Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][TWRP][Custom Rom's] - Мнения и обсъждане
#51

Root би ти бил нужен за:
Премахване на рекламите
Google camera
Забраняване на приложения, които не можеш да забраниш през хелп-а на плейстор
..и т.н

А за приложенията: слагаш каквото ползваш и какво ти трябва. Както на компютъра ти. Не ти трябва каквото ползвам аз, а каквото искаш да имаш ти като функционалност.
Личния ми фаворит е xiaomi.eu, защото не се налагат смени на региони за да имаш теми, лицево разпознаване, wallpaper carousel и се води по-оптимизиран и е базиран на China stable.
Плюсът е, че ползваш не това, което се пише предимно за индийците и е бъкано с гугълски приложения, а това, които си е за китай - получаваш истинския MIUI, но с опция и за български език.
twrp си ти стои постоянно инсталирано, не губиш OTA ъпдейтите.


Ако си свикнал на iOS трябва global stable да ти е напълно достатъчен
Цитирай
Аксесоари
#52

Колеги, пристигна ме една китайска версия на Ноте 5, на която по моя заявка са качили официалния глобален ром. При рестартиране на телефона долу катинарчето е отключено, но като влизам в опциите за деволепър, на Mi unlock status ми изписва, че устройството е заключено. На OEM unlocking като цъкна се връща обратно и остава сиво.

Отключен ли е буутлоадъра в момента или не?


Цитирай
#53

Под фастбут,команда  fastboot oem device-info и гледаш.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#54

Без да искаш сам си се извозил. Телефона е флашнат през EDL и на китайски тел. е качена европейска версия. Сега за да оправиш кашата има една дълга и опасна процедура.
Цитирай
#55

Каква опасна процедура? Ще подам заявка за отключване и после му флашвам xiaomi.eu Ром. Или бъркам нещо?


Цитирай
#56

(2018-08-06, 00:23:22)milenvn написа:  Каква опасна процедура? Ще подам заявка за отключване и после му флашвам xiaomi.eu Ром. Или бъркам нещо?

Хиляди вече чакаме за edl ауторизация. Дали ще дочакаме.....

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай
#57

Каква edl ауторизация? Нали просто трябва да внимавам и да не му качвам по- ниска версия от текущата?


Цитирай
#58

аз не видях във фастбуут дали реално ти даде че е отключен и също така, щом има катинарче при включване, вероятно е отключен
Цитирай
#59

(2018-08-06, 00:23:22)milenvn написа:  Каква опасна процедура? Ще подам заявка за отключване и после му флашвам xiaomi.eu Ром. Или бъркам нещо?

Срешнах наскоро нов за мен термин - "fake UBL", а на друго място,  че се прилага често от дистрибуторите/ търговците. Свързано е с това, което  казва sokkoban по- горе. Трябва да внимаваш, може да има усложнения.
Цитирай
#60

В xda има доста хора оплакали се от китайските версии с фейк ubl!Намерих темата,и ти поствам линка.Решението на проблема го намира flint на 4-6стр. най-добре си прочети цялата тема.

https://forum.xda-developers.com/redmi-n...4883/page6

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#61

Мерси. Много объркана работа, не бях срещал такова чудо...


Цитирай
#62

Общо взето стъпките са следните:
1. Флаш на стоков китайски ром с опцията "clean all and lock"
2. Заявка за отключване на бут(отключване)
3. Флаш на глобален ром, или каквото пожелаеш

Но това всичко е изпълнено с много подробности
- Какъв е бил статуса за анти рол бек
- какъв ром трябва да се флашне китайски
- какъв е моментният статус на ARB

Внимавай много защото хитрите китайци са ти спретнали както каза и колегата по-горе "fake UBL"

П.С
Аз лично не бих чел и вярвал на нито една тема в XDA. С извинение но там са от дебил на горе....
Ако разбираш руски чети темата във 4pda
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#63

Благодаря много за предупрежденията. Такова чудо досега не е имало, май тази година са го "изобретили"...


