Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Умен Часовник

(2018-12-21, 22:59:12)HAMMER_T написа:  Софтуерно умъртвен не е точната ситуация. Със смяна н фърмуера с Rebble си има ъпдейти и съпорт. Да, няма много нови приложения, но часовника си функционира нормално. Проблемът става износването на хардуера, в частност батериите. Автономията на моя Steel в рамките на месец стана от 5 дена на един ден. За късмет батерии има. Малко са трудни за намиране, но има. Чакам да ми пристигне от Чехия. За Time сериите не знам, обаче за Round със сигурност не се намират, понеже са били специални поръчки за Pebble и никой не иска да се наеме да произведе по малко от ХХХХ+ бройки.
Фен съм, имал съм 4 модела, но фирма няма да седна да с меням. Затова..та питането ми е друго!

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
Аксесоари

Не върви много темата за смарт часовниците нещо...Та викам да я ъпна с малко лични впечатления от последните 3 ползвани от мен модела.
След едномесечната афера с Galaxy Watch, който също се оказа, че повече от 2 дена не може да изкара с вкл АОД режим, а без него най-много 4, то минах на Гармин.

Един месец с Феникс 5, а от 10 дена и с по-малият му брат Viviоactive 3. Мога да кажа, че са много добре реализирани и в смарт частта, а не само за спорт. Нотификациите си имат таим аут - време за което могат да се извеждат постоянно на екрана, а и след това с натискане на бутон си изкачат пак. Не е като при Сунто, докато ги видиш и ги няма
Връзката с телефона е също много стабилна, закачат се за миг, след разкачане и синхронизацията минава винаги бързо и гладко, пак за разлика от Сунто, където можеш да висиш по 1 час над телефона и да не можеш да ги вържеш.
А батерията си е направо чук- с постоянно вкл пулсомер и дисплей ( то няма и начин да се изключи) и 2-та изкарват 7 дена.
Макар на феникса да му дават 2 седмици, а на вивото една, то и 2-та ме издържаха по една.
Имат и стотици безплатни и красиви циферблати в магазина си, така че да си ги разнообразявате както искате.
А вивото с тъч диплей и активна на докосване рамка си е направо 1:1 като управление със смарт моделите.

Сега обаче иде реч за новият смарт на Huawei - Watch Gt.
Кое е Ок:
Има чуден амолед дисплей- ярък и с невероятната резолюция от 454X454 точки на 1,4 инча при 320X320 на 1.3 инча при Самсунгите.
Безела е керамичен ( не се драска), касата стомана, верижката е с бърза смяна. Тънък е  само 10мм и тежи около 40гр. Пулсомера е точен в покой и не толкова при бягане, но те така са всички на китка. Има 11 вградени, красиви и функционални циферблата
Батерията, батерията е нещо заради което го взех и ще се окаже вярно това, че може да изкара до 2 седмици с един заряд.
От 6 пълни дена ми е на ръката, като и спя с него с постоянно вкл пулсомер, получвам и чета на него 20-на съобщения на ден и за тези 6 дена е паднала  с 43%. Точно по 7% на ден и то не да съм го разделил днес, а просто константно си пада с по 7% всеки ден нито повече, нто по-малко.
 Приложението в телефона е добро и подробно. Следенето на сън е уникално, я си задрямал и си уловен. На другите чаовници трябва да им казваш в колко лягаш и в колко ставаш, за да почнат да следят съня. Тука няма такова нещо - нищо не задаваш и разпознава дълбок сън, дишане по врме на сън и дори и да си събудил и след това пак унесъл го познава и пише -дрямка пр. 10мин.
Тук е въпрос на софтуер най-вероятно понеже и гривните на хуавей, който съм носил се държат по същият начин


Кое не е Ок
Почти няма никакви настройки - 3 менюта с по 2-3 поднастройки в тях. Не може да се инсталира нищо- ос-то е супер ограничено. За външни приложения и музика дума да не става. Има 10-на вградени приложения, като таймер, стоп уоч, алрма, а бе като на едно Касио. Магазин или секция на Хувей, от където да се свалят няма. Синхронизация с външни спортни приложения или поне гугъл фит- йок. Дисплея дори и на минимална яркост е с по-силна от необходимото подсветка.
От всичко най-лошо е, че няма АОД! Макс време. което може да се зададе за показване на часа е 5мин.
Иначе събуждането на дисплея с китката хваща винаги и е ок.
Шрифта е стилен, красив, но за мен лично ситен и съответно няма начин за промяна.
Има лаг! Колкото и да няма нищо в него при смяна на циферблатите има сериозно забавяне. Иначе при скролиране в приложенията и 3 те менюта почти не се усеща

Жертвали са много за живота на батерията и в момента е по-скоро смарт гривна с голям дисплей или смарт часовник с възможностите на гривна.
Надявам се в следващите ъпдейти един аод да сложат.

За спорт, нотификации, следене на сън става, като батерия е супер, за друго май не

Тук линк със снимки как изглежда общо взето с почти всички налични циферблата и с няколко различни верижки. Те са стандартни 22мм и много лесно се сменят
https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing
Цитирай

(2018-12-21, 21:23:00)doxr написа:  Пичове какво ще кажете за едно часовниче huawei fit към момента май няма негов аналог? Аз се сещам само за pebble но той пък си е отдавна софтуерно ..
Май никой тук не е имал/писал.. Ползвам въпросния huawei fit и засега бих казал че съм доста доволен. Постоянно видими има вградени няколко лица на циферблата, а другите му функции работят доста акуратно.
Само едно не мога да разбера - защо за ползването му са нужни три приложения - Х.Уеар, Х.Хелта и сега Мобилни услуги на Х.?? Да, бях го оставил за седмица заради добрия стар Амейзфит Пийс на Шаоми и като инсталирах наново ми поиска да сложа и въпросните сървизи//! (30МВ) Това е напълно в синхрон с американската забрана за гиганта..явно има защо.

