Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][TWRP][Custom Rom's] - Мнения и обсъждане

Добре де колеги, някой правил ли е сравнение global vs xiaomi.eu ром ? Някой беше писал в тази тема и за Pixel Experience ром. Той пък как е, може ли малко повече информация, ако някой го е ползвал.
Цитирай
Аксесоари

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94831
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1498531
Цитирай

Да попитам, бях дал заявка за отключване преди 14 дни и трябваше да изчакам 720 часа. Сега проверих да видя как върви броенето и ми изписа, че мога да отключа след 1104 часа. Добави ли ми 30 дни или не съм разбрал нещо.
Цитирай

Ок, да обобщим. Сега като съм с глобал 10.0.2.0 който е с AARB 4 би трябвало да мога да инсталирам TWRP и дев EU ром?? Но пък дева е на Китайска база. Май през фастбут трябва.
Цитирай

Ако искаш да слагаш xiaomi.eu ром, трябва базата да е китайски ром. Съответно стабилен китайски -> стабилен xiaomi.eu , девелопер китайски -> девелопер xiaomi.eu . И тук възникава въпроса, с последните политики на Xiaomi, дали може да се флашне под фастбуут китайски ром върху глобален, без да брикнем апарата?
Цитирай

На отключен от теб телефон трябва да няма грижи. Точно за това е отключването на буутлоудъра
Цитирай

Ново рекавъри с поддръжка на Анроид 8 и 9
Код:
С включени екстри:
Magisk Manager  6.0.1
Titanum Backup  8.2.2

TWRP ARB4 Autoinstall

           
Цитирай

(2018-11-18, 16:28:13)sokkoban написа:  Ново рекавъри с поддръжка на Анроид 8 и 9
Код:
С включени екстри:
Magisk Manager  6.0.1
Titanum Backup  8.2.2

TWRP ARB4 Autoinstall
Може ли да се инсталира на глобален 10.0.2.0
Цитирай

Може
Надявам се, че не е нужно да пиша, че задължително условие е да имате отключен bootloader!
Цитирай

Колеги, моля някой ползващ PE да сподели как е батерията и камерата ?
Цитирай

Всичко е OK

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай

Пробвах го, но дали защото съм свикнал на MIUI го издържах час два. Нещо не ми допадна. Моля, някой да препоръча читав къстъм ром.
Цитирай

Здравейте,

Поръчах за жената RN5 International version от Gearbest, но днес, като дойде бях неприятно изненадан с китайска версия с отключен незнайно как bootloader и гаражен глобален ром.
Сега не знам дали да го оставя така или да й сложа едно xiaomi.eu.
Тя разлика се съмнявам, че ще усети, но аз искам да съм спокоен, че всичко ще й наред.

Ако реша да слагам xiaomi.eu, трябва ли да минавам през инсталация на китайски стабилен със заключване на bootloader-а, после чакане на 720 часа с нейния акаунт за отключване и после xiaomi.eu или направо да й сложа един китайски стабилен и после EU?
Би ли могло нещо да се обърка ако не е с официално отключен bootloаder чрез нейния акаунт?

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай

International version означава точно това което си получил. Не разбирам каква е изненадата. За ЕУ доста се изписа има и тема за това. Много трябва да внимаваш какво правиш, да не се сдобиеш със строителен материал (тухла).
Цитирай

Ами аз за себе си взех Ми 8 и преди да го взема доста изчетох да не взема нещо, което не искам и ето тук suffer е писал, че няма разлика между Global и International version.
Та затова реших, че поръчвам глобална версия.
Не съм поръчвал Golobal ROM, а International Version, което би трябвало да е същото като Global Version.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай

АМи аз съм го писал на база това в "обявата":

"The ROM on this Phone supports OTA and is multi language."

разбира се трябва да се извиня за подвеждане, защото по-надолу виждам следното:

Chinese Manual : 1 - което автоматично го прави китайски, но явно са играли неправилно с описанието, за да мине продажбата

А то по-надолу има и снимки в коментарите, на които си личи, че е китайска версия (ми 8цата от гореспоменатата тема)
Цитирай

Аз не обвинямвам никого, освен себе си. Не съм чел достатъчно, въпреки че бях наясно как могат да напишат всичко в описанието само и само да мине продажбата.
За Mi 8 внимавах повече защото и парите бяха три пъти повече.

Станалото, станало. Сега остава само да го предам готов за употреба на половинката и затова пиша тук - за съвет дали да го оставя така или да му сложа EU.
По-склонен съм да й сложа едно eu, но исках да съм сигурен, че няма да объркам нещо.

Mi 8 ми дойде глобална версия с заключен bootloader. Изчаках си 720-те часа, отключих, сложих китайски стабилен и после xiaomi.eu. Всичко мина без никакви проблеми.
Иска ми се и с RN5-цата да го направя, но случаят е друг. Най-вече се чудя дали първо да слагам китайски стабилен със заключване, после да чакам месец за отключване през мой акаунт и след това да слагам xiaomi.eu, или направо да го слагам. Щото ако се наложи жената да го ползва месец и после отново да настройва всичко отначало, ще ми е трудно да й обясня защо Smile

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай

вероятно не е с гаражен ром, а глобал стейбъл, така че май е по-удачно да се остави така
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • romborak
Цитирай

Повечето китайски търговци пишат подвеждаща информация, за да си починат стоката. Първо бе само глобален ром, но след като се панаучиха европейците какво ще получат започнаха втората завъртулка... Интернационална..., Което си е едно и също. Цената е най точния фактор, ако нещо ти се види евтино, направи всичко възможно да разбереш всичко за обявата. Глобалната версия е с оранжева кутия и евро зарядно без преход. Във всяка обява си има снимки, ако не ти се чете подробно.
Цитирай

(2018-12-12, 08:14:38)suffer написа:  вероятно не е с гаражен ром, а глобал стейбъл, така че май е по-удачно да се остави така

Дойде с 10.0.2.0.
Ъпдейтнах си по ОТА до 10.0.6.0 (OEIMIFH).
Ето и скрийншот:

[Изображение: AJRS3GPmFzliWHbEVa8DAN8zA1uVRCqfhSh029mr...77-h954-no]
Не знам дали от тук може да се разбере какъв е ROM-ът.
Пише Глобален стабилен, но аз вече съм Тома Неверни.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай

С Последния официален глобален ром, стабилна версия си, няма за какво да се притесняваш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • romborak
Цитирай

Много приятно съм изненадан от Havoc-OS v2.O Mod
Добра издръжливост на батерията, изключително много настройки и голяма къстъмизация. Android 9 Pie
Малко скрйншоти
https://imgur.com/a/pR3zWbe
Цитирай

Да ,става рома ама няма жестовеSmileSmile
Цитирай

Смених рековърито както е описано в първия пост и инсталирах pixel experience ROM.Всичко е точно инсталацията мина по план но сега като рестартирам в рекавъри съм с обикновеното ми рекавъри. Нещо съм объркал при самата инсталация ли?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

Пробвай с това https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1518923
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)