Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключванe на екрана
#1

Здравейте,
Бихте ли ми помогнали да премахна паролата за отключване на екрана на редми 5 плюс, искам да се отключва директно с пръстовия отпечатък или със "slide to unlock" без да ме кара да въвеждам пин. Бях го направил, но след последния ъпдейт започна да иска парола за отключване. Ако я премахна, спира да работи пръстовия отпечатък. Ако пък той работи, "slide to unlock" започва да иска пин... Благодаря.

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-07-17, 09:05:14)arise написа:  Здравейте,
Бихте ли ми помогнали да премахна паролата за отключване на екрана на редми 5 плюс, искам да се отключва директно с пръстовия отпечатък или със "slide to unlock" без да ме кара да въвеждам пин. Бях го направил, но след последния ъпдейт започна да иска парола за отключване. Ако я премахна, спира да работи пръстовия отпечатък. Ако пък той работи, "slide to unlock" започва да иска пин... Благодаря.
Би трябвало да ти иска пин когато не ти хваща добре фингър сензора.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Паролатаили фигурата са задължителни в случай на на няколко не успешни птключвания през сензора. Така с паролата можеш да имаш достъп до телефона, а и си е двойна защита

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#4

Нее... Не ме разбрахте явно. Пръстовият отпечатък си работи безпроблемно...отключва без да ми иска пин. Просто искам едновременно с това, когато примерна телефонът ми е на бюрото, да включа дисплея без да го вдигам в ръка, а с двойно почукване или бутона да слайдна и да се отключи без да ми иска и досадното въвеждане на пин... Ако премахна паролата, то тогава пък пръстовият спира да работи...

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
#5

Разбрахте какво имаш предвид но няма как да го направиш иска или пин или парола или фигура. Аз съм с фигура светвам го с двойното почукване и след това рисуеам. Махнеш ли я изчезва и отпечатъка

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#6

Много добре те разбрахме. Помисли логично - каква ще е тази защита, след като всеки може да чукне два пъти и слайдне, за да ти отвори телефона? Точно така, никаква защита не е това.

При мен е фигура за такива случаи, не ПИН, но смисълът е същия. Чукам два пъти какот е легнал на бюрото, изчертавам фигурата и се отваря. На други телефони пръстовият отпечатък е отпред, точно по тази причина, но на нашите е отзад. На мен така ми харесва повече, вдигам телефона и той се отключва веднага, щом усети пръста ми отзад.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#7

(2018-07-17, 10:00:39)arise написа:  Нее... Не ме разбрахте явно. Пръстовият отпечатък си работи безпроблемно...отключва без да ми иска пин. Просто искам едновременно с това, когато примерна телефонът ми е на бюрото, да включа дисплея без да го вдигам в ръка, а с двойно почукване или бутона да слайдна и да се отключи без да ми иска и досадното въвеждане на пин... Ако премахна паролата, то тогава пък пръстовият спира да работи...
Е да, трябва да премахнеш всякви защити от настройките и тогава със фингер сензора или почукване+слайд ще ти се отключва!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Ама аз го бях направил някак и 2 месеца си работеше екстра, а сега или не мога да си спомня как го направих или с последния ъпдейт нещо се е променило... А пръстовият отпечатък искам да ползвам просто като удобство за бързо и лесно отключване, а не за защита...никога не си заключвам телефоните с пинове и фигури. Благодаря ви.

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
#9

Виж си пак в настройките и махни всякви защити.
(2018-07-17, 10:14:26)arise написа:  Ама аз го бях направил някак и 2 месеца си работеше екстра, а сега или не мога да си спомня как го направих или с последния ъпдейт нещо се е променило... А пръстовият отпечатък искам да ползвам просто като удобство за бързо и лесно отключване, а не за защита...никога не си заключвам телефоните с пинове и фигури. Благодаря ви.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Имаше настройка в lock screen & password-> ask for password after-> и избираш never, но вече го премахнаха няма смисъл да го търсиш. Така, че след ъпдейта ще трябва да свикнеш на пишеш парола или фигура, когато ти е на масата  Grater
Цитирай
#11

вариант е да имаш някакво блутуут устройство от рода на ми банд, което като е обхват да ти отключва телефона и да не ти иска пин.
Така ПИН-ът остава активен само след рестарт на телефона, еднократно.
Цитирай
#12

(2018-07-17, 11:48:32)suffer написа:  вариант е да имаш някакво блутуут устройство от рода на ми банд, което като е обхват да ти отключва телефона и да не ти иска пин.
Така ПИН-ът остава активен само след рестарт на телефона, еднократно.

Да, това е много добър вариант. Казва, че телефонът е на бюрото, предполага се, че има компютър наблизо, пуска им блутутите и на двете и готово. Е, ще дърпа малко повече ток телефончето, но кеф цена няма.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#13

по принцип тази функционалност я има вградена в андроида. Смартлок се казва
Но трябва да се проучи
Цитирай
#14

И аз да се включа в темата. Тази функция я има на всичките ми предишни телефони: Sony Xperia M5; Xperia Z2; Xperia E4; Huawey P9 lite и Doogee S60. Точно Smart Lock беше и имаше 3 варианта кога да седи отключен телефона. Единият беше да разпознава когато се носи,демек когато си в движение. Другият беше по GPS да зададеш сигурни местта. И третия не го помня. Наистина много удобна функция която тук не я намирам.
Цитирай
#15

Аз я имам на Орео с къстъм ром.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#16

Значи чакаме орео да видим какво ново ще излезне за нашите машини

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#17

Аз  го отключвам само със двойно почукване на дисплея,не ми иска нито пин нито парола или фигура.
Цитирай
#18

(2018-07-21, 21:30:04)i770514 написа:  Аз  го отключвам само със двойно почукване на дисплея,не ми иска нито пин  нито парола или фигура.

Не го отключваш, а го събуждаш. В малките неща е голямата разлика.

Не ти иска пинове и пароли, защото не си си сложил.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#19

И сега в Redmi има отключване чрез блутут устройство. Просто е навряна в дебрите на настройките. Няма smart lock обаче, не знам дали ще се появи при ъпдейт до Oreo.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#20

Добре, в настройките има Пункт Google. Вижте там за умното отключване. Също така мобе да си изкарате шорткът с QuickShortcutMaker
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)