Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Умен Часовник
#76

Лека поправка да направя, Galaxy Watch не е IP68, а е MIL-STD-810G защита. IP68 е до 2 метра дълбочина, а MIL-STD-810G е до 50 метра. Като се разрових в сайта на Самсунг прочетох, че дори в Солена вода може да се вкарва часовника с лека добавка че е добре да се изплакне в сладка вода и да се подсуши ( специално при солената вода но важното е че и нея може да я понесе ). Може да се плува и да се гмурка с него. Аз на басейн не съм ходил все още с него но единственото време в което го свалям е когато трябва да се зарежда. В банята се къпя с него, спя с него …..

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Аксесоари
#77

Писах само за Frontier-а .
#66
19.09.2018, 09:46:58 мнение #66 от Compare
Извинявам се ако не съм написал достатъчно разбираемо

Иначе инфото @CuBG което си написал за Galaxy Watch доста е за интересуващо .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#78

CuBG , Разглеждах сайта gsmarena, та там споменаваха IP-68 до 50 метра, както и военния стандарт на американската армия. Второто не може да се приеме за световен стандарт...
За това и аз за него писах...

ПС: CuBG, или някой друг колега, намерихте ли качествени заместители на силиконовите каишки на часовника?
Цитирай
#79

Гледал съм в Амазон, Ибей и други сайтове за каишки но не съм тръгнал да купувам все още. Силиконовата учудващо за мен е удобна. Очаквах че ще ми е проблем ама уви, едно време като имах Apple Watch изхвърлих гумената им на втория ден защото ми беше неудобна и ми спарваше кожата. Харесал съм за по принцип 2 каишки и ще поръчам скоро Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#80

Пичове Здравейте
..гледам Пише се активно тук и реших и аз да споделя ..тъй като в момента се колебая отново ..
..имам zenwatch с Андроид 2 но това зареждане на ден два не ми харесва.
Та определено за избор на умен часовник това което съм разбрал вече всеки индивидуално трябва да си подреди от три до пет критерия ..един е батерията, дали иска да го зарежда всеки ден или един път на месец като на Ксиоми ..може и с батериите копче цяла година да изкара
За втори критерий Е какво да има в екстрите някои нямат известяване от Фейсбук и други соц приложения, или сензор за пулс.
За третото може би е екрана.. за мен е важно да е постоянно видим затова ползвам с цветно мастило или черно бяло като Pebble.
A за четвърти критерий ще е вероятно размер и форма ..
За последен път мен всеки критерий Нека е водоустойчивост ..наистина е добре да не те и ние ще го намокриш ли на чешмата или ще плуваш с него по тези ми критерии. Ддълго време ползвах pebble Steel който със своя монохромен дисплей даваше перфектна видимост на всеки ред съобщение от Вайбър или прогноза за времето ..за съжаление фитбит и смачка сега се мъча с Андроид като скоро се надявам да случа и на друга операционна система Вчера четох Например това:
Какъв е тоя астероид кой какво Някой чувал ли е?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#81

Аз на нови OS за часовници надежди не възлагам. Колкото и успешна да е, ако не влезе наистина в масова употреба разработчиците няма да правят приложения за нея. Малко Параграф 22. Иначе за хората, които искат да ползват само фитнес тракер и известия - ами има много голям избор от такива на пазара. Ама каквото купиш с това си оставаш. Дори Tizen, дето не е от вчера на пазара, няма такъв богат избор като WearOS. Все пак се ползва само от един производител. То и iWatch го го прави само Apple, ама там вече знаем какво става.
А за Pebble - не са виновни Fitbit за нищо, те даже продължиха с 6м поддържката на сървърите, та да може разработчиците от Rebble.io да завършат прехода. Тъпо е, че не продължиха линията на устройствата, ама това е положението.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#82

Здравейте колеги. С оглед на наближаващите черни петъци и подобни ,,далавери" и ,,избиване на рибата" се замислям да се обзаведа с ,,умен'' часовник. Засега май Amazfit Pace е най-вероятния кандидат, но е добре човек да се допитва до хора, които знаят повече. Часовника ще се ползва повече като смарт, а не като спортен тракър (нямам нищо общо със спорта и физическите натоварвания за съжаление). Така че търся някаква джаджа със смарт наклонности, несвързани със спорта, т.е. функциите, свързани със спорт не са приоритет и решаващи. Като цена ще преживея 200 лв., но поне батерията да изкарва 4-5 дни, екрана да е малко по-добре (Bip май е малко компромис по отношение на екрана за сметка на батерията). Китайските творения не са ми много ясни, макар че най-вероятно има добри попадения, въпросът е препоръката да е от притежател, който има реален поглед върху работата на устройството.
Благодаря на всички, споделили някаква информация и съвет.
Цитирай
#83

Ето няколко насоки:

