Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][TWRP][Custom Rom's] - Мнения и обсъждане

Сигурно не се изразих ясно. Не искам да флашвам цял РОМ, а само ъпдейта. Телефона е руутнат. Извинявам се ако звуча като пълен лаик, но това ми е първото Шаоми и нещата са доста по-различни, пък и с този ARB...
Цитирай
Аксесоари

Само ъпдейта няма да мине.
Цитирай

Ясно, благодаря! Ще карам така докато се престраша и (попрочета) да флашвам цял РОМ.
Цитирай

Просто няма да мине малкия, ще те накара да свалиш целия и тогава ще мине
Цитирай

Можете ли да ми кажете какви точно драйвери ми трябват за компа. Преди бях с един лаптоп, и нямах проблеми. Сега съм с настолен, с УИН 7,и нещо не се получава. Ако може линк, ще съм благодарен.
Цитирай

Началото на темата,мнение 21.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай

Aз смятам, че в мнение 21 има по-скоро адб папките, които ти стартират ЦМД където трябва, без да се мъчиш да пишеш пътища.
Всичките драйвъри ги има в Mi Flash.
Ако след инсталация не се появяват е нужно да се спре Driver Signature enforcement:

http://en.miui.com/thread-237673-1-1.html
Цитирай

Оправих се.Благодаря на всички за насоките.Имам вече twrp.Инсталирах от сайта на xiaomi и дев ром.Сложих и magisk.Имам и рут.Проверено.Ама нещо тия реклами не изчезват.Преди време на други телефони с някаква програмка ги заличаваше на 99%..Аз ли пропускам нещо,или трябва още нещо да се инсталира.
Цитирай

Adaway: https://f-droid.org/repo/org.adaway_61.apk
Цитирай

(2018-08-21, 05:51:23)Georgi121270 написа:  И още един вероятно тъп въпрос. Мога ли пред TWRP, ръчно да инсталирам 9.6.3.0 ? Гледам при руснаците го има за изтегляне.

Ако си инсталирал 9.5.19.0, което е ARB4 и флашнеш 9.6.3.0 от 4pda версията, която е с запазено ARB3 ще брикнеш телефона!
потърси в 4pda 9.6.3.0 с ARB4 ако си с такъв антиролбек.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай

Ами флашнах това  MIUI | 9.6.3.0 | 9 | 8.1 | System / TWRP от 4PDA
Телефона си тръгна от раз, сега по-интересното е ако поискам мога ли да се върна на 9.5.19.0
Цитирай

недей!!!
Цитирай

Връщане = чао телефонче!
(2018-08-23, 17:42:35)Georgi121270 написа:  Ами флашнах това  MIUI | 9.6.3.0 | 9 | 8.1 | System / TWRP от 4PDA
Телефона си тръгна от раз, сега по-интересното е ако поискам мога ли да се върна на 9.5.19.0

Sent from my Pixel XL using Android P
Цитирай

За по-сигурно винаги проверявайте актуалния статус на ARB
Рестарт под фастбут и в командния ред следната команда:
Код:
fastboot getvar anti

9.5.19.0 е с ARB4, което означава, че връщането към нея няма да брикне телефона
Цитирай

Добре де...

Едно не ми стана ясно и хда и 4пда четах бая...

Значи сега съм рутнат с рекавъри и последния дев еу...ок - всичко 6

Да кажем че искам да флашна RR...Флашвам си го, не ме кефи, искам да се върна!
И?!
Ко прайм?
Да си флашна бекъпа от последния дев или да флашна ако е излязъл вече друг ром от следващата седмица?
Тия неща нещо ми убягват?
Трябва всеки път с ми флаш да го думкам до поседната версия и тогава да го рутвам пак и тн..?
Я ме осветлете, че нещо и аз зех се омотвам, уж чувам петела   D_coffee

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Можеш да флашваш свободно дев. ромове,тъй като те не променят фирмуера (хубаво и преди процедурата да се провери).

Sent from my Pixel XL using Android P
Цитирай

Кое да се провери?

Като гледам за сега е всичко проба-грешка

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Арб-то
Цитирай

Колегата най-вероятно е искал да каже къстъм ромовете(дев ромовете са от мюуи) та те по никакъв начин нямат влияние по статуса ARB
При връщане от къстъм към мюуи е важно да се спази предишният статус на ARB тоест преди да се флашне къстъма, ако 4 то ром с 4, ако е 3 може да флашне всичко
Като гогато се повишава статуса от 3 към 4 е задъжително да се флашне рома през MiFlash по фастбут
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • tiesto_pld
Цитирай

Моя си 4 от първия ден...взех го и го ъпдейтнах без да съм чел

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

(2018-08-23, 19:31:13)sokkoban написа:  Колегата най-вероятно е искал да каже къстъм ромовете(дев ромовете са от мюуи) та те по никакъв начин нямат влияние по статуса ARB
При връщане от къстъм към мюуи е важно да се спази предишният статус на ARB тоест преди да се флашне къстъма, ако 4 то ром с 4, ако е 3 може да флашне всичко
Като гогато се повишава статуса от 3 към 4 е задъжително да се флашне рома през MiFlash по фастбут
Именно обърках се!

Sent from my Pixel XL using Android P
Цитирай

Ей тоз примерно ако го флашна...после дали ще ми изгрее от бекъпа?

https://forum.xda-developers.com/redmi-n...d-t3828074
[Изображение: e8569db86e380051ac0a61fd5fd9dfdf.jpg]

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

@sokoban Правилно ли разбирам, че мога да флашвам всичко което е с ARB4, включително custom и всичко което е Dev, а после мога да върна на 9.5.19.0 без проблем?
П.П. Всъщност това означава ли че Lineage и другите не пипат по ARB и няма проблем с тях.
Цитирай

И на двата въпроса съм отговорил в предишния ми пост. Като имайте в предвид, че абсолютния минимум за муи 9 е - 9.5.19.0, а за муи 10 - 8.7.12
Надолу е ARB3 и съответно = БРИК
Цитирай

Така ще е Smile
Някой ако е флашвал къстъм ром и е с променен ARB да каже кво, що, как се връща?
Само на теория не ми стига Smile

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)