Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][TWRP][Custom Rom's] - Мнения и обсъждане

(2019-04-08, 09:36:39)milenorcev написа:  Колеги, някой ползвал ли е Masik x3.6 ? Нека сподели впечатления.

Аз съм с Masik 3.3 на андроид 8 и съм супер доволен, в момента слагам Masik 3.6 който е на базата на 9-ка. Ето и кратък guide, ако вече ползваш Masik:
https://www.youtube.com/watch?v=898YhJbEJCU

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай
Аксесоари

А преди това ползвал ли си Xiaomi.eu ? Между двата някой има ли впечатления ? Аз тествах няколко къстъма на базата на чист андроид и повече няма да повторя Smile, сега ми се иска да пробван къстъм на MIUI, ама се чуда дали си струва разправията ?
Цитирай

(2019-04-08, 09:55:34)milenorcev написа:  А преди това ползвал ли си Xiaomi.eu ? Между двата някой има ли впечатления ? Аз тествах няколко къстъма на базата на чист андроид и повече няма да повторя Smile, сега ми се иска да пробван къстъм на MIUI, ама се чуда дали си струва разправията ?

Принципът е проба-грешка! Минах през много ромове от като имам телефона от април миналата година. Първоначално бях с EU ром, от който не бях особено доволен, после минах през Havoc, който беше 9-ка и като цяло беше добре, но miui ми липсваше и реших да пробвам Masik, макар и 8-ца след като го хвалят с такава стабилност и наистина се оказа брутално корав ром. Работи много добре и в момента както го ъпдейтнаха до 9-ка не смятам да пипам телефона. Единствено няма Български език, но отчасти проблема се решава с MoreLocale приложението. Общо заето само положителни са ми впечатленията вече над месец от както съм с него и за в бъдеще ако е все така ще го ползвам без да се замисля!

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

А получава ли ОТА ъпдейтите или трябва на ръка да се качват?
Цитирай

(2019-04-08, 10:12:23)milenorcev написа:  А получава ли ОТА ъпдейтите или трябва на ръка да се качват?

Не! Трябва да ги качваш на ръка, но не се затрива нито руут, нито някаква информация, общо заето много лесно се минава м/у версиите, дори аз надградих от Masik 3.3 с андроид 8 до Masik 3.6 с андроид 9 без да загубя нищо.

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

Колеги, никъде не намирам линк за последният китайски девелопър фастбуут ром. Моля, ако някой го има да даде линк.
Цитирай

http://www.miui.com/shuaji-393.html

Тук се намират.
Последното е 9.2.15, защото текат бета тестовете на андроид 9


Ето тук има:
https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/whyr...developer/
Цитирай

От вторият линк са рековъри файлове няма ли някъде 11-12.04 фастбуут файл ?
Цитирай

Само Глобал дев намирам:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry84171265

А вероятно си го има и на официалната страница..
Цитирай

(2019-04-15, 13:33:02)milenorcev написа:  От вторият линк са рековъри файлове няма ли някъде 11-12.04 фастбуут файл ?

Няма.Само глобал има по-нов - 9.3.28
Цитирай

Снощи се опитах да сложа Xiaomi.eu на едно Редми ноут5. Инсталирах няколко версии на TWRP, вкл и последната 3.3.0.0. Оказа се обаче, че вътрешната памет се криптира. Това добре не е проблем, формат на телефона и се оправя. След формата обаче не работи USB OTG и практически няма начин да прехвърлиш ром файла на телефона, за да се инсталира. При рестарт на апарата пък се губи рековърито и се получава един "супер" кофти кръг. Някой, някакви идеи ?
Цитирай

Пробвай с orangefox revovery вместо twrp. И аз имах подобен проблем, но му сложих последната версия и се родих!!!!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Използвай sd картата !

Има два варианта на orange fox ,един за пай и друг за Орео!Ако се оплескат нещата инсталираш фастбуут ром с mi flash tool portable мисля че беше!
Цитирай

Сложих му през фастбуут последният глобъл дев, не ми се занимава повече.
Цитирай

Голяма мацаница с miui pie и twrp,така че внимателно!
Цитирай

Няма мазаница като се инсталира последователно.Аз преминах като с текущото twrp за орео инсталирах пърия пай и рестартирах телефона.После се върнах в twrp и си инсталирах рекавърито за пай.
Цитирай

проблема е от пая към ореото после
Цитирай

Е за да няма проблем връщаш на орео с ми флаш и готово.После слагаш рековъри и си ти...Smile
Цитирай

Някой би ли споделил начин за инсталация на TWRP на Андроид 9 ?!
Цитирай

През fastboot не става ли?Разлика няма в начина на инсталиране
Цитирай

В руския 4pda има порт на андроид 10 за whyred,който има интерес може да го тества,преди инсталация на порта трябва да се флашне последния пай фърмуеар обаче( в началото е малко лагав,но после се окопитва,все пак е дев превю)
Цитирай

Някой има ли идея как правилно се слага MIUI EU? Стъпка по стъпка пробвах веднъж това, което им пишеше в сайта и успях да си брикна телефона - лоши спомени...
Също така този ROM може ли само да се актуализира или трябва да се свалят пакети и разни и през custom recovery да се инсталират? Бях сложил Pixel experience и имаше проблем с актуализациите.
В момента съм със стоков 10.3.1 Pie, отключен.
Цитирай

Слага се twrp с автоматичен инсталатор, който преди това инсталира dummy.img
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=81162719
или
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=74233186
В twrp се прави format data и телефонът губи всичките данни. Остава като от завода.
След това се рестартира директно в рекавъри и се инсталира xiaomi.eu с wipe на data и cache
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • chocH, vanko001
Цитирай

Някой има ли 8.1 Oreo Pixel Experience? Отдавна е свален от официалния им сайт. Там са само новите версии. И никъде не мога да го открия. Всички линкове водят към Pie.
Цитирай

Здравейте! Малко помощ! Флашнах Pixel experience, андроид 10. Всичко уж ок. Задавам да запаметява снимките от камерата в сд картата, дава грешка и неще. Нещо аз ли правя...някъде нещо трябва да барна ли. С Миуи нямам проблеми.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)