Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Умен Часовник

(2020-06-25, 21:10:50)lluussii написа:  А какви са разликите между Galaxy Active и Active 2? Active дали ще ми свърши работа за бягане?
Мисля, че за тренировъчни цели това е най-добре. Не си заслужава да даваш много пари, ако ти трябва специално за бягане.
#Aliexpress BGN 51.97  30%OFF | Xiaomi Mi Band 5 Smart Bracelet 4 Color AMOLED Screen Miband 5 Smartband Fitness Traker Bluetooth Sport Waterproof Smart Band

https://a.aliexpress.com/_d84m1rE
Цитирай
Аксесоари

Ами не точно защото без GPS гривната няма как да запише трак. Тоест трябва да се носи телефона което е малко безсмислено. Въпреки неточния GPS на часовника който ползвам пак е много по - добре от липсата му.

Sent from my LM-G710
Цитирай

За бягане - Garmin Forerunner
Цитирай

Аз ползвах Mi Band 4, но има разминаване с километрите, които ми отчита. Останах крайно недоволна.....
Цитирай

Някой закупувал ли е от Aliexpress LEMFO модел? Има доста интересни модели. Този е от най-високия клас. Това е буквално истински Смарт часовник.
#Aliexpress BGN 226.60  20%OFF | LEMFO LEM12 Smart Watch 4G Face ID 1.6 inch Full Screen OS Android 7.1 3G RAM 32G ROM LTE 4G Sim GPS WIFI Heart Rate Men Women
https://a.aliexpress.com/_dUFR4Wy
Цитирай

(2020-06-25, 22:03:08)1124 написа:  Мисля, че за тренировъчни цели това е най-добре. Не си заслужава да даваш много пари, ако ти трябва специално за бягане.
#Aliexpress BGN 51.97  30%OFF | Xiaomi Mi Band 5 Smart Bracelet 4 Color AMOLED Screen Miband 5 Smartband Fitness Traker Bluetooth Sport Waterproof Smart Band

https://a.aliexpress.com/_d84m1rE
В пъти по-добре е galaxy watch или samsung gear s2, 3... 
Едно на ръка, че има GPS и показва начертано изминато разстояние, ами имаш още треньор, различни приложения като Strava, Endomondo.. 
Най-голям плюс е треньорът. Ползвал съм Gear S2 и mi band 4. 
А и.. за малко да забравя - имат вътрешна памет, в която си слагаш музика. Взимаш безжични слушалки (каквито и да са) и бягането е кеф.
Цитирай

@1124  Имам въпросче за часовника LEMFO LEM12, гледам в други теми че си си го закупил часовника и искам да те питам средно колко често му зареждаш батерията  ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-07-02, 11:06:46)Compare написа:  @1124  Имам въпросче за часовника LEMFO LEM12, гледам в други теми че си си го закупил часовника и искам да те питам средно колко често му зареждаш батерията  ?
Нямам LEMFO. Имам Huawei GT 2.Исках да кажа, че бих си купил точно него, ако трябваше да избирам.

(2020-07-02, 10:50:45)cavaliere написа:  В пъти по-добре е galaxy watch или samsung gear s2, 3... 
Едно на ръка, че има GPS и показва начертано изминато разстояние, ами имаш още треньор, различни приложения като Strava, Endomondo.. 
Най-голям плюс е треньорът. Ползвал съм Gear S2 и mi band 4. 
А и.. за малко да забравя - имат вътрешна памет, в която си слагаш музика. Взимаш безжични слушалки (каквито и да са) и бягането е кеф.
Въпрос на предпочитание. Аз лично без телефонът няма да изляза. Тоест ще нося пак две устройства. За фитнес специално гривната е по-удобна, защото часовникът леко подпира в китката, като тренирам. А и като сложа някоя голяма тежест на лежанката примерно, направо го свалям.
Цитирай

(2020-07-02, 11:40:13)1124 написа:  Нямам LEMFO. Имам Huawei GT 2.Исках да кажа, че бих си купил точно него, ако трябваше да избирам.

Въпрос на предпочитание. Аз лично без телефонът няма да изляза. Тоест ще нося пак две устройства. За фитнес специално гривната е по-удобна, защото часовникът леко подпира в китката, като тренирам. А и като сложа някоя голяма тежест на лежанката примерно, направо го свалям.

Мерси за бързия отговор ! Wink

Явно не съм разбрал както трябва за което се извинявам Angel

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-07-02, 11:40:13)1124 написа:  Нямам LEMFO. Имам Huawei GT 2.Исках да кажа, че бих си купил точно него, ако трябваше да избирам.

Въпрос на предпочитание. Аз лично без телефонът няма да изляза. Тоест ще нося пак две устройства. За фитнес специално гривната е по-удобна, защото часовникът леко подпира в китката, като тренирам. А и като сложа някоя голяма тежест на лежанката примерно, направо го свалям.

В случая говорим за бягане и часовникът (говорим за спорт и със смарт функции, не подобие на смарт) е в пъти по-добрият вариант. 
Практика гривната и часовникът намират и при плуването. 
За всичко друго ми изглежда нелепо като да си броиш калориите, протеините и въглехидратите на всяко ядене.
Аз харесвам да излизам без телефон. Все пак спортувам и искам да се откъсна от всичко. Отделно да не говорим, че не е много яко да се мята из джобовете, да не говорим за флагман от 2020г (тези лопати..).
Честно казано съм разкарал гривната и часовника. Купих си една лента за кръст (еластична) и в нея си слагам телефон (заради музиката и тракерите) и ключове.
Цитирай

