Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 8: лични впечатления и отзиви
#51

Брей с яко ръчкане на 28% 5 часа!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-08-13, 13:10:46)tiesto_pld написа:  Имам предвид камерата

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

И аз нещо не съм впечатлен от камерата. Няма нищо общо с това, което четох  и гледах по ревюта за Mi 8.

Споменаха ми по запознати с MIUI, че ревютата са правени с CN ROM-а при който били отстранени проблемите с камерата, малко след излизането на телефона, вероятно при Global версията не са изчистени и затова са тези недоразумения, които изглеждат като снимки.

Това на този етап е някакво успокоение, но ако останат нещата така е тегава работа, понеже снимките от камерата ще са доста посредствени.

Всичко останало по телефона радва, с изключение на това, че заради отключения Bootloader (който не може да се заключи на Global) не можеш да си инсталираш Netflix през Google Play.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#53

(2018-08-17, 11:47:26)morfei1 написа:  И аз нещо не съм впечатлен от камерата. Няма нищо общо с това, което четох  и гледах по ревюта за Mi 8.

Споменаха ми по запознати с MIUI, че ревютата са правени с CN ROM-а при който били отстранени проблемите с камерата, малко след излизането на телефона, вероятно при Global версията не са изчистени и затова са тези недоразумения, които изглеждат като снимки.

Това на този етап е някакво успокоение, но ако останат нещата така е тегава работа, понеже снимките от камерата ще са доста посредствени.

Всичко останало по телефона радва, с изключение на това, че заради отключения Bootloader (който не може да се заключи на Global) не можеш да си инсталираш Netflix през Google Play.
Интересно,защо да не може?

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#54

Виждаш ли Netflix в Google play с Global 9.5.13.0?

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#55

(2018-08-17, 11:47:26)morfei1 написа:  И аз нещо не съм впечатлен от камерата. Няма нищо общо с това, което четох  и гледах по ревюта за Mi 8.

Споменаха ми по запознати с MIUI, че ревютата са правени с CN ROM-а при който били отстранени проблемите с камерата, малко след излизането на телефона, вероятно при Global версията не са изчистени и затова са тези недоразумения, които изглеждат като снимки.

Това на този етап е някакво успокоение, но ако останат нещата така е тегава работа, понеже снимките от камерата ще са доста посредствени.

Всичко останало по телефона радва, с изключение на това, че заради отключения Bootloader  (който не може да се заключи на Global) не можеш да си инсталираш Netflix през Google Play.

Можеш ли да споделиш снимки от камерата в другата тема? Чудесно ще е ако снимаш и с друг телефон  за сравнение. Още му се чудя на ми 8.
Цитирай
#56

Вече 3ти ден е в мен и мога да кажа че телефона лети.
Като система ми допада доста изчистено без много излишни глупости. Всичко върви гладко и стартира бързо. Пробвах тежки игри и нещата са супер. Като браузване в нета няма какво да коментирам справя се страхотно.

Батерията при нормално ползване в момента е на 44% а съм го изключил от зарядното вчера сутринта, като знаете винаги в началото ръчкането е повече от нормалното, но да се има предвид и че работя по цял ден и най много го тормозя вечер. През деня основно чат приложения и разговори, и все пак явно без проблем издържа 2 дни с нормално ползване.

Очаквах телефона да ми е малко неудобен като размер, защото до сега съм ползвал само по-малки, но напротив супер удобен ми е, а не съм с големи ръце, та дисплея без рамка е супер опция за мен - голям дисплей, а не много по голям размер на телефона от старите 5.5" с рамка. Като камера още нямам мнение защото не съм снимал почти.

Връзка с други устройства чрез BT или NFC e супер интуитивна и много лесно става.
Разговори и обхват изглеждат на добро ниво. Добре ме чуват и добре чувам като нее увеличен на макс.

За сега съм много доволен и препоръчвам, телефона е супер. Ще пиша пак като видя нещо интересно което да ми направи впечатление.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Redwan за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#57

Като цяло,както колегата спомена камерата може да се оправи чрез бъдещи ъпдейти или софтуер.Интересно ще е ако някой сложи Gcam за Ми 6 и да пробва снимки.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#58

Не знам какво не и харесвате на камерата?

[Изображение: 68807100_43_AE_4976_A838_7412_D39_FED50.jpg] [Изображение: 1_E77_BD00_4049_43_F7_8387_DAFCA72_C7_A98.jpg] [Изображение: 04584215_7_BFD_41_F9_B461_4_E4_F8_F478_E4_E.jpg] [Изображение: 043_A8_EEF_E7_BD_4_E60_A512_FAB869_B2_F146.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • airbus, milenvn
Цитирай
#59

Може ли във висока резолюция?
Цитирай
#60

Снимките са правени от мен с S8 на познат и моето Mi 8

Mi 8 vs S8

Тези които започват с IMG са на Mi 8 едините са HDR и AI другите без, съответно на S8 са с HDR и без.

