Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][TWRP][Custom Rom's] - Мнения и обсъждане
#1

След като се отключи бутлоудъра получаваме възможност за инсталация на къстъм ромове, къстъм рековъри и рут на устройството(Все благинки Smile)

Преди да се престъпи към флашване на каквото и да било, трябва да се има предвид, че версиите на софтуера имат значение, като при неподходящи условия, като например Downgrade, може да се получи БРИК на устройството

Версии на софтуера за MIUI9 безопасни за даунгрейд - 9.5.17.0 (Всички по високи версии имат ARB4 - Anti roll back)
Версии на софтуера за MIUI10 безопасни за даунгрейд  - 8.7.5 (Всички по високи версии имат ARB4 - Anti roll back)

MiFlash Unlock - За отключване на бутлоудър 

Автоматичен инсталатор на TWRP

!НОВО! Ръчна инсталация на TWRP

Бутваме в режим fastboot (изключваме телефона и чрез натискане на едновременно бутони Volume - и Power button)
От сваления архив стартираме файла twrp-installer
   

1. След процедурата по инсталация телефона ще се ребутне в TWRP, за да не изчезне след рестарт, е нужно да се направят следните неща:
Натискаме бутона Advanced и там натискаме бутона -Crypt
По желание, можем да инсталираме Magisk v 16.4 (последна към този момент) за ROOT достъп
           


 Custom ROM's

Msik U 1.5
Руска разработка на основата на MIUI10(според автора не се обновявa ARB)

Тема от форума на XDA в която има доста къстъм ромове
[-] 9 потребители изказват благодарност на sokkoban за това мнение:
  • Be6i4, chocH, coco.loco, dusaka, ivogg, stivyo, suffer, tiesto_pld, vinchenzo84
Цитирай
Аксесоари
#2

Препоръчвам този Pixel Рома от колегите! https://forum.xda-developers.com/redmi-n...e-t3816099
Всичко отговаря бързо и плавно,няма засега бъгове,камерата май е Snap с настройки доста но аз отделно лепнаха и Gcam.Като цяло Рома превръща Шаомито в Google Pixel

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай
#3

Аз му се каня и щом казваш, ще го пробвам. Единствено ме притеснява, че няма много богат избор за къстъмизация
Цитирай
#4

(2018-07-16, 17:40:30)sokkoban написа:  Аз му се каня и щом казваш, ще го пробвам. Единствено ме притеснява, че няма много богат избор за къстъмизация
Да така е

P.S. Може би незначителен бъг ,на Tapatalk нотификейшън няма звук...или аз още не мога да разбера.
Цитирай
#5

Откакто Енрикето направи PE и за нашето телефонче направо се родих. Флашнах си го ромчето и се радвам на плавната работа и чистия андроид. Далече от miui простотиите. Няма недошли нотификации, няма да търсиш една опция все едно е игла в копа сено сред безкрайните настройки на miui...
[-] 1 потребител изказва благодарност на somosa за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#6

Защо не си взе А1,А2... ??!!
Цитирай
#7

(2018-07-17, 16:11:18)redsys написа:  Защо не си взе А1,А2... ??!!
Сигурно заради по-малката батерия !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Малко странен въпрос. Това е андроид смартфон, може да си сложи каквото си иска, стига да си отключи буутлоудъра.
Въпрос на предпочитание е, кое харесва повече - MIUI, който наистина е набъкан много и аз изпитвах трудности докато намеря някои настройки, или чистия андроид. Тези в MIUI-форум ще кажат, че харесват повече MIUI, някои пък предпочитат стоковия интерфейс. Относно известията в MIUI - все още са зле, дано в MIUI 10 изцяло оправят този проблем, че го влачат години вече.  

Но да се върнем на темата. От всички налични къстъм ром-ове, мисля че PE си е най-стабилният засега, в RROS има тук-там force close-ове и батерията понякога прави номера, но все още е бета.
Цитирай
#9

Точно заради батерията, на note 5 е чук! Имах а1, зареждах го всеки ден. А тук в края на втория ден имам още 43%
Цитирай
#10

(2018-07-17, 17:31:10)somosa написа:  Точно заради батерията, на note 5 е чук! Имах а1, зареждах го всеки ден. А тук в края на втория ден имам още 43%
Именно, и аз имах а1

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Гледам нещо с андроид Р са пуснали за апаратчето
Цитирай
#12

(2018-07-17, 22:59:09)Wild bear написа:  Гледам нещо с андроид Р са пуснали за апаратчето

Да и аз четох темата,засега ще изчакам.
Цитирай
#13

Топло, топло днес излезе официално


Цитат:ROM OS Version: 8.x Oreo
ROM Kernel: Linux 4.x
Based On: Lineage OS

Version Information
Status: Stable
Stable Release Date: 2018-07-18

Created 2018-07-18
Last Updated 2018-07-17
[-] 2 потребители изказват благодарност на sokkoban за това мнение:
  • emil11, tiesto_pld
Цитирай
#14

(2018-07-17, 12:44:25)somosa написа:  Откакто Енрикето направи PE и за нашето телефонче направо се родих. Флашнах си го ромчето и се радвам на плавната работа и чистия андроид. Далече от miui простотиите. Няма недошли нотификации, няма да търсиш една опция все едно е игла в копа сено сред безкрайните настройки на miui...

