Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ВАЖНО! - Не понижавайте текущата си версия!!!
#26

Има няква заигравка определено,но до нас потребителите едва ли ще разберем защо сложиха този анти Рол.Една от версиите,че откакто заработиха с Гугъл покрай А1, явно гледат да си следват някви принципни договорки между двете компании,и китайците от Шаоми се подмладяват изпълнявайки ги.
Аз също не разбирам понижаване на версия на кой му трябва!Ако имаш проблем с даден срок,слагаш дев ром,както аз от 9.5.17 минах на такъв.Преди това видях и 10-ката,нищо кой знае какво...поне от бетата.

Изпратено от моят RN5 Google Pixel
Цитирай
Аксесоари
#27

Уговорката е да го обновяват бързо, след като излезе Security patch или нова OS.
Други уговорки няма.
Иначе тенденцията за всички е да няма отключени буутлоудъри и уж всичко да е по-защитено.
Хуауей мисля че вече го направиха и новите им устройства изобщо не могат да се отключват.

Като чета новините и стигам до извода, че Андроид Р ще е последния от своя род и ще се мине на новата операционна система, която разработват от гугъл.
Идеята им е да няма отключени устройства освен гугъл пиксел за девелопъри, така че който се махне от Xiaomi Заради някакъв цялостен проблем с Андроид ще мине от трън на глог, но за повече пари Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • NTM
Цитирай
#28

И аз стигам до подобни изводи. 
[Enlighten Yourself #17] Google Fuchsia: Everything We Need to Know! - (Не е най- добрата статия, но интересното е че е  във Mi форума)
MiUI - Redefining Android. Интересно слогана дали ще остане? Какво могат да направят?
Цитирай
#29

(2018-07-30, 23:01:33)tiesto_pld написа:  Аз също не разбирам понижаване на версия на кой му трябва!
Всеки според потребностите си. Аз примерно върнах от 10 към 9 , защото не ми хареса качеството на снимките в стоковата камера. За щастие бях на 8.7.5, освен това и информиран за последствията от брик, но има хора, които не посещават толкова често форумите. Иначе съм съгласен с колегата @suffer, тенденцията върви към затворена ОС
Цитирай
#30

Сългасен съм за пониженото качество на снимките в MIUI 10, Но винаги може да се сложи Google camera
Цитирай
#31

Не може да се съди от бета версия, нека да излезе цялата и ще видим какво са направили.

Изпратено от моят RN5 Google Pixel
Цитирай
#32

Точно защото е бета, не трябва да има ARB, все пак на някой може да не му хареса нещо и трябва да има избор. За мен е по-разбираемо да има ограничение само в стейбълите.
Цитирай
#33

Имах предвид откъм снимките.

Изпратено от моят RN5 Google Pixel

Цитирай
#34

Аз разбрах какво имаш предвид, но темата е за ARB и затова намесих него.
Цитирай
#35

И какво се оказва....от  цялият андроид форум в България...аз съм най-простия, че си омазах телефон с един доунгрейд. Никой няма подобен проблем. Ебати.....Тия от Xiaomi направо ми таковаха.....Може ли 6000 постнати ID-та за ауторизация, и никой нищо да не казва. Да кажат хвърляйте ги, повече не купувайте xiaomi, защото не ни боли, че имате проблеми. А толкова ги харесвах още от старта на miui на стария SGS. Колко неща имам да им кажа, но нецензурни. Защо толкова си повярваха....

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай
#36

Това е изискване от google.
Не искам да ги защитавам, ама даунгрейда как го правиш?
Фастбуут, едл? Ъпдейтъра?
Цитирай
#37

Колега, пробва ли при руснаците?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

При руснаците ..id-та не приемат. Темата е заключена. И до колкото и там съм разбрал единствения начин е с ауторизация от xiaomi. Даунгрейда си го направих като всеки един път до сега... Имах twrp...направих си бекъп преди да кача последния им ром. Сложих го...не ми хареса....батерията беше по-зле за мен....Върнах си бекъпа и тела повече не се включи. От когато го има това съм го правил поне 4-5 пъти. Не съм имал проблеми. Уж преглеждам форумите. Ама този път.......Главния въпрос е какво правим сега. Никой нищо не казва. Хората казват , че и в сервизите(където има) не може ли да им помогнат. През флаштула тръгва инсталацията, но след като няма ауторизация всичко прекъсва и до там....

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай
#39

А на теб акаунта ауторизиран ли ти е?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#40

флаштула в кой режим?
Цитирай
#41

(2018-08-05, 13:14:52)tiesto_pld написа:  А на теб акаунта ауторизиран ли ти е?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

За съжаление не е .....аз не виждам да има някой. Всички се молят за ауторизация.

(2018-08-05, 13:45:24)suffer написа:  флаштула в кой режим?

уж в EDL ....

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай
#42

По-горе един колега е обяснил как си оправил брикнат телефон ако ти се занимава не ти пречи да пробваш.Другия вариант да чакаш фикс за брикнат телефони.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

(2018-08-05, 11:23:02)coco.loco написа:   Никой нищо не казва. Хората казват , че и в сервизите(където има) не може ли да им помогнат. През флаштула тръгва инсталацията, но след като няма ауторизация всичко прекъсва и до там....

