Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][TWRP][Custom Rom's] - Мнения и обсъждане
#76

Благодаря на всички, засега оправих проблема с тоя надпис за неофициалния ром. Bootloadera остана заключен и телефона си е с Глобал ром, мен този вариант ме устройва засега. Ще обобщя какво направих.

Телефона беше с 9.5.19.0
Изтеглих същия ром, качих го на телефона, след това го изключих и направих wipe през recovery. Пуснах го и през ъпдейтъра си избрах ром-а който по-рано бях качил на телефона. Ъпдейтмах го и при следващия рестарт bootloadera вече беше заключен.
Това е

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на BlackBone за това мнение:
  • milenvn, oxy2, sokkoban
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте! Отключих буутлоудъра и сега искам да флашна TWRP и да руутна. В тази връзка въпросът ми е, още ли е актуален метода от първия пост в темата? И правилно ли разбирам че Magisc e програмата която се използва вместо SuperSU и се инсталира директно от TWRP? Благодаря!
П.П. Телефона е с 9.5.19.0
Цитирай
#78

Актуален си е!Като инсталираш twrp ,в advance се намира Маджик и го флашваш.
Ако след време решиш да се върнеш на Стейбъл Ром гледай да е същия 9.5.19 ,да не е по-нисък.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Georgi121270
Цитирай
#79

Благодаря tiesto_pld, всичко е шест, Macrodroid, Lucky Patcher, всичко работи, голям кеф. Storstark
Цитирай
#80

По добре да си с дев еу, лично мнение!

Тва Макродроид за какво е?

Изпратено от Note 5

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#81

Macrodroid е за автоматизация, примерно като се прибера у дома да ми пуска Уи-Фи и да спира мобилния а като изляза обратното.
Цитирай
#82

Не можеш сам ли?
Както и да е, странно ми е просто

Пробвах го...изкара цели 3 мин

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#83

(2018-08-15, 09:25:37)Georgi121270 написа:  Macrodroid е за автоматизация, примерно като се прибера у дома да ми пуска Уи-Фи и да спира мобилния а като изляза обратното.

В този ред на мисли, преди този телефон имах Lenovо, бях му сложил lineage os и там имаше възможност да се правят профили, без допълнителна програма. Бях го настроил като открие рутера на работата да изключва мобилния интернет, а като изгуби връзка с него (примерно на обедната почивка) пуска мобилния и изключва безжичния, същото правеше и с рутера вкъщи. Беше много удобно, можеше да се създават доста профили, ако да кажем си ученик може да изключва звука  и интернета през часовете и да го пуска междучасията. При Xiaomi не откривам подобна настройка.
Цитирай
#84

А защо не сложиш и на шаомито lineage OS и тогава да пробваш?
Цитирай
#85

Ако исках lineage OS нямаше да сменя телефона, просто се чудех дали и тук няма подобна настройка, вече предложих на китайците да я включат.
Цитирай
#86

Можеш да си направиш в определени часове да се случват разни неща. В настройките за батерията
Цитирай
#87

Здравейте.От скоро имам Редми Ноте 5,версия с 6 гб. рам. Пристигна с MIUI Global 9.5 стабилен, 9.5.19.0(OEIMIFA). Имам няколко въпроса. Това някаква китайска версия на стабилен ром ли е? В опциите на програмиста ми дава че телефона е отключен.Правил съм тези гимнастики с отключване, слагане на тврп, руут, ромове, на Редми Ноте 2,и едно Редми Ноте Про, но се забравят някой неща с времето. Основно ще съм благодарен за насоки, и най вече за последователност за нещата които трябва да направя за да му инсталирам тврп, и ако е нужно друг ром, на който да дам руут права. Притесненията ми са за писанията тук за тези Рол бекове 3,4 или там както се казват. Това много не ми е ясно. Да не взема да го приспя, и да се вкарам в някой хубав филм.
Цитирай
#88

9.5.19 е с ARB4!Реално няма проблем да си сложиш twrp и ром по избор , защото те не променят фирмуера, но трябва да внимаваш ако след време решиш да си сложиш стейбъл на Муи да е същия ром 9.5.19!Ако сложиш 9.5.17 или по-нисък ,брикваш телефона.
Цитирай
#89

А в отговор на въпроса какъв е рома - Global Stable е.
Не съдържа CN, a MI в буквите.
Ето повече по въпроса:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86110
Цитирай
#90

Благодаря на отговорите. Малко не написах вярно рома с който пристигна телефона, беше 9.5.17.0.Даде ми актуализация, и я направих до 9.5.19.0.Това проблем ли е при инсталацията на twrp, и слагането на друг ром? Какво twrp трябва да му инсталирам, и от къде мога да го сваля?
Цитирай
#91

Ами от 9.5.19 имаш антиролбек, така че внимавай да е го брикнеш
Цитирай
#92

(2018-08-20, 16:52:38)krespo написа:  Благодаря на отговорите. Малко не написах вярно рома с който пристигна телефона, беше 9.5.17.0.Даде ми актуализация, и я направих до 9.5.19.0.Това проблем ли е при инсталацията на twrp, и слагането на друг ром? Какво twrp трябва да му инсталирам, и от къде мога да го сваля?
Можеш да ползваш девелоп,но като решиш да се връщаш гледай да е 9.5.19 пак.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай
#93

Странно, моят не задържа TWRP, след флаш цъкам -Crypt, ребуутвам и при следващ опит за буут в рековъри ми зарежда стоковото. Къде бъркам?
Цитирай
#94

Как буутваш в TWRP?
С бутоните или с fastboot
Цитирай
#95

(2018-08-20, 17:04:15)Georgi121270 написа:  Странно, моят не задържа TWRP, след флаш цъкам -Crypt, ребуутвам и при следващ опит за буут в рековъри ми зарежда стоковото. Къде бъркам?
Я наново,какво направи подробно?

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай
#96

(2018-08-20, 17:04:15)Georgi121270 написа:  Странно, моят не задържа TWRP, след флаш цъкам -Crypt, ребуутвам и при следващ опит за буут в рековъри ми зарежда стоковото. Къде бъркам?

Това е така, защото най-вероятно имаш ARB4 тази инструкция съм я писал когато съм бил с ARB3( и все още съм) и естествено вече не е валидна. Няма да е лошо мода да обнови моя пост.  

Автоматичен инсталатор на TWRP за ARB4

Задължително е накрая да изтриете шифроването!
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • Georgi121270
Цитирай
#97

Или да пуснеш една инструкция и за ARB 4 с обяснения Smile
Цитирай
#98

(2018-08-20, 17:56:09)suffer написа:  Или да пуснеш една инструкция и за ARB 4 с обяснения Smile

Тя разликата е само в двата архива. Smile
Цитирай
#99

И още един вероятно тъп въпрос. Мога ли пред TWRP, ръчно да инсталирам 9.6.3.0 ? Гледам при руснаците го има за изтегляне.
Цитирай

Може и да може, но виж за инструкция, защото понякога се иска и Root, за да тръгне рома.
Като имате TWRP защо не ползвате направо xiaomi.eu Стабилен?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)