Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 8: лични впечатления и отзиви

Преди като си купих Xiaomi redmi note 2 и там не получавах известия от вайбър и месинджър. Чак като вляза в приложението ги получавах. Жалко, и тук го има тоя бъг. Мислех да го поръчвам, но ще изчакам.
Цитирай
Аксесоари

Всичко е до настройки. Не е от телефона
Цитирай

Преди време с emui-то на хуавеите имах същия проблем с вайбър, беше супер дразнещо. Ако и при mi 8 е така, и аз се замислям, че почти съм решил да си го купя, но това е мега кофти . Пишат ми на вайбър, получавам известие след 2 часа. Дано наистина е до настройки, ако нвкой открие решение на проблема, да сподели.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

не беше от настройките а от бъгавия софтуер на Шауми. Сменях ромове, но без ефект. Накрая го продадох.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Нямам никакви проблеми нито с GPS, нито с известия - като чета коментарите все едно имам друг телефон.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • borko197
Цитирай

Вайбер е всепризната бъгава програма още преди време.Много хора се оплакват и със Самсунзи и други модели ,че някой като им пише им идва късно нотификацията.Имал съм доста Шаомита и съм нямал такъв проблем,но честно казано отдавна не ползвам Вайбър.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай

Някой може ли да каже дали телефона се закача безпроблемно на телевизор с HDMI? Никъде не намерих инфо.
Цитирай

След вече 5-6 дни използване, да споделя и аз моите впечатления.

Като хардуер е много добре. Харесва ми най-вече амоледът и цялостното бързодействие на телефона. Камерата е ок, но не е това, което очаквах като за №7 в класацията на DXO. Те и други са писали, че не са особено доволни, та си имах едно на ум. Все пак ми се щеше да е по-добра. Снимките са по-добре, клиповете не чак толкова. Оптичната стабилизация при клипове, макар че не е много зле, изобщо не е толкова добра, колкото отново аз очаквах на база четено в нета. Звукът при клипове е доста зле - чува се все едно е записвано през метална фуния. Все пак сравнявайки Mi 8 с Mi A1, който доскоро ползвах, и със служебния ми Samsung Galaxy A5 2017, и снимките и клиповете са много по-добри. Така че за парите си е наистина супер.

Дизайнът на мен по принцип не ми е толкова важен, а и като се има предвид, че веднага му сложих кейс и той почти скри всичко, то няма голямо значение.
Иначе е приятно изглеждащ телефон и както обичат да казват в ревютата: "усеща се като премиум устройство". Само "ночът" мен ме дразни, но не е болка за умиране.

Софтуерът оставя у мен доста противоречиви чувства. Има някои неща, които ми харесват, други не ми харесват, трети изобщо липсват. Според мен по-слабата страна на Mi 8 е точно софтуерът. До сега не съм имал телефон с MIUI и ми е още странна. Изглежда ми красива и със страшно много опции за всякакви настройки, но на мен ми липсва най-елементарното едно "чекмедже". Не ми харесва всички икони да са ми "наплякани" на десктопа. Даже обмислям да сложа Nova или друг подобен.
Always On Displey-ът не е всъщност always, защото доста често през нощта, когато стана и го погледна е изгаснал. На него се показват уведомления само за пропуснати разговори и съобщения и нищо друго.
Не можах да импортна досегашните си архивирани снимки и клипове от Google Drive в галерията. Тя не "обединява" локалните снимки и тези на Google Drive. Тях трябва да ги отварям с Google Photos. Същото се отнася и за файловия мениджър - за да имам обединени локалната памет и облачни услуги, които да отварям с едно приложение, явно ще трябва да ползвам външно такова.
Дразни и липсата на нотификации в статус бара, но това се надявам, че ще го оправят скоро.
И още някои дребнички нещица.
Мисля да пробвам xiaomi.eu, но първо ще трябва да почакам още 700 часа Sad

