Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][TWRP][Custom Rom's] - Мнения и обсъждане

(2019-02-04, 23:09:03)Miro2210 написа:  Колега ти май нещо си се объркал като мен вчера Big Grin
Това стабилен ром,а не dev/седмичен.
Да, прав си това е стабилен, но в случая търсим ром, който да заспи на този телефон

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Какво му е на xiaomi.eu?Според мен просто нещо се е омазал рома,да го инсталира на чисто,както си му казал и ти и би трябвало да се оправи.
Цитирай

Не ми работят LED известията ( LED лампичката не свети при каквито и да е обстоятелства ) и от 2 седмици го мъча... а съм свикнал с нея.

И с китайския ром не стана номера...
Цитирай

Колеги, в страницата за сваляне на фастбуут ромове има линкове за Redmi Note5 и Redmi Note5pro ? Кой да дръпна за да няма екскюзми после ?
Благодаря
Цитирай

Дай линк към тази страница? Фастбут ромове има само официални, май леко си объркал темата
Цитирай

най-добре си провери устройството с
fastboot getvar product.
вероятно ще излезе "whyred"
така че като натиснеш да теглиш рома гледаш отпред да пише whyred
Цитирай

И на двата зипа пише whyred ?
http://en.miui.com/a-234.html
Цитирай

е..ПРО е по принцип за Индия, а нормалноя redmi note 5 е за нас. така че теглиш:

за ориентир има руска, индийска и глобална версия.
Руската си има собствен глобален, а индийската и глобалната са едни и същи линковете,


http://bigota.d.miui.com/V10.2.1.0.OEIMI...50e61a.tgz
Цитирай

В този ред на мисли кой ром е най- добре? Глобален стабилен или китайски стабилен ?
Цитирай

въпрос на лично предпочитание си е.
Сваляш, тестваш, ако се оправиш и ти харесва оставаш с него.
Цитирай

Какво общо има чата на двама ви тук в тази тема?
Цитирай

Колеги, кажете някой хубав къстъм ром със имплементирана Google Camera?
Цитирай

Имам 3 питания:
1.PE предполагам не е с гугъл камерата?Трябва ли да инсталирам magisk manager за да мога да вкарам пача на камерата,за да работи,или няма нужда?
2.Мога ли някак да разкарам гугъл сърч бара от десктопа (на този лончер)?
3.Някой има ли наблюдения за Oxygen рома?
Благодаря.

Xiaomi user
Цитирай

Не е задължително да инсталираш magisk. Аз намерих camera 2 API.zip и го инсталирах през twrp. Gcam портовете все нещо не им работи. Няма напълно работещ порт за нашия телефон. Ако искаш мога да се разтърсва да ти дам някакъв линк за camera 2 api да го изтеглиш направо

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=htt...are_type=t

6270 пост за теглене на camera 2 api
Цитирай

Въпрос: Ако руурна телефона и сменя рековърито с TWRP ще получавам ли все пак ОТА ъпдейти и ше бъде ли безпроблемно да ги инсталирам? Мисля, че е питано подобно нещо, но не го откривам. Сърбят ме ръцете да си поиграя с телефона…

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

няма да минават малките ъпдейти, а ще се сваля целия пакет заради root-a така че на всеки ъпдейт ще се налага да се свалят 1.3ГБ или колкото е голям самия Ром.
След всеки ъпдейт ще трябва да се руутва наново
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • veso99
Цитирай

Всъщност, да разбирам ли, че руутна ли телефона,  след всеки появил се ъпдейт ще се налага както ти казваш изтегляне на голям файл, ъпдейт през вградения инсталатор и отново "оправяне" на телефона все едно, че е нов, понеже Резервното копие от TWRP е за старата версия и поради това е непотребно? Или птк въпреки тозо начин на ъпдейт насройките ми ще си седят, тоест няма възстановяване на начално състояние породено от ъпдейта?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2019-02-07, 12:16:16)suffer написа:  няма да минават малките ъпдейти, а ще се сваля целия пакет заради root-a така че на всеки ъпдейт ще се налага да се свалят 1.3ГБ или колкото е голям самия Ром.
След всеки ъпдейт ще трябва да се руутва наново

Освен руута и рекавърито си заминава. Сменя се с MI Recovery  Smile

(2019-02-07, 17:02:44)veso99 написа:  Всъщност, да разбирам ли, че руутна ли телефона,  след всеки появил се ъпдейт ще се налага както ти казваш изтегляне на голям файл, ъпдейт през вградения инсталатор и отново "оправяне" на телефона все едно, че е нов, понеже Резервното копие от TWRP е за старата версия и поради това е непотребно? Или птк въпреки тозо начин на ъпдейт насройките ми ще си седят, тоест няма възстановяване на начално състояние породено от ъпдейта?

