Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ВАЖНО! - Не понижавайте текущата си версия!!!

Честито. Весело ползване на еу рома
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • coco.loco
Цитирай
Аксесоари

Замина и 6гб от Олх за 190 кинта,явно някой прочел ,че "надежда има".
Цитирай

(2018-08-15, 10:55:26)tiesto_pld написа:  Замина и 6гб от Олх за 190 кинта,явно някой прочел ,че "надежда има".

Само coco.loco може да го е взел, защото вече се познава с Dina, а и им разбра всичките спатии.  Smile
Малко съм на бира, майтап да става, извинете.
Цитирай

(2018-08-15, 11:25:44)NTM написа:  Само coco.loco може да го е взел, защото вече се познава с Dina, а и им разбра всичките спатии.  Smile
Малко съм на бира, майтап да става, извинете.

Абе харесвам Миуи още от къстъм ромовете им за старата SGSка...ама след този филм май не ми се занимава с xiaomi. Но не съм го взел аз....да си отреча...за протоколаWinkКолко ми е весело вече....

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай

То както вече ясно,казваме аливидерчи на всичко след Андроид P, няма значение марка или система!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • NTM
Цитирай

(2018-08-15, 15:36:03)tiesto_pld написа:  То както вече ясно,казваме аливидерчи на всичко след Андроид  P, няма значение марка или система!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk


В тая връзка от известно време правя едни наблюдения с 2 стари + този телефон. На единия-  RN2 съм сложил един ROM, близък до MIUI - A&D v.10 - без Гугъл акаунт. Другия Moto G (1-st gen) също рутнат върви с 3 gmail-a, като RN5, но без MiUI. Актуалния RN5 изглежда ще го карам както си е. 
Опитвам се някак еволюционно да разбера накъде се променя експириънса. Засега, устройството без гугъл акаунт ползва услугите им и като че ли малко му трябва да мине и без тях. Ще видим накъде ще избият нещата - дали ще скоча в плей стора или ще се разделя с тях окончателно.
Знам също и че доста хора работят по въпроса. Една от алтернативите е MicroG. YouTube вече съм го забранил окончателно, понеже не се логвам там. 
За повечето неща ми трябва просто браузер.
Цитирай

Плохая новость!! Всем владельцам Redmi Note 5!
все кто не успел подать заявку для отката кирпича после срабатывания Anti Roll-back во вторую волну, больше заявку подать не смогут!
Aдмины en.miui.com тему по подаче вашего Mi ID открывать не будут! Далее только СЦ сможет его восстановить, но как сказали админы, СЦ не имеют доступа для восстановления и неизвестно когда получат.
Данное право имеют исключительно авторизированые СЦ Xiaomi.
Лоша новина!! За всички собственици на РН5!
Всички които не са успели да подадат заявка за съживяване на тухлите след сработване на механизъма понижаване на текущата версия повече заявки не могат да се подават!
Администраторите на англиийския сайт миуи тема за подаване на заявки повече няма да отварят! От ам нататък телефоните могат да бъдат съживявани само и единствено в сервизен център, но и те нямат такъв достъп и не се знае кога и дали ще получат.
Това право имат само оторизирани сервизи на Шиаоми.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

То има ли "оторизирани сервизи на xiaomi" по нашите географски ширини?

Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 9 by xiaomi.eu weekly
Цитирай

А колегата как си го възкръсна преди два деня!Извън срока за подаване.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

(2018-08-16, 20:09:00)pazdir написа:  То има ли "оторизирани сервизи на xiaomi" по нашите географски ширини?

За България това е Булграм.
https://www.bulgram.com/news/94/xiaomi

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Отказват да оправят незакупени от тук телефони
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  •
Цитирай

(2018-08-16, 20:14:21)tiesto_pld написа:  А колегата как си го възкръсна преди два деня!Извън срока за подаване.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Май не е извън срока, а хвана края на втората вълна.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

(2018-08-16, 23:24:56)dp4u4umi6ev написа:  Май не е извън срока, а хвана края на втората вълна.

Абе незнам що се правят всички на луди! Китаеца дето ги продава не може, в сервиз не може, от централата им не могат, от офиц.им форум не могат! Е кой.....Някои ги огря на първа вълна, други на втора...други се удавиха...и дали ще си купят пак Xiaomi.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на coco.loco за това мнение:
  • anatol06
Цитирай

Аз който бях уверен че при флашване на MIUI eu (последна стабилна версия за нашия телефон (HMNote5Pro_8.5.3) прецаках си телефона... Бях на 9.19.0 и... Телефонът ми умря (честито на мен)
Тъй като това ми е първият Xiaomi телефон... Някой може ли да ми помогне (може просто насоки).
Цитирай

Тия от Xiaomi вършат глупост след глупост.
Цитирай

Флашнеш си нещо грешно,можеш да обясниш по-подробно!