Хората се наслаждават на VoLTE вече, а ти да стоиш тука нещастен не бива. 
Не може да няма начин, дори и да няма писано по въпроса. Зареди се с хакерски дух и ако не става от първия път, пробвай втори и трети, 
докато се получи. Твоят проблем, доколкото разбирам е - how to unbrick redmi note 5 pro (whyred) without Mi authorization -
Не ми се е налагало да минавам през тази процедура и дано не ми се налага, но от бегъл преглед на темата знам, че всички нива и методи по темата са добре описани и с множество коментари към тях. Не се наемам да формулирам тук сценарии за решаването на проблема, само мога да вметна, че опити се правят ежечасно. 
Ето от днес например на 2 места - тук ( http://en.miui.com/thread-3450268-1-1.html ) и тук , макар че източника е един. Може това да не работи при тебе, но факта, че има "паралелни" неофициални тулове на мен ми говори, че  не може да няма заобикалка. Имаш възможност да научиш нещо ново. Просто трябва да се фокусираш доста. Повечето съвети, може да се окажат фейк, но ти ще си прецениш какво имаш да губиш. 
Пък ако не ти се занимава можеш да попиташ местния гуру .
Пожелавам ти успех да го оправиш и не забравяй да документираш процеса, щото ще е доста ценен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • NikolayBUL
Цитирай
#44

Като флсшваш през EDL ли пробваш?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#45

Написал е уж през ЕДЛ
Цитирай
#46

Супер модератор-а Muz_Paray поне е показал нагледно как се разглобява телефона и се достига до Test Points ( едно време му викахме Clear Cmos)
http://en.miui.com/thread-2171064-1-1.html

Обаче е написал забележка - EDL Mode has been removed/Disabled from 8.1 onwards, you can flash on Unlocked BL only.
Питам се от къде и какво е премахнато/ изключено?  Ако е нещо в Mi Flash , не става ли с другия неофициалния тул http://xiaomitool.com/, ако е пък нещо в ром-а, не могат ли поне индийците да флашват Nougat. 
Днес видях същия този модератор да отговаря на чакащи за авторизация - питат го той няма ли решение за метод без авторизация и той казва - няма, ако имало досега отдавна щял да го сподели. Съветва ги да продължават да чакат и да се надяват. Аз обаче не му вярвам, понеже той е на работа там и трябва да се придържа към политиката на Шаоми.
Цитирай
#47

(2018-08-05, 21:42:14)NTM написа:  Супер модератор-а Muz_Paray поне е показал нагледно как се разглобява телефона и се достига до Test Points ( едно време му викахме Clear Cmos)
http://en.miui.com/thread-2171064-1-1.html

Обаче е написал забележка - EDL Mode has been removed/Disabled from 8.1 onwards, you can flash on Unlocked BL only.
Питам се от къде и какво е премахнато/ изключено?  Ако е нещо в Mi Flash , не става ли с другия неофициалния тул http://xiaomitool.com/, ако е пък нещо в ром-а, не могат ли поне индийците да флашват Nougat. 
Днес видях същия този модератор да отговаря на чакащи за авторизация - питат го той няма ли решение за метод без авторизация и той казва - няма, ако имало досега отдавна щял да го сподели. Съветва ги да продължават да чакат и да се надяват. Аз обаче не му вярвам, понеже той е на работа там и трябва да се придържа към политиката на Шаоми.
Нищо не става... и с предната тема, която постна ...нито с тест пойнта....Всичко пробвах.....Винаги стигаме до edl ауторизацията на xiaomi....до Mi ID ауторизацията и.т.н. Не съм вещ в програмирането и незнам дали изобщо може да се прескочи това "разрешение". Но си искам телефона използваем. Нарочно си взех 6гб версия с идеята да не сменям през година. Но не вярвах, че ще му се радвам има няма месец. Благодаря за съпричастността, но искам някой от умниците дето го свършиха тва да дадат решение, защото следващо xiaomi няма да се купи явно.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай
#48

(2018-08-05, 21:56:20)coco.loco написа:  Нищо не става... и с предната тема, която постна ...нито с тест пойнта....Всичко пробвах.....Винаги стигаме до edl ауторизацията на xiaomi....до Mi ID ауторизацията и.т.н. Не съм вещ в програмирането и незнам дали изобщо може да се прескочи това "разрешение". Но си искам телефона из но искам някой от умниците дето го свършиха тва да дадат решение, защото следващо xiaomi няма да се купи явно.

Съжалявам да прочета това. Реакцията ти е напълно разбираема. Хубаво нека има защитни механизми, но нещо им убягна в комуникацията.
Сега пострадалите вдигат основателен шум и да видим дали ще издържат на натиска - ако е политика на Шаоми.
Ако споразумение някакво с Гугъл им забранява нещо, могат да измислят "неофициално" решение, което да изтече някъде.
Нека да чакат още, тя мълвата си върви - Шаоми - проблеми. Това, което ги вдигна на върха, може да ги върне обратно.
Цитирай
#49

На човека с тухлата препоръчвам да се регне в 4pda http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...p=75369607 и да прочете кои юзери помагат за възстановяване на тухли(кирпич) В това отношение са много добри и си имат цял отбор. Аз лично мога да съдействам с руския ако не го разбира
Цитирай
#50

Аз се опитвам да се свържа с админа от Муи форума,и го питах "какво правим сега,след като е минал срока?" Надявам се да ми отговори....
Междувременно четох доста по темата за анти-рол Бека,но не срещнах дали има опасност ако си седял на девелопърски ромове още от преди въвеждането и ако реша да се върна официално към Муи (тъй като съм с чист андроид в момента).

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)