Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Умен Часовник
#51

Аз взех Amazfit bip за да ми показва кой ме търси без да вадя тел от джоба, че с тези големи шпатули става все по трудно.
Оказа се обаче адски приятна изненада. За 150 лева върши всичко което ми трябваше, че и отгоре. Уникална батерия. Три седмици почти, макар, че няма ден в който да не траква поне час нещо. Дисплея на слънце е уникален. Най вече стои адски ненатрапчиво и удобно на ръката. Има компромиси предполагам с нещо, но аз не намирам за 150 лева. Преди година имах Самсунг фронтиер мисля. Всяка вечер беше на зарядното.
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте, предстои ми преподписване с оранжевите и мисля да си взема galaxy watch. Ако някой го е правил вече да сподели какъв план са му предложили и колко излиза часовника. Най вероятно ще го взема на изплащане.
А дали е възможно да си продължа със плана който е сега с неограничени минути и 12гб нет за 18лв., че в сайта им не намирам нищо изгодно от към Интернет за тези пари ?
Цитирай
#53

От мтел с 28лв план ми го даваха за 2 години по 24лв, аз си го взех от технополис от дск, първоначална вноска от 50лв и 12 вноски по 55лв, ще си карам на безсрочен, ще чакам ес 10 ако ми хареса.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай
#54

Аз не спортувам , но си купих смарт часовник Xiaomi amazfit Bip, заради малкият размер и живота на батерията. От месец го нося и съм страшно доволен от него. Можех да си взема и стратоса, но ми изглежда голям, а и батерията не държи толкова много. Най големият минус за мен му е верижката и си поръчах черна метална, защото оригиналната ми изглеждаше като за 5 лева от шоколадово яйце и ме дразнеше. За месец свалих няколко килца само от това че започнах да си следя калориите от часовника. Препоръчвам часовника има си почти всичко и е сравнително евтин за това което предлага.
Цитирай
#55

@freeborn а как се следят калориите от часовника ,и аз искам да смъкна някой кило без да си давам много зор .
Чрез часовника си мериш калориите или как !?
Това какво ядеш или .. нямам си и на идея,може ли малко да разясниш ще бъде страшно мило от твоя страна !?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#56

(2018-09-18, 08:19:28)Compare написа:  @freeborn а как се следят калориите от часовника ,и аз искам да смъкна някой кило без да си давам много зор .
Чрез часовника си мериш калориите или как !?
Това какво ядеш или .. нямам си и на идея,може ли малко да разясниш ще бъде страшно мило от твоя страна !?

Няма как да свалиш каквото и да е без да си даваш зор.
Цитирай
#57

Добре де ,на какъв принцип работи часовника който мери калориите!?
Това ме интересува по конкретно !
До колкото разбирам ще знам за консумираното от мен за какви калории става на въпрос и ще мога да си направя равносметка каква храна да приемам?

А до колкото свалянето и качването на килограми както ти си написал @madboy128 зависи и от здравето на организма ти,на мен ми се е случвало да отслабна за 6месеца от 107кг на 76кг без да си давам зор , докато не се оказа остро заболяване .Нека да не влизаме в подробности и да не излизаме извън темата.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#58

При настрйката на часовника, задаваш височината и теглото си. След това на база движението което извършваш, часовника ти изписва приблизително изразходваните калории. Ако следиш храната си и не приемаш повече каории от колкото изразходваш, може и да не отслабнеш, но поне няма да качиш повече килограми, поне на теория.
Цитирай
#59

(2018-09-18, 08:38:37)Compare написа:  Добре де ,на какъв принцип работи часовника който мери калориите!?
Това ме интересува по конкретно !
До колкото разбирам ще знам за консумираното от мен за какви калории става на въпрос и ще мога да си направя равносметка каква храна да приемам?

А до колкото свалянето и качването на  килограми както ти си написал @madboy128 зависи и от здравето на организма ти,на мен ми се е случвало да отслабна за 6месеца от 107кг на 76кг без да си давам зор , докато не се оказа остро заболяване .Нека да не влизаме в подробности и да не излизаме извън темата.

Ако ще дадеш 650лв само за да си сметнеш калории, които приблизително ще ти сметне всеки калкулатор или за 20лв във всеки по-кадърен фитнес, аз не виждам смисъл.
Цитирай
#60

(2018-09-18, 13:16:51)madboy128 написа:  Ако ще дадеш 650лв само за да си сметнеш калории, които приблизително ще ти сметне всеки калкулатор или за 20лв във всеки по-кадърен фитнес, аз не виждам смисъл.

