Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със софтуера!!
#1

Телефона стартира,влизам в рекавъри и връщам настройките,стартира и ми показва часовника горе в дясно и wallpapera и нищо немога да правя,и немога да отключа bootloader-a,защото немога да активирам oem unlock опцията!Нищо немога да правя,моля помагайте,качил съм снимка


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай първо да изтриеш кеш партишъните и тогава factory reset от ракавъри. Ако и тогава не се оправи, единственият вариант който имаш е да флашнеш сервизен ром по dload метода. За него не се иска нито стоково рекавъри, нито отключен лоудър.
Цитирай
#3

(2018-07-19, 15:25:58)srhristoff написа:  Пробвай първо да изтриеш кеш партишъните и тогава  factory reset от ракавъри. Ако и тогава не се оправи, единственият вариант който имаш е да флашнеш сервизен ром по dload метода.  За него не се иска нито стоково рекавъри, нито отключен лоудър.

Можеш ли да ми дадеш линк,как става с тоя метод?

Копирах ъпдейта в папка dload на sd карта и на телефона ми дава Software install failed
Цитирай
#4

Може би си объркал пакета, трябват ти точните файлове, според това дали е с 3/4 GB RAM и 1/2 слота за сим карта.
Цитирай
#5

Моделът е Warsaw-l21 (dual card WAS-LX1),но като търся с firmware finder излизат много и незнам кой точно,има c10,c185 и много други,как да разбера кой е моят
Цитирай
#6

Моделът, точният го пише на кутията. Но сервизен ром не се сваля през FF! С кой андроид си, 7 или 8, за да ти дам точен линк? Иначе всички налични сервизи са http://androidhost.ru/folder/30/Huawei_P...WAS_Warsaw

Методът е прост. Ще се самоцитирам от едно лично съобщение, за да не пиша отново всичко...

Цитат:XDA няколко човека вече ъпдейтнаха с dload, за това ти пускам схема кое къде се слага, за да мине ъпдейта без грешки.
Схемата е следната. В sd картата си правиш една папка с име dload. Съответно вътре подпапките и файловете са както следва:

└─dload
│└─WAS-L01_hw_eu
│└─update _ WAS-L01_hw_eu.app
├─update.app

Тоест екстрактваш това което сваляш и в папка dload копираш директория с име WAS-L01_hw_eu, в която трябва да е файл с име update_WAS-L01_hw_eu.арр, а UPDATE.APP файлът го копираш в главната dload директория. Dload методът съм го практикувал при андроид 7, но при Орео схемата е същата. Слагам ти скрийншот как е при мен, същото.е и при Орео.

https://postimg.cc/image/ogdii6vo1/ 
И
https://postimg.cc/image/8uw6y7oup/

Пак казвам, аз съм на андроид 7 все още, но на къстъм ром. Не съм пробвал метода, за да мина на орео и всичко което правиш е на твоя отговорност !!!
Давам ти и линк към темата в XDA, където всичко е описано и има нагледни примери как няколко човека ъпдейтнаха успешно.

https://forum.xda-developers.com/p10-lit...o-t3813946
Съответно при теб всичко което в примера е WAS-L01, трябва да е WAS-L21, а относно коя е твоята версия, ако телефонът е купуван от България, номера на версията ти (онова в скобите в линковете) е C432.
Цитирай
#7

(2018-07-19, 18:25:22)srhristoff написа:  Моделът, точният го пише на кутията. Но сервизен ром не се сваля през FF! С кой андроид си, 7 или 8, за да ти дам точен линк? Иначе всички налични сервизи са http://androidhost.ru/folder/30/Huawei_P...WAS_Warsaw

Методът е прост. Ще се самоцитирам от едно лично съобщение, за да не пиша отново всичко...

Съответно при теб всичко което в примера е WAS-L01, трябва да е WAS-L21, а относно коя е твоята версия, ако телефонът е купуван от България, номера на версията ти (онова в скобите в линковете) е C432.

