Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Компактен 5.2-5.7" до 600лв.
#1

Замислям се дали да не сменя NOVA-та 5" - с нещо по-голямо (5.2"). Държа да има добра основната камера (поне през деня) и що-годе прилична батерия (поне един ден да изкарва).
Няма да е за игри. А за нормална употреба. И да е с минимални размери. 
146-9мм x 71-72мм e максимум

Загледах P 20 lite (и P smart) 5.8" с 80% запълване, което идва в приемливи граници за малка ръка. Идва на 570лв (с троен пакет ако вземем може и до 500лв да го докараме).
Четох че пръстовия отпечатък (отпред) - не е бил много схватлив, не че го ползвам, но явно е удобство.

P10 го гледам, но той май го няма в операторите, а и е по-стар.
Дали да не изчакам до декември, когато ще мога пак да взема през оператор?
Нокиите им нямам вяра.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?&i...hone1=8284

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-07-23, 15:25:47)hakama написа:  ...
Четох че пръстовия отпечатък (отпред) - не е бил много схватлив, не че го ползвам, но явно е удобство.
....

Това за кой телефон?
Цитирай
#3

(2018-07-23, 15:35:09)bodonance написа:  Това за кой телефон?
объркал съм се. Гледах един с правоъгълен пад в долния край на предния панел... но на P 20 lite е отзад - а него визирам.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#4

(2018-07-23, 16:36:17)hakama написа:  объркал съм се. Гледах един с правоъгълен пад в долния край на предния панел... но на P 20 lite е отзад - а него визирам.

Явно е грешка да ... Иначе за него ти писах ...мръсно и влажно и проблеми, както и с повечето такива скенери де... Не е само той така ...
Цитирай
#5

Отказа ли се от Редми 4х? От лични съобщения дето ми писа си помислих че вече си го взел...

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#6

Ами аз търся вече два апарата.
Останали са само златни REDMI 4X... бих го взел за брато, който не е толкова взискателен, но по-ниската резолюция и спорната камера засега ме спират. Ако го дават на 200лв в червените (така чух) - може да се замисля (с тар.план).
Но мисля че ще е по-добре да вземе моя (Nova 5", който повече от 250лв едва ли ще му взема, за продан) също е компактен и мисля, че е с по-добри данни (освен батерията), спрямо REDMI 4X.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
[-] 1 потребител изказва благодарност на hakama за това мнение:
  •
Цитирай
#7

Поледни Nokia 7 PLUS и HONOR 10
Не радбрах от оператор с план ли ще го взимаш?
Цитирай
#8

P20 или P Smart. И двата са с добри данни откъм размери и съотношение екран-тяло.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#9

(2018-07-24, 09:28:33)HERUS написа:  P20 или P Smart. И двата са с добри данни откъм размери и съотношение екран-тяло.
900лв е P20.
P Smart не е ли доста по-зле от P20 lite

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#10

Доста по зле, е но нали трябва като и ние сте с Huawei това да препоръчваме, иначе с план погледни Huawei P20 Lite, Samsung Galaxy A8, Nokia 6.1, SONY Xperia XA2, Nokia 7 Plus, Xiaomi Redmi 5 Plus, разбира се тук някои са по-стари, по-евтини, по-мощни, ти си прецени, но от тия бих взел Nokia 7 Plus, не че и другите не стават, просто най-предлага за цената си, както и Xiaomi-то, но то е с по-слаби характеристики. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

(2018-07-24, 10:57:11)hakama написа:  900лв е P20.
P Smart не е ли доста по-зле от P20 lite

P20 Lite имам предвид. Не, не е доста по-зле. Еднакви процесори имат, P20 Lite има и 1GB RAM повече, но няма да го усетиш това. Предната камера на 20-ката е по-добра, на P Smart - задната. От опит и сравнения между двата модела ти го казвам. Ползвам P Smart и съм доволен. Важно е да знаеш какво точно искаш, за да няма разминавания в очакванията. Препоръчвам ти тези два модела, защото отговарят на изискванията, които си посочил и защото са логичен преход от тази NOVA, която имаш.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#12

Погледни и Xiaomi Mi Note 3
Цитирай
#13

Здравей,струва си да погледнеш и тая МОТОРОЛАhttps://www.technopolis.bg/bg/Mobile-pho...D/p/572299.Ползвам я от 5 месеца и такава батерия не съм срещал в смартфон...

Redmi 11s 5G
Цитирай
#14

ъпдейт към 10/2021  Blush

Пак се оглеждам за 5,7 < 6"... вече 1к ли трябват (минимум)?

Визирам Pixel 4a или s10e /който почти не се намира нов, в гаранция/

Има ли смисъл да инвестирам в s10e (чат пат изпадат неползвани все още) Huh ... след като явно нищо вече няма да дойде от новите модели?

Не съм му чел кусурите, понеже моя А40 нещо почва да се бъгва и мисля за смяна, но понеже ми е лек и удобен още го пазя.
План С... е да сменя екрана /явява се петно при загряване/ на Р20 lite-a  и да си бръмча с него...

пп; с този китаец какво стана?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#15

Pixel е добра алтернатива.
Цитирай
#16

На Pixel 4a батерията му е слаба - 3140 mAh.същият е и s10e в това отношение.На Asus Zenfone 8 спецификацията е топ,но и цената съответно висока-над 1300 лв.
Цитирай
#17

(2021-11-05, 17:50:44)droid_sense написа:  На Pixel 4a батерията му е слаба - 3140 mAh.същият е и s10e в това отношение.На Asus Zenfone 8 спецификацията е топ,но и цената съответно висока-над 1300 лв.

Пикселът изкарва без проблем цял ден.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)