Най-големия проблем, поне при мен е, че не успява да се свърже с Bloetooth-а на колата ми и не мога да го използвам за разговори докато шофирам. Не знам на какво се дължи, но досега съм успявал да свържа поне 5-6 различни устройства без проблем и без никакви допълнителни настройки (ако въобще могат да се правят такива). Mi 8 обаче не успявам да го свържа след вече 2-3 дни опити. Нулирах всички настройки на системата на автомобила, изтрих всички други свързани устройства, и не става и не става. Намират се, но се свързват. С друг телефон се свързвам, но с колата не мога. Просто процесът прекъсва малко след започване на сдвояването. Пробвах отново да свържа SGS А5 и стана без проблем, но Mi 8-цата не иска Sad 

Има разбира се и много полезни неща като например вградена функция за запис на разговори, която не съм имал досега в нито един груг телефон без да се налага да инсталирам външна програма. А тази външната не винаги работеше добре.

Като цяло съм доволен от покупката. За тези пари не мисля, че можех да получа нещо по-добро.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


[-] 3 потребители изказват благодарност на romborak за това мнение:
  • 1124, bobibmv, tynata2
Цитирай

Иконките можеш да си ги направиш на папки и да не са разпръснати.

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
Цитирай

Или може да ползва Poco F1 Launcher от play store.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

Always On Display има настройка от колко до колко часа да работи. Затова сигурно през нощта не ти работи.
Цитирай

(2018-10-13, 12:35:10)1124 написа:  Някой може ли да каже дали телефона се закача безпроблемно на телевизор с HDMI? Никъде не намерих инфо.

С Wireless се закача перфектно за всякви смарт телевизори. Мисля, че и е HDMI ще стане. Ама, защо не си купиш един tv dongle, по евтин е от HDMI кабела.
https://www.aliexpress.com/item/New-Q1-M...4c4dshlkmL
[-] 1 потребител изказва благодарност на borko197 за това мнение:
  • 1124
Цитирай

Ноча можеш да го "изключиш" Wink

Аз нямам никакъв проблем с нотификациите. На кое казваш статус бар, все пак?
Цитирай

Това че където са иконите за батерия и обхват и т.н. не се изобразяват нотификации там.

Sent from my LM-G710
Цитирай

(2018-10-16, 16:41:39)romborak написа:  Най-големия проблем, поне при мен е, че не успява да се свърже с Bloetooth-а на колата ми и не мога да го използвам за разговори докато шофирам.
Проблема тук е някъде при теб. В момента съм с китайския ром. И аз чакам часовете, за да си го отключа и да сложа xiaomi.eu, но нямам абсолютно никакъв проблем да го вържа с блутута на служебните Дачии, които карам. Основно го ползвам да си пускам музика през медията. Но често провеждам и разговори. Като дори смея да твърдя, че разговорите ми с този телефон са една идея по-добри като чуваемост през системата на колата, отколкото бяха на предишния ми телефон.
Цитирай

(2018-10-17, 05:54:37)degman написа:  Това че където са иконите за батерия и обхват и т.н. не се изобразяват нотификации там.

Sent from my LM-G710
Е то няма място там Big Grin
Къде да се покажат. Smile
Цитирай

(2018-10-16, 17:26:48)tiesto_pld написа:  Иконките можеш да си ги направиш на папки и да не са разпръснати.
Това е ясно, но не ме кефи. Можеше да слажат такава функционалност.

(2018-10-16, 18:58:29)morfei1 написа:  Или може да ползва Poco F1 Launcher от play store.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ще го пробвам да видя как е. По принцип не обичам да слагам допълнителни ланчъри за да не ми ядат ресурси, та не знам дали понеже F1 е пак на Xiaomi та може и да хапва толкова много.

(2018-10-16, 20:47:26)mihailmihnev написа:  Always On Display има настройка от колко до колко часа да работи. Затова сигурно през нощта не ти работи.
Не можах да я намеря. Увеличих малко яркостта през нощта понеже до сега е била почти на минимума и ще видя как ще е.
(2018-10-17, 02:21:48)hgeorgiev написа:  Ноча можеш да го "изключиш" Wink

Аз нямам никакъв проблем с нотификациите. На кое казваш статус бар, все пак?
Ноча го изключих още щом пуснах телефона, но пак ме дразни, че заради него няма нотификации.

