Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки от камерата на Xiaomi MI 8
#76

На втората снимка да не си ползвал AI или HDR, такава трева само Mi 8 може да направи Big Grin

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
Аксесоари
#77

AI винаги ми е включен, но без hdr.
Камерата е един от последните неща, които гледам в един смартфон. Но мога да кажа, че като сравнявам с с8 камерата малко куца. Но това може да е и от софтуера. Аз съм с глобалната версия.

Изпратено от моят Mi 8 с помощта на тапаталк
Цитирай
#78

Ако изключиш AI, тревата ще изглежда по-естествено.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#79

Снимки от Mi 8 - miui 10 10.0.4.0 stable xiaomi.eu.

Auto, без HDR, без AI

https://drive.google.com/folderview?id=1...nS0F-WlduV

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#80

Първата е без ai и hdr, а втората е и с двете.[Изображение: a1888d7466115120eab28bd8c67082c3.jpg][Изображение: 08c6cc5ea65262d5a239c1fc2108d9ea.jpg]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на iv.enev за това мнение:
  • dp4u4umi6ev
Цитирай
#81

Huawei P2O Pro vs Xiaomi Mi 8

https://drive.google.com/folderview?id=1...veGrpo9mE6

И на двата телефона спрях AI, не съм сигурен дали HDR- на Huawei беше спрян.

Определено Huawei се справя в пъти по добре с тревата отколкото Xiaomi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#82

(2018-09-14, 18:33:18)morfei1 написа:  Определено Huawei се справя в пъти по добре с тревата отколкото  Xiaomi.

В първите 20 места по най добри камери са само телефони по над 1000 лева (топ 10 са по над 1500лева) , което е почти 2 пъти повече от ми8 , като цена. Там в този топ 20 ние имаме телефона ми8 на цена 650лева ,който е даже в топ 5 по хубава камера и да го сравняваме с номер 1 камера е малко нереално. Ако Шаоми направят телефон за 1500 лева с приоритет хубава камера то със сигурност ще задмине всички, но явно камерата не им е цел и се стремят да превземат друга част от пазара. На мен даже и redmi note 5 ми харесва как снима и ми е достатъчно и никога няма да си купя телефон заради камерата. Никъде няма тема да сравняваме ми8 със п20 про по бързина , където няколко пъти ми8 ще е по бърз, на 2 пъти по ниска цена Smile  Вече трети ми8 си купувам , защото е уникален за парите си ! (първия продадох - сгреших , вторият брикнах и умря , и вече третият се надявам да ми служи дълго и вярно).
Цитирай
#83

И цената е двойна, затова и качеството е двойно. На тъмно става тройно. Smile
Цитирай
#84

(2018-09-14, 19:53:00)airbus написа:  И цената е двойна, затова и качеството е двойно. На тъмно става  тройно. Smile

https://drive.google.com/drive/folders/0...WJmUHZXNDg

Тези снимки съм ги правил след 22 часа. Правени са от ръка, без подготовка на автоматичен режим. Без изкуствен интелект и ХДР просто вадя и щракам. Не вярвам, че има телефон който прави 3 пъти по хубави снимки в същите условия и си оправдава цената от 1500 лева нагоре. Даже е смешно въобще, че намираме кусури на телефона който струва 650 лв. Толкова струва най ниския клас на самсунг вече.
Да не говорим и за бързината, изработката и батерията.
[-] 3 потребители изказват благодарност на mihailmihnev за това мнение:
  • airbus, iv.enev, mpower_
Цитирай
#85

(2018-09-14, 23:40:47)mihailmihnev написа:  https://drive.google.com/drive/folders/0...WJmUHZXNDg

Тези снимки съм ги правил след 22 часа. Правени са от ръка, без подготовка на автоматичен режим. Без изкуствен интелект и ХДР просто вадя и щракам. Не  вярвам, че има телефон който прави 3 пъти по хубави снимки в същите условия и си оправдава цената от 1500 лева нагоре. Даже е смешно въобще, че намираме кусури на телефона който струва 650 лв. Толкова струва най ниския клас на самсунг вече.
Да не говорим и за бързината, изработката и батерията.

Благодаря за снимките! Да, качеството е потрес, колкото за 650лв. Кофти за "флагман". Следващият път пробвай с ръчните настройки, поне да не маже.
Не знам онзи сайт как има дава 105 точки за това качество.

разликата, прецени колко е.

