Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сензор за близост
#1

Как мога да си изключа сензора за близост
Цитирай
Аксесоари
#2

Настройки -> Дисплей -> Блокиране на случайно докосване

[Изображение: 22564820.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Това е за светлинен сензор а не за близост
Цитирай
#4

(2018-07-23, 11:55:29)suzuki600 написа:  Това е за светлинен сензор а не за близост

Не, не е. Блокиране на случайно докосване е точно за това.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
[-] 1 потребител изказва благодарност на IoPetrov за това мнение:
  • divna
Цитирай
#5

Мисля, че "блокиране на случайно докосване" е: Докато е в джоб, чанта или го вадиш, ако случайно си активирал светването на екрана с натискане на копче - да блокира влизането в начален екран при повторното му докосване, за да не стане бъркотия и набирания на невинни 'ора! Smile Светлинния сензор се използва тук! Suzuki600, няма контрол в менюто за проксимити сензора, но ми е чудно-защо трябва да го деактивираш? П.П. В менюто на Вайбър само има такава опция! Wink

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#6

(2018-07-25, 05:10:12)vanboy написа:  Мисля, че "блокиране на случайно докосване" е:  Докато е в джоб, чанта или го вадиш, ако случайно си активирал светването на екрана с натискане на копче - да блокира влизането в начален екран при повторното му докосване, за да не стане бъркотия и набирания на невинни 'ора! Smile Светлинния сензор се използва тук! Suzuki600, няма контрол в менюто за проксимити сензора, но ми е чудно-защо трябва да го деактивираш? П.П. В менюто на Вайбър само има такава опция! Wink

Не е "светлинния сензор", както му казваш ти. Замисли се малко - ако е сензора за осветеност, това означава тъча да не работи в тъмна стая Smile
"блокиране на случайно докосване" използва сензора за близост.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#7

Ето си сензорите на S8

[Изображение: where-are-the-buttons-ports-and-keys-on-...RIGIN_PNG%24]

[Изображение: where-are-the-buttons-ports-and-keys-on-...RIGIN_PNG%24]

[Изображение: where-are-the-buttons-ports-and-keys-on-...RIGIN_PNG%24]

Източник  Tummenupp

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • nikolov89, seemore, vanboy
Цитирай
#8

Би трябвало да е сензора за близост,

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#9

Може да е и със сензора за близост, не споря...но, когато се закрие горната част на екрана в затъмнена стая, опцията със защитата се задейства и изскача табелата, а когато направиш същата проба на светло отвън, защитата не реагира и телефона се отключва!? Има вероятност за тази услуга да се използват и 2-та сензора!? Направете проба! Seemore, за "светлинния сензор" си прав! Звучи като: "светлинния меч"! Smile)

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#10

Трябва ми защото имам проблем мисля ,че имам боклук или нещо друго е попаднало на сензора за близост като тръгна да набирам някого и дисплея става тъмен без да го слагам на ухо имам повреда на сензора и искам да го изключа
Цитирай
#11

(2018-07-26, 22:48:33)suzuki600 написа:  Трябва ми защото имам проблем мисля ,че имам боклук или нещо друго е попаднало на сензора за близост като тръгна да набирам някого и дисплея става тъмен без да го слагам на ухо имам повреда на сензора и искам да го изключа
Направи тест на сензорите.

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#12

(2018-07-26, 22:48:33)suzuki600 написа:  Трябва ми защото имам проблем мисля ,че имам боклук или нещо друго е попаднало на сензора за близост като тръгна да набирам някого и дисплея става тъмен без да го слагам на ухо имам повреда на сензора и искам да го изключа

Дискутира се по чуждоезичните форуми. Обсъждат се различни варианти. Не запомних всички, но ето няколко:

1. Ако има протектор и той закача сензора с ръбче - изрязват го малко и проблемът се решава.
2. Ако е включен режим на пестене на енергия.
3. Това приложение държи екрана включен - избира се с кои приложения да работи: https://play.google.com/store/apps/detai...enon&hl=en

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • vanboy
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)