(2018-10-17, 13:04:03)tzvetann написа:  Проблема тук е някъде при теб. В момента съм с китайския ром. И аз чакам часовете, за да си го отключа и да сложа xiaomi.eu, но нямам абсолютно никакъв проблем да го вържа с блутута на служебните Дачии, които карам. Основно го ползвам да си пускам музика през медията. Но често провеждам и разговори. Като дори смея да твърдя, че разговорите ми с този телефон са една идея по-добри като чуваемост през системата на колата, отколкото бяха на предишния ми телефон.

Не знам къде би могъл да е този проблем?
Рестартирах телефона, блутута, нулирах настройките. После изчистих всичко старо от блутута на колата, дадох ресет и настройки на системата наново. И нямаше резултат.
Изчерпаха ми се идеите.
С какъвто и друг телефон, който съм имал под ръка да съм пробвал, се е свързвало веднага и без никакви проблеми.

(2018-10-17, 13:33:13)hgeorgiev написа:  Е то няма място там Big Grin
Къде да се покажат. Smile

Е, именно де Smile

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай

Възможно ли е да се добавят тапети във wallpaper carousel ?
Изобщо какви тапети излизат във my favorites wallpapers ?[Изображение: cba8b964c148a2b7e1ee0911afd37ddf.jpg]

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте, вчера пристигна телефончето Mi8 128/6 Global Rom и искам да си направя всички икони да се показват в кръгче, вместо квадрат, но така и не успях да разбера как става и дали изобщо има начин. Бихте ли помогнали?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Опитай със смяна на Темата.

 
Цитирай

Темата, не мога да я сменя, тъй като за регион България темите са забранени, но инсталирах Poco Launcher и фабричните икони станаха кръгли, но Viber, Facebook, Messenger си стоят квадратни :\

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Сложи си нова лаунчера има много настройки и къстъм икони може да избираш. Аз съм с него и съм много доволен.
Цитирай

(2018-10-25, 11:03:37)Kn0cK3r написа:  Темата, не мога да я сменя, тъй като за регион България темите са забранени, но инсталирах Poco Launcher и фабричните икони станаха кръгли, но  Viber, Facebook, Messenger си стоят квадратни :\

е, смени региона колкото да смениш темата и после пак си го върни на бг
Цитирай

Здравейте, от две седмици съм с Mi8 от Теленор. Замених Huawei p9lite след дълго чудене и пред дилемата P20lite - Mi8 . Надявам се, че съм избрал правилния избор :-) Апаратчето е супер бързо с прекрасен дисплей и доста добре ми прилегна в ръката още от първия ден. Малко чудене имаше с темите и организацията но с ваша помощ всичко си дойде на мястото. Нямам никакви проблеми със свързването в колата, видеонаблюдението работи фантастично бързо, синхронизацията с гугъл приложенията е ок и установих, че нотификациите в бара не ми липсват. Що се отнася до камерата снимките не могат да заменят тези от НИКОНА но са добри за телефон и са това, което очаквах. Видеото пък даже надмина очакванията ми, супер е. Единствения проблем с който се сблъсках беше уникално боклучав стъклен протектор от Ситител.
[-] 3 потребители изказват благодарност на jotsov за това мнение:
  • Friz, genchev.style, suffer
Цитирай

Здравейте! На близък човек дойде време за смяна на телефона и съм се спрял на Mi 8 като от Теленор ще излезе около 800лв., това е и горната ценова граница. Ще се ползва основно за браузване и снимки, т.е. нищо специфично, но желанието е да бъде с добра камера, хубав дисплей и качествена изработка, така че ми се иска да е нещо около или малко над mid-range нивото. Въпросът ми е струва ли си в такъв случай да се дадат 800лв. за Mi 8 ? Другите варианти, на които съм се спрял е да избегнем оператора и направо от Технополис да се вземе XIAOMI MI A2 за 540 лв., но добър ли е модела и заслужава ли си или по-добре да се дадат 200 лв. отгоре за Mi 8? Третата опция е Huawei Mate 20 Lite за 700 лв., днес го загледах по сайтовете и ми изглежда доста добре като за цената - чета че дисплея и камерата били на високо ниво. И така след тези дълги слова кой от трите модела смятате, че си струва най-много ? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)