Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ВАЖНО! - Не понижавайте текущата си версия!!!

(2018-08-10, 17:27:19)tiesto_pld написа:  Ама проблема не е в процес, нали сам си даунгрейднал.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Продавача*

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Като ми го продаде, ми каза, че мога да си кача без проблем глобален ром. И не ми е казал, че ако новата версия е бъгава, не мога да се върна на старата. Абе има ли смисъл да се обяснявам...Хората да внимават с флашовете...Във форумите се оплакват от брик и при надграждане...

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай
Аксесоари

Колега, аз те разбирам.Просто търговеца гледа да си продаде стоката.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • coco.loco
Цитирай

(2018-08-10, 17:25:48)coco.loco написа:  Те ако не знаят, незнам кой! Сигурно мълчи, защото го питах дали да му го връщам!

Натискай го колкото можеш. Според мен, имаш пълното право да правиш рекламация пред продавача. Ако се съгласи, в краен случай трябва да си поемеш транспорта до Китай, което също не е лесно заради батерията.

Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 9 by xiaomi.eu weekly
[-] 1 потребител изказва благодарност на pazdir за това мнение:
  • coco.loco
Цитирай

coco.loco, колега пробвай да му пишеш на руснака - има оторизиран акаунт. Дано се получи! Успех!
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry75934946

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivogg за това мнение:
  • coco.loco
Цитирай

(2018-08-11, 12:25:01)ivogg написа:  coco.loco, колега пробвай да му пишеш на руснака - има оторизиран акаунт. Дано се получи! Успех!
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry75934946
Руснака нищо не отговори......

Това получих днес от ervice.global@xiaomi.com

Hi,
 
Greetings from Xiaomi! 
 
Thank you for sharing the snapshots with us.
 
I understand that you are facing the Mi Account authorization error while unlocking the bootloader. I regret the inconvenience.
 
With respect to your concern, would request you to please help us with the below mentioned details so that we may assist you further:
 
Complete MI ID
Phone Number with the country code: (Associated with your Mi Account ID)
Email Address: (Associated with your Mi Account ID)
Purchase Receipt/Invoice: (Please send us a clear copy)
Country name/Region name where Mi Account was registered
Both IMEI numbers of the device( you may find on the back side of the box)
 
Once the above information is provided, we will forward it to our relevant team and processing may take a few working days to complete.  
 
Please get in touch with us if you need any further assistance.
 
Thank you for being a valued customer. Have a great day ahead!
 
Regards,
Suman
Xiaomi Customer Support


Дали ще се случи нещо ще видим! Единствено ме притеснява, че нямам документ/касов бон...фактура...или там каквото искат......Пратил съм шот от платеното през онлайн банкирането и шот от алиекспрес. Най-много да кажат, че Гоудуейв не е оторизиран търговец и до там....

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай

Аз пък мисля, че изобщо не са те разбрали за какво им говориш:
I understand that you are facing the Mi Account authorization error while unlocking the bootloader

Имах писане с тях и да ти кажа започват да пускат едни заучени отговори и нищо съществено.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

(2018-08-12, 12:07:27)dp4u4umi6ev написа:  Аз пък мисля, че изобщо не са те разбрали за какво им говориш:
I understand that you are facing the Mi Account authorization error while unlocking the bootloader

Имах писане с тях и да ти кажа започват да пускат едни заучени отговори и нищо съществено.

От това изречение и аз така си мисля.....ама все пак им отговорих! Друг шанс очевидно нямам.....Да оторизират акаунта....пък дали за бутлоудър или друг флаш.......незнам вече....Решения вече почти 20 дена няма......Приложих шот от мифлаш, те ако не си познават програмите незнам.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай

дано са те разбрали защото и според мене си мислят че искаш оторизация за отключване на буутлоадър. Пиши им пак за проблема, че и без това се бавят с отговорите по 2-3 дни.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай

"Hi,
Greetings from Xiaomi!
Thank you for writing us back and sharing the snapshots.
With respect to your concern, I would like to inform you that we are forwarding your details to our concern department for proper handling. They will get back to you shortly with the proper resolution. Till the time, I would request you to keep some patience and wait for some time. We will try to resolve your complaint at the earliest. 
Please write us back if you have any further assistance. We'll be glad to assist you further. "

Като че ли не ме одрязаха....или само така си пишат....чакам....
Не че държа да има, ама само аз ли си останах най-простия в  андроид и миуи форума, който не е прочел и доунгреднал. Няма с кой да се боря срещу системата. Почнах на английски, руски, индийски да пиша....а не знаех че мога. Може Гугъл да ме отвращава сега, ама евала му за Гугъл преводача...Хубава седмица на всички

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай

Не си само ти,в Мини форума са стотици.Аз продължавам да си мисля, че от компанията ще пуснат някъде "фикс" за брикнатите телефони.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Как? Нали са брикнати. По-скоро нов флашер, дето не иска оторизация
Цитирай

Да , това имам предвид.И по-скоро руснаците ще измислят нещо.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

За нашите форуми имах предвид. С другите баджанаци от англ.форум вече си знаем профилните снимки поне....

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай

Колега да не си пусна за продажба телефона?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Как се продава брикнат телефон,който не можеш да пуснеш?

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай

В олх 200 лв 6гб

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Къде е тази папка за проверка дали акаунта е ауторизиран за да речем ако ти е брикнат телефона?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Сагата приключи!!! Да е жива и здрава DinaDuan от руския форум!!!

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на coco.loco за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Успя ли колега?Аз днес ти писах в сайта за продажби!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-08-14, 20:54:08)tiesto_pld написа:  Успя ли колега?Аз днес ти писах в сайта за продажби!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Не съм аз обаче! Не съм го пускал за продажба! Таях надежда....и днес към 20 и нещо часа се появи!

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай

Ха, щото има един 6гб син брикнат в олх.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Радвам се че всичко е наред. Сегс внимателно с ARB. Честито!

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivogg за това мнение:
  • coco.loco
Цитирай

(2018-08-14, 20:39:09)coco.loco написа:  Сагата приключи!!! Да е жива и здрава DinaDuan от руския форум!!!

Как се оправи ?
Цитирай

(2018-08-14, 20:39:09)coco.loco написа:  Сагата приключи!!! Да е жива и здрава DinaDuan от руския форум!!!

Радвам се! А това е продължение от кореспонденцията с отдела за обслужване на клиентите, които те насочиха към руския отдел ли? Защото гледам акаунта ДинаДуан е администраторски. От руския форум на MiUI форум ще ти дадат оторизация.  Или нещо друго ... сподели малко подробности, да знаем "Реда" какъв е. Smile
Цитирай

(2018-08-14, 21:37:04)tiesto_pld написа:  Ха, щото има един 6гб син брикнат в олх.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Моят е черничъкWink
За ънбрика.....някой(предполагам само кой) ми отклчи акаунта .След флаша пак се заключи!Т.е следващ няма да има сигурно...
За всеки случай първо флашнах китайски дев....после тврп....рут....еу дев......И ше взема да се наспя тая нощ....че 20 дена седя по нощите да чета....и жената щеше да иска развод. Живи и здрави!

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на coco.loco за това мнение:
  • NTM, Wild bear
Цитирай

(2018-08-14, 22:18:17)coco.loco написа:  Моят е черничъкWink
За ънбрика.....някой(предполагам само кой) ми отклчи акаунта .След флаша пак се заключи!Т.е следващ няма да има сигурно...
За всеки случай първо флашнах китайски дев....после тврп....рут....еу дев......И ше взема да се наспя тая нощ....че 20 дена седя по нощите да чета....и жената щеше да иска развод. Живи и здрави!

Колега, честито ънбрикване! Да си го ползваш със здраве!
Може ли да погледнеш сега fastboot getvar anti какво показва, 3 или 4?

Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 9 by xiaomi.eu weekly
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)