1,2,3,4 - Samsung S8
5,6,7,8 - Mi 8

В определени ситуации камерата се представя доста зле. Има какво да се желае от софтуера, в този си вид не изглежда като камера на топ модел.

Друго да попитам вашите Mi 8 с Global версия ли дойдоха и ако да, с заключен Bootloader ли бяха или не?

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 2 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus, tiesto_pld
Цитирай
#61

Да,за мен несъмнено проблема е софтуер.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#62

Тук вече след 1000 опита и ръчно фокусиране, постигнах нещо прилично

Mi 8 best shot

S8-цата я бях върнал и нямам снимка от този момент.

Иначе като цяло съм много доволен от телефона, много бърз и приятно UI

Друго да попитам, вашите Mi 8 с Global версия ли дойдоха и ако да, с заключен Bootloader ли бяха или не?

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#63

(2018-08-17, 18:00:03)morfei1 написа:  Снимките са правени от мен с S8 на познат и моето Mi 8

Mi 8 vs S8

Тези които започват с IMG са на Mi 8 едините са HDR и AI другите без, съответно на S8 са с HDR и без.

1,2,3,4 - Samsung S8
5,6,7,8 - Mi 8

В определени ситуации камерата се представя доста зле. Има какво да се желае от софтуера, в този си вид не изглежда като камера на топ модел.

Друго да попитам вашите Mi 8 с Global версия ли дойдоха и ако да, с заключен Bootloader ли бяха или не?

Снимките 5,6 са мътни, сякаш са без фокус. Това ли имаш предвиш  лошото преставяне?
Цитирай
#64

(2018-08-16, 12:06:11)momchil.milev написа:  Аз съм с глобал ром и съм на български език, как да си пусна лицевото разпознаване? Някъде четох, че работело само за азиатски физиономии?! Smile

Избери някой от следните региони и ще ти тръгне:   Сингапур, Индия, Индонезия, Малайзия, Хонконг и Тайван.


Цитирай
#65

С Global 9.5.13.0 съм и не откривам теми. Отдавна съм с Ми телефони и това много ме учудва. Къде да тъся темите? Иначе с тоя ром телефона ми е без забележки. Светкавичен, снимките са УОУ, видеото кърти, 4Г+ е бързо, батерията надхвърля очкванията. Е, лицево разпознаване не работи, но аз не го искам (бях с P20 и не ми е удобно). И сега искам теми и ми ги няма :-(
Хелп!
Цитирай
#66

Промени региона на Русия или Индия и ще ти се появи приложението Теми. Също така с регион Индия ще работи и лицевото разпознаване!


Цитирай
#67

За тези, които са с Mi8 Global 9.5.13.0 от днеска Smile

Version: V9.6.1.0.OEAMIFD (MIUI9)

Цитат:camera API 2 is now enabled and raw photography and other stuff is working fine

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#68

Ревю на Български от Nixanbal

Цитирай
#69

Колеги здравейте. Имам го от днес. Имам едно - две питания:
Нещо не мога да накарам диода да свети за нотификации.
На вайбъра не мога да махна звука. Като отида на sounds не ми вади списък със звуците от където да избера silent, а само двата аудио файла дето се търкалят из директориите.
Не ми се събужда екрана за нотификациите.
Allways on display-а може ли да показва нещо друго освен час и дата?
Клавиатурата е ужасна, натискам съседни букви повече от нормалното. Дайте някакви идеи за клавиатура.
Благодаря много.
Цитирай
#70

За клавиатура SwiftKey
Цитирай
#71

За клавиатура Gboard.

 
Цитирай
#72

Пробужда се носталгия по айфона ми ,
Там нещо или бачка или не.
По смешното е, че комбинацията iPhone - Amazfit bip бачка по добре от варианта Mi8 - Amazfit bip.
Както и да е. Ще дерзаем или ще продаваме.
Какво ползвате за браузър?
Аз сложих edge с надеждата да синхронизира фаворитите с компа ама нещо не се получава.
Цитирай
#73

Ползвам Chrome и работи безупречно за тази работа, в момента реших да ползвам стоковия, и не ми пука за фаворитите.

Моят iPhone 6s не ми липсва, това желязо е по-добро и по-удобно. При тях нещата се спрели отдавна. Софта е затворен, с доста по-малко възможности, работи на по-малко устройства, оттам и по-малко проблеми. Ако софта на Xiaomi беше изпипан като на Apple, с тази цена, щеше да избие рибата при флагманите в момента. Пълно щастие няма.

Gpay си работи без никакви проблеми на xiaomi.eu с отключен bootloader без root. Изпробвано!

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#74

Колеги как работи лицевото разпознаване. Всеки път трябва да събудя телефона за да реагира. Няма ли начин без да е необходимо да го събудиш.
Цитирай
#75

виж дали в настройки на дисплея имаш raise to wakeup
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Mcl
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)