Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Умен Часовник
#1

Другата седмица ще преподписвам към оранжевите и мисля да си взема смарт часовник. Колебая се между Samsung Gear S3 Frontier и Huawei Watch 2. Това което разбрах до сега е че huawei-я е с по-добра пикселна гъстота. Някъде бях чел че не е съвместим с айфон. Като цяло самсунга ме влече повече.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Какви са офертите за двата модела?


Цитирай
#3

Един приятел си взе самсунга... та много хубав часовник, много е пинисчийско и удобно е навигирането с въртенето. Обаче от малкото прекарано време с него ми се струва, че от към приложения tizen-а куца, сравнение с wear os, и то доста. Пикселната честота не е много важна, поне за мен, а и разликата не е толкова голяма. Иначе за самсунга мога да ти кажа, че моя човек ги зарежда или свеки ден или през ден, в зависимост от известията и това колко си играе с него. При Huawei предполагам ще е същото или може би една идея по-зле.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

При самсунг, ако няма го ползваш със самсунг..  ще трябва да се мине на wear os, защото иначе няма свързване с друг телефон. Теглеше се някаква стара версия на Android wear,  свързва се и след това актуализация до нова версия.  Това е особеното на самсунг

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#5

Чудя се този въртящ се ринг за навигация по време на сън няма ли да се върти при движение на ръката в леглото? Основният недостатък на двата часовника е липсата на режим за плуване и това, че не са на 100% водоустойчиви.
Цитирай
#6

Е би ли го зареждал всеки ден?
Всеки ден да го свалям от ръката си да го зареждам ми звучи малко прекалено Sad
От моя гледна точка .Иначе часовника си е ОК!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

(2018-07-16, 09:07:37)niksanvn написа:  При самсунг, ако няма го ползваш със самсунг..  ще трябва да се мине на wear os, защото иначе няма свързване с друг телефон. Теглеше се някаква стара версия на Android wear,  свързва се и след това актуализация до нова версия.  Това е особеното на самсунг

Има си приложение Samsung gear в магазина и работи без проблеми. Пробвал съм го със Huawei, Sony, в момента с Xiaomi. Навигирането е много по-удобно с безела. Имал съм и на Huawei, но първия, твърдо за Самсунг. Батерията е близо два пъти по-добре, а всички приложения, които се ползват всекидневно, Тизен си ги има.
Цитирай
#8

Ще го ползвам с айфон. А за зареждането всеки ден не ми е проблем. Тези дни мисля данотида до някоя от техно веригите и да ги разгледам на живо.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#9

Всеки ден е много досадно да се зарежда ако смятате да го ползвате като фитнес часовник. Да речем, че след работа трябва да тренирам малко, а в него няма ток става кофти работата.
Цитирай
#10

Главно ми трябва за известия и да не пропускам обаждания. Работя в шумна среда и почти винаги не чувам телефона да звъни. Скоро станах баща на момиченце и приятелката ми постоянно намира за какво да ми звънне. Та главно за това ми трябва.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#11

Така няма проблеми Smile да ти е живо и здраво детенцето. Ползвам спортен часовник на др. марка и преди да го взема часовника на Самсунг ме отказа с липсата на възможност за плуване и слабата батерия. На спортен режим с пуснат ГПС не ми се мисли Smile Но с две думи като всяко едно нещо с батерия колкото и да кара тя в къщата влиза още един ангажимент търсещ източник на електричество. Интересно ми е въртящия се ринг по време на сън и при обличане на дрехи с дълги ръкави успява ли да остане статичен.
Цитирай
#12

Имам часовника на Самсунг от вече почти осем месеца. Свързва се мега хипер лесно с всички устройства които нямат руут. За батерията при моето ползване държи минимум три дни, но лично аз не мога да търпя нещо по мен докато спя и винаги без значение на колко процента е като си лягам (обикновено е на 70/75) го слагам да си се зарежда. Въртящия ринг е много голямо удобство!!! За тези почти осем месеца няма и една драскотина, а колко се е удрял във всякакви стърчащи болтове не е истина...