Ми8


[Изображение: 28921524348_d5b0c209a2_b.jpg]


П20про
[Изображение: 42794853361_ae46e9c7b1_b.jpg]
Цитирай
#86

Я кажете кой с каква версия на ROM-a e Smile ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#87

(2018-09-15, 09:07:38)morfei1 написа:  Я кажете кой с каква версия на ROM-a e Smile ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

С български ром. Big Grin
Цитирай
#88

Еърбъс, ами разликата в снимките в никакъв случай не е 1000лв разлика, даже напротив ако сравняваме цена-качество то Ми8 снима по-добре. Напълно нормално е П20 Прп да прави по-хубави снимки, но в никакъв случай:
1. Не си оправдава цената.
2. На Ми8 са достатъчно задоволителни снимките на тъмно.
3. В крайна сметка 90% или айде, нека да са 80% от снимките ще са ти на светло (или поне на 99% от хората) а там рязлика почти няма, така че за едните 20% нощни снимки не си заслужава цената в никакъв случай.
4. П20 Про е с Кирин 970 който е по-ьлв дори от Снап 835

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#89

(2018-09-15, 11:37:25)nowhere написа:  Еърбъс, ами разликата в снимките в никакъв случай не е 1000лв разлика, даже напротив ако сравняваме цена-качество то Ми8 снима по-добре. Напълно нормално е П20 Прп да прави по-хубави снимки, но в никакъв случай:
1. Не си оправдава цената.
2. На Ми8 са достатъчно задоволителни снимките на тъмно.
3. В крайна сметка 90% или айде, нека да са 80% от снимките ще са ти на светло (или поне на 99% от хората) а там рязлика почти няма, така че за едните 20% нощни снимки не си заслужава цената в никакъв случай.
4. П20 Про е с Кирин 970 който е по-ьлв дори от Снап 835

1.Да, разликата в цената с п20про е има -няма 400 лв. :Smile
2. Разликата в качеството на снимките е очевадна.
3 . процесорчето 845 по никакъв начин не се отразява добре на снимките и тн. Smile
Цитирай
#90

1. Аха и откъде да си взема П20 Про за има-няма 1000лв?
2. Да съм казал, че няма разлика? Освен при дневените, там наистина почти няма.
3. Процесорчето 845 ми върши 10 пъти по-добра работа във всичко останало от процесорчето 970. Т.е. за какво да плащам 1 торба пари за смешен процесор, да не съм дебил?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#91

(2018-09-15, 12:14:29)nowhere написа:  1. Аха и откъде да си взема П20 Про за има-няма 1000лв?
2. Да съм казал, че няма разлика? Освен при дневените, там наистина почти няма.
3. Процесорчето 845 ми върши 10 пъти по-добра работа във всичко останало от процесорчето 970. Т.е. за какво да плащам 1 торба пари за смешен процесор, да не съм дебил?

1. От същите пиратски сайтове, откъдето купуваш ми8.
2  Качеството в дневните снимки може да го постигнеш с телефон от среден клас.Мощта се вижда в нощните снимки, където слабият процесор няма отношение, а друго.
3. 845 за някакви игрици може и да става.
4. За тези парици получаваш толкова, колкото си платил. Няма как да имаш вечерни качествени снимки, както и качествен екран, а такъв със свита резолюция, слагана на апарати преди години. Smile

5. Остана процесорче 845 ,6GB  и GPU за 650 лв. Big Grin Kачествените екрани, снимки, може би и звук, са при другите марки.
Цитирай
#92

(2018-09-15, 12:49:20)airbus написа:  1. От същите пиратски сайтове, откъдето купуваш ми8.
2  Качеството в дневните снимки може да го постигнеш с телефон от среден клас.Мощта се вижда  в нощните снимки, където слабият процесор няма отношение, а друго.
3. 845 за някакви игрици може и да става.
4. За тези парици получаваш толкова, колкото си платил. Няма как да имаш вечерни качествени снимки, както и качествен екран, а такъв със свита резолюция, слагана на апарати преди години. Smile

5. Остана процесорче 845 ,6GB  и GPU за 650 лв. Big Grin Kачествените екрани, снимки, може би и звук, са при другите марки.

Хайде сега да видим, разликата в мощта от нощните снимки. Аз не виждам и за 50 лв разлика, а какво остава за 500. И нека да дойде някой с п20 про, да снима вечер в стая, двете ми деца и двете ми племеннички и да направи поне една неразмазана снимка веднага ще му поръчам един п20 про от Китай за 600$.

На моите снимки се размазват само хората, които се движат, което е в рамките на нормалното. Ако 'airbus' си направиш труда да ги свалиш и разгледаш надписите които се виждат, ще разбереш че са добре фокусирани.

И ако сте забелязали при всички реклами тестове и ревюта нощно време са само неподвижни обекти. Защо ли...

Играл съм си да сваля всички снимки от сравнението с айфон Х и мога да кажа че в почти всички снимки (с изключение на 1-2) ми8 е по-добре фокусиран. А другия струва над 2000 лв.


Прикачени файлове
.jpg mi8.jpg Размер: 40.68 KB  Сваляния: 46
.jpg p20.jpg Размер: 34.39 KB  Сваляния: 42
Цитирай
#93

(2018-09-15, 12:49:20)airbus написа:  1. От същите пиратски сайтове, откъдето купуваш ми8.
2  Качеството в дневните снимки може да го постигнеш с телефон от среден клас.Мощта се вижда  в нощните снимки, където слабият процесор няма отношение, а друго.
3. 845 за някакви игрици може и да става.
4. За тези парици получаваш толкова, колкото си платил. Няма как да имаш вечерни качествени снимки, както и качествен екран, а такъв със свита резолюция, слагана на апарати преди години. Smile

5. Остана процесорче 845 ,6GB  и GPU за 650 лв. Big Grin Kачествените екрани, снимки, може би и звук, са при другите марки.

