Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Май си брикнах сериозно телефона , помагайте!!!
#1

Здравейте колеги , имам голям проблем. След няколко експеримента, забатачих доста нещата! Май си брикнах много сериозно Mi Note 3-ката. "Да би мирно седяло, не би чудо видяло" , ама... Значи първо си инсталирах последния стейбъл стоков ром с МиФлаш със изчистване без заключване на буутлоудъра. След това си сложих TWRP 3.2.1.0 jason tu v.2 . Направих пълен бакъп. След това си инсталирах последния ром от xiaomi.eu -_multi_MINote3_8.7.12_v10-8.1 , след това Magisk. Рестартирах и телефона не се зареди , а влезе във Fastboot режим. Отново влязох в TWRP-то и ресторнах от бакъп-а. И край , сега телефона не се зарежда, седи само на логото Mi, и ми излиза някакъв надпис, че буутлоудъра бил отключен и не съм бил защитен и т.н. бля, бля. Но най лошото е,  че не мога да вляза нито в във Fastboot-а , нито в TWRP. Компютъра не разпознава телефона , т.е. като го включа в компа няма никаква реакция. Ако телефона е изключен се включва и се показва логото, извибрирва , после надписа и после пак логото и така си седи! Като го включа в зарядно е същата работа, не светва светодиода , а се включа тела - логото, вибрация , надписа и пак логото! Май работата е много сериозна , помагайте колеги! Някакви идеи?  Надписа дето излиза:    [Изображение: 9371172n.jpg]

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай да влезеш в fastboot като задържиш "намаляване на звука" и вкараш usb кабела от компютъра докато се рестартира телефона.
Цитирай
#3

Влизаш във Fastboot и флашкаш през MiFlash нещо, или флашкаш със ADB рековери и така......

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

За съжаление , не мога да вляза Fastboot по никакъв начин , нито в Recovery-то! Явно при възстановяването от бакъп-а нещо се изтри и прецака.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#5

Отваряй го и го вкарай в EDL режим.
Цитирай
#6

Здравейте колеги, оправих  си телефона, Слава Богу! При тотално омазване или както му казват Hard Brick-ване, оказва се че на помощ идва режима EDL /Emergency Download Mode/ и само той може да помогне. При мен беше така, благодарен съм на колегите, които ми дадоха идеята как да си разреша проблема. Гледах няколко видеа как става работата, но това видео  най-много ми помогна и едно към едно следвах инструкциите в него и телефона ми отново функционира нормално! Накратко как се прави:
 1. Инсталирате програмата за самото флашване MiFlash. Тя си върви с един пакет драйвери , но аз инсталирах и Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 Driver. Сваляте си стоков РОМ за инсталиране с MiFlash, разархивирате го и подготвяте за работа. Стартирате MiFlash, зареждате РОМ-а в него и започвате да се занимавате със самия телефон.
 2. Сваляте задния капак на телефона. Това сваляне малко ме затрудни, но във видеото видях, че човека използва бръснарско ножче и аз с помощта на такова успях да махна капака /да е жив и здрав дядо ми, че ме снабди с ножчето, такива аз отдавна не използвам/.
 3. Сваляте по малкото капаче над батерията. Държи се на няколко болтчета като средното е скрито под една лепенка с логото "Mi"./най-вероятно гаранционна лепенка/
 4. Откачате конекторите на батерията и дисплея внимателно.
 5. Намирате една пинсета или нещо подходящо с което да направите мост между двете крайни точки , които са най близо до конектора на дисплея /на видеото се виждат добре/.
 6. Заредете Device Manager-а, за да видите дали ще бъде открит телефона, и усилете звука на компа, за да чуете приятния за ухото в тоя случай :-) звук на откриване на нов хардуер!
 7. Включвате кабела за данни в компютъра , а другия край слагате близо до телефона, да ви е под ръка.
 8. Прекръствате се и хващате пинсетата или другото помощно средство и правите мост на двете точки за които говорих в точка 5. Включвате кабела за данни в телефона и ако чуете приятния звук за открит нов хардуер и в Device Manager-а го видите, махате пинсета от двете точки. 
 9. В заредения MiFlash кликвате върху бутона Refresh и ако телефона се появи, значи нещата отиват към добър край!
 10. Кликваме върху бутона Flash и ако не даде някаква грешка /да не дава Господ/, се отдръпвате да не бутнете нещо и отивате да изпиете една бира /може и нещо друго, кой каквото му се пие/. 
 11. След едно известно време поглеждате и ако всичко е наред и е изписано, че флашването е преминало успешно, разкачате кабела. Сглобявате по обратен ред - внимателно конектора на дисплея, конектора на батерията,  малкото капаче, големия заден капак и включвате телефона.
 12. И ако всичко е наред, вече имате отново работещ телефон!
Пожелавам на никого да не му се налага да прави тази процедура, а на тези на коите се наложи, УСПЕХ!!!
 