@ivanov_km
Ринга не се върти толкова лесно и също така часовника има опция да не светва при завъртането му.
Цитирай
#13

Samsung определено. Имам s2 sport, никога не съм имал проблем с гривната /не се завърта от нищото/ Свързва се без проблем, ползвам го с Lg g5. Батерията държи два дни спокойно. И не знам за водоустойчивоста, но по басейнни и морета не го свалям а не се излиза от водата поне час.

Изпратено от моят LG-H840 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Здравейте, намислил съм си да си взема смарт часовник, мнения и съвети къде да разгледам?
Цитирай
#15

Човече - дай малко по-сериозно.
Цените варират от 20 $ до 1000 $. Кажи какъв ти е бюджета. За какво ще го ползваш ? Какво искаш да има ?
Цитирай
#16

240$ tickwatch pro от сайт им.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#17

Колега и аз си търся смарт часовник. Спрях се на Samsung Gear S3 Frontier. Колебаех се между него и Huawei Watch 2, но сякаш самсунга е по-добър, а и ме грабна навигацията с въртящият се ринг.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#18

Няма лошо да погледнеш и Xiaomi Smartwatch Amazfit (може да го видиш "на живо" в Plesio, примерно).
В olx, цената му нов е 225лв. което е много добра оферта. От AliExpress има оферти за под 90 долара. Особено, ако ще го използваш главно за часовник и известия. Мой близък го закупи през миналата есен и го използва с iPhone 7+ без никакви проблеми. Ако си с Андроид имаш възможност и за допълнителни екстри (като игри и т.н. моднати за часовника - бъкано е с видео клипове в YouTube).

Смарт функциите му са отлични, а и батерията държи до 3-5 дни в натоварен режим на работа (пуснати всички известия и т.н. нотификации) и до седмица като часовник, единствено с уведомление за входящо обаждане! Moto 360 примерно в пълен режим на работа е "от сутрин до вечер", както и Gear 3 (това не е особен проблем все пак, защото се зареждат за 15-20мин. и се свиква адски бързо, просто като си лягаш го оставяш на зарядното...)
Има си вграден GPS и всички нужни сензори за проследяване на ежедневието ти. В отношение на опциите при спорт по нищо не отстъпва на останалите. Дори напротив, дава доста по-подробна и точна информация благодарение на приложението му.

Дисплеят му е изключително ярък IPS-LCD с функция "Always-On" (без да се отразява осезаемо на батерията) и смея да твърдя (след личен тест), че на пряка слънчева светлина Amazfit-та се нарежда на първо място по яркост и "четливост" на дисплея спрямо Moto 360 2gn и Samsung Gear 3. Нещо, което не е за пренебрегване особено, ако го използваш ежедневно.

Както и при останалите - каишките са му универсални и може да му слагаш всякакви 22мм. (най-масови) силиконови, метални, кожени. Много, много "скинове" на циферблати също, което ти носи десетки опции за персонализация на часовника (каишка+циферблат) - така никога няма да ти омръзне дизайна.

По-лек е от Samsung-a и Motorola-та, по-тънък и съответно стои по-добре на ръката...
Лично аз, след като изцедя и последната капка живот на батерията в Moto 360, ще си взема Amazfit.

Може да видиш и следващото поколение Amazfif 2 (stratos) има го в България. На няколко места в XDA го сравняват с Garmin и Polar относно опциите му за тракинг, което е уникално за тези пари (около 350лв. в БГ и под 250лв. от AliExpress).

Също така и Amazfit Bip, който наподобява дизайна на Apple Smartwatch - има всички нужни опции за известия (gps и т.н. сензори) и забележи, батерията му отнася до 45 дни с едно зареждане!
Разполага с "Transflective liquid-crystal display" (повече информация в Уикипедия), технология създадена именно, информация върху дисплея да се чете отлично на пряка слънчева светлина.
В България цената му е само 180лв. (в XiaomiShop с гаранция).

