Анкета: Важен ли е за вас жака за слушалки и къде предпочитате да е? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Все ми е тая къде е, важното е да има.
28.18%
31
28.18%
Предпочитам да няма. Ползвам безжични слушалки/Преходник
10.91%
12
10.91%
Все ми е тая има ли, или не. Ползвам безжични слушалки/Преходник
20.91%
23
20.91%
Важен е и предпочитам да е отдолу
24.55%
27
24.55%
Важен е и предпочитам да е отгоре
15.45%
17
15.45%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Важен ли е за вас жака за слушалки и къде предпочитате да е?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Важен ли е за вас жака за слушалки и къде предпочитате да е ?"


[Изображение: headphone-jack.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Като гледам как масово почти всички производители на смартфони премахват жака за слушалки ми е все тая къде ще е, важното е да го има. Но, ако имам избор бих предпочел той да е отгоре.

#TeamPixel
Цитирай
#3

Аз предпочитам да има и да е в горната част на телефона че като го сложа в джоба да не се прегъва. До сега не съм имал телефон без но ми се струва неудобно. Ако са безжични ще трябва да се грижа за още една батерия а ако е с преходник от USB порта още един преходник за разнасяне и естествено трябва да се купи.

HP ipaq 514 > Toshiba Portege G900 > Privileg SM2 > HTC Evo 3D & ZTE Blade > HTC Desire 601(Dual SIM) > Asus Zenfone Max  > Nokia 6 > Nokia 7 Plus > Nokia 9 Pureview
Цитирай
#4

Преди повече от 10 години ползвах bluetooth stereo слушалки на Sony Ericsson HBH-DS980:

[Изображение: 80604-phones-news-sony-ericsson-stereo-b...Rew1pB.jpg]

- издържаха 1 година и малко, но от усукване/износване на дясната слушалка кабелчето нещо взе да прекъсва и се сбогувах с тях.

Миналата година реших да си направя експеримент с AirPods. Тук няма стърчащи кабели, няма свързващи ги жици или въженца и точно това ми харесва, че мога да ги ползвам без значение дали е лято/зима, дали обличам/събличам дреха или зимно време с висока яка спокойно мога да си завъртам главата без нещо да се закача/оплита/дърпа.
Кабелните слушалки ме ограничават да нося телефона в джоба, докато с безжичните мога спокойно да си оставя телефона в леглото и да се разхождам слушайки музика дори в другата стая.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • Kuzmanovv
Цитирай
#5

Не ме бърка дали има, но ако има бих предпочел да е долу, от горната страна

[Изображение: 9pJvvDh.jpg]

За да може примерно да се цъка нещо и да не пречи

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

От няколко години ползвам bluetooth слушалки. По удобно ми е.
Цитирай
#7

Не ползвам слушалки, но ако ползвах бих предпочел входът да е отдолу. Когато телефонът ми е в джоба е с "главата надолу", така че като бръкна да го извадя да е в нормалното положение в ръката ми (горната част към пръстите, долтата към дланта). Когато държа телефона в ръка и жицата виси, по-удобно е пак да излиза отдолу, ако е отгоре ще се прегъва. Рапорт даден Smile

Sony Z5 Compact.
[-] 1 потребител изказва благодарност на b0bb0 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#8

За мен е важен и не само да го има, а да има и добър DAC. Предпочитам да е отдолу поради причините, които колегата b0bb0 над мен изреди + и още една. Ако е отгоре и ти се наложи да говориж в дъжд, ще се напълни с вода. Дори и да е водоустойчив телефонът, ще трябва да го чакам да изсъхне жака за да включа слушалки.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#9

Жакът за слушалки е отживелица от едно време. Тая голяма дупка само събира боклуци и вода. Като я няма се освобождава още място. В близко бъдеще ще изчезне напълно.
Цитирай
#10

Забравил съм от кога не съм прикачвал жични слушалки към телефоните, които съм използвал до момента, защото изключително рядко използвам, а когато използвам, то рачитам именно на безжични такива, както и на възможността за безжична връзка в автомобила.
Независимо дали е бил или не влаго, водо, прахоустойчив, съм поръчвал тапички за съответния изход за слушалки, точно за да не се събира поне в него прах и други всевъзможни фини частици от въздуха.
Така обосновавам и гласуването си с предложеният отговор в анкетата:
Все ми е тая има ли, или не/Ползвам безжични слушалки*
Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

Не ме бърка наличието на жак, подаряват адаптер който е винаги на слушалките ми. Възможно е и скоро да се прехвърля на Bluetooth слушалки. Smile
Цитирай
#12

Само като се сетя, преди известно време колко приказки се изприказваха против махането на жака за слушалки от Епъл! А сега предпочитанията на повечето от Вас са за безжични слушалки. Аз все още ползвам жични, поради простата причина, че рядко ползвам слушалки и не ми се инвестира в безжични! Не че не искам да ползвам такива , но не ми се дават 50 лв за боклуци, само и само да имам такива.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#13

Ами дай 500 и всичко ще е супер. Моите ги взех за 20 долара и съм изключително доволен!

