Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][TWRP][Custom Rom's] - Мнения и обсъждане

(2019-01-22, 11:17:26)speedemon написа:  Здравейте. Redmi note 5 с Global 10.2.1.0 съм. Току що го отключих успешно без нужда да чакам, съответно е с фабрични настройки. Желанието ми е да сложа XiaomiEu седмичните ромове, защото на времето имах Redmi note 1 и бях супер доволен, та сега се реших да махна глобалния. Въпроса ми е какво точно трябва да правя, от къде да го изтегля и как е най-правилния начин да се случи? Първата крачка я направих, отключен е. Втората доколкото разбирам е да сложа TWRP по ръководството от първата страница в темата. След това какво е необходимо да изтегля точно и как да го флашна успешно? Благодаря!

Инсталирах twrp по инструкцията, всичко мина успешно от компютъра и след рестарт телефона влезе в twrp менюто от където избрах crypr както пишеше за да си влиза винаги от там /мина успешно-done/. Поиска reboot, цъкнах и от тогава телефона се рестартира и стои само mi логото без да мърда вече доста време. Всичко направих както пишеше и дано не се е брикнал по някаква причина но ми мирише точно на това :/ не знам какво да правя. Не мога и батерията да му махна или да го изключа......... май не трябваше да се занимавам.

Edit 3: оправих се, нещо се беше омазало. Сега през TWRP остава само да инсталирам новия EU ром.
Последния ми въпрос е как точно се казва и кое трябва да избера от тук (s RN5 10.2.1.0 stable съм): https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...ES/9.1.17/

Няма как да променя това мнение, което е било актуано за момента, но сега разбира се вече не е.
Ето тук има версия на TWRP , която е за сегашната ситуация.

Флашвате рекавърито => инсталирате Magisk и това е...
Цитирай
Аксесоари

Стига до 99% и не става отключването.Какво пропускам?
[Изображение: 2n8vj1c.jpg]

Xiaomi user
Цитирай

(2019-01-24, 19:46:30)niki_letov написа:  Стига до 99% и не става отключването.Какво пропускам?
[Изображение: 2n8vj1c.jpg]
Наново драйвъри, друг USB-порт, пък ако трябва и друг компютър. Аз го направих на 7-мица и нямаше ядове

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • niki_letov
Цитирай

Ще пробвам.Мерсаж.

...Рестарт на щайгата,преинсталирах драйвър,на 4 порта пробвах с 3 кабела и различен резултат.Явно проблема е в щайгата.Ще чакам щерката да се върне след 3 дена и ще пробвам с нейния лаптоп.Той е чистичък,че е на 1 седмица ,и трябва да стане.

Xiaomi user
Цитирай

(2019-01-22, 19:15:13)sokkoban написа:  Няма как да променя това мнение, което е било актуано за момента, но сега разбира се вече не е.
Ето тук има версия на TWRP , която е за сегашната ситуация.

Флашвате рекавърито => инсталирате Magisk и това е...
Здравей колега , и аз взех едно такова телефонче ,дойде с отключен буутлоудър , дойде ОТА ъпдейт , който се инсталира без проблем , в момента съм с последния глобален стабилен 10.2.1.0 , всичко е 6 обаче ме дразнят рекламите , за това искам да руутна , и да си сложа ADAWAY , пробвах с това рекавъри което си постнал , но нещо не се инсталира при мен , та въпроса ми е , кой точно вариант на рекавъри да си изтегля и инсталирам , без да има опасност да затухля телефона , ако трябва някаква друга допълнителна информация ще дам, пак ще повторя , не искам да сменя РОМ-а , искам само да сложа рекавъри , и от там да го руутна !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Исталирай по начина на miro2210 от другата страница и слагай magisk18 i adway и си готов
[-] 1 потребител изказва благодарност на go6071 за това мнение:
  • madjo79
Цитирай

И зависи дали са реклами или препоръки. Има разлика. Вторите се спират от настройките, но си иска доста ровене
Цитирай

