Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi A2/Lite + Mi Robot Builder, Mi Electric Tootbrush(24.07.2018)

(2018-09-09, 14:28:59)ss_23 написа:  Погледни в какъв форат е снимката. Аз съм патил така външно приложение и снимки в RAW и DNG.
Проблемът се проявява инцидентно. Май нещо от hdr-а е драмата. Снимаш и после... [Изображение: 62a1f8d18a48fa814cf0ddb1e8234a66.jpg]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Аксесоари

Може и hdr да е проблемен.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи

Така, аз си оправих телефончето. Стана както си трябва да е. В момента е по-мазно и от oneplus-а ми (който вече е в жената). Естествено, oneplus-ът се усеща по-бърз заради анимациите... а и си е реално много бърз.

Както и да е. Флашнах последния наличен официален фърмуер, от сайта на шаоми. Интересното е, че е августския. Явно нещо са омазали в септемврийския и са го свалили.

Чист флаш през фастбуут и сега телефонът е бърз, мазен и работи студен, без да смъква батерията.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Поради някаква причина, натоварването на ядрата на mi a2 и следователно точенето на батерията, е резултат от някакъв бъг със сензора за пръстовия отпечатък.

Деактивирах скенера и проблемът изчезна.
Сега чакаме...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a

Да. При мен пак се беше появил и понеже не ми се маха ФП, руутнах и с kernel audiutor си настроих фабричните честоти ръчно и всичко е 6. Преди това бях сложил pie gsi да го пробвам, но има някои липсващи неща.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Нов ъпдейт за mi a2. Не го инсталирайте! Нищо не са оправили

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Photo 

Нов ъпдейт за mi a2. Не го инсталирайте! Нищо не са оправили

Sent from my Mi A2 using Tapatalk[/quote]

Сега го бях пуснал 442 мб, спрях го. Имах надежда, също, защо нямам One-handed notificatiоn bar (слайдваш на пръстовия надолу и бара да пада от там).

Все пак го свалих и вече чистотите на процесорите падат и се менят, преди стояха на макс , сваляйте, това е фикса


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на veslav за това мнение:
  • ostava123

Здравейте,
Четох, четох... И вече си мисля, че поне мога да задам правилните въпроси.
Поръчах при Mi Zealer Global Version Xiaomi A2 4GB RAM 64GB ROM, Ships From Italy, Seller's Shipping Method - IT.
Платих.
Получих следното съобщение от продавача:
3. We declare "Handset" at 23USD if your order includes cellphone. Please tell us the name and value of declaration for the customs clearance if you have a better idea.
4. All phones have been unsealed the box to do "Quality Control" and flash the multi-language ROM!
7. Please leave us message if the order is gift. We will provide priority for your order.

Това не го бях видял при поръчката:
Гарантии продавца:
Отправка в течение 15 рабочих дней
Доставка в срок 7 дни.
Правилно ли разбирам, че:
  1. 15 дни няма да имам тракинг код - времето за доставка от Китай до Италия, а след това кода ще се появи?
  2. Няма да имам разправия с митници?
  3. Всъщност ще получа не А2, а 6Х?
  4. Ще бъде с MIUI 9, а не с Android One?
  5. Ще бъде с гаражен ROM?

Да поискам ли да не го разпечатват и флашват, а като дойде да си слагам xiaomi.eu?
Ще си важи ли китайската гаранция от 12 месеца, ако не разпечатват опаковката и правят "Quality Control"?

Трябва да получиш глобална версия А2 с андроин уан. Еу зарядно..
Няма тракинг от китай фо италия, а просто чакаш да има наличност в италия, за да ти го пратят. Митници няма. Онова, което са ти пратили е шаблон, който ползват за всички телефони
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Соки

Някой да има проблем с Proximity sensor (Сензора за близост, когато провеждаш разговор и го допреш до ухото, сензора отговаря дисплеят да угасне), проблемът е, че дисплеят светка по някое време, после пак гасне и така без да усетиш си включил свткавица, бара пада и си натиска квото му падне и т.н и т.н. Въпроса ми е да го връщам ли в гаранцията?

