Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Индикаторът за статуса на батерията е неконтролируем
#1

Здравейте, таблетът ми е Леново - работи нормално, сим картата и обажданията са отлични, зарежда също така нормално и батерията държи предостатъчно по цял ден при интензивно натоварване - непрекъснати игри, интернет, телефония. Проблемът е, че се изключва при показани около 48-50%. Зареждането започва от 0% при изключен таблет и се зарежда до 100%. Ако пък зареждането започне от 50%, тогава не изключва и се държи прилично, показанията понякога спадат нормално. Тогава го включвам да се зарежда от около 25%. Никакви калибрации и програми не помагат. Показанията за статуса на батерията дотолкова са се развихрили и си правят каквото им кефне, че при изключен с часове от ел. мрежа таблет, по време на сърфиране, изведнъж започва да показва зареждаща се в момента батерия със захранващ кабел. Работи на батерия, а показва AC! Устройството е ново, без гаранция и моля за компетентно мнение. Да го нося ли на сервиз, възможно ли е това да се оправи? Ако не, засега реших да купя 3м зареждащ кабел и да го ползвам винаги със захранване в ел. мрежа. Щото всичко останало му е супер... Благодаря, оценявам всяка евентуална помощ!
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен си купете дълъг разклонител а не кабел . По дълъг кабел по малко ток по бавно зареждане . Пък и не се знае на какъв качествен кабел ще попаднете . А иначе ако не е правен ресет може да пробвате , обаче трие всичко трябва да го имате предвид . Винаги ли е било така ? От човек ли сте го взели ? Може някое приложение да прави нещо .

Storstark
[-] 1 потребител изказва благодарност на ianpav_4444 за това мнение:
  • miq
Цитирай
#3

Купих го от Алиекспрес - нов, във фабрична опаковка, от продавач с най-висок рейтинг и четирицифрено число продажби на таблета, всичките с отлични отзиви. Работи перфектно, та на тоя фон показването на процентите е малка грижа. Е, ще ми се и това да е добре, но... Нулирах го преди няколко дни, но е все същото. Нямам много приложения, но постепенно ще ги деинсталирам едно по едно, да не би да не харесва някое от тях. Благодаря за съвета за кабела, довечера приключва един търг за такъв, та да видя дали ще го спечеля...  Поздрави!
Цитирай
#4

Да сега всичко се изясни . Има две програми "Phone INFO" и "AnTuTu" и си проверете леновото дали е наистина леново . Не искам да ви разочаровам ама може да не е . И тогава пак ще говорим . Успех

Storstark
[-] 1 потребител изказва благодарност на ianpav_4444 за това мнение:
  • miq
Цитирай
#5

Ами да, таблетът е Jlinksz_A706, хахах, но разочарование липсва, защото съм наясно с природата на китайците. Минал e покрай Lenovo_A706, ама не е. Важното за мен е, че работи добре. Ще се примиря с показването на процентите, ако няма алтернатива.
Цитирай
#6

Алтернатива има,ако беше Леново-но за това устройство-не.Съветът ми е -не го пипайте и не опитвайте флаш на рома,рут и т.н.Хай-вероятно платформата е написана набързо само за това устройство и няма налични ромове за него.И сигурно бут-лоадера е заключен(постигане на рут би било невъзможно и много рисковано).Нищо не ви пречи да опитате за коректно показване на процентите с някое проложение от магазина,обикновенно са свързани гаджети за прогнозата.Всъщност,може да опиташ и рекламация,ако не ти е изтекло времето-отвори спор в Али за"неистински"продукт от обявеното от търговеца и прати теста от АнТуту за идентификация.Почти винаги го уважават(получавал съм парите за реплика на GSM и SSD).Търговецът може и да не знае,че продава качествено копие на продукта,особено когато е с добра репутация-връща парите(или поне 60%).Успех!
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • miq
Цитирай
#7

Благодаря за споделеното мнение и съветите, но Вие сте много навътре в материята за разлика от мен, така че аз съм далече от всичко гореописано. Не ми се разправя с продавача, защото иначе таблетът си работи нормално, а и цената му е достатъчно, да не кажа прекалено ниска. Дето се казва - за тия пари толкова. Лека вечер!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)