(2019-01-25, 20:59:57)madjo79 написа:  Здравей колега , и аз взех едно такова телефонче ,дойде с отключен буутлоудър , дойде ОТА ъпдейт , който се инсталира без проблем , в момента съм с последния глобален стабилен 10.2.1.0 , всичко е 6 обаче ме дразнят рекламите , за това искам да руутна , и да си сложа ADAWAY , пробвах с това рекавъри което си постнал , но нещо не се инсталира при мен , та въпроса ми е , кой точно вариант на рекавъри да си изтегля и инсталирам , без да има опасност да затухля телефона , ако трябва някаква друга допълнителна информация ще дам, пак ще повторя , не искам да сменя РОМ-а , искам само да сложа рекавъри , и от там да го руутна !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Нещо не се инсталира при мен?
На така предоставена информация, няма как да помогна
Телефона най вероятно е китаец и много ме съмнява, че не е със заводски отключен буут. Направи скрийншоти какво връща конзолата при опит за инсталация на рекавърито

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да , китаец е , имам в предвид че този автоинсталър поне при мен не работи, довечера като се прибера от работа , ще опитам по стандартния начин да флашна рекавъри , и ще приложа снимки от конзолата !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

пробваш ръчно и тогава ако пак не стане не е отключен буута

Тук искам да допълня и леко да променя за по-лесно и удобно ръчната инсталация на рекавъри

Ръчна инталация на TWRP Recovery

1. Сваляте прикачения файл от мението на колегата Миро2210, или от това(ще го прикача и тук)
2. Свляте официалното рекавъри от тук , което ще бъде последна версия
3. Преименувате го на twrp.img =>Поставяте го в папка adb, която свалихте от точка - 1
4. В папка adb в адрес бара на папката пишете  - cmd => натискате ентер, така ще попадне терминала в точния път на папката
[Изображение: 2019-01-26-100447.png]
[Изображение: 2019-01-26-100650.png]

5. За да се убедите, че компютъра вижда телефона изпълявате в CMD команда -
Код:
adb devices

[Изображение: 2019-01-26-101220.png]

6.  Рестарт в fastboot. В терминала пишете команда -
Код:
adb reboot bootloader
[Изображение: 2019-01-26-101427.png]

7. Флашваме файла за заобикаляне на AntiRollback (ARB) с команда -
Код:
fastboot flash antirbpass dummy.img
[Изображение: 2019-01-26-101608.png]
[Изображение: 2019-01-26-101720.png]

8.  Флашваме самото рекавъри с команда -
Код:
fastboot flash recovery twrp.img
[Изображение: 2019-01-26-101812.png]
[Изображение: 2019-01-26-101920.png]


9.  За да не се налага да си играете с бутоните да ребутнете в инсталираното рекавъри изпълнявате команда -
Код:
fastboot boot twrp.img
[Изображение: 2019-01-26-102156.png]
- Телефона, ще се ребутне в инсталираното рекавъри

10. За да не ичзезне реаквърито след първия рестарт - най-лесния вариант е да инсталирате Magisk(root)


Прикачени файлове
.zip adb.zip Размер: 685.22 KB  Сваляния: 41
[-] 6 потребители изказват благодарност на sokkoban за това мнение:
  • Be6i4, madjo79, Miro2210, niki_letov, rodi1i, suffer
Цитирай

Точно по този начин се получи при мен колега , Благодаря за което, идея си нямам защо автоинсталъра не можа да свърши работа . По принцип до сега не съм имал проблем с инсталиране на рекавъри , но чета тук във форума , а също така и в 4ПДА за затухлени устройства , антируулбак защити , и за това реших да попитам , не е срамно да попиташ , по срамно е да мислиш , че можеш и знаеш всичко , и накрая да се озовеш в ситуация , в която да си блъскаш главата , още веднъж ти благодаря за подробната инструкция , която си се потрудил да направиш !
Цитирай

Сложих Havoc-OS успешно и съм впечатлен. Невероятен ром е, страшно добре се персонализира, всичко работи перфектно. Наложи ми се да върна фабрични настройки поради моя грешка и от тогава не мога да настроя сензора за пръстови отпечатъци да работи. Пробвах отново да върна фабричните, но без успех. Влизам в приложението, избирам да се заключва екрана с пин примерно и отпечатък, въвеждам пина, но като дойде време за отпечатъка ме подканва да ми вземе отпечатък от пръста, но като допра пръста нищо не се случва... ако някой има идеи, дано не е нужно да го флашвам на ново, след като с първия флаш работеше. Ако може да помагате. Иначе рома е пушка, силно препоръчвам, малко е стряскащо първоначално спрямо Miui, но бързо се свиква и го намирам за достатъчно добър.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2019-01-29, 16:06:30)speedemon написа:  Сложих Havoc-OS успешно и съм впечатлен. Невероятен ром е, страшно добре се персонализира, всичко работи перфектно. Наложи ми се да върна фабрични настройки поради моя грешка и от тогава не мога да настроя сензора за пръстови отпечатъци да работи. Пробвах отново да върна фабричните, но без успех. Влизам в приложението, избирам да се заключва екрана с пин примерно и отпечатък, въвеждам пина, но като дойде време за отпечатъка ме подканва да ми вземе отпечатък от пръста, но като допра пръста нищо не се случва... ако някой има идеи, дано не е нужно да го флашвам на ново, след като с първия флаш работеше. Ако може да помагате. Иначе рома е пушка, силно препоръчвам, малко е стряскащо първоначално спрямо Miui, но бързо се свиква и го намирам за достатъчно добър.