Цитирай
#64

Буквално "номера на китайката"

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#65

Аз получих китайски телефон с глобал 9.5.19.0 и когато го включвам пишеше "unlocked". Днеска префлашнахме същия ром (9.5.19.0) през ъпдейтъра и си тръгна нормално телефона с единствената разлика че вече когато го включвам не пише "unlocked". Bootloadera изглежда заключен ( с ADB видях ) а аз съм с Глобал ром. Засега не излиза това съобщение за неофициалния ром. Ще тествам още и ще пиша.


Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
[/quote]Преди самия флаш направихме wipe през recovery.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

Всичко ще се оправи Мелвин, стига си се филмирал
Тела ти е отключен
Буфкаш twrp, последния дев, рут и свиркаш

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#67

(2018-08-08, 12:47:12)BlackBone написа:  Аз получих китайски телефон с глобал 9.5.19.0 и когато го включвам пишеше "unlocked". Днеска префлашнахме същия ром (9.5.19.0) през ъпдейтъра и си тръгна нормално телефона с единствената разлика че вече когато го включвам не пише "unlocked". Bootloadera изглежда заключен ( с ADB видях ) а аз съм с Глобал ром. Засега не излиза това съобщение за неофициалния ром. Ще тествам още и ще пиша.


Свалил си рома на телефона и в ъпдейтъра си посочил пътя към файла, това ли изпълни?


Цитирай
#68

Не се мъчи с тоз ром... Отключвай и напред

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#69

(2018-08-08, 18:13:05)milenvn написа:  Свалил си рома на телефона и в ъпдейтъра си посочил пътя към файла, това ли изпълни?
Да точно това направих

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#70

Мерси. Ще трябва и аз да мина през същия път, тъй като китайците са ми изпратили китайска версия с глобален ром и фалшиво отключване на буутлоудъра. Значи инсталирам си през ъпдейтъра този ром, той е същия като настоящия ми. Но поне ще нормализира там каквото са правили. После отключване и флашване на дев ром.


Цитирай
#71

Искам да попитам, защото вече трудно се ориентирам, ако съм с фалшиво отключване, но с нормален ром (глобъл стейбъл), който си се ъпдейтва нормално, какви проблеми биха могли да възникнат, т.е., защо е цялата тази драма с фалшивото отключване?
Цитирай
#72

(2018-08-08, 21:25:35)milenvn написа:  Мерси. Ще трябва и аз да мина през същия път, тъй като китайците са ми изпратили китайска версия с глобален ром и фалшиво отключване на буутлоудъра. Значи инсталирам си през ъпдейтъра този ром, той е същия като настоящия ми. Но поне ще нормализира там каквото са правили. После отключване и флашване на дев ром.
Направих wipe през recovery преди да ъпдейтна.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#73

(2018-08-08, 22:10:46)ivjordan написа:  Искам да попитам, защото вече трудно се ориентирам, ако съм с фалшиво отключване, но с нормален ром (глобъл стейбъл), който си се ъпдейтва нормално, какви проблеми биха могли да възникнат, т.е., защо е цялата тази драма с фалшивото отключване?

Ако не ти излиза съобщение, че не ти ок софтуера няма място за притеснение.
Цитирай
#74

Никакви съобщения не излизат засега, а телефона си се ъпдейтна ОТА след първото включване до последния глобален. Пише, че е отключен, но предполагам, че и аз съм с фалшиво отключване, защото е китайска версия. Не мисля да слагам друг ром, освен ако нещо не се прецака, но ми е интересно какви проблеми биха могли да възникнат. Иначе, чета из нета за фалшиви ромове на китайска версия, но те не се ъп-ват и са с друго буквено съкращение. Моят е ОК в това отношение.
Цитирай
#75

Ако ще го ползваш като нормален потребител, т.е. с официалния глобален ром, няма да имаш проблеми. Ние ще имаме, понеже ще отключваме, флашваме, рутваме и т.н. и начина по който китайците фалшиво са отключили, ще ни създаде проблеми. Ти няма от какво да се притесняваш.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)