Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с баджовете на Фейсбук и Месинджър
#1

Здравейте! Имам един малък проблем и ми е интересно дали някой друг е имал същия. Става въпрос за баджовете (червените кръгчета с цифрите за известията), на B209 съм и се изгубиха само на тези 2 приложения... Всичко, като настройки за известията са ок, а там където можеш да избираш кой баджове да ти се показват тях изобщо ги няма, асъм ги дейнсталирвал и инсталирвал много пъти + хард ресет, защото ми се наложи и за друг проблем .


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен се получи след два месеца употреба и след ъпдейти на Skype изчезнаха баджовете и липса на нотификацията, мигащ диод! Чаках шест месеца и започнх с ркламациите, описъл съм подробно в подраздел "Дефекти при Huawei 10 Lite". PПредполагам е от апарата. Моят чрез съдейтвието на КЗП бе върнат и си получих парите! Успех.
Цитирай
#3

Ти не разбра ли че проблема със Skype е софтуерен? Някаква несъвместимост с модела ни явно и нито Huawei, нито някой друг, който не работи в екипа от разработчици на Skype има отговорност за нотификациите ти от приложението! Няма хардуер в телефона, който да отговаря за нотификациите, всичко е софтуер. Трябва да си виждал в Google Play при някои приложения, в раздела "What's new" понякога пишат за оправени бъгове при определени модели. Точно за това става въпрос и честно казано това, че си се занимавал толкова с рекламации и че са ти върнали парите е абсолютно безсмислено, но не се и учудвам, понякога правят всичко за да не останат такива клиенти недоволни, а тези от КЗП и те май не знаят много какво правят.
За Facebook и Messenger - или е от самите приложения, или от операционната система, по-скоро от приложенията ако питаш мен. Това е същия случай, няма как хардуера да е виновен за липсата на нотификации или иконки в лаунчъра, това е код, няма общо със самия телефон. Единствено може да се чака от Facebook евентуално да го оправят.
Цитирай
#4

(2018-07-14, 15:39:34)Stiliyan03 написа:  Ти не разбра ли че проблема със Skype е софтуерен? Някаква несъвместимост с модела ни явно и нито Huawei, нито някой друг, който не работи в екипа от разработчици на Skype има отговорност за нотификациите ти от приложението! Няма хардуер в телефона, който да отговаря за нотификациите, всичко е софтуер. Трябва да си виждал в Google Play при някои приложения, в раздела "What's new" понякога пишат за оправени бъгове при определени модели. Точно за това става въпрос и честно казано това, че си се занимавал толкова с рекламации и че са ти върнали парите е абсолютно безсмислено, но не се и учудвам, понякога правят всичко за да не останат такива клиенти недоволни, а тези от КЗП и те май не знаят много какво правят.
За Facebook и Messenger - или е от самите приложения, или от операционната система, по-скоро от приложенията ако питаш мен. Това е същия случай, няма как хардуера да е виновен за липсата на нотификации или иконки в лаунчъра, това е код, няма общо със самия телефон. Единствено може да се чака от Facebook евентуално да го оправят.

Явно няма и да разбере, колкото и да му се обяснява  Аз се чудя как тея от КЗП са се навили за тая глупост да се разправят?  При мен например няма проблем с никой апп. Вариант е да сложи друг лаунчер  Nova launcher например и да тества с него как ще е.
Цитирай
#5

(2018-07-14, 17:57:23)trifon81 написа:  Явно няма и да разбере, колкото и да му се обяснява  Аз се чудя как тея от КЗП са се навили за тая глупост да се разправят?  При мен например няма проблем с никой апп. Вариант е да сложи друг лаунчер  Nova launcher например и да тества с него как ще е.

От Космоса се вижда, че ти и горния сте продавачи! Аз съм закупил устройство (хард и софт) работило перфектно няколко месеца и след това Skype спря със сигнализациите и баджовете върху приложението! Skype се пише за чист Андроид, а не за модификациите на отделните брандове! Не могат или не искат да го оправят, проблемът не е мой! Пробвал съм на много различни марки и модели без проблем си работи, на моя, който и да се логне не става! Ако се знае за това нещо, коректно би било да се спомене при закупуването и клиентът да прецени! Аз ползвам само Skype и ако бях предупреден за проблем с него, щях да закупя друга марка.

(2018-07-14, 17:57:23)trifon81 написа:  Явно няма и да разбере, колкото и да му се обяснява  Аз се чудя как тея от КЗП са се навили за тая глупост да се разправят?  При мен например няма проблем с никой апп. Вариант е да сложи друг лаунчер  Nova launcher например и да тества с него как ще е.

От Космоса се вижда, че ти и горния сте продавачи! Аз съм закупил устройство (хард и софт) работило перфектно няколко месеца и след това Skype спря със сигнализациите и баджовете върху приложението! Skype се пише за чист Андроид, а не за модификациите на отделните брандове! Не могат или не искат да го оправят, проблемът не е мой! Пробвал съм на много различни марки и модели без проблем си работи, на моя, който и да се логне не става! Ако се знае за това нещо, коректно би било да се спомене при закупуването и клиентът да прецени! Аз ползвам само Skype и ако бях предупреден за проблем с него, щях да закупя друга марка.
Цитирай
#6

(2018-07-15, 00:54:52)Voina i mir написа:  От Космоса се вижда, че ти и горния сте продавачи! Аз съм закупил устройство (хард и софт) работило перфектно няколко месеца и след това Skype спря със сигнализациите и баджовете върху приложението! Skype се пише за чист Андроид, а не за модификациите на отделните брандове! Не могат или не искат да го оправят, проблемът не е мой! Пробвал съм на много различни марки и модели без проблем си работи, на моя, който и да се логне не става! Ако се знае за това нещо, коректно би било да се спомене при закупуването и клиентът да прецени! Аз ползвам само Skype и ако бях предупреден за проблем с него, щях да закупя друга марка.