Да,прав си, идва доста скъпичко .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#61

Това със смятането на калориите по ръст и височина го правеше и приложението на гугъл Fit. Но ако просто не искаш да качваш килограми просто внимавай какво ядеш.
Цитирай
#62

Като се загледа човек в етикетите на консумираните продукти и набързо може да установи откъде му идват излишните килца. От 4 месеца ползвам като справочник/дневник S-health и съм сравнително доволен. Свалих излишните килограми при все че по цял ден съм закотвен на бюро пред компютър. Обаче си трябва желание и воля. Човек може да свали килограми и без да прави нищо по-различно от преди стига да промени навиците си на хранене. А пък ако и се раздвижи малко ще получи още по-добри резултати.

В часовника на Samsung ми харесва интергацията с S-health, обаче липсва native приложение на Tasker. И те като Apple се опитват да заключат потребителя към тяхната си екосистема.
Все още се оглеждам с какво да сменя Pebble-чето. Но в момента пазара за часовници се раздвижи доста и аз ще изчакам още някой друг месец. Ето примерно тази седмица Xiaomi изкараха нов часовник с AMOLED екран и около 4 дена батерия... ама със тяхна си OS. Искам да видя какво ще изкарат Snapdragon като процесор за часовници.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#63

(2018-09-18, 13:39:20)HAMMER_T написа:  Като се загледа човек в етикетите на консумираните продукти и набързо може да установи откъде му идват излишните килца. От 4 месеца ползвам като справочник/дневник S-health и съм сравнително доволен. Свалих излишните килограми при все че по цял ден съм закотвен на бюро пред компютър. Обаче си трябва желание и воля. Човек може да свали килограми и без да прави нищо по-различно от преди стига да промени навиците си на хранене. А пък ако и се раздвижи малко ще получи още по-добри резултати.

В часовника на Samsung ми харесва интергацията с S-health, обаче липсва native приложение на Tasker. И те като Apple се опитват да заключат потребителя към тяхната си екосистема.
Все още се оглеждам с какво да сменя Pebble-чето. Но в момента пазара за часовници се раздвижи доста и аз ще изчакам още някой друг месец. Ето примерно тази седмица Xiaomi изкараха нов часовник с AMOLED екран и около 4 дена батерия... ама със тяхна си OS. Искам да видя какво ще изкарат Snapdragon като процесор за часовници.

На часовника няма нищо смислено което да правиш и да иска як процесор. Повечето приложения са някакви KB.
Що се отнася до отслабването, понеже с това се занимавам - без да спортуваш можеш да отслабнеш като цифри на кантара, но няма да изглеждаш добре.
Аз не виждам на къде се развиват часовниците, при все, че Gear S3 e модел на 2 години и като изключим кофти батерията все още е чудесен избор.
Цитирай
#64

Аз от процесора на часовника очаквам да е по-икономичен откъм консумация на енергия. А колегата изкарва 3 дена с S3. Това според мен си е доста прилично за часовник. Е, сигурно има хора, които го свалят и за по-малко от ден.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#65

Аз моят Frontier го зареждам на вторият ден като се върна от работа. Работата ми изисква физически труд и постоянно отчита нещо. Плюс това през цялото време е свързан към телефона и и получава постоянно известия от фб, чатове и какво ли не. Аз съм доволен от батерията като цяло. Но и да го зареждам всеки ден не ми е проблем понеже не мога да свикна да спя с него и го свалям като лягам.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#66

Мен точно това ме притеснява на Frontier батерията .Един ден ще го забравя да го заредя ,друг ден ще го забравя да го взема с мен и ...!
Поне така си мисля, а и не е за малко паричките от 200-300еврака пак ме притесняват Smile Иначе часовничето много ме привлича .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#67

Ами за притеснение са е. Ще ти дам пример защо си обичам толкова Pebble-a: Заминах за седмица, но си забравих кабела за зареждане. След 5 дена ми се наложи да го заредя - намерих един повреден USB кабел, оголих му 5V и GND и ги лепнах на часовника за през нощта. На Samsung-а трябва да му нося безжичното с мен, че и евентуално да се замисля второ да си купя. Но това вече отива на ситуацията за разликите между старите поколения автомобили и новите. Искам часовника да изкарва поне 4 дена, та да мога спокойно през ден да го зареждам, и ако по някаква причина не успея, да имам поне за още ден-два часовник.
В интерес на истината аз лично последната година на часовника ползвам известията (да ги чета и да отговарям с предварително зададени), таймери, 2 Factor Auth, Tasker и Music Remote. За мен идеята на часовника е да допълнение към телефона, а не да се опитва да го замени. Няма как това да се случи в обозримо бъдеще, поне не и качествено.
Но пък в отношение на дизайн и начини на управление на часовника Samsung са ми фаворит. И това го казвам без оглед че ползвам телефон от тази марка. Ако примерно Xiaomi изкарат нещо, което да не е proprietary OS и да ме устройва бих си го купил веднага. Ама все още не мога да оправдая пред себе си покупката на нов часовник. Парите съм ги отделил вече, само чакам нещо да ме грабне наистина, без да правя компромис с това, което ползвам.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#68