бтв: батерията държи повече след последният ъпдейт

(2018-09-27, 13:50:56)suffer написа:   а просто чакаш да има наличност в италия, за да ти го пратят. 

Благодаря!
Вероятно ще дойде бързо - миналата седмица от Италия не предлагаха нищо, само от Китай. Иконите за избор от Италия станаха активни тази седмица.

Здравейте,
Моля дайте съвет относно закупуване на А2 или А2 lite от български онлайн-магазин.
Гледах ги в Технополис.А2 по ми допадна като дизайн и тънкото тяло.Има ли телефони със сини гърбове  на които отпред дисплеят да не е с бели ивици, а както при А2 lite отпред всичките разцветки са черни?
Камерите на А2 май са по-добри, но дали ще е проблем  батерията на А2 като е 3000мАh?
Гледам, че и двата модела са обявени за ъпгрейт до android Pie.
Предполагам че има РОМ-ове  с MIUI ОС, но да попитам дали ще остане гаранцията ако се инсталират?
Благодаря предварително

Allgsm.eu взех 4/64 за 440лв
Батерията държи два дни, след последния ъпдейт .

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

shtepsel.бг
А2 лайт беше 300 днес, почти толкова е и от китай с доставката

Някой ще сподели ли как е батерията на лайта? Хвърлих му око...

(2018-10-04, 19:28:13)valentyno написа:  Някой ще сподели ли как е батерията на лайта? Хвърлих му око...
4000+икономичен процесор 6+ SoT.


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Здравейте,
Гледах в youtube 2 сравнявания на Mi A2 и Huawei P20 lite, но едното беше на испански, а другото беше просто презентация без коментар.
Някой знае  ли дали има заключение от подобно сравняване и кой от двата телефона се препоръчва?
В комплекта на А2 има ли силиконово гръбче?
Благодаря

Тези ще ги оставя тук за малко Smile
Mi A2, с всички ъпдейти и с изключен пръстов скенер. Подсветка на около 30%. 4g и wifi пуснати непрекъснато [Изображение: 63733122e76947c5bda08c144338bdbb.jpg][Изображение: cb644b7a3f64103e2ba4437fb4921188.jpg][Изображение: 62481b1b8110e1171cc782b958cfd14f.jpg]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • Jofferr

(2018-10-04, 19:29:44)tiesto_pld написа:  4000+икономичен процесор 6+ SoT.


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Нищо не разбрах, ще поясниш ли?

Капацитета на батерията (4000) и икономичния процесор (SD 660) означава ,че ще прави най-малко 6 часа екран и нагоре!



Sent from my Pixel XL using Tapatalk

При тези параметри СОТ-а започва от 8-10 часа и нагоре.
(уточнявам: взимате телефона на 90-100% и започвате да му хабите батерията, ясно е че ако кара 2-3-4 дни екранното време ще е значително по-малко)
При миуи 8 Редми ноте 4/4х имаше постижения от 12-16 часа.
Също и Ми макс 2 със същия процесор
6 правя без проблеми с 3500 батерия снапдрагон 660.

Истината е, че много зависи за какво и как се ползва

Зависи от много неща,Note 5 съм стигал до 6 часа и няколко минути при активно ползване.Естествено с цел съм правил и 11 часа,затова зависи колко активно се ползва.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Бъга с максималната скорост на процесорите си остава дори след последният ъпдейт, единственото спасение е да си изключите пръстовият отпечатък, тогава всичко се оправя и батерията държи доста повече. Надяваме се от шауми да пуснат фикс

(2018-10-04, 21:14:22)slavkov написа:  Тези ще ги оставя тук за малко Smile....
Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Колега мини и остави 6 часа онлайн сериал или гейминг през 4г на максимална (100%) яркост да видим ...че на мен това ми е гъдела ... 6 часа екран от които 4 часа четене на книжка на 30% яркост са постижими със всичко вече ...не се брои за геройство ... То и аз ударих 14 часа на 30-40% осветеност офлайн видео, ама онлайн видео нещо не мога да ги докарам някак ... а при 100% екрана вече ми се струват съвсем недостижими ...

Колеги, дайте мнение за този бъг с процесорите, при всички ли е така, сега дори с изключен пръстов, отново забиха на макс
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)