[Upgraded]Anker SoundBuds Slim Wireless Headphones Bluetooth 4.1 Lightweight Stereo Earbuds AptX IPX5 Waterproof Sports Headset
http://s.aliexpress.com/eMN3UvIV?fromSns
Цитирай
#14

За мен е важно да го има, а къде ми е все тая само да не е от страни. Разложен от горе и от долу на устройството си има своите предимства и недостатъци.
Цитирай
#15

И жичните и безжичните имат своите предимства и недостатъци ... Аз лично не мога да кажа кое е по добре ... В едни ситуации едното е ми е по, в други другото ... Ползвам и двете ... Ако няма жак си е ограничение в ползването на едното ... Всичко ограничаващо избора е гадно та по добре да има ... Помня навремето спора за сд картите ... да има или да няма ... Да има и да не го ползваш някак е по добре от да няма и да ти се наложи да го ползваш ... С още доста неща е така ...
Преди 10тина години една тайфа 20тина човека отидохме да празнуваме във вила в едни гори телилейски на забравено от бога място ... Носим си музиката - лаптоп + усилвател и колони ... Е да де ама един токов удър поизпържи лаптопа и настана тишина ... Без телефони с въпросния жак щеше да е от тихите празници ...колко и да пие и да пее човек не е същото ... Пример как всичко си има предимствата и недостатъците ...
Мое мнение и не ангажирам с него ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • ivanov_km, vargala81
Цитирай
#16

Жакът може да е отживелица само за неосведомени хора, вече предпочитанията жично или безжично са друго нещо и там място за спор не може да има.

Мястото му е отдолу, за мен. Немалко хора (да не е дори основно) го носят в джоба си. Съответно, естественото движение на изваждане и вдигане предполага жак отдолу. Освен това, когато е отгоре и се ползва телефона, то често кабелът пада пред екрана или ти се лута някъде по ръката.

С жак отдолу

С жак отгоре
Цитирай
#17

С AirPods:

[Изображение: 19762-91aa330125228b2a8efc4fe702b68022.jpg]

Няма значение в кой джоб е сложен телефона  Tongue

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • Kuzmanovv
Цитирай
#18

От производствена гледна точка е много ясно, че за производителите е по-добре да го няма жака изобщо. За нас потребителите си мисля, че е сериозен минус ако го няма на този етап. Когато качествените безжични от снимката станат за по 30 кинта чифта може и да е излишен жака.
Цитирай
#19

От години ползвам блутут: и в колата на радиото и на слушалки. Вече са достатъчно евтини и прилични блутут слушалките. А удоволствието да не ти се мотаят кабели и само да влезеш в колата и музиката да тръгне е безкрайно.

Изпратено от моят Nexus 6 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

(2018-07-16, 12:54:07)ivanov_km написа:  Когато качествените безжични  от снимката станат за по 30 кинта чифта може и да е излишен жака.

Ако станат по 30 кинта си представям какво "качество" на звук ще вадят. За телефонни разговори може и да не ти направи впечатление, но пуснеш ли да слушаш музика със сигурност ще има разлика (естествено в полза на по-скъпите).
Така, че качеството е пари (за всяка една стока без значение марката). Говоря за неща в рамките на разумното, а не, че непременно най-скъпото е най-доброто на света.
Пък тези от снимката, ако ти се струват скъпи погледни какви са на Kirov: http://www.kirov-high-end.bg/kirov/?page...&catid=102

Bang&Olufsen BeoPlay H5
Цена: 495 лв. с ДДС за 1 брой

Sony 1000X
Цена: 449 лв. с ДДС

Предполагам, че по други сайтове има къде по-скъпи от тези.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#21

По горе дадох линк към али където има прекрасни слушалки с aptx и звучат перфектно със спотифай. Какво толкова се чудите не знам. Поръчайте и пробвайте.
Цитирай
#22

(2018-07-17, 09:04:44)centur написа:  Ако станат по 30 кинта си представям какво "качество" на звук ще вадят. За телефонни разговори може и да не ти направи впечатление, но пуснеш ли да слушаш музика със сигурност ще има разлика (естествено в полза на по-скъпите).
Така, че качеството е пари (за всяка една стока без значение марката). Говоря за неща в рамките на разумното, а не, че непременно най-скъпото е най-доброто на света.
...

Ako трябва да забъркваме "качество" на звук нали е ясно, че безжичните малко изостават от жичните ... За спотифай и мп3 е едно, но lossless аудиото ...
И още едно цитатче от нета кое просто да ни накара да помислим в друга посока ...не го слагам защото е вярно твърдение или какво да е ... повод за размисъл само ... AirPods - Няма значение в кой джоб е сложен телефона, НО има ли значение какво слушаме и колко "качествено" го слушаме? Да помислим над това ...

Цитат:Can I enjoy my FLAC files with headphones that have W1 chips?

Sadly, due to wireless transmission, Apple still does AAC audio transcoding which converts the lossless audio into a lossy one.

