Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ВАЖНО! - Не понижавайте текущата си версия!!!

Искам ми оторизация, иначе Mi Flash разпознава телефона когато е свързан с USB порта но мине ли малко време излиза съобщението, че нямам правото на сваляне. Единственото нещо, което мога да направя е да чакам. Писах им по имейла, чакам отговор. (най-вероятно ще ми кажат, че нищо не могат да направят по въпроса и да се обърна на гаранционния сервиз/продавача), дали темата в MIUI форум отново ще се отвори не се знае.
Цитирай
Аксесоари

Колегата се е вкарал в моя филм! На сървиса на Xiaomi мога да им кажа само да го д*хат. Няма такава безотговорност спрямо клиентите им. Някакви заучени мейли..дрън дрън колко си важен за тях и накрая оправяй се...Единствения шанс е някой да оторизира акаунта. Т.е пиши на някой админ в англ./руския форум и дано помогнат. Тези които бяхме сгафили до 27.07 май се пооправихме. Аз чаках около 20 дена да се сетят за мен....с 2ра вълна ....пришествие ...или там каквото беше....

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай

(2018-08-20, 14:04:30)coco.loco написа:  Няма такава безотговорност спрямо клиентите им.

И какво е виновен производителя, че си бъзикате телефоните? И ако това са няколко милиона по света, те само с това ли да се занимават и да пишат индивидуални мейли на всеки?

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gimara за това мнение:
  • rodi1i
Цитирай

Че налага опция, която нормалните производители дават правото да се включи или изключи?
А тук няма такава екстра. Smile
Само при Xiaomi се сблъсках с чакане 15 дни за отключване, после това чудо, където ми искат оторизация и не се знае дали ще го получа?
Писах и на админите от miui форума... Писах и на USA support (за ей така) те пък горките нищо не знаят, писах и на индийския support... дадоха ми линк към затворената тема. После тъй като превеждането от английски на испански е много добро, реших да пиша на испанците... направо ме изхвърлиха от чата без дори да ми кажат, че ще трябва да попълня анкета - много грубо.
Май май няма да има ефект. Темите са заключени още една вълна от оплакващи се има.
Общо взето знам, че виновни сме си ние - тези които не киснат в MIUI форума за да печелят награди.
Цитирай

Само с руснаците можеш да се оправиш,търси админи.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай

(2018-08-20, 15:23:06)gimara написа:  И какво е виновен производителя, че си бъзикате телефоните? И ако това са няколко милиона по света, те само с това ли да се занимават и да пишат индивидуални мейли на всеки?

Както вече се разбра има хора със същият проблем, които не са даунгрейдвали, а просто са ъпдейтнали. Така че не се прави на умен, а гледай да не се на*ереш и ти, че да видим дали ще ти помогне някой. Форума е да си помагаме, а не да си обясняваме кой колко е тъп!

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай

Бях писал на модератора Muz_paray, преди малко получих отговор от него "got it".
Ще видя тези дни какво ще стане.
Цитирай

(2018-08-20, 19:33:54)chocH написа:  Бях писал на модератора Muz_paray, преди малко получих отговор от него "got it".
Ще видя тези дни какво ще стане.
Това в руския?
Междувременно можеш да пробваш това:
https://youtu.be/lfkRHAW2iXI

Доста брикнати уж се оправят по този начин.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай

(2018-08-20, 19:33:54)chocH написа:  Бях писал на модератора Muz_paray, преди малко получих отговор от него "got it".
Ще видя тези дни какво ще стане.

Стискам палци да стане!
Цитирай

(2018-08-20, 20:07:07)tiesto_pld написа:  Това в руския?
Междувременно можеш да пробваш това:
https://youtu.be/lfkRHAW2iXI

Доста брикнати уж се оправят по този начин.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk

Няма да стане. Това е от април и няма общо с умиране от ARB.
Цитирай

Здравейте,

Пускам това тук в тази тема за всички настоящи и бъдещи тухло-владелци(брик по АРБ). Вече е възможно да се съживи телефона и за пари!(не е реклама)
Трябва да се има следното в предвид:
Сайта работи с времеви диапазон по виетнам(важно е защото акаунтите купени са времеви и работят до 00:00 в деня на покупката)
Със закупения акунт, може да се съживи само един телефон, тоест да се флашне само един път!!!
Флашва се само и единствено с тази версия MiFlash2018-5-28-0
Акаунтите на са безгранични и може и да нямат в момента, проверява се постоянно, ако сте брикнали телефона, то нямате избор

Цитат:Please using Miflash 2018 to flash firmware!
Download: http://bigota.d.miui.com/tools/MiFlash2018-5-28-0.zip

1. Unzip > open "Mi" folder and run "account_auth.exe" > login the account > keep "login successful" windows open

2. If ""login successful", run "XiaoMiFlash.exe" > select China firmware > connect the phone and click flash !

- The account is usable onetime / can flash one phone only.

