нов билд за рутера. Ако водещ за кернел версията е само първото число /при мен е К3/ , то явно трябва да се върна доста назад с билдовете и да флашна К2 , например.
Цитирай
#14

Щом нещо работи - не го барай. Рутерът ти е екстра.  Проблемите на Орео се оказаха доста.  Може и да не пуснат поправки за батерията, вашият проблем и други. Начин, с който марката да накара потребителите да сменят устройството. Капак ще е да не може връщане към Нуга. Tooth
Цитирай
#15

За сега поне има връщане към Нуга....но до кога

Държа успоредно два телефона с Орео до мен и двата са вързани към едно и също Wi-Fi .От време на време при Samsung ми дава слаба скорост на връзка,докато при другия не.И докато ми показва нестабилна връзка,нищо не можеш да направиш,това трае около 40-50 сек.Нещо със инспектирането на връзката има проблем,поне при мен е така
Цитирай
#16

A излиза ли знак внимание (!) в дясно на иконата за Wi-Fi ?
Всъщност, аз съм закачен към рутера, но няма интернет .....


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#17

Да излиза,долу в дясно във самата иконка
Цитирай
#18

Aз ползвам нуга откакто излезе общо взето и такъв проблем не съм наблюдавал. Никога. Рутера ми е Xiaomi 3G, ползвам го и на 2.4 и на 5. Имам забавяне на връзката като цяло което предполагам е от мрежата на доставчика ми, защото и компа ми е вързан с кабел и още 2-3 устройства и на всички се наблюдава, като часовете са точно 7-8-9 вечерта особено петък събота. Но като изключа това нещо всички устройства ми държат стабилна връзка с рутера включително еджа на орео. Имаш ли възможност просто да тестваш с друг рутер, ей така за себе си да знаеш какво точно да ръчкаш?
Цитирай
#19

Пробвал съм и на друг рутер(на комшията) същата работа,дори по често
Забелязах,че когато съм по далеч от рутера и показва обхвата 2 черти,по често тогава го прави,от колкото на full обхват
Цитирай
#20

Тестът ми е само на още един рутер и интересно, че там не съм забелязъл подобен проблем. Възможно е и времето /около 8 часа/ да е било малко, за да се прояви. А рутерът е най-масовият евтинджос на Tp-link за 20-30 лв., тип сапунерка с една антена.
Ако проблемът е в рутера ми, то защо другите устройства нямат проблем ? Не изключвам проблем и в него или по нелепа случайност, само с тела ми да не се разбира. Smile

(2018-07-20, 11:05:25)lost in написа:  Пробвал съм и на друг рутер(на комшията) същата работа,дори по често
Забелязах,че когато съм по далеч от рутера и показва обхвата 2 черти,по често тогава го прави,от колкото на full обхват

Така е и при мен. По-често е, когато е със слаб обхват или е на 5 G, която по дефиниция е по-слаба отдалечено.
Цитирай
#21

Ще го оправят,към късна есен всичко ще е наред с Орео,малко са тромави но ги оправят нещата
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)