И докато си мислим, малко спекулации:
AptX :
Цитат:.. aptX is 384 kbit/s (2-channel), 767 kbit/s (4-channel), 1024 kbit/s (5.1-channel), and 1.28 Mbit/s (5.1 channels plus stereo). The latency of the aptX Lossless codec can be scaled to as low as 1 ms for 48 kHz sampled audio ...

Съвсем друго е използването на ADPCM и разделянето на 1 канал на 4 такива QMF и опцията да се достигне 1.28 Mbit/s (5.1 channels plus stereo (5+1+2=8) и така да се достигне нещо lossless, но предвид фрагментацията при производителите ... Някои се опитват да ползват ATRAC който компресира 4:1 и така 1.5 Mbit/s да вървят по aptX на 384 kbit/s (2-channel) ...
И да пиша опитват, защото нещо им се разминават нещата ... едииния едно, другия друго и накрая не чак толкова съвместими неща ...след време обаче ще е много добре, защото продължават да се развиват ... и един ден разминаването ще го няма ... Бонусче за нас потребителите ...
Тук въпросът за размисъл е дали държим да слушаме "lossless"аудиото или достатъчно качествено аудио без да се заяждаме за подробности?

Както казах по рано  Аз лично не мога да кажа кое е по добре ... В едни ситуации едното е ми е по, в други другото ... Ползвам и двете ... Когато тръгвам някъде в раницата имам 3-5 жични слушалки и 1-2 безжични слушалки ... Кеф ми е различните стилове да си ги слушам с различни слушалки, защото имат малки разлики ... Ползвам динамични, БА и хибридни и също не мога да кажа това е по добро ...имат си предимства и недостатъци ...Може би клоня към хибридите, че са взели и от двата свята ... Безжичните ползвам когато не искам или не трябва да ми се мотат кабели около и по мен ... Колицата също е оборудвана с блутут, та и там безжичната технология ми е по удобна и приятна за ползване ...
Та "Ако няма жак си е ограничение в ползването на едното ... Всичко ограничаващо избора е гадно та по добре да има ..." пък кой как иска да си го ползва ...
[-] 4 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • eksoldier, filipbeing, GH0STFACE, ivanov_km
Цитирай
#23

То е пределно ясно, че няма как жичните и безжичните да са с еднакво качество, ако говорим за lossless формати предимството е на кабела.
Да не отварям въпрос колко хора слушат например *.flac на телефоните си и с какви слушалки (за тези от комплекта на повечето производители са пълни боклуци с извинение), а пък за *.mp3-ки колко хора слушат 320 Kbps? Да не говорим, че масово *.mp3-ките са на 128/192 Kbps с цел уж пестене на място някои хора правят компромис с това без да им пука особено дали слушат 128 или 320 Kbps, важното е да дрънчи през високоговорителя (като някои индивиди от по-мургавото население).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 2 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • bodonance, eksoldier
Цитирай
#24

Именно. За моите цели - Spotify с 320 kbps, слушалки с aptx ми вършат перфектна работа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • bodonance
Цитирай
#25

(2018-07-17, 12:44:50)centur написа:  То е пределно ясно, че няма как жичните и безжичните да са с еднакво качество, ако говорим за lossless формати предимството е на кабела.
Да не отварям въпрос колко хора слушат например *.flac на телефоните си и с какви слушалки (за тези от комплекта на повечето производители са пълни боклуци с извинение), а пък за *.mp3-ки колко хора слушат 320 Kbps? Да не говорим, че масово *.mp3-ките са на 128/192 Kbps с цел уж пестене на място някои хора правят компромис с това без да им пука особено дали слушат 128 или 320 Kbps, важното е да дрънчи през високоговорителя (като някои индивиди от по-мургавото население).

Слушалките в комплектите не винаги са такива ... има и изключение и някои телефони имат в комплекта си B&O даже ...
Хората слушащи flac не са много, но ги има ...Даже си купуват телефони в които има hi fi dac-ове ...т.е. някои производители все още мислят за такива хора ... Аз попадам в този списък и както споменах слушалки за всеки стил ... Също ползвам и aptX слушалки, но за мен топлотата на високите някак не е същата ... Преглъща се предвид удобството на липсата на кабели, но понякога след като си пил някое друго питие ти се иска да легнеш под открито небе, да сложиш слушалките, да пуснеш любимата музика и да чуваш и най малкия детайл докато гледаш звездите ... Изключително удоволствие ми доставя ... Всеки луд с номера си  Angel
Дай сега защото масово много индивиди слушат музика на 128кбпс или заради мургавите и манталитетно близките им не мургави да дискреминираме и хората които освен да слушат музика искат и да я "чуват" ...
За мен си е ограничение махането на жака...

(2018-07-17, 12:51:11)eksoldier написа:  Именно. За моите цели - Spotify с 320 kbps, слушалки с aptx ми вършат перфектна работа.

В 99% от времето са достатъчни да ... Аз също често слушам тубата а там качеството на звука не е приоритет, както и някои песни не излизат във flac ... Но хайде заради това да отричаме жака ...
Мисля тезата ми се разбра вече та приключвам. За или против жака не е от значение ...важна е любовта към хубавата музика ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)