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Някои смарт устройства на Huawei се поддържат изцяло от Health приложението, за други трябва и Wear.
A, ако ползваш Huawei телефон ще си имаш каквото трябва вградено.
Не е само при тях така и не е е драма.
Самсунг часовник ако ползваш вързан с друга марка телефон, освен Galaxy wearаble, се дърпаха и разни плъгини и Samsung Health и така пак същото..
Ама това не води до забрана на Самсунг в САЩ, то няма и за какво.

Пс: от 2 дена пак с Galaxy Watch Smile. Слабичка батерия, ама повече персонализации и върши повече работа от huawei Gt-то
Цитирай

(2019-01-19, 12:19:01)rumo написа:  Някои смарт устройства на Huawei се поддържат изцяло от Health приложението, за други трябва и Wear...
Ok за двете.. но казвам че от края на 2018та налагат и добавянето на трето приложение, което е доста алчно на лични данни.. а преди часовника сработваше и без него!

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Тва с американците е пълна пародия. Някъде да си видял да кажат кое и как точно шпионират? И нали е софтуер, може да го променят и да ги прпдават в щатите.
Да не говорим, че свободно от амазон или от другаде може да си купиш Huawei в щатите без да нарушаваш "забраните"

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

doxr@ Това е свързано с прословутата защита на лични данни.
С която ти събират още повече данни, само че ти се съгласяваш с това и си ги даваш сам Smile
Цитирай

(2019-01-19, 13:00:44)rumo написа:  doxr@ Това е свързано с прословутата защита на лични данни.
да бе.. точно

(2019-01-19, 13:00:44)rumo написа:  С която ти събират още повече данни, само че ти се съгласяваш с това и си ги даваш сам Smile
и после се откажа на мига - те губят повече!

3-то - не doxr@, а @doxr

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Колеги,
Моля, за съвет за smartwatch втора ръка около 200лв. Бих желал да има пулсомер и говорител. Загледах се в Huawei Watch W1 и Ticwatch E. Wear OS е с предимство, но ако имате мнение и препоръки за часовници с Android с радост бих се поинтересувал от тях.
Цитирай

Здравейте, някой има ли проблем с samsung galaxy watch, не ми отчита етажите и също така спря да ми отчита алтиметъра и барометъра седи си приложението без стойности. Върнах заводските настройки на часовника, но пак си останаха тези проблеми?

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай

Тъй като, не ми дава да си редактирам поста, след 2ро зануляване на устройството, всичко си работи, явно нещо не е станало първия път.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай

Да питам.Използва ли някой часовник на Kronaby?Много ми харесват,изглеждат много стилно и са хибрид.Класически дизайн със смарт функции.Ще е добре ако някой използва такъв да сподели мнение.Благодаря!

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Здравейте

Тези дни в Емаг имат акция и три от моделите които ме интересуват са на една цена - Xiaomi Amazfit Pace 2 Stratos, Garmin Vivoactive 3 HR и Samsung Gear S3 Frontier. Решил съм да взема един от тези модели, но все още не мога да се реша кой. Много бих се радвал, да споделите мнения и препоръки при избора ми на часовник.

Благодаря предварително
Цитирай

Трябва да прецениш какво ти е нужно защото моделите са доста разнообразни
..моето мнение е че ако търсиш google-скъта ос това е samsung ако искаш спортен профил си garmin а по средата са двата амейза, които можеш да харесваш по вид.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

S3 frontier не е с Wear os!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Ми още по зле..
Тогава .. https://www.gearbest.com/smart-watches/p...30962.html

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Здравейте, нов съм в този форум, предполагам че някъде е питано но вси пак да попитам и аз, имам самсунг ноте8 , мога ли да си избера друг смарт часовник освен самсунг и ще има ли проблем с конекцията с телефона .
Цитирай

Няма да имаш проблеми.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Xiaomi mi4 & Xiaomi mi5 & Xiaomi mi 8
Цитирай

Дано, защото няколко човека ми казаха че самсунг имали допълнителен софтуер, който не позволявал да се кънектват други устройства. Даже и да се изтегли необходимото приложение имало проблем.
Цитирай

Няма нищо подобно.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Дано, защото съм си харесал два модела:
https://www.gearbest.com/smart-watch-pho...18374.html
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...gIHLfD_BwE
Особено втория, добра камера, керамичен базел и т.н.
Цитирай

Какво мислите за XIAOMI AMAZFIT BIP? Има ли някой, който го е използвал.. главно питам за пулса, крачкомера и калориите, защото за това ще го ползвам и естествено поглеждане на час.[Изображение: b74eca1fd7b06f56dde4994763e86adf.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Писано е много за него в темите. Накратко - струва си, пулсът не е много верен, но е приемливо. То и на другите не е съвсем верен, така че... Big Grin. Забравяш кога зареждаш, хиляди уочфейсове, дисплея се вижда супер на светло, смело се мятай.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2019-04-28, 15:14:54)stenlius написа:  Писано е много за него в темите. Накратко - струва си, пулсът не е много верен, но е приемливо. То и на другите не е съвсем верен, така че... Big Grin. Забравяш кога зареждаш, хиляди уочфейсове, дисплея се вижда супер на светло, смело се мятай.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Благодаря. Гледам ги аз 1-2 дена и не ми се хвърля на по-скъпите и това ми изглеждаше като добър вариант като за начало. До сега не съм използвал смарт часовник и реших да взема най-накрая..

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Какво мислите за това:
https://www.gearbest.com/smart-watch-pho...18374.html
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...gIHLfD_BwE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)