Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Статус на температурата на батерията
#1

Здравейте,

Моля, ако нямо може да ми обясни отскоро имам телефона Xiaomi Redmi 5 Plus, но колкото и глупаво да звучи искам да попитам за нещо, което не съм сигурен дали е проблем, а именно: Телефона го съхранявам в чекмеджето на нощното скафче, което е затворено от всякъде. Направи ми обаче впечатление, че тази седмица в понеделник и вторник през нощта, е доста хладно, а аз оставям вратата на терасата през нощта отворена, а нощното шкафче е точно срещу вратата и като се събудих в тези два дни чрез използване на приложението Оптимизиране температурата на батерията на телефона единия ден показваше 22 градуса, а в другия ден 21 градуса. Не зная дали това е проблем, четох някъде, че телефона не трябва да бъде излаган на ниски и съответно високи температури. Това според мен не са чак толкова ниски, но не знам. Въпроса ми е има ли проблем, че държа телефона в чекмеджето на нощното шкафче (питам във връзка с качеството на дисплея дали няма да възникне някакъв проблем, че го държа там и има ли проблем за батерията и въобще за телефона от това, че съм държал вратата на терасата отворена, а нощното шкафче където е бил телефона е срещу терасата, поради което, аз само предполагам така батерията на телефона се е охладила до 21,22 градуса) т.е. интересува ме някъде го пишеше, че от ниски и високи температури може да се получи конденз и това да навреди на дисплея на телефона. Аз не знам в какъв диапазон трябва да бъде батерията на телефона напр. от (-....) до (+.....) градуса и това доста ме притесни.

Благодаря на всички за отделеното време.
   
 

Антон Тодоров
Цитирай
Аксесоари
#2

Незнам до каква степен наистина вреди на дисплея, но сигурно ако от много студено го сложиш на много топло ще има някакъв ефект негативен.Но принципно не мисля,че ниската температура е проблем, в твоя случай 21° !Когато започнеш да го разцъкваш постепенно ще си вдига температурата без да има jump на термостата.Реално през зимата всички телефони в джобовете ще бъдат с ниски температури.На моя Note 5 иначе за висок градус достига 41 когато е включен в зарядно и цъкам PUBG .

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • aanton987
Цитирай
#3

Прекалено много се притесняваш. Хората ги държат в чантите си, там обема е много по-малък. Температури от 20 градуса са перфектни ,когато околната е толкова. Можеш да го съхраняваш и в одеало. Проблем е само когато го натоварваш с употреба и зареждане. Тогава го дръж на открито. Когато околните тамператури са по ниски тогава издържливостта на батерията е по слаба. Когато са прекомерно високи е предпоставка за самотазпад на батерията. Досега не съм чул за такъв случай.Това ще е аномалия или от тъпите тестове за издържливост .
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • aanton987
Цитирай
#4

Изобщо не се притеснявай за конденз и подобни. Вратата ти е отворена, т.е. се проветрява и няма много водни пари във въздуха, температурите са ти близки, т.е. няма как да се стигне до точка на оросяване. Накратко - мисли за хубави неща, проблем с това нямаш никакъв.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
[-] 1 потребител изказва благодарност на IoPetrov за това мнение:
  • aanton987
Цитирай
#5

Само да спомена нещо, което забравих да напиша, а именно имам стъклен протектор на целия дисплей с пластмасовите кантове отстрани. Исках да попитам има ли проблем с температурата т.е. ако е 21,22 градуса температурата на батерията за цялостта на този протектор и дали като зареждам телефона има проблем за дисплея или протектора. Не съм ползвал такъв протектор и малко се притеснявам за неговата цялост, както и за цялостта на самия дисплей от това, че имам такъв протектор. Също ми интересува дали от нормалното пипане по екрана върху самия протектор, забърсване на протектора с кърпичка, изпълняване на действие чрез задържане на дисплея и др. дали има проблем за протектора и дисплея.
Благодаря предварително.

Антон Тодоров
Цитирай
#6

Не, няма да има проблем с протектора, т. е. няма да дава отражение върху покачването на температурата на устройството нито при процес на зареждане, като и след това при ползване/поддръжка - също.

 
Цитирай
#7

(2018-07-10, 10:36:47)aanton987 написа:  Само да спомена нещо, което забравих да напиша, а именно имам стъклен протектор на целия дисплей с пластмасовите кантове отстрани. Исках да попитам има ли проблем с температурата т.е. ако е 21,22 градуса температурата на батерията за цялостта на този протектор и дали като зареждам телефона има проблем за дисплея или протектора. Не съм ползвал такъв протектор и малко се притеснявам за неговата цялост, както и за цялостта на самия дисплей от това, че имам такъв протектор. Също ми интересува дали от нормалното пипане по екрана върху самия протектор, забърсване на протектора с кър*****, изпълняване на действие чрез задържане на дисплея и др. дали има проблем за протектора и дисплея.
Благодаря предварително.
Какъвто и протектори да имаш и чистейки го с кърпичка,нямаш проблеми.То и без протектори , чистейки само дисплей няма опастност освен ако не го чистиш с опасен препарат.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)