Занимавката е по-голяма, защото се налага да ъпдейтнеш целия ром, не само ОТА(~1.3ГБ) После почва процедурата по руут и тврп отначало(флаш на тврп=>флаш на Magisk). Но не се прави ресет и всички настройки и приложения си се запазват
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • veso99
Цитирай

(2019-02-07, 10:10:31)BlackBone написа:  Не е задължително да инсталираш magisk. Аз намерих camera 2 API.zip и го инсталирах през twrp. Gcam портовете все нещо не им работи. Няма напълно работещ порт за нашия телефон. Ако искаш мога да се разтърсва да ти дам някакъв линк за camera 2 api да го изтеглиш направо

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=htt...are_type=t

6270 пост за теглене на camera 2 api

Благодаря за отзива,но щом не бачка коректно няма нужда да се ядосвам.Не очаквам чудеса от 13 мп. камера,но била малко по- добра,та за това.

Xiaomi user
Цитирай

Аз тъкмо щях да питам как да ъпдейтвам за напред седмичните версии, които пускат за xiaomi.eu. Сега съм с 9.1.24 на чисто, twrp и magisk. Да ъпдейтвам ли изобщо и как - на чисто с най новата версия или през инсталатора. То е ясно, че както и да го направя след това ще има ново флашване на twrp и root. Та как го правите вие?
Цитирай

Цитат:… Но не се прави ресет и всички настройки и приложения си се запазват
Всъщност да разбирам ли, че при инсталирани руут и къстъм рековъри ще изкача съобщение за нов ъпдейт и ще мога да си изтеглям ръчно, посредством стоковия инсталатор, ъпдейтите-които после трябва и ръчно да задам за инсталация? И ако правилно схванах- При инсталация на тези големи файлове(реално стоков ром, последен такъв с ъпдейт) руут се маха и се връща стоковото рекавъри,  т.е. това е начин за нулиране до изходно(стоково) състояние, така ли е?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2019-02-07, 20:18:27)Nikolay написа:  Аз тъкмо щях да питам как да ъпдейтвам за напред седмичните версии, които пускат за xiaomi.eu. Сега съм с 9.1.24 на чисто, twrp и magisk. Да ъпдейтвам ли изобщо и как - на чисто с най новата версия или през инсталатора. То е ясно, че както и да го направя след това ще има ново флашване на twrp и root. Та как го правите вие?

От днес има нова седмична версия 9.2.14, иска да се изтегли 1.5 GB ( най вероятно целият ROM ) при предната седмична версия инсталирана през ъпдейтъра ми се омаза телефона зверски... Как се процедира със седмичните версии, губят ли се twrp и root, като цяло има ли смисъл от ъпдейт всяка седмица. Как процедирате с този ром?

Поздрави!
Цитирай

Дали не е с нова версия на Андроид? Има ли инфо с ъпдеита?
Цитирай

За всички ентусиасти на заигравките, споделям едно ядро, от което съм адски доволен - става както за къстъм ромове, така и за miui. Флашва се през TWRP по познатия начин. Пробвах доста от известните кернели в мрежата, но този ми пасна най-добре дори спряло Basic Kernel и различни версии на Derp. 
Заповядайте: Ancient Kernel

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

(2019-02-15, 11:51:56)Nikolay написа:  От днес има нова седмична версия 9.2.14, иска да се изтегли 1.5 GB ( най вероятно целият ROM ) при предната седмична версия инсталирана през ъпдейтъра ми се омаза телефона зверски... Как се процедира със седмичните версии, губят ли се twrp и root, като цяло има ли смисъл от ъпдейт всяка седмица. Как процедирате с този ром?

Поздрави!

Моля за разяснение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)