Мисля да се обеся , защото телефона ми не е номер едно по правене на нощни снимки Smile Това че ми8 не е на първо място , ами е на пето е все тая за мен и предполагам другите които са го купили, а и на десето да е ... за тези пари по добро няма. Звука на телефона не става много за игри , защото като го хвана и закривам спийкъра и на моменти не се чува , а и е много по добре да се играе със слушалки така че и това за мен не му е минус. С една дума спийкъра става само да звъни телефона силно за да го чуя. Xiaomi винаги са нападали антуту бенчмарка и това им е приоритет , а не камерите. За всеки влак си има пътници и аз ако исках телефон за снимки и друго да не ме интересуваше нямаше да взема mi8 ами сигурно и аз щях да взема п20 про. За мен , както и почитателите на марката са важни повече процесорната и графичната мощ от което и друго да е в телефона. След това е външния вид и софтуера и накрая батерия и камера. Едва ли се хвалят хората че имат ми8 и е по бърз от самсунг с9 че и тестове да пускат с колко. Такива неща са ясни още преди някой да си купи телефона , защото му знае плюсовете и минусите. Ако постваш тук снимки поствай , ама няма смисъл да обесняваш как макларъна бяга повече от мерцедеса , защото ние си знаем камерата колко си снима има си професионалисти които вече са го тествали из нета.
[-] 2 потребители изказват благодарност на freeborn за това мнение:
  • milstan, suffer
Цитирай
#94

Мощта нека си се вижда в нощните снимки, ама за 1 нищна на всеки 20-30 днеяни няма нужда да съм толкова мощен. А в пиратските сайтове не виждам П20Про за има няма 1000лв покажи ми го.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#95

]Ето прикачено. С разни сиснеми пада и под 850 лв :Smile
attachment=22410]


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#96

E, с какво друго освен с най-доброто за момента да се сравнява. iPhone X, Pixel, S9+ се представят сходно.

Не случайно питам с кой ROM сте, понеже има доста оплаквания от снимането с Global, но от ползващи Chaina или Xiaomi.eu съм попадал на едно и то в този форум.

Аз бях потресен от камерата с Global и съм много доволен от xiaomi.eu. Не очаквам да снима по-добре от P20 Pro, който сам по себе си също е бич за Samsung, Apple и Pixel. В крайна сметка you get what you pay for, а в тва отношение Mi 8 засрамва всичко излезнало през тази година. Дори и Poco не е адекватен като цена спрямо Mi 8.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#97

@morfei1, ноте девятката също има добра камера. Smile

[Изображение: Dglqut_EV4_AIMTW6.jpg]

[Изображение: Dglqvo_YUYAAR8_TW.jpg]



[Изображение: Dglqwpt_U0_AAYbyo.jpg]

[Изображение: Dglqxe_DU8_AEyph1.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#98

Да, факт, но като модел Note серията никога не ми е допадала и каквото и да му сложат не ме интересува. Това е лично мое мнение и не прави телефона лош, нито смятам, че е лош, просто не е моят телефон.

Благодаря за снимките. Питах и по-рано, интересува ме с кой ром си на Mi 8.

Яснo, че от всички собственици на Mi 8 тук, само аз и ти не сме доволни от камерата, или иначе казано... сме имали по-големи очаквания от нея.


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#99

Камерата хич не е зле, алгоритмите куцат - за нощен режим то направо няма такъв(единственото решение трипод и 8-32 секунди). Ето каква е разликата на вградената и gcam който дори не е за тоя модел мода...  Тия с  watermark са от оригиналната:
[Изображение: IMG_20180915_201319.jpg]

[Изображение: IMG_20180915_201340.jpg]

[Изображение: IMG_20180915_201713.jpg]

[Изображение: IMG_20180915_201737.jpg]

[Изображение: IMG_20180909_170616.jpg]

[Изображение: IMG_20180909_170622.jpg]

HTC 10 / iphone 12
[-] 2 потребители изказват благодарност на zviara за това мнение:
  • airbus, borko197
Цитирай

(2018-09-15, 19:50:35)morfei1 написа:  Благодаря за снимките. Питах и по-рано, интересува ме с кой ром си на Mi 8.

Яснo, че от всички собственици на Mi 8 тук, само аз и ти не сме доволни от камерата, или иначе казано... сме имали по-големи очаквания от нея.

Нямам представа точно с кой ром е. Не знам как се проверява. Предполагам е китаец + глобул = пълно мазало.
Ще чакаме по-добри камери, било то в   Галакси 10 или Ми 9 Smile
Като цяло не ми допада телефона.

@zviara По-добре е с гкам вечерно. Камерата няма ресурс за качествени нощни снимки. Уж e F1.8, a излизат като с над 2.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)