- Flash latest firmware, you can download the firmware here: https://xiaomifirm.com/firmware/

- Flash china firmware only, don't flash global firmware > the phone will bootloop.

- The account just works until 23h59 the same day. After 00h it will be blocked.

>>> If you flash old firmware or global Rom > flash fail > gone the account !!! (No refund)


Authorized Xiaomi Account Unbrick, Fix Anti-Rollback, Flash Firmware via EDL all Xiaomi Phone | Limited !!!

Инструкция по съживяване на руски, със оторизиран акаунт


П.С
Аз лично не съм съживявал по този начин, но открих информацията при руснаците
[-] 4 потребители изказват благодарност на sokkoban за това мнение:
  • milstan, morfei1, NikolayBUL, velqn
Цитирай

Тествано на Mi 8 с проблем "Заключен веднага след инсталиране на Глобал върху Китайски."
вероятно в Mi Flash с отметка clean_all_lock в режим фастбуут

32.60$ (с таксите към пейпал).
Зареждат ви се 30 кредита в горепосочения сайт, с които можете да получите акаунт за еднократно флашване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • velqn
Цитирай

Тук се твърди, че е намерен начин да се бай-пасне исканата ауторизация. Ако има брикнати Редми Ноте 5, може да пробват:
https://forum.xda-developers.com/redmi-n...d-t3816260

Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 9 by xiaomi.eu weekly
[-] 2 потребители изказват благодарност на pazdir за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай

При руснаците също има съживени тухли по този метод. Лошото е че има и такива които не могат. В момента събират статистика кои могат и кои не

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Гледам руснаците са си намерили оторизиран акаунт и отключват без пари, за разлика от виетнамците. Записват се на опашка за отключване и работят всяка вечер след 19.00 московско време.
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry76433624
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry76812917
Записване
Проследяване
[-] 4 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • Be6i4, milenvn, niki_letov, pazdir
Цитирай

На мен точно колегата от 4pda - XiuraurS една вечер за 10 минутки ми оправи телефона, единственото условие беше да изтегля developer ROM (global или china).
Естествено дължа да благодаря на @sokkoban - иначе нямаше да разбера какво се случва в 4pda.
[-] 1 потребител изказва благодарност на chocH за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

Готов ROM за флашване през EDL с променен Loader по метода от XDA (три мнения по-нагоре) без да иска оторизация ( не сработва при всеки) от Brite - 4pda:
Оригинално съобщение в 4pda
Директен линк
Описание на метода в 4pda
Цитирай

Този ром само за ноте 5 ли става или може да пробвам на моя ми 8
Цитирай

Това не е ром, а допълнителни файлове, спомагащи за флашването. Пише в руската тема, че се иска
Прошивка Global Stable 9.5.19.0
Мифлэш 2018 (уже с вырезанной папкой "mi"
Устройство в режиме EDL
Цитирай

Възможно е това да е някакъв друг метод, защото в линка е Глобалната стабилна 9.5.19.0 и не се споменава за "пачнат" MiFlash.
П.П. Макар че в последната препратка за описание на метода дават същия линк за изтегляне на ROM-a, обаче отдолу си пише за изтриване на папката Mi.
Объркана работа, ако трябва изтрий съобщението ми да не стават недоразумения.

П.П.П.
Най-вероятно са пачнати двата файла " prog_emmc_firehose_Sdm660_ddr.elf " и " prog_emmc_firehose_Sdm660_lite.elf " които лежат директно в папка images във фастбут рома.
Ето подобна инструкция.

Руснаците пишат, че със замяна на тези файлове в ROM-a, може да се флашне всяка следваща версия, а не само 9.5.19.0.
[-] 3 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • coco.loco, sokkoban, Wild bear
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)