Все едно е от жизнено значение тоя часовник, и ако спре батерията ще ти спре сърдечната дейност ......... Айде стига се втелявахте.
Цитирай
#69

@madboy128, хайде сега. На никой не му е приятно преждевременното свършване... на тока. Ако хората не мрънкат за нещо да се случи то няма и да се случи. Поне ако е основателно де. С мрънкане към прогрес!

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#70

И аз съм с pebble и много му се дразня на батерията. Зареждам го, ползвам си го, понякога докато изгасне или докато цял ден не ми изписва, че нямам батерия и трябва да го зареда. И тук идва момента, които почвам да се дразня, понеже съм го зареждал пред 6-7 дена, съм забравил къде съм набутал кабела и почва едно търсене. Не се шегувам случва ми се често, понеже и ходя командировки и чат пат си взимам кабела с мен, та и по чанти го търся и пр. Иначе имам познати с frontiera и с moto 360² и двамата са всяка вечер на зарядното. А аз часовник съм свикнал да нося постоянно още преди да изскочат умните и съответно, най-важното за мен беше да кара батерията повечко. Няма да отричам, андроид часовниците и самсунга са по-модерни, та дори и по-красиви. Но като цяло дори и pebble, които вече не се поддържа официално - не му липсва почти нищо. Не мога да говоря през него, да го ползвам като хендсфри, но така или иначе не мисля, че бих правил и с друг да бях. Екстрите, който ми липсват спрямо по-умните от моя умен часовник са следните - възможността да му кажа какво да напише и съответно да го пратя по месенджър примерно, и евентуално nfc ( но това когато и ако въобще пуснат android pay). А нещата, който ми харесват са батерията и това, че е по-евтин и не се притеснявам да го намокря или изцапам и съответно после да го измия. Общо взето исках часовник, които да не свалям от ръката и pebble е точно такъв. Лично аз го ползвам за да видя, какво известие имам и съответно да си преценя дали е важно веднага да извадя тела от джоба или мога по-късно да се занимавам с него. Затова pebble а и повечето смарт часовници вършат перфектна работа. Така че взимайте каквото ви харесва на външен вид, не мисля че някоя друга екстра е много важна, при условие, че не можем да се ровим в нета от часовника, поне за сега.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#71

Samsung galaxy watch, си изкарва два пълни дни, за мен е достатъчно според моето потребление. Нормално е часовник с повечко екстри, батерията да му държи по-малко, ама като е без екстри, за какво ми е, ще си ползвам g-shock, имам 2 броя.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай
#72

И моя изкарва по 2 дена. В началото както шотовете които показвах изкараш по 3 дена но вече след като мина около 1 месец го използвам за буквално всичко и нормално си изкарва 2 пълно дена ( 48 часа ). Това си е повече от добре за мен. Дали 2 дена или една седмица ще изкара е същата работа.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#73

Не е водоустойчивост също е проблем за мен,особено като си лятото на море или по басейни или според жегата като се изкъпи човек 1-2-3 пъти на ден, според ситуацията ,трябва да го смъквам всеки път от ръката ли или как се процедира?Не знам но по скоро ми е като някакво скъпо бижу .
Всеки път като прочета темата и всеки път се кандърдисвам и след това на бързо се разубеждавам.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#74

Хм... Все си мисля че беше IP68 Galaxy Watch-a
Цитирай
#75

(2018-09-23, 13:20:26)vladdark написа:  Хм... Все си мисля че беше IP68 Galaxy Watch-a

E e,  има опция да пусне някакъв звук с който да изчисти водата от говорителят си.
При мен кара между 2 и 3 денонощия. Вчера сутринта в 6 е свален от зарядното в момента (41-2 часа по-късно ) е на 40% като през 80% от времето е било пуснато постоянното мерене на пулса + 2 разговора.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)