Ако вече си го настроил, и инсталирал потребителски приложения, просто флашни на ново рома, БЕЗ НИКАВИ WIPE(durty flash) и пробвай пак по-принцип всичко трябва да остане както е със настройки и приложения, но отпечатъка трябва да проработи. Фабрични през TWRP е трън в задника и не работи, както на MIUI рекавъри...
Цитирай

Оправих се още сутринта с това, разбира се флашнах на ново и всичко си работи! Имам няколко въпроса към ползвателите на този и сходни къстъм ромове:
1. Кой call dealer ползвате, google phone работи идеално, но намирам голям минус, че като добавя снимка на контакт не се визуализира при звънене на голям екран, а в малко "кръгче", което доколкото разбирам няма оправия, предложения?
2. Доколкото разбирам състоянието на ram не може да се нагласи да бъде видимо в лънчера долу /където могат да се чистят приложения от среден бутон/ - да ми пише колко рам ползва, както на miui. Мисля, че само от настройки може.
3. В Miui можех да наглася да се затварят отворените приложенията на определено време, тук не намирам начин. Отварям опции на програмиста и от там опитвам да оставя 3 или без приложения на заден фон или другата опция, но не.

Всичко друго успях да си персонализирам и да наглася както искам, работи безотказно и препоръчвам!

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Аз рама го гледам с diskinfo. Има и много приложения с които можеш да си сложиш някакъв уиджет. С тоя ром никога не чистя рам. Само следя и ми остават към 600-700 Мб свободни, но телефона си работи все така гладко.

На мен ми липсваше икона с която да си заключвам телефона. Препоръчвам това приложение защото работи без проблем с пръстовия отпечатък.
[Изображение: b9e5e3a53d5fbe6df9e7e438f9c1d9e2.jpg][Изображение: 9e5af346eb31d36e91ee083e3cfc3fcd.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на BlackBone за това мнение:
  • Miro2210, niki_letov, speedemon
Цитирай

Лентата с трите бутона долу е бяла на цвят на home screen, във всички приложения които вляза остава все така бяла, т.е. както искам, но само единствено във FB приложението като вляза става черна, само във ФБ, в месинджъра даже пак си е бяло.... от нова лънчера ли трябва да пипна нещо, от havoc настройките ли.. не зная, някой ако има идеи.
И другото, което ме дразни и не знам от къде да променя - на заключен/отключен екран 2 пъти като натисна копчето за включване на телефона се стартира приложението на камерата и понякога ме ядосва.
Остава най-сериозното ми чудене с Phone приложението.... явно няма начин да се сложи голяма снимка за контакт, когато звъни, а само малкото кръгче в момента... това е едно от нещата които най ме дразни и не знам как да променя или кое друго приложение да използвам, тъй като стоковото иначе си е достатъчно добро във всички отношения.

Иначе в заключение мнението ми за рома е, че наистина е уникален, прочетените хвалби в интернет се оказаха напълно заслужени поне за това, което съм видял до този момент - работи мазно и много, много добре! Нафрашкал съм го с всичките ми шукарии и съм си го персонализирал без да го жаля, на максимална яркост с wifi и bluetooth вързан постоянно с bip имам от 2 часа общо след зарядно, час и половина екран и 90% батерия, което с miui /не го хейтвам - обичам miui, цял живот съм го ползвал почти/ поне за мен беше немислимо. Ще следя с интерес как се справя... но до сега е чук! Тук е момента да благодаря на sokkoban ! 

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2019-01-26, 09:58:52)sokkoban написа:  ... 


Имам някакъв проблем аз.

