Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Умен Часовник

А huawei gt2 elegant сдвоява ли се успешно с телефони Самсунг.Готова съм и на по голяма стойност за смарт часовник/до 400-500/лв..ще го взема на изплащане.
Но моля предложете ми добър вариант за жена,телефона ми е Самсунг.Искам да водя разговори когато се наложи,да получавам месинджър..
Благодаря ви предварително.
Цитирай
Аксесоари

@sliper06, да, всичко изброено го има часовника на Huawei, в момента го ползвам с Samsung S20+
Получавам известия от всички приложения и мога да набирам и да отговарям на повиквания от часовника. Но е малко голям за жена може би, 46mm му е диаметъра. Ако ще вдигаш бюджета, то вече Samsung Active 2 40mm е твоя часовник. 530 лв. в техноверигите, може да се намери и за по-малко по други магазини.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

WATCH HUAWEI WATCH GT2 ELEGANT е 42mm

[Изображение: 450x450_647f2b80205e70291bc31de485cac1366ab6a82a.jpg]
Цитирай

Този няма гласови разговори, каквито се търсят в случая.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Не съм сигурен дали е за тук въпроса ми, но... За два от смарт часовниците си използвам Wear OS, Sony и Casio, до преди месец всичко беше наред, но отскоро при входящо повикване часовника изписва само номера, не и името от записите в тел ми указател, малко е дразнещо... Как да постъпя за да ми пише и името... Поздрави

Huawei MediaPad M3...
Huawei P8 Lite...
Huawei Mate 10 Lite...
Цитирай

Malko off.
Търся си от доста време семпъл часовник за малка китка (15,5см) - под 38мм. Опцията датник ще е добре (също и в тъмното да се вижда). 
Това е единственото което успях да намеря Timex Easy Reader 35mm
 - само визията ми е твърде обикновена.
Понеже главно заради работата го взимам - до 100лв.
Краен случай Casio F91W -  понеже има и аларма, а тя ми е потребна нерядко (не че на телефона нямам, но не ми се носи постоянно). Малко е детски само.

Ps" За фитнеса - какво е най-подходящо?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2020-05-23, 15:18:41)hakama написа:  Malko off.
Търся си от доста време семпъл часовник за малка китка (15,5см) - под 38мм. Опцията датник ще е добре (също и в тъмното да се вижда). 
Това е единственото което успях да намеря Timex Easy Reader 35mm
 - само визията ми е твърде обикновена.
Понеже главно заради работата го взимам - до 100лв.
Краен случай Casio F91W -  понеже има и аларма, а тя ми е потребна нерядко (не че на телефона нямам, но не ми се носи постоянно). Малко е детски само.

Ps" За фитнеса - какво е най-подходящо?

Семпъл и обикновен са синоними, не си се ориентирал какво точно искаш и си противоречиш. Не се ограничавай строго до размера, тествай на място, цитираните размери често не съответстват на реалните, или не създават точна представа. Лъговете също оказват влияние с разстоянието от край до край (lug-to-lug). Пробвай на място, ако имаш възможността.  

Таймекса от линка е с месингова каса. Предвид цената, едва ли ще е висококачествена и устойчива сплав, възможна е и реакция с кожата.

Аналогов с този размер и добре осветени индекси и стрелки ще се вмести трудно в този бюджет. Виж вариациите на MRW-200H, разгледай моделите на Edifice и Lorus. Касио има много варианти до 100лв. - сериите Collection, Beside, Sport... Повечето са пластмасови (дори и стъклата), имай го предвид.

STL-S300H се вписва в бюджета (~85лв.) и размера. Има подсветка, аларми, добра за цената водоустойчивост, програмиран календар. Соларна батерия! За мен не е скучен на външен вид. 

"Wildcard" предложение - Mi Band 4, или която и да е друга гривна. Евтина, лека и малка. Ако я използваш само за часовник ще изкарва достатъчно дълго между зарежданията, че да не създава неудобства.  

F91W е страхотен часовник с много чар и богата история. Има вариации, които може и да не ти се сторят детски. Ненатрапчив, подходящ за почти всякакви обстановки/облекло. Стои много добре и на нато каишка. 