Мерси за уточнението,ще дръпна друг фирм. от руския сайт и ще пробвам.
Цитирай
#8

Смъкнах 2,и на 2-та ми пише Fail,кой точно да смъкна незнам
Цитирай
#9

Телефона ти е WAS-LX1 Двусимов с 3ГБ рам, нали? Не бъркаш модела нали? Ако е с 3ГБ рам е WAS-LX1, ако пък е с 4ГБ рам се води WAS-LX1A.
Ето как да инсталираш сервизен ром.
Изтегли този - http://androidhost.ru/JT
Разархивирай този RAR файл.
След това на СД картата направи папка наречена dload
Вътре в папка dload сложи файла UPDATE.APP
След това в папка dload сложи и цялата папка WAS-L21_hw_eu, в която има един фай наречен update_WAS-L21_hw_eu.app
Т.е. в папката dload трябва да бъде ето така:

dload\UPDATE.APP
dload\WAS-L21_hw_eu\update_WAS-L21_hw_eu.app

След това изключи телефона.
Когато вече е изключен напълно натисни всичките копчета едновремено (VOL +, VOL -, POWER) и ги задръж докато не се зареди едно меню за софтуерен ъпдейт и трябва да започне ъпдейт на целия андроид.
След това успешно трябва да имаш инсталиран стоков ром версия B182. Това е оригинален сервизен ром и няма как да даде грешка по време на инстала. Много хора са го използвали и работи доказано. Иначе след това влез в Ъпдейт менюто на Андроида и чекни за ъпдейти и си изтегли OTA ъпдейти един по един чак до 200 серия. Лошото е, че май не може от 182 до 200 на веднъж, а системата един по един ще ти ги тегли и инсталира и ще отнеме време.
Цитирай
#10

Не знам, аз последно като връщах със сервизен ром, не ми излязоха всички ъпдейти, а от 182 ме ъпдейтна до 186 или нещо такова и до там. След това ползвах FF за да сваля B210 пълен пакет.
Цитирай
#11

Аз от 182 ъпдейднах на 184, после 192, 194, 198, което бе последната версия, но не веднага. До 194 стана бързо ъпдейта но след това за 198 чаках поне седмица.
Цитирай
#12

(2018-07-23, 19:53:54)Aalesund написа:  Телефона ти е WAS-LX1 Двусимов с 3ГБ рам, нали? Не бъркаш модела нали? Ако е с 3ГБ рам е WAS-LX1, ако пък е с 4ГБ рам се води WAS-LX1A.
Ето как да инсталираш сервизен ром.
Изтегли този - http://androidhost.ru/JT
Разархивирай този RAR файл.
След това на СД картата направи папка наречена dload
Вътре в папка dload сложи файла UPDATE.APP
След това в папка dload сложи и цялата папка WAS-L21_hw_eu, в  която има един фай наречен update_WAS-L21_hw_eu.app
Т.е. в папката dload трябва да бъде ето така:

dload\UPDATE.APP
dload\WAS-L21_hw_eu\update_WAS-L21_hw_eu.app

След това изключи телефона.
Когато вече е изключен напълно натисни всичките копчета едновремено (VOL +, VOL -, POWER) и ги задръж докато не се зареди едно меню за софтуерен ъпдейт и трябва да започне ъпдейт на целия андроид.
След това успешно трябва да имаш инсталиран стоков ром версия B182. Това е оригинален сервизен ром и няма как да даде грешка по време на инстала. Много хора са го използвали и работи доказано. Иначе след това влез в Ъпдейт менюто на Андроида и чекни за ъпдейти и си изтегли OTA ъпдейти един по един чак до 200 серия. Лошото е, че май не може от 182 до 200 на веднъж, а системата един по един ще ти ги тегли и инсталира и ще отнеме време.

Пробвах с този и нестава,днес ще пробвам още 1 път,по принцип телефона беше изтърван във вода,отворих го подсуших го,и сега няма проблем,освен софта дето се бъгна нещо.

Тръгна да се инсталира,проблема беше ,че нямаше батерия,заредих я и тръгна
Цитирай
#13

(2018-07-23, 22:33:08)Aalesund написа:  Аз от 182 ъпдейднах на 184, после 192, 194, 198, което бе последната версия, но не веднага. До 194 стана бързо ъпдейта но след това за 198 чаках поне седмица.
Точно така, B184 ми излезе и след като не ми излезе друго веднага, просто ъпдейтнах до B210 с пълен пакет през FF.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)