Само да вметна - пробвал съм и няколко "китайски" смарт часовници от ония по 40-50лв. със сим слот и уж Андроид 4, 5 или 6 (NO.1 примерно). Винаги излизаха някакви непреодолими проблеми при работа и в крайна сметка са пълна загуба на време и пари и носят тотално разочарование.

Абе добре е, че напоследък все повече има избор на смарт часовници. Използвам такива още от Sony Smartwatch - MN2SW (още работи) и станаха неразделна част от ежедневието ми. Каквото и да си вземеш от Топ 10, няма да съжаляваш. Гледай да ти е удобен и да те кефи визуално. С батерията се свиква след само няколко дни и няма да ти прави впечатление. Свързването с устройства на Епъл, също не е проблем при водещите марки, към които си се насочил.
Wink
Цитирай
#19

(2018-07-15, 19:30:47)atheros написа:  .... Samsung Gear S3 Frontier и Huawei Watch 2. ...

От тези самсунга определено ... Иначе ако имаш опция разгледай и това https://mobvoi.com/eu/pages/ticwatchse
Също уникална машинка ... Като цяло разгледай моделите им на  ticwatchse ... включително чувствителен на докосване корпус ...
Цитирай
#20

(2018-07-19, 23:37:18)cinizam написа:  Няма лошо да погледнеш и Xiaomi Smartwatch Amazfit (може да го видиш "на живо" в Plesio, примерно).
В olx, цената му нов е 225лв. което е много добра оферта. От AliExpress има оферти за под 90 долара. Особено, ако ще го използваш главно за часовник и известия. Мой близък го закупи през миналата есен и го използва с iPhone 7+ без никакви проблеми. Ако си с Андроид имаш възможност и за допълнителни екстри (като игри и т.н. моднати за часовника - бъкано е с видео клипове в YouTube).

Смарт функциите му са отлични, а и батерията държи до 3-5 дни в натоварен режим на работа (пуснати всички известия и т.н. нотификации) и до седмица като часовник, единствено с уведомление за входящо обаждане! Moto 360 примерно в пълен режим на работа е "от сутрин до вечер", както и Gear 3 (това не е особен проблем все пак, защото се зареждат за 15-20мин. и се свиква адски бързо, просто като си лягаш го оставяш на зарядното...)
Има си вграден GPS и всички нужни сензори за проследяване на ежедневието ти. В отношение на опциите при спорт по нищо не отстъпва на останалите. Дори напротив, дава доста по-подробна и точна информация благодарение на приложението му.

Дисплеят му е изключително ярък IPS-LCD с функция "Always-On" (без да се отразява осезаемо на батерията) и смея да твърдя (след личен тест), че на пряка слънчева светлина Amazfit-та се нарежда на първо място по яркост и "четливост" на дисплея спрямо Moto 360 2gn и Samsung Gear 3. Нещо, което не е за пренебрегване особено, ако го използваш ежедневно.

Както и при останалите - каишките са му универсални и може да му слагаш всякакви 22мм. (най-масови) силиконови, метални, кожени. Много, много "скинове" на циферблати също, което ти носи десетки опции за персонализация на часовника (каишка+циферблат) - така никога няма да ти омръзне дизайна.

По-лек е от Samsung-a и Motorola-та, по-тънък и съответно стои по-добре на ръката...
Лично аз, след като изцедя и последната капка живот на батерията в Moto 360, ще си взема Amazfit.

Може да видиш и следващото поколение Amazfif 2 (stratos) има го в България. На няколко места в XDA го сравняват с Garmin и Polar относно опциите му за тракинг, което е уникално за тези пари (около 350лв. в БГ и под 250лв. от AliExpress).