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
[-] 6 потребители изказват благодарност на vi4444o за това мнение:
  • altawast, Be6i4, Emperorbg, Friz, NTM, suffer
Цитирай
#7

Ето къде се свързват точките с пинцетата:


[Изображение: 1513015121573.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • altawast, Be6i4, vi4444o
Цитирай
#8

Мисля че когато се минава към по нова версия Андроид проблеми няма, но когато се Downgrade-ва към по стара става омазването. При мен стана така, като се опитах да се върна към по стария Андроид като ресторнах от бакъп. Затова Downgrade само с MIFlash на чисто и няма да имате проблем и няма да се налага разглобяване и т.н.!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#9

може да си станал жертва на ANTI ROLLBACK. Mислех че е само за Redmi note 5 въведено, но...
вече преди всеки флаш проверяваме през фастбуут:


fastboot getvar anti
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • vi4444o
Цитирай
#10

Ами възможно е, но с Miflash-а когато съм го правил е нямало проблем.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#11

Браво още веднъж, че си се оправил.!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • vi4444o
Цитирай
#12

(2018-07-19, 08:51:49)suffer написа:  може да си станал жертва на ANTI ROLLBACK. Mислех че е само за Redmi note 5 въведено, но...
вече преди всеки флаш проверяваме през фастбуут:


fastboot getvar anti

Какви са възможните отговори на това?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

3 - нещата с ок
4 - опцията е включена и по-добре да не връщаш назад
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#14

(2018-07-19, 10:48:22)suffer написа:  3 - нещата с ок
4 - опцията е включена и по-добре да не връщаш назад

Да ама при мен отговора е 1

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#15

Вече да, защото си с кой ром?
Цитирай
#16

Global 9.6.2.0 . Поне за известно време ще карам на стокови глобални РОМ-ове. Бях се зарекал ако си оправя телефона да карам само на такива, ама не знам колко ще издържа.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#17

Не мога да намеря нищо за възможните отговори на
fastboot getvar anti
Има и други, които получават 1 и нищо не обяснява защо
Цитат:i3@i3:~$ fastboot devices
6660c43a    fastboot
i3@i3:~$ fastboot getvar product
product: jason
finished. total time: 0.001s
i3@i3:~$ fastboot getvar all
(bootloader) DP:0x0
(bootloader) token:VQEBHwEQP0Yl3+DPEEFkLT4+nqMiCQMFamFzb24CBAZAf0k=
(bootloader) crc:1
(bootloader) cpuid:0x06407f49
(bootloader) board_version:8.3.0
(bootloader) unlocked:yes
(bootloader) off-mode-charge:1
(bootloader) charger-screen-enabled:1
(bootloader) battery-soc-ok:yes
(bootloader) battery-voltage:3842
(bootloader) version-baseband:
(bootloader) version-bootloader:
(bootloader) variant:SDM EMMC
(bootloader) partition-type:cache:ext4
(bootloader) partition-size:cache: 0x10000000
(bootloader) partition-type:userdata:ext4
(bootloader) partition-size:userdata: 0x1B66BFBE00
(bootloader) partition-typeConfusedystem:ext4
(bootloader) partition-sizeConfusedystem: 0x140000000
(bootloader) secure:yes
(bootloader) serialno:6660c43a
(bootloader) product:jason
(bootloader) max-download-size:536870912
(bootloader) kernel:uefi
all:
finished. total time: 0.003s
i3@i3:~$ fastboot getvar anti
getvar:anti FAILED (remote: GetVar Variable Not found)
finished. total time: 0.001s
i3@i3:~$ fastboot oem device-info
...
(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: true
OKAY [  0.001s]
finished. total time: 0.001s
i3@i3:~$ fastboot reboot
rebooting...

finished. total time: 0.101s
i3@i3:~$ exit


aз пък получавам грешка Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)