- Първо си направи списък какво искаш да може да прави СЕГА този часовник. По това ще се ориентираш кой часовник ще те устройва и кой автоматично ще отпадне от списъка. След това трябва да се позамислиш какво би искал да може да прави ЗА В БЪДЕЩЕ. Това също е голям фактор. Особено ако не си имал досега смарт часовник си нямаш и на идея за какво ще можеш / искаш да го ползваш, като изключим нотификациите. Затова може да се поогледаш хората за какво ползват техните. Има разни полезни гъдели, които са обвързани само с конкретен производител / OS. Ако е с някаква затворена OS нямаш избор. Ако е с нормален Android наблъскан в часовник имаш някакъв избор, ама не и оптимизация. Ако е затворена или proprietary OS се обричаш на малко до никакви приложения.
- Живот на батерията
- Технология на екрана
- Дизайн
- Цена

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#84

https://youtu.be/1NV9vspiuRQ
На някой може да му е от полза.
Цитирай
#85

(2018-10-02, 09:18:13)HAMMER_T написа:  Ето няколко насоки:

- Първо си направи списък какво искаш да може да прави СЕГА този часовник. По това ще се ориентираш кой часовник ще те устройва и кой автоматично ще отпадне от списъка. След това трябва да се позамислиш какво би искал да може да прави ЗА В БЪДЕЩЕ. Това също е голям фактор. Особено ако не си имал досега смарт часовник си нямаш и на идея за какво ще можеш / искаш да го ползваш, като изключим нотификациите. Затова може да се поогледаш хората за какво ползват техните. Има разни полезни гъдели, които са обвързани само с конкретен производител / OS. Ако е с някаква затворена OS нямаш избор. Ако е с нормален Android наблъскан в часовник имаш някакъв избор, ама не и оптимизация. Ако е затворена или proprietary OS се обричаш на малко до никакви приложения.
- Живот на батерията
- Технология на екрана
- Дизайн
- Цена
Така погледнато може да се направи подреждане на приоритетите:
- по възможност с Андроид (там нямам представа кое е по добро - чист андроид или wear OS) - часовника го виждам по-скоро като мини смартфон, спортните неща не са приоритет въобще.
- екрана ако е AMOLED, добре, ако не е живи и здрави
- цената е най-интересния показател - до около 100 долара ако се включа няма да е зле.
- батерията също е важна - поне 3-4 дена ако изкара, екстра.
поради така изброените критерии съм се насочил към Pace - след къстъм РОМ става подобен на Андроидска система, марката е читава и има доста информация кое как. китайците са ми много силно непознати итам е голяма лотария, така че само препоръки от собственик/ползвател важат, ревютата не им вярвам много.
Цитирай
#86

Такаа, след малко четене (повече от малко всъщност) нещата се изясняват - оставам си на вариант Pace (доста може да се ровичка с помощта на XDA и да се инсталират хиляда неща). Сега остава въпросът с поръчката - понеже не ми се чакат черни петъци (а то и тогава ще се наложат разни гимнастики най-вероятно, ако не се поръча от EU склад), за да не пускам нова тема в съответния раздел, ако може колега с повече опит да сподели доверен търговец който изпраща от Китай без митница или някакви други пинизи (намерих часовника на цена 89 $, но се шипва от Хонк Конг и никак не ми се разправя с митници и т.н. - нямам време просто). Знам че евтино, бързо и сигурно няма как да стане, но поне да се приближа до тритеSmile
Цитирай
#87

а проучил ли си дали няма различни версии на pace? И аз искам да си взема такъв, та чета и аз за мнения...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#88

Аз от няколко дена съм се зачел и за себе си стигнах до следните изводи:

- да е с WearOS. В Tizen просто липсват разнообразие от приложения и настройки. Android-a в часовниците тип Pace / Stratos напъва да се държи като OS за телефон и ще трябват гимнастики за да го накарам да се държи като companion на телефона.
- да има колкото може повече опции за хардуерно взаимодействие с часовника. Примерно 3 бутона, да може да се задават към тях приложения и т.н. Короната на Samsung много ми харесва например.
- да е с новия Wear 3100 процесор. Ще има повече възможности да се оптимизира откъм живот на батерията.
- да изкарва поне 2 пълни дни.
- би било добре да мога да се сдобия и с още 1-2 дока за зареждане без да ми се налага да чупя касичката и да ми заемат много място в багажа. Визирам примерно дока на Pace, компактен, с вход за Micro USB кабел (пък ако ще и USB-C да е), срещу зарядното на Samsung.
- склонен съм да се разделя с идеята за AlwaysOn дисплей, ако събуждането на часовника е реализирано кадърно. А пък ако е нещо от рода на Ticwatch Pro би било още по-добре.
- часовника да е от доказана марка, да та не остане без поддръжка след половин година.

Та като гледам ще поизчакам май до следващата година. Нека мине първата вълна с Wear3100, да му лъснат проблемите, хардуерни и софтуерни, и като ги изчистят във втората ще си харесам нещо. Дотогава дано и WearOS да са по поизлъскали.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#89

(2018-10-05, 09:20:51)niksanvn написа:  а проучил ли си дали няма различни версии на pace? И аз искам да си взема такъв, та чета и аз за мнения...