Избягвай неизвестни (китайски специалитети със засукани имена) и фешън марки, продаващи предимно маратонки, бельо, парфюми и т.н. Не виждам никакъв смисъл от часовник, гривна или какъвто и да било друг нефункционален аксесоар във фитнеса. Успех в търсенето Smile
Цитирай

Някой с гармин vivoactive 4?
Цитирай

Аз. Късно погледнах темата, но все пак се разбрахме по друг начин.  Storstark

1916 
Цитирай

Здравейте. Тепърва съм решила да се сдобия със смарт часовник и секолебая между Samsung galaxy watch, Active 2 или Garmin Vivomove HR или vivomove sport.  Трябва ми основно за тичане и за ежедневието.
Цитирай

Здравейте приятели, отново имам нужда от вашата помощ и съвети. От доста време се каня да си купя смарт часовник, но все се отказвам по-една или друга причина. Бюджета, който мога да отделя е около 400 лв. Като изисквания мога да посоча издръжлива батерия и безжично зареждане от телефона ми. Супер много ми хареса часовника на huawei gt 2, но за съжеление няма заредането от телефона, което ми е нужно. Ще се радвам да споделите вашите мнения и да препоръчате нещичко Smile Благодаря предварително на всички отзовали се.
Цитирай

То май няма такова животно. Смисъл Самсунг имат безжично зареждане, но батерията кара 2 макс 3 дена. Wear os батерията е макс 2 дена. Другите не ги знам но като цяло едно от двете си избери.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-06-18, 18:55:36)dada_ написа:  То май няма такова животно. Смисъл Самсунг имат безжично зареждане, но батерията кара 2 макс 3 дена. Wear os батерията е макс 2 дена. Другите не ги знам но като цяло едно от двете си избери.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Моя galaxy watch си държи между 4 и 5 дни без проблем, а е на около 20 месеца. Готино часовниче, препоръчвам  Tummenupp
Цитирай

Защо ви е нужно това обратно зареждане, което май го няма в тези часовници всв още, при условие, че GT2 държи около 14 дни?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Самсунга се зарежда безжично, тъй че ако има телефон който поддържа обратно зареждане, може да си зареди чаковника в някой случай (примерно си забрави зарядното или то се предцака нещо )
Цитирай

(2020-06-18, 21:23:39)gurcayy написа:  Защо ви е нужно това обратно зареждане, което май го няма в тези часовници всв още, при условие, че GT2  държи около 14 дни?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Май ще трябва да пренебрегна това, зареждане Smile Като цяло часовника на huawei gt2 ли препоръчвате ?
Цитирай

Не разбирам много от смарт часовници, но има поне 5 човека около мен с въпросния часовник и всички до един само го хвалят. А и вие също сте го харесали. Просто при такъв живот на батерията, това зареждане може да де жертва според мен.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

GT2 14 дни, ако го разделиш от телефона и не му пускаш екрана по никакъв повод... Или като шампоан против пърхут с До 99% ефект... Но може и само един...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Има и часовници които държат повече. Но са по - скоро фитнес гривни с малко повече функции. Примерно двата които съм ползвал аз лично - Amazfit GTR и T-Rex. Първия има по - добър дисплей(голям) и блутут връзката с телефона ми се стори по - стабилна, по - добра батерия, втория е по - здрав и издържлив във всякакъв смисъл и има по - добър GPS. И двата държат много на батерия без значение какво се прави с тях.
Цитирай

Аз съм от скоро с Huawei GT2 и съм много доволен. Нямам база за сравнение, защото ми е първи часовник. Взех го заради батерията, защото кара много. Зареждам го веднъж на десетина дни, което е много удобно. Постоянно е свързан с телефона без вечер. Говоря си директно през него, доста удобно е. Има много тренировъчни програми. Също така часовникът автоматично засича дали спортувате без да влизате в тренировъчни режими. Дисплеят е отличен с отлична пикселна гъстота. Абе заслужава си!
Цитирай

Хора, между  samsung watch и active 2 кое да избера? За ежедневието и за бягане ми трябва.
Цитирай

Samsung Galaxy Watch има повече екстри, има ринг, който се върти за настройки и в същото време помага да не се счупи дисплея, защото го защитава. Watch става за всичко, конкурира се с Apple Watch, докато Active 2 е повече за това, което искаш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-06-19, 15:32:41)hazART написа:  Samsung Galaxy Watch има повече екстри, има ринг, който се върти за настройки и в същото време помага да не се счупи дисплея, защото го защитава. Watch става за всичко, конкурира се с Apple Watch, докато Active 2 е повече за това, което искаш.
Мен сякаш повече ме влече watch. Предполагам и той ще върши работа за тичане? Разпознава ли активности?
Цитирай

Разбира се.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1627547 Ето темата за модела.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

А какви са разликите между Galaxy Active и Active 2? Active дали ще ми свърши работа за бягане?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)