Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Умен Часовник

(2019-06-05, 09:57:11)lz1yq написа:  Какво мислите за това:
https://www.gearbest.com/smart-watch-pho...18374.html
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...gIHLfD_BwE
Световно неизвестна марка Smartwatch Phone .. много са му парите.
По добре един Тор4.
А като цена и възможности Бипа на Шами си остава #1

Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
Аксесоари

ще предложа нещо новичко - HONOR Watch Magic
https://www.hihonor.com/bg/products/acce...tch-magic/

някой пипал или чел?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Почти идентичен с Huawei GT изглежда
Цитирай

Е това си е чист Huawei Watch GT- нещо различно ли очакваш да бъде? Като цяло страхотен часовник, с дълъг живот на батерията и т.н.- общо взето си заслужава парите, но накрая пак ще е въпрос на вкус за кой модел да изтърсиш 3-4-500лева.
Цитирай

Корпусът му е малко по-малък и е с 1мм по -малка дебелина на корпуса.
Останалото явно в идентично. Имам приятел с Huawei GT, пратих му този и каза че е същия

Huawei GT е 300лв, този не знам на каква цена ще е
А с план от оператор излиза на 1/2 от цената
Цитирай

В плесио и този е 300лв.- еднакъв хардуер, един производител макар и с друго име, логично и цената е същата
Цитирай

По-малък дисплей от на GT-то и то осезаемо - 1.2 инча е. Това за цифер на часовник е голяма разлика. Батерията също е по-малка, дават наполовина живот от на GT-то. А то това е най-голямото предимство на Хуавейските часовници.

Ако ще е 300лв няма смисъл, той GT беше 299лв до онзи ден в технополис, a сега е 319.
Цитирай

Здравейте колеги. Един малко по-друг въпрос относно избора на смарт часовник - тръгва големият синковец от есента на училище и ми се иска да го обзаведа с най-простия китайски смарт часовник с възможност за провеждане на разговори през него. Целта е да има някаква връзка с него за всеки случай и да не разнася телефон(какъвто и да е). А препатилите по темата бих искал да помоля за съвет относно мобилен план или предплатена услуга - и там не ми е ясно какво е по-добре.
Цитирай

MyKi?До колкото чувам от познати е добър вариант за връзка и локализиране на детето.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

С 2 ръце за Myki
Моята дъщеря също ще е първи клас тази година.
А от предното лято съм я обзавел с Myki Touch
Сега даже има и Myki Junior с видео камера
Ако някой твой познат или роднина преподписва план са почти за без пари
Друг вариант е OLX, препродават се нови на много изгодни цени
Цитирай

ок - друго добро предложение - MyKronoz ZETIME Premium хибриден смарт часовник - тука пример без нужда от реклама
Mechanical watch hands and colour touch screen с дупка Wink
[Изображение: 71xfMF4l84L._SX569_.jpg]

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Здравейте, обмислям покупка на SAMSUNG GALAXY GEAR S3 FRONTIER US версията/ модела е SM-R760NDAAXAR. Дали ще има проблем с ползването в Европа. Свързване с gps, ползване на приложения и т.н. Само зарядното ли е разликата сравнено с европейската версия на часовника?
Цитирай

Аз миналата седмица си купих Fossil Carlyle HR. С "излъскания" 3100 SoC и 1GB RAM. Взех го с 15% отстъпка директно от магазина на Fossil. Спрях се на този модел, понеже изпълнява почти всичките ми изисквания:

Цитат:- да е с WearOS. ...
- да има колкото може повече опции за хардуерно взаимодействие с часовника. Примерно 3 бутона, да може да се задават към тях приложения и т.н. Короната на Samsung много ми харесва например.
- да е с новия Wear 3100 процесор. Ще има повече възможности да се оптимизира откъм живот на батерията.
- да изкарва поне 2 пълни дни. 
- би било добре да мога да се сдобия и с още 1-2 дока за зареждане без да ми се налага да чупя касичката и да ми заемат много място в багажа. Визирам примерно дока на Pace, компактен, с вход за Micro USB кабел (пък ако ще и USB-C да е), срещу зарядното на Samsung.
- склонен съм да се разделя с идеята за AlwaysOn дисплей, ако събуждането на часовника е реализирано кадърно. А пък ако е нещо от рода на Ticwatch Pro би било още по-добре.
- часовника да е от доказана марка, да та не остане без поддръжка след половин година.

- Wear OS 2.8
- 2 бутона + бутон с корона. Навигацията с короната е голямо удобство. Но се намират и приложения, които не поддържат хардуерна навигация.
- 3100 SoC. Не е кой знае какво спрямо стария, на същия производствен процес са - 28nm. Но не ми се чака докато обявят Snapdragon Wear 429, после поне 6м докато излезе часовник с него и още толкова, за да му изчистят бъговете. С 1GB RAM забелязвам лаг само докато се инсталира някакво приложение. 
- Към момента не знам дали ще покрие точната за 2 дена живот, понеже още съм във фазата на настойки, така че не остава много време на спокойствие. Пък и на хартия му дават само 36 часа. Примирих се вече с това. По принцип в ежедневието си не възнамерявам да ползвам никакви от глезотиите по часовника - пулс, GPS и т.н.
- Дока за зареждане е съвместим с тези от Gen4, по 8-10 евро. Изключително компактни и удобни за ползване. Мисля да си взема един, да му скъся кабела ако ме дразни и да ми стои в раницата. Винаги имам в мен PowerBank и за 15-20 мин все ще изкарам без часовник, ако ми се наложи да го заредя.
- AoD към момента не ползвам. Искам да видя колко ще ми липсва, пък и да добия представа колко ще изкарва без него, та после като го пусна да имам база за сравнение. Пък и малко ме притеснява вероятността от BurnIn на екрана. Инсталирам съл си Swift Watchface, който ми позволява да избирам какво да се показва на AoD, както и с каква яркост и цвят. Иначе изключих сървиса, който отговаря за показването на часа по време на зареждане, понеже това се случва през нощта и няма смисъл да работи екрана.
- Fossil са голяма фирма и има голяма вероятност да не фалират утре или просто да кажат, че повече няма да правят смарт часовници.

