Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 8: лични впечатления и отзиви

Въй, за камерата не споменавай, че тука го приемат за кръвна обида... хихихи. Аз също съм от разочарованите от камерата. Камерата има доста шум и снимките са посредствени. Имах С7 едж и с ръка на сърце мога да заявя, че самсунга снимаше много по-добре.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
Аксесоари

при условие, че поддържа camera2api без руут защо просто не свалите последния gcam и не тествате пак.
Цитирай

(2018-11-23, 01:03:40)Kn0cK3r написа:  Въй, за камерата не споменавай, че тука го приемат за кръвна обида... хихихи. Аз също съм от разочарованите от камерата. Камерата има доста шум и снимките са посредствени. Имах С7 едж и с ръка на сърце мога да заявя, че самсунга снимаше много по-добре.

Хайде, добър ден за камерата! Плюс е само зум х2
Цитирай

За качеството е коментирано доста. Който не е доволен минава на Miui Beta 8.11.8 или по-нова.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

Отделно, че super rez zoom си работи отлично.
Цитирай

(2018-11-23, 08:48:56)suffer написа:  при  условие, че поддържа camera2api без руут защо просто не свалите последния gcam и не тествате пак.

Пробвах с gcam под андроид 8 и  miui 9.5. Резултатът не беше за качване. Това за вечерните снимки и нощен режим.
Цитирай

Пробвай с Android 9, Miui 10 beta 8.11.8 или по-нова, и ще си на друго мнение.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

(2018-11-23, 17:20:48)morfei1 написа:  Пробвай с Android 9, Miui 10 beta 8.11.8 или по-нова, и ще си на друго мнение.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Няма на какво да пробвам.  Не ми се занимаваше с префлашвания и го продадох.  Вероятно едно оправят, друго развалят. Smile
Цитирай

Значи повече няма да посещаваш ми8 подфорума? Супер!

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
[-] 7 потребители изказват благодарност на extremee13 за това мнение:
  • disrespectful, emzo, Friz, noname galaxy S, nowhere, Victormihov, zviara
Цитирай

(2018-11-23, 21:13:10)extremee13 написа:  Значи повече няма да посещаваш ми8 подфорума? Супер!

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Спокойно, имам още един Ми 8 в шкафа. Smile  Ползвам го за резервен екземпляр на път. Батерията добре държи в  готовност на китайски 9.5
Цитирай

Слагай му седмичен еу, пай
Цитирай

Нека да си седи в шкафа и еу версията няма да му хареса.
Цитирай

(2018-11-25, 10:00:22)suffer написа:  Слагай му седмичен еу, пай

Има ли някъде видео с инструкциите?
Цитирай

Не виждам да има такова.
Разликата от тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94895
е, че трябва съвместимо с Андроид 9 twrp recovery
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • airbus
Цитирай

MI8 получили заветния ъпдейт от Mi Mix 3 с night shot и 960FPS и ако да някой пробвал ли ги е?
Цитирай

Общо взето не става. Клипа е с интерполация а нощния е доста по-зле от този на gcam.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

И аз да се похваля 128 ГБ. Купих го преди 10 дена за това не бързах да пиша. Исках да имам впечатления . Телефона е хубав . Харесва ми. Идвам от Нокия 8, който е по бърз една идея, има по хубави цветове на екрана и по реалистични. Но ми се отлепи камерата отзад цялата . А и дисплея ми е малък вече (5.3) . Причината поради, която избрах този модел е двойния джи пи ЕС. Камерата е по добра от на нокията с една идея, но не голяма разлика . Батерията държи повече ( но е полимерна, което е крайно лошо за мен ) на нокията е йонна такава я търсих. Екрана е голям също ми харесва . Но понеже шофирам много имам и навигация Гармин стационарна, която за някои улици не помага. Взех Ксиаомито сега след ъпдейта до 10.3 почти няма дрейн работят и лицевите данни. Нокията е тествана на много падания уникално здрав телефон а този Му сложих калъф , че не ми вдъхва толкова доверие, като алуминиево тяло на Нокията. Батерията се зарежда по бързо. И по бързо зарежда интернет страниците . За сега доволно.
Цитирай

