Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 2 ze551ml z00ad 50% батерия
#1

Привет съфорумници.

Поръчах си от Китай, Аsus Zenfone 2 ZE551ML Z00AD с интелски процесор четири ядрен на 1.83 гигахерца и 4 гигабайта рам.
Излезе на доста добра цена, за 140 долара, чисто нов..

Получих пратката и бях много развълнуван...


Но има сериозен проблем с батерията или дънната платка.


Статистиката за батерия, тоест индикацията за батерия не работи...

Показва единствено 50% и не мърда нито надолу нито нагоре при зареждане и разреждане.


При тестовете установих че се зарежда и разрежда нормално но на сляпо операционната система не вижда това, съответно и аз като потребител.
Проблемът е че никога не знам колко заряд имам.
Иначе всичко е наред при постоянно ровичкане и  сърфиране изкара 8 часа.
И внезапно се изключи.


Четох в много форуми и че това е често срещан проблем при този модел ASUS.

Дават различни решения пробвах всичките:
Ъпдейт от Лолипоп към Маршмелол, не помогна!
Разглобяване на телефона и откачане на лентовите кабели и на ново закачането им, не помогна!
Поставяне на листче хартия сгънато на 2 или три над лентовият кабел за батерията правещ връзка с дънната платка, не помогна!
Почистване на всички лентови кабели и слотове за тях с четка за зъби, не помогна.


Извиках сервизното меню и там тотално липсваше данни за батерията.


Открих един пост на един потребител съобщаващ че това е проблем в дънната платка и само подмяната решавало проблема.

При мен не е опция, мога само от търговеца да искам някаква компенсация.



Притесняват ме следните неща.
Знам че ако всеки път чакам заряда да падне до 0%, ще съсипя батерията много бързо.
Не знам как да се справя с това.
Следващото нещо, което ме притеснява е да не ме остави без заряд някъде навън,
Мисля че тук мога да компенсирам с Powerbank портативно устройство тип соларен или какъвто и да е друг.
Но с това как да не допускам да пада до 0% не ми хрумва нищо.


Някакви идеи?


Нямам друга батерия да тествам, и не знам дали си струва да се купи друга батерия, че ако излезе дънната платка че не може да разчита и визуализира статистически данни за батерията, напразно ще съм си купил и втора батерия.


Телефончето е много симпатично и ми се иска да си го ползвам.



Не съм пробвал калибриране с рут, но не вярвам да помогне, след като в сервизното меню не се отчитат данни за батерията, въобще няма връзка проблема с калибрацията.


Също така освен че не знам кога батерията ми е почти изтощена, не знам и кога е заредена.
За сега оставям телефона на зарядно цяла нощ и за деня е готов.
Колко  време е нужно да се зареди батерията от 0 до 100 с оригиналното зарядно?


За да знам кога да го изключвам от зарядното, знам също че и това не е много добре за батерията да виси на зарядно повече от колкото е нужно.


Идеи ?


Поздрави.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз имах същия телефон, но съм нямал такива проблеми, моите бяха други Smile. Доколкото прочетох проблема ти е хардуерен и никакви софтуерни гимнастики няма да го решат. Пробвай това:
https://www.asus.com/zentalk/thread-14939-1-1.html

https://forum.xda-developers.com/zenfone...1844/page2

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)