За съжаления за часовника все още няма стъклени протектори, тези от Gen4 не стават, по-големи са.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

(2019-07-02, 14:10:54)rossenboy написа:  Здравейте колеги. Един малко по-друг въпрос относно избора на смарт часовник - тръгва големият синковец от есента на училище и ми се иска да го обзаведа с най-простия китайски смарт часовник с възможност за провеждане на разговори през него. Целта е да има някаква връзка с него за всеки случай и да не разнася телефон(какъвто и да е). А препатилите по темата бих искал да помоля за съвет относно мобилен план или предплатена услуга - и там не ми е ясно какво е по-добре.
Понеже повече или по-малко часовника е избран (Q90) остава въпросът с мобилният план - трябва ли да е на нормален план или може и с предплатен (тип прима или както и да се казват сега) да работи и задължително ли е да има мобилен интернет - ще се водят разговори и евентуално следене през GPS, не ми е ясно защо е необходим мобилен интернет за нормалната работа на часовника.
Цитирай

Интернет ти трябва за ГПС-а.
Цитирай

При положение че си има GPS чип, използващ GPS, GLONAS, etc., за чий ми е AGPS (правя аналогия с телефона - ползвам си позиционирането и без интернет (iGO напр.)
Цитирай

Явно не си много наясно как работи GPS. Имаш приемник. Той само ПРИЕМА сигнала. За да го изпрати към приложение за проследяване му трябва нет. Някои приемници изпращат смс със координати при поискване, но това ти дава само точка. Нямаш реален тракинг
Цитирай

Здравейте колеги. Имам едно питане. Според вас удачно ли е на този етап (2019г) покупката на Galaxy Frontier? Гледам, че в технополис е 350лв. От много време ту искам смарт часовник ту се отказвам. Честно казано визията страшно много ми харесва, но ме притеснява това че е доста стар модел. Плюс това сигурно е стоял доста време в складове и така нататък чудя се дали батерията предварително няма да се е поиздухала. На кантар съм като цяло. Държа да е самсунг, но active въпреки че е по нов ми идва много малък и по семпъл. Мислех да изчакам active 2 ако евентуално има 44 или 46мм.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай

Напълно си заслужава. Точно преди месец си го купих. Софтуерно са почти еднакви с Galaxy Watch. И двата са с Тизен най-новата версия с One UI. А това, което си мислиш , че ще бъде залежал в склада. Няма такова нещо. Моя е произведен месец Юни тази година. Така, че вземай и изобщо не му мисли.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Аз се колебая между Mi band 4 & Honor band 5 . Гледах ревюта и в тях изтъкват , че на хонора дисплеят е по-добре се вижда при пряка слънчева светлина + мери крачките , налягането в кръвта и тем подобни неща . Ксаиомито има пък има повече watch faces и батерията държи около 10 дни ползване с повечето включени функции докато хонора 7 . Ако трябва да съм честен ако ме издържа повече от 5 дни нямам претенции . От алиекспреса хонора е около 55-58 лева . Също и ми банд 4 и той е около 55-60 лева . Някой случайно да е ползвал някои от тези смарт гривни ? Като , че ли хонор банд 5 повече ми харесва на външен вид .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

(2019-09-02, 09:11:26)justvank0 написа:  Мислех да изчакам active 2 ако евентуално има 44 или 46мм.
Galaxy Watch Active 2 беше анонсиран преди около месец. Има два размера 40мм и 44мм.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

Колеги, малко помощ - детски смарт часовник Q90
.jpg Q90-GPS-Smartwatch-For-Children-Orange-446238-.jpg Размер: 21.34 KB  Сваляния: 239
спря да реагира on/off бутона - от 10 опита веднъж я хване я не и не може да се ползва, а ако се изключи не може да се пусне отново. Проблема е диагностициран - бутон, но проблема е че не можем да намерим с майстора резервен. Ако някой е наясно какъв точно е бутона, моля да сподели някаква насочваща информация или линк откъде би могло да се поръча проклетото копче. Благодаря за помощта предварително.
Цитирай

Здравейте,
Към момента заслужава ли си покупката на Samsung Galaxy Active? До сега не съм ползвала смарт часовник.
Видях добра оферта и се чудя дали да го взема.

Предварително Ви благодаря.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

(2020-02-15, 14:09:43)NaniG написа:  Здравейте,
Към момента заслужава ли си покупката на Samsung Galaxy Active? До сега не съм ползвала смарт часовник.
Видях добра оферта и се чудя дали да го взема.

Предварително Ви благодаря.
Естествено active 2 е по-добър, но разгледай какви са разликите и ако не са важни за теб, не виждам причина да не го вземеш.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-02-15, 16:07:58)dada_ написа:  Естествено active 2 е по-добър, но разгледай какви са разликите и ако не са важни за теб, не виждам причина да не го вземеш.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Основната разлика е в по-големия дисплей и по-голямата батерия. Поне аз друго не видях и затова се допитвам. И двата модела нямат клетъчна свързаност както е при Galaxy Watch.
Честно казано към днешна дата не знам дали ми трябва смарт часовник и до колко ще го ползвам, но видях добра цена за този модел и се замислих дали да не го взема.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)