Къде можем да го намерим този ром?
Цитирай
#15

firebrigade6 :
https://download.pixelexperience.org/whyred/
[-] 1 потребител изказва благодарност на somosa за това мнение:
  • niki_letov
Цитирай
#16

Мерси!
Цитирай
#17
Photo 

Свалих първите два файла от началото на темата за TWRP и Mi Flash unlock  , разархивирах ги на компютъра и след като рестартирах телефона в режим  Fastboot и го свързах с USB  кабела , стартирах и указания файл...... нищо не се случва    Big Grin
Прилагам снимка.

п.с. Правил съм това безброй пъти на на Galaxy S3 и после на S5 , явно на Xiaomi-то е малко по-различно или нещо пропускам.


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#18

В  настройките за програмисти отрябва да са отключени ADB и FRP(отключване OEM)

   

Какво връща командата
Код:
fasboot devices
Цитирай
#19

Отключването от ОЕМ не ми беше чекнато , но въпреки това , промяна няма.
Не разбрах къде да напиша тази команда за проверка на фастбуут устрйства?
На отворения команден прозорец , не ми дава да пиша нищо , както и на CMD > unknown command
>>> devices.cmd се затваря когато натисна някой от бутоните да продължа

С версия 9.5.19.0 съм

п.с. Сега открих , че веднага след като излезна от менюто на телефона, и се върна ОЕМ отметката пак е неактивна . Рестартирах телефона, и определено всеки път след като дам една стъпка назад , не ми запазва опцията активна.

п.с.2 ОК, активирах го за постоянно , но въпреки това TWRP инсталатора не засича телефона.

Въпрос:
- нямам инсталирани никакви драйвери за телефона на компютъра, това проблем ли е ?
- ако да , може ли линк ? (благодаря за помоща)

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#20

(2018-07-21, 18:51:28)dusaka написа:  Отключването от ОЕМ не ми беше чекнато , но въпреки това , промяна няма.
Не разбрах къде да напиша тази команда за проверка на фастбуут устрйства? На отворения команден прозорец , не ми дава да пиша нищо , както и на CMD > unknown command

С версия 9.5.19.0 съм

п.с. Сега открих , че веднага след като излезна от менюто на телефона, и се върна ОЕМ отметката пак е неактивна . Рестартирах телефона, и определено всеки път след като дам една стъпка назад , не ми запазва опцията активна.

п.с.2 ОК, активирах го за постоянно , но въпреки това TWRP инсталатора не засича телефона.
Спри ако не искаш да си брикнеш телефона _9.5.19 си!!!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

На телефон под фастбут в командния ред като напишеш командата:
Код:
fasboot devices
какво връща, няма начин да връща неразпозната команда, това означава, че нямаш инсталирани нужните драйвъри...

(2018-07-21, 18:51:28)dusaka написа:  - нямам инсталирани никакви драйвери за телефона на компютъра, това проблем ли е ?
- ако да , може ли линк ?  (благодаря за помоща)

E, добре де може ли така... Big Grin С това трябваше да почнеш
ADB-Lite
ADB
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • dusaka
Цитирай
#22

Да ви кажа какво стана.
Свалих правилните драйвъри за телефона от тук
https://www.xiaomigeek.com/download-xiao...ndows.html

След което телефона го засече вече съвсем правилно след като го стартирах във фастбуут режим. След което ме предупреди , че има активирана отметка за Reroll или както там се казваше и , че не мога да инсталирвам по-стари версии.
След което натиснах ентер, и пак ентер за да продължа , след което започна инсталацията, но като статус изписа "failed" а на телефона светна с голяма червена точка "System destroyed"
- след което аз малко се поизпотих Smile но с надежда разкачих кабела от телефона и рестартирах телефона.......
Около 1 минута ми мигаше надписа mi
И воала , взе , че тръгна !!!

За сега ще изчакам , може би ще трябва да ъпдейтнат TWRP autoinstaller-а за новата версия.

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#23

Под ARB4(Anti Rollback) инсталацията става по по-друг начин нужен е още един файл, освен самото рекавъри.
Ето и един автоматичен инсталер за ARB4
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • dusaka
Цитирай
#24

Явно днес не му е ден за ъпгрейди  Bu

А пък и Mi Flash unlock  не иска да ми отключи телефона..... абе направо   Visslar


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#25

(2018-07-21, 21:42:45)dusaka написа:  А пък и Mi Flash unlock  не иска да ми отключи телефона..... абе направо   Visslar

Може ли малко обяснение, какво точно означава, това вече почвам да си мисля, че искаш да флашнеш къстъм рекавъри на заключен бутлоудър?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)