Доколкото знам има английска(глобална) и китайска версия (типично за марката), иначе за други разлики както е при Stratos май няма.
Цитирай
#90

Аз чакам вече новият Huawei Watch GT, който ще бъде представен с Мейт 20 про
Ако е вярно това за батерията, че изкарва седмица, дори 2 с всичко включено веднага си заменям моят геар С3.
А и цената му ще е 200 Евро само.
Аз лично обаче не им вярвам за батерията щом ще е само с един амолед дисплей, а 420ма са крайно недостатъчни, както и да са я оптимизарли.

http://www.mobilebulgaria.com/news/44427...0%BD%D0%B0
Цитирай
#91

С тези 420mah ще държи 1 седмица но ако е в режим електронен черно бял часовник с деактивирани функции.
Galaxy Watch-a при мен кара средно между 3 и 4 дни с постоянно мерене на пулса.
Цитирай
#92

2 седмици кара само на часовник(вероятно и крачкомер) и то ако изгася дисплея. 1 седмица само като часовник ако свети постоянно. Иначе повече от 2 дни едва ли ще изкара като смарт. Просто mobilebulgaria пишат некадърно статиите си.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#93

Струва ли ми се или концепцията тоя AMOLED да свети постоянно и то с неподвижен Watchface си е рецепта за прегаряне...

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#94

Ами щом на gear s3 frontier, никой не се е оплакал от прегорял дисплей, значи няма проблем, плюс това си има гаранция за тези неща.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай
#95

От вчера с galaxy watch,  като имам и геър  С3 класик. Взех галаксито, за да видя има ли реална разлика в батерията.
Е има.
Форматирах ги и 2-та и понеже няма как да ги вържа за един телефон  и за да е всичко 1:1  ги сложих в самолетен режим и с фабричен циферблат. Този цифер обаче на галаксито върти и постоянно секундите, докато на геар-а не, за да пести ток. Така, че и това мисля е важно
АОД  на 3, авто яркост и така ги поднесох на всяка ръка по един Smile

Снимките са през 4 часа, за да се проследи по-точно с колко единият "бърза" в енергопотреблението
Началото на теста, както е очевидно  и от 2-та часовника  е 13ч на 9.10
Черният е galaxy watch,  а с червената верижка   Gear S3 ( класик) 
[Изображение: SW2Q7v1.jpg?1]

За първите 4 часа галаксито поведе с 4%

[Изображение: DiHMKcX.jpg?1]



След още 4 часа вече бяха 9%

[Изображение: D8LZ3Uz.jpg?1]

В 12ч вечерта ги свалих и оставих в пълен покой - дисплея си заспива сам, а и без това си бяха в самолетен режим
като по това време галакси беше вече с 12% повече заряд
[Изображение: HVD5GGf.jpg?1]

Както се вижда и в стендбай нещата са по-добре при галакси- паднал е само 1%, докато на геара са 3%
[Изображение: 3LaPuKX.jpg?1]

Сутрината в 8ч ги закачих вече за 2-та телефона, за да си получват нотификации и пр. пълноценно ползване.

Така до 13ч на 10.10, когато и станаха пълни 24ч на засичане.
Това е финалният резултат - 21% повече в полза на новият Galaxy Watch
[Изображение: N3Pem68.jpg?1]

Като цяло обаче повече от 3 дена с пълноценно ползване не му давам  и на него.
Цитирай
#96

Колега, това с включен гласов асистент ли е тестът? Виждам, че единия има повече крачки, ако са носени едновременно е лошо.
Цитирай
#97

Ами в новият галакси е биксби вече и вчера не му обърнах внимание. Изключих само подсказките на самсунг хелта и на 2-та
Сега, като отворих приложението в телефона гледам. че биксби ми е с 1% консумация само и по дефолт не е активиран.
Мисля същото е и при геар и ес войс. Докато не се дадеше разрешение да ползва микрофона не е активен. Така че не би трябвало и там да се е отразило

Крачките гледай първите 3 снимки от 9, който са тогава ги носих и 2-та аз. И да разминаваха са колко са там 700 крачки в повече за геар-а
Днес сутринта него го дадох да го разкарва жената, че беше вързан за нейният тел. Така че от 10-и нямат нищо общо
Цитирай
#98

700 крачки си е сериозно разминаване за това разстояние
Цитирай
#99

Преди половин година ползвах Gear S2. S voice си похапваше батерия и затова го бях изключил. Имаше промяна в енергопотреблението. Да го имаш предвид.
А за крачките ясно. Гледах последните снимки : D . Galaxy watch има като цяло проблем с отчитането. Мисля, че бях чел, че ще го фикснат.
Цитирай

Здравейте имам samsung galaxy s9 plus и се двоумя да си взема huawei watch 2 (без LTE) и имам няколко въпроса:
1.Има ли високоговорител и микрофон че в една от техноверигите го дават че няма ?
2.Менюто на часовника на български ли е и ще мога ли да чета на него имейли който са на български език ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)