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай

(2018-08-19, 20:31:04)chocH написа:  Аз който бях уверен че при флашване на MIUI eu (последна стабилна версия за нашия телефон (HMNote5Pro_8.5.3) прецаках си телефона... Бях на 9.19.0 и... Телефонът ми умря (честито на мен)
Тъй като това ми е първият Xiaomi телефон... Някой може ли да ми помогне (може просто насоки).

Дай подробности де, как да дадем насоки на сляпо? Опиши всичко подробно какви действия предприе. Телефона може ли да включи изобщо, или не реагира на нищо?

Без лишней необходимости НЕ обновляйтесь на ARB4 через TWRP. Крайне желательно повышать статус загрузчика, установив официальную прошивку через fastboot.

Когато се налага повишение задължително се флашва през фастбут с официалните тулове за това MiFlash_20185280

С други думи вече има и брикнати устройства и на ъпдейт, когато се ползва TWRP от ARB3 =>ARB4

Обновена тема относно брика във руския форум

За всички, които имат тухли по една, или друга причина ето какво съветват руснаците. Пишете имейл на съпорта им: service.global@xiaomi.com
Описвате на англйски проблема, и задължително остявяте вашето MiID със искане за авторизация за акаунта ви.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • chocH
Цитирай

Първо минаха повече от 15 дни за отключване на bootloader-а. С Mi Unlocker успешно отключих телефона.
Следваща стъпка беше да флашна custom recovery - от официалния сайт на twrp изтеглих, през shell-а, boot-нах на рекавърито, инсталирах .img файла така, после lucky patcher - класически стъпки, всичко както трябва. Версията на soft-а ми беше 9.19.0 - ABR = 4.
Реших да пробвам MIUI eu... И... Не си давам сметка че нещо може да се случи, свалих 8.5.3 от Xioami EU флашвам, флашването стана иии след като дадох на телефона да се рестартира... лошото настъпи.
Та това беше. Телефонът не се включва, не святка LED или каквото и да е, компютърът го разпознава в device manager като излиза излиза това: 
[Изображение: Tpo3QS9.png]

Иначе знам че в руския форум има отделна тема но не съм толкова добър с руския, ще видя какво мога да направя. Ако ли не, ще видя да пиша на оторизирания сервиз - телефонът е закупен от емаг. (не знам дали ще го приемат или ще искат да го изпратя на мисля че се наричаше Skyfon или нещо подобно)
Цитирай

Абе като цяло трябва се чете преди да се действа,особено като работиш със стейбъл ромове.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай

Приемам всякаква критика Big Grin
Знам, но този anti rollback е "уникално" нещо просто... Сега пратих имейли да видим, нуждая се от потвърждение. Ще видя тези дни какво ще стане.

Малко извън темата: Както казах, свикнал съм всичко да си е лесно - отключваш буутлоудъра за няма и 5 минути, после флашваш рикавърито и слагаш каквото си искаш, правя го това от години, просто това май ми дойде в повече, съгласен съм със собствената си некомпетентност, но такава функция да се имплементира без да се даде правото на избор дали да се включи или изключи... Сега вече мога да разбера гневните индийци, леко си е гадничко, но поне те там си имат официални сервизи.) Късмет какво да кажем, дано в най-скоро време ми потвърдят акаунта.
Цитирай

(2018-08-19, 21:33:18)chocH написа:  Версията на soft-а ми беше 9.19.0 - ABR = 4.
Реших да пробвам MIUI eu... И... Не си давам сметка че нещо може да се случи, свалих 8.5.3 от Xioami EU...

Не намирам тази версия на шаоми.еу? Имам съмнения, че си флашнал АРБ3
Цитирай

Линк тук
Цитирай

АРБ3  Undecided
Тук бих определил разработчиците на този ром, като пълни дебили!!! да оставят папка, която има отношение към АРБ....

Когато не сте сигурни, какво правите, но ви сърбят пръстите и искате да флашвате и пробвате разни и разнообразни ромове преглеждайте архива(когато е за TWRP) ако има папка firmware-update ТРИЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! така не рискувате да понижите АРБ!

   
Цитирай

Точно тук нямаш какво да им кажеш на разработчиците, проблемът е от Юни/Юли месец, а той е сложил ром от Май месец.

А иначе щом влиза в ЕДЛ поне пробвай да флашнеш пак глобалния, да видиш дали ще ти иска оторизация, понеже не прочетох след като е намерен като Qualcomm 9008 Да си правил нещо друго по телефона @chocH
Цитирай

Предлагам също да пробваш задържане на power повече от 10 сек.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)