[Изображение: 1G8hWiTXkPECfvUL5AHSe1548870025.jpg]
Цитирай

От това което виждам колега, устройството ти е неауторизирано , не си пуснал опции на програмиста , и от там трябва да включиш , отстраняване на грешки през ЮСБ , за това нищо не се случва . Отиваш на версия на MIUI , цъкаш няколко пъти върху него, докато не ти изпише че си програмист , после влизаш в настройки , допълнителни настройки , от там намираш опции на програмиста , включваш отсраняване на грешки през ЮСБ , и не би трябвало да имаш проблем , успех !
Цитирай

(2019-01-30, 19:54:26)madjo79 написа:  От това което виждам колега, устройството ти е неауторизирано , не си пуснал опции на програмиста , и от там трябва да включиш , отстраняване на грешки през ЮСБ , за това нищо не се случва . Отиваш на версия на MIUI , цъкаш няколко пъти върху него, докато не ти изпише че си програмист , после влизаш в настройки , допълнителни настройки , от там намираш опции на програмиста , включваш отсраняване на грешки през ЮСБ , и не би трябвало да имаш  проблем , успех !


Това го оправих, сега излиза надпис device както си показал. Но липсват двата реда с daemon not running и daemon started.
Инсталирах ADB драйверите преди да започна, проверих буутлоадера - отключен е, дори опитах да сложа TWRP 3.2.3-5 и изписа failed. Изкара и съобщение за antirollback което не помня какво точно пишеше. Хубавото е че тръгна телефона без проблеми. MIUI е 10.2.1.0. Идеята е да сложа TWRP и root които да не се губят при всеки ъпдейт.

P.S. Грешката която получих беше с файлове за ADB от друга тема, с тези от папката която препоръчваш не съм пробвал.
Цитирай

(2019-01-30, 20:12:22)sharaan написа:  Това го оправих, сега излиза надпис device както си показал. Но липсват двата реда с daemon not running и daemon started.
Инсталирах ADB драйверите преди да започна, проверих буутлоадера - отключен е, дори опитах да сложа TWRP 3.2.3-5 и изписа failed. Изкара и съобщение за antirollback което не помня какво точно пишеше. Хубавото е че тръгна телефона без проблеми. MIUI  е 10.2.1.0. Идеята е да сложа TWRP и root които да не се губят при всеки ъпдейт.

P.S. Грешката която получих беше с файлове за ADB от друга тема, с тези от папката която препоръчваш не съм пробвал.

Относно TWRP,най-високата версия за нашия телефон е с номер 3.2.3-2.
Виж тук е показано всичко което ти трябва за ROOT,а в описанието на клипа отдолу има линкове на файловете.
https://youtu.be/mefICVUbj4Q

GP8P
Цитирай

Мисли че рута се губи а май че и рековарито при ъпдейт поне така беше при редми 4х
Цитирай

Аз следвах този метод : https://forum.xda-developers.com/redmi-n...k-t3778049 , но стигнах до стъпка C-4 и там ударих на камък. Може би защото преди това разглеждах друга тема за TWRP : https://forum.xda-developers.com/redmi-n...d-t3766113 и там се подведох по числата и свалих 3.2.3-5. От друга страна като видях надписа за антиролбек и се препотих Big Grin ще го пробвам сега по този метод с 3.2.3-3 да видим какво ще стане, надявам се ако не се инсталира поне да не го съсипя тотално.
Цитирай

(2019-01-30, 20:37:23)sharaan написа:  Аз следвах този метод : https://forum.xda-developers.com/redmi-n...k-t3778049 , но стигнах до стъпка C-4 и там ударих на камък. Може би защото преди това разглеждах друга тема за TWRP : https://forum.xda-developers.com/redmi-n...d-t3766113 и там се подведох по числата и свалих 3.2.3-5. От друга страна като видях надписа за антиролбек и се препотих Big Grin ще го пробвам сега по този метод с 3.2.3-3 да видим какво ще стане, надявам се ако не се инсталира поне да не го съсипя тотално.
Следвай стъпките на колегата @sokkoban , всичко се получава , без каквито и да било проблеми , и не се губи нито рекавъри , нито руута , човека си е направил труда , обяснил го е много добре, онзи ден руутнах така , и нямам никакви ядове , тук ви е написано черно на бяло , барабар с линкове към всичко необходимо , после ще питате защо стана беля !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Относно GCam за къстъм ромовете, която ползвам аз

Камера: GCam - Urnyx05-v6.2
Patch за Magisk: GCamPatch-v2

1. Инсталира се apk файла
2. Добавя се чрез Magisk пача => рестарт

[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

Имаш ли налични резултати за сравнение м/у двата софтуера?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)