От Космоса се вижда, че ти и горния сте продавачи! Аз съм закупил устройство (хард и софт) работило перфектно няколко месеца и след това Skype спря със сигнализациите и баджовете върху приложението! Skype се пише за чист Андроид, а не за модификациите на отделните брандове! Не могат или не искат да го оправят, проблемът не е мой! Пробвал съм на много различни марки и модели без проблем си работи, на моя, който и да се логне не става! Ако се знае за това нещо, коректно би било да се спомене при закупуването и клиентът да прецени! Аз ползвам само Skype и ако бях предупреден за проблем с него, щях да закупя друга марка.

 Боже, боже.... От космоса се виждат много неща  но ти не виждаш нищо. Никакъв продавач не съм. ? ? ? Просто говориш тъпотии и не чуваш, какво ти се говори. При мен как тогава няма проблем ? А на един Асус у дома прави. Самият Скайп е бъгав, а не телефона. Ако телефона имаше проблем с известията на никой апп нямаше да има.
Цитирай
#7

То за него всички са продавачи, хубаво, че за мен налучка, макар, и до половината (продавач, ама бивш).

Не можа да разбере този индивид, колкото и да се троших да обяснявам и буквално да се изнервям, че не е от Huawei-я проблема с известията. От ден първи с Huawei-я нямам LED на известия от Skype, никога не съм имал и винаги е било така. От messenger и всяко друго приложение си работят коректно и лампичката мига.

Няма да го разбере и това е. И аз им се чудя на КЗП как са се заели с такова нещо.

Написа нашия "Skype се пише за чист Android". Ами, това на Huawei-я според теб, както го гледаш с тоя EMUI дали е чист Android?
Той се пише за чист, ама това в нашите телефоните (и в други, например Flyime, Sense, EMUI, MIUI, TouchWiz /Experience сега/) си е интерфейс на производителя и само Skype (Microsoft) могат да оправят несъвместимостите с този UI.
Цитирай
#8

1. Този форум е в полза на потребителите, дори и да не са запознати в детайли  с нещата! 2. Би трябвало всеки да излага мнението си само и единствено не да се показва колко е спец, а в опит да помогне на нуждаещите се. Никой няма право на монополно мнение, монополът е в ръцете на модераторите! ! 3. Според мен в моя случай, щом не ми е дадена възможност да тествам на друг апартат като моя модел и в представителството и в магазина, ако е имало проблем за което се е знаело вината е в тях! 4. APP се пишат по определен стандарт, а не за преработени от брандовете  модификации на Андроид! 5. Спирам да отговарям в  спора по темата с най-важното според мен - потребителят е над всичко!
Цитирай
#9

(2018-07-15, 09:01:10)Voina i mir написа:  1. Този форум е в полза на потребителите, дори и да не са запознати в детайли  с нещата! 2. Би трябвало всеки да излага мнението си само и единствено не да се показва колко е спец, а в опит да помогне на нуждаещите се. Никой няма право на монополно мнение, монополът е в ръцете на модераторите! ! 3. Според мен в моя случай, щом не ми е дадена възможност да тествам на друг апартат като моя модел и в представителството и в магазина, ако е имало проблем за което се е знаело вината е в тях! 4. APP се пишат по определен стандарт, а не за преработени от брандовете  модификации на Андроид! 5. Спирам да отговарям в  спора по темата с най-важното според мен - потребителят е над всичко!

Само ако се чуваше какви глупости плещиш. Магазина ще ти дават да тестваш заради глупавите ти капризи. ? Кой луд ще тръгне да инсталира скайп на различни модели, за да ти угоди на акъла? За да стане това трябва да доинсталира и настрои телефона. И кой продавач знае, че Скайп може да не бачка? Чуй се малко... ? ? ? Потрбителят е над всичко, ама ти явно това прекалено буквално го вземаш. Няма как на всеки луд да се угажда има си граници. Така, че не чак толкова буквално значение има този израз.
Цитирай
#10

(2018-07-15, 09:01:10)Voina i mir написа:  1. Този форум е в полза на потребителите, дори и да не са запознати в детайли  с нещата!
5. Спирам да отговарям в  спора по темата с най-важното според мен - потребителят е над всичко!

Форумът е в ползва на потребителите, които разбират какво им се пише, вместо да продължават с техните глупости.
Потребителят е над всичко за такива, които се имат за нещо повече от фирмата, но точно защото си клиент трябва и да се съобразяваш с някои неща...
Приложенията може и да се пишат за чист Android, но отделно се оптимизират за нови версии, модификации, и промени в дисплеите например, като 2:1 съотношение. Заради грешки в тази оптимизация се получава така при някои устройства. Проблемът може и да не е твой, но не е и в Huawei, нито в някой продавач. Точно Microsoft са объркали нещо с някой ъпдейт и те трябва да го оправят. Като не знаеш какво се случва, слушай какво ти обясняват във форума. Дори и да бях продавач, какво щях да спечеля от това да лъжа във форум?
Цитирай
#11

Цитат:APP се пишат по определен стандарт, а не за преработени от брандовете модификации на Андроид!

Точно така, а не за EMUI, Sense, MIUI, Flyme, Funtouch OS, Color OS, Samsung Experience, XPERIA Home и т.н. пр. пр. интерфейси, които могат да предизвикат неточности в различни аспекти при работата с приложения от 3-ти страни.
Цитирай
#12

В крайна сметка след ъпдейта на Орео се оправи... Явно проблема в бил в 209
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)