Колеги, реших да пусна always on display но не ми показва нищо когато изгасне екрана. Работи ли изобщо тази "екстра" и да не би да работи само на някой определени теми. Аз не съм сменял темата от както съм взел телефона.
Цитирай

Щом е пуснат няма причина да не работи. Изчисти кеша ако искаш, може и да се оправи.
При мен е ок, с оригиналната тема съм.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Днес най-после пристигна mi 8 pro. Вече няколко часа го разцъквам и е страхотен. Чудя се дали да му пусна ъпдейта или да си го държа на андроид 8.1 докато поизчистят бъговете...
Цитирай

Здравейте,някой от вас има ли проблеми с дисплея с така наречения blinking screen? Гледам в тубата има доста клипове с тоя проблем

Sent from my E2303 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

(2018-12-08, 13:58:17)Gothic_madness написа:  И аз да се похваля 128 ГБ. Купих го преди 10 дена за това не бързах да пиша. Исках да имам впечатления . Телефона е хубав . Харесва ми. Идвам от Нокия 8, който е по бърз една идея, има по хубави цветове на екрана и по реалистични. Но ми се отлепи камерата отзад цялата . А и дисплея ми е малък вече (5.3) . Причината поради, която избрах този модел е двойния джи пи ЕС. Камерата е по добра от на нокията с една идея, но не голяма разлика . Батерията държи повече ( но е полимерна, което е крайно лошо за мен ) на нокията е йонна такава я търсих. Екрана е голям също ми харесва . Но понеже шофирам много имам и навигация Гармин стационарна, която за някои улици не помага. Взех Ксиаомито сега след ъпдейта до 10.3 почти няма дрейн работят и лицевите данни. Нокията е тествана на много падания уникално здрав телефон а този Му сложих калъф , че не ми вдъхва толкова доверие, като алуминиево тяло на Нокията. Батерията се зарежда по бързо. И по бързо зарежда интернет страниците . За сега доволно.

Колега ще трябва да те разочаровам, в момента един от телефоните с най-лош GPS е точно Mi8. Не знам до колко си го тествал...
Цитирай

(2019-01-09, 00:33:10)nowhere написа:  Колега ще трябва да те разочаровам, в момента един от телефоните с най-лош GPS е точно Mi8. Не знам до колко си го тествал...

Не съм съгласен. GPS-а си работи съвсем адекватно. Може би по-старите версии на Android и по-старите телефони от Mi серията имаха проблем с GPS-a..

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

С новите ъпдейти GPSа е перфектен. Преди изобщо не беше точен.
Цитирай

Днес пристигна и моята бройка Mi8/64 Global Version от banggood за около 350 USD. За сега съм доволен телефона на живо изглежда в пъти по-добре. Отключването с лицево разпознава работи страшно добре буквално забравих за сензора за пръстови отпечатърци.Сблъсках се обаче с няколко дребни проблема:

1.Не намерих Google pay в Google Play (въпреки че телефона е сертифициран и не е отключен руутнат). Наложи се да го инсталирам през apmirror. Но при опит да активирам картите си получавам съобщение This card can't be set up to pay in stores. This feature isn't supported by your bank for this card yet? Това и за Visa и за MasterCard на Fibank някакви идеи или да се разправям с банката направо?

2. Не мога да запиша клип 1080p в 60FPS WTF? Старата ми бракма Redmi Note 3 дори макар и с third party app го правеше това телефон на 3 години. SD845 поддържа дори x265 но разбираш ли няма опция за повече от 30 FPS...

3. Препоръчайте добър скриинпротектор без черни рамки, че попаднах на един такъв и ноча става още по-грозен и биещ на очи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stormrage за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)