@cavaliere
Ами пак казвам, въпрос на гледна точка и до предпочитания на човек. За тебе е ок, за мене или друг не е. Относно калорийте, аз лично ги гледам, защото в момента правя НВД диета съчетано с бодибилдинг тренировки. А тук ключов фактор е калорите и макросите. Сложно е за обяснение, гоня изчистване на мазнини, покачване на максимална сила в лежанката. Ако човек иска да постигне нещо повече от любителски фитнес тип гимнастика по уредите, 30мин кардио и лаф мохабет, то трябва да започне и да смята много неща.
А тук часовникът или гривна улеснвват нещата.
Цитирай

И тези твои предпочитания почиват единствено на базата, че часовникът пречи при вдигане на тежести. Това е нещо много различно, спрямо това, за което ще ползва конкретния потребител часовникът или гривната.
Пиша го в случай да си прави изводите, защо гривната е за предпочитане или не.
Цитирай

Търся бюджетен вариант за първо време и/или по-универсален направо (който ще ми върши работа и при тренировки скоро).
От утре искам (трябва) да меря крачките за ден. Телефона не обичам постоянно да е в мен и за това се замислих за устройство. Добре е да има таймер (за изометрични и др. упражнения).
За втория вариант - пулсът с какво може да ти помогне - нямам спортни амбиции... а просто кондиция, но търся и ефективност. 
Да е нещо минималистично (даже и ако се откача от гривната - за в джоб - супер. Понеже китките ми не са от най-масивните  Lol  
В момента съм със Samsung и ще пробвам тяхното S health. Приложение с добра точност и ако може и разстояние да показва ще е супер. За това четох че отчитало вярно крачките.

Умните ме притесняват с това, че са издължени и ще ми се въртят около китката - още си търся часовник (под 38мм каса). Накрая реших да взема един Casio F91W-1 и да видя как е че от 15г не нося часовници.

ПП: По принцип искам да си взема семпъл часовник ( с малка каса), който основно в работата ще ми трябва, даже мислех такъв с 3 стрелки. Романтик съм си, но това може би ще го отложа за сега.

Загледах един употребяван Galaxy Fit SM-R370 - но винаги ли са с толкова дълги екрани?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Здравейте, търся да купя смарт часовник на жена ми. Часовника ще ползва като телефон , трябва да може да приема обаждания и да провежда разговори с него , но да не е със сим карта, а да е свързан чрез блутут с телефона и. Имаме бебе и телефона и постоянно е на вибрация и е много трудно да се свържеш с нея..

Бях поръчал Mykronoz Zeneo, който в последствие върнах, защото неможеше да му се изключи звука и да остане само на вибрация при входящо повикване. Също така и когато се отдалечиш и блутута се разкачи , после при приближавана не се закача автоматично... което си е голяма простотия
Неможеш да усилваш и намаляш звука , а микрофона боботи. Като цяло много некачствено китайче за тия 100 лева които струва.

Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил в рамките на около 200 лева да сподели ;-)
Цитирай

Да говорите през часовник си е мъка като цяло. А и шанса така да събудите бебето не е никак по-малък от нормалния разговор по телефона. Щом ще го ползвате в рамките на Bluetooth обхвата съвсем се обезмисля идеята според мен. Виж разговорите по Wi-Fi са друго нещо. Според мен една Bluetooth слушалка, ако говори често или една фитнес гривна от която да вижда, че телефона звъни, кой я търси и съответно може да затвори или да го сложи на без звук...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Бихте ли препоръчали конкретна гривна ако имате наблюдения? Че не ми се правят пак гимнастики с връщане.. Поне да може да получава известия за входящи повиквания. 
За говоренето от часовника наистина сте прав, че и е ненужно. 
Иначе аз съм с huawei watch gt2 и говоренето от него е супер практично при шофиране, като звука е висок и качествен а микрофона чувствителен.
Цитирай

Honor band 4/5 или mi band 4. Евтини и ще свършат работа
Цитирай

Mi band 4 работи супер и се зарежда веднъж в месеца. Водоустойчива евтина и много надеждна. Показва без проблем имената на кирилица и латиница. Родителите на жена ми са с този модел от година, майка и дори се къпе с нея и са много доволни. Ако добавите и блутут слушалка става супер комбинация. На гривната виждате кой ви търси и тн... От слушалката говорите. Също така си получава всякакви известия от различните приложения и социални медии...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Гривната не може да замести часовника, и защо да носи две неща като може едно. Тя дали ще говори през слушалка или през часовник е все тая и ще се чува че говори.

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Mi Band 4 или 5. Добра батерия и много добри устройства като цяло.

Sent from my LM-G710
Цитирай

(2020-08-11, 07:12:07)roni952 написа:  Според мен една Bluetooth слушалка

Това е решението и според мен
Телефона да е на вибрация, а слушалката ще сигнализира когато звъни
Така хем ще е тихо за бебето, хем майката ще може да се отдалечи на 1-2 метра и да проведете разговор
Цитирай

Не е все едно! Часовника е на високоговорител, ако ще говориш така се обезмисля цялата идея с пазенето на тишина. Слушалката позволява да говориш значително по-тихо и да се чуваш добре. Освен това бебетата постоянно са в ръцете на родителите. Часовника има по-голяма вероятност да пречи.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Ами слушалки и тих разговор е същото даже по зле отколкото да говориш по телефона. Не съм забелязал да говорят по тихо тези със слушалки, даже заради лага на блутут връзката по често повишават тон.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Човека пита за часовник, тука някой ще му предложи и neuralink , направо един чип в главата на жената. То за бебето е по зле да вижда че майка му си говори сама, отколкото да чува и другия глас...аз откакто ползвам часовник, не ме вълнува къде ми е хвърлен телефона и не тичам от стая на стая да го търся .

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Благодаря на всички които се отзоваха. Поръчвам mi band 5 и после ще споделя впечатления. Storstark
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)