Също така и Amazfit Bip, който наподобява дизайна на Apple Smartwatch - има всички нужни опции за известия (gps и т.н. сензори) и забележи, батерията му отнася до 45 дни с едно зареждане!
Разполага с "Transflective liquid-crystal display" (повече информация в Уикипедия), технология създадена именно, информация върху дисплея да се чете отлично на пряка слънчева светлина.
В България цената му е само 180лв. (в XiaomiShop с гаранция).

Само да вметна - пробвал съм и няколко "китайски" смарт часовници от ония по 40-50лв. със сим слот и уж Андроид 4, 5 или 6 (NO.1 примерно). Винаги излизаха някакви непреодолими проблеми при работа и в крайна сметка са пълна загуба на време и пари и носят тотално разочарование.

Абе добре е, че напоследък все повече има избор на смарт часовници. Използвам такива още от Sony Smartwatch - MN2SW (още работи) и станаха неразделна част от ежедневието ми. Каквото и да си вземеш от Топ 10, няма да съжаляваш. Гледай да ти е удобен и да те кефи визуално. С батерията се свиква след само няколко дни и няма да ти прави впечатление. Свързването с устройства на Епъл, също не е проблем при водещите марки, към които си се насочил.
Wink
Благодаря много за изчерпателният отговор. Доста добри предложения но ще го вземам от виваком с преподписване. Както споменах по горе скоро станах наща и не мога да си позволя плащане в брой по обясними причини. Плус това самсунга много ми допадна. Този въртящ ринг ме спечели. Изгледах доста ревюта и мисля че това е моят часовник. Единствено ме притеснява дали ще мога да го използвам на 100% с айфона. Понеже гледам има разни игрички и други глезотии.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#21

Няма да имаш никакви проблеми. Gear Manager-а, който ще инсталираш от App Store, ще ти даде всичко, което ти е необходимо.

Мисля, че има някакви ограничения само при отговарянето на съобщения чрез часовника (заради рестрикция от страна на iOS) от месинджърите и мейл клиента.

Всичко ти идва от Gear приложението (дърпаш си приложения, игри, скинове и т.н. през Gear Manager). 
Глезотиите и игрите ще си ги имаш, не се притеснявай.
Wink

Нужно е само да си с iOS 9 и нагоре.
Цитирай
#22

Аз от месец съм със Xiaomi Amazfif 2 (stratos) и мога да кажа само много добри думи за часовника и то при положение, че съм резервиран към Xiaomi като бранд. Определено това е идеалният спортен часовник, който поддържа почти всичките видове спортове. Аз го взех за плуване, защото позволява гмуркане до 50 метра, отчита плуването в басейни и това в открити води. ГПС-а му е много добър и дава невероятно много данни за тренировката, трасето го изобразява в Гугъл мас, графика на скорост, сърдечен ритъм, каданс, съдържанието на кислорода в кръвта, денивелация и мн. др. Интересното е колко точно се справя с определянето на стила който плувате Smile. Батерията при мен кара от 3 до 7 дни в зависимост колко тренировки и с каква продължителност провеждам.
Цитирай
#23

И аз ще потвърдя горното мнение за Amazfit Stratos ползвам го от около 2 седмици и съм много доволен. Аз го ползвам главно за планинско колоездене и се справя супер, и наистина gps е точен дори по много забутани пътеки. Отделно мога да си кача маршрут и да ме навигира, също поддържа и допълнителен HR нагръдник за по-голяма точност, което е голямо предимство за мен. Батерията е от 2,5 до 5 дни като според мен повече точат известията, когато е вързан с телефона отколкото тренировката.
Цитирай
#24

И аз съм на пазара за смарт часовник. След като зарязах айфона и Apple Watch-а така и не успях да свикна с обикновен часовник. Това което ме вълнува към момента е новият Galaxy Watch ( Gear S4 ) който скоро ще обявят. Ако на представянето му ме очарова ще го преордна на секундата в която бъде достъпен, ако ме разочарова идея нямам към кой друг да се насоча и ще ми трябва малко препоръки от вас колеги Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#25

Трудна работа с тия часовници.
Едно въпросче ,Amazfit Stratos имали немски език?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)