Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли решение за слабия звук през слушалки?
#1

Здравейте. Колкото и да се мъча нещо да настроя, с каквито и слушалки да пробвам звукът е слаб. Стария ми Note 4X вадеше много добър и силен звук, ама тук са се изложили. Има ли други с подобни оплаквания и има ли решение на въпросния проблем?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
Аксесоари
#2

Включваш ли:

settings - Additional settings - headphones & audio effects - Mi sound enhancer. И да тестваш различните профили + еквалайзера
Цитирай
#3

Пробвах, почти без ефект или поне незначителен такъв.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#4

a имаш ли подръка bluetooth слушалки?

По принцип в developer options имаше една настройка, която ограничава увечичаването на звука, но мисля че и тя беше за блутуут
Цитирай
#5

Видях го, но е само за влутуут слушалки, а и нямам подръка такива, за съжаление.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#6

Мисълта ми е да видим дали цялостно е зле аудиото или само през 3.5мм
Цитирай
#7

Ще се опитам да намеря нещо. Но както чета из нета, май не е само при мен проблема

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#8

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry73069678

Без ROOT, през TWRP:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry74014465
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry74248108
Цитирай
#9

Аз нямам проблем с звука!Но и не съм на глобълски Муи.
Цитирай
#10

Тъкмо пробвах - MiUi 9... 19 (с анти ролбак 4 ) - аудиофилска музика през youtube Vanced , със стари жични слушалки Моторола.
Вади предупреждение за силен звук на определен процент и след ОК продължава, но не стигнах докрай, че взе да ми отвява ушите. 

Еквилайзера ми е по дефолт, а Sound Enhancer-a вади отчетливо различен звук с  различните режими ( и то по- добър, плътен бас)
По спомен, мисля че в началото, след като се сдобих с телефона (9...13) и пуснах слушалки да чуя - нямаше такъв добър звук като сега. 
Сега просто си казвам - "няма какво повече да се желае", докато при Ноте 4 търсих разни варианти за подобряване - то долбита, Viper4Android и все нещо не ме задоволяваше. Така че 6 точки за звука от слушалките от мен. 
Глобална версия и ром.
Цитирай
#11

Звукът от говорителя е повече от силен и качествен. От слушалки… добър е звукът, определено е качествен, но ми липсват маалко повече сила за увеличение. Може в мен да е проблема. Може би трябва да руутна и редактирам файла(както някой колега беше приложил линкове)

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#12

Не знам има ли значение колко ома са слушалките и колко децибела им е Sound Pressure Level, не знам как се превежда това.
Цитирай
#13

Получих задоволителен ефект с приложение booster от магазина, но усилва и системните звуци та го махнах. Търсих подобно само за слушалките, но без успех. Слушалките ми са LG Quadbeat 2 и са доста добри(уж).

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#14

Омовете (импеданса) директно влияят на качеството на звука и индиректно на силата на звука , било то на слушалки или на тонколони.
Примерно - на изход 16 Ом сложим слушалки на 32 или 64 Ом - качесвото скача но звука е тих... слаб . Съвсем грубо казано изхода не може да "захрани" такива слушалки. И обратно на изход 16 Ом сложиш слушалки 8 или 4 Ом ,звука е силен но качеството е грозна картинка , и криви и на макс дерат. Обикновенно за смартфон са достатъчни слушалки на 16 Ом , или масимум на 32 ОМ. За съжаление производителите отдавна не си правят труда да пишат колко ома са им слушалките . Високоомовите слушалки са и по качествени и по малко дърпат батерията. Но и изхода трябва да съответства
И накрая - Слуха НЕ се възстановява !!! Поне съвременната медицина не го може все още. Не просто така излизат тези предупреждения , тъй че умната с децибелит :-)
[-] 2 потребители изказват благодарност на bullstar за това мнение:
  • NTM, Tedoff
Цитирай
#15

Благодаря за уточнението. Това за омовете беше полезно. Ама не се тревожи. Работата ми е такава, че всяка година си правя пълни изследвания, включително аудиограма и сега-засега съм добре, въпреки децибелите Smile

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#16

При вас как е звука когато ви се обаждат при мен е много силен звука като ми говорят а не мога да го намаля?
Цитирай
#17

Как така не може да го намалиш? По време на разговор натискаш Volume - бутона. По-дългия бутон отстрани в долната част.


Цитирай
#18

Случайно разбрах че силата на звука зависи и от региона който сте избрали на телефона. За Европа или Русия е едно. А виж избереш ли латинска америка , примерно бразилия ,става по силен. Не знам кво си мислят китайките - че латиносите са по глухи от европа ....
Това за слушалките - на говорител не виждам разлика. Не е много голяма разликата но определено е по силен звука .
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullstar за това мнение:
  • veso99
Цитирай
#19

Браво. Това с смяна на региона с Бразилия-да речем се получи. Слушалките "гръмнаха"-няма такъв силен и качествен звук. Вече си поръчах слушалки MI Capsule, но карай де. Ще пиша за тях в темата за аксесоари(стават ли, не ли)!
П.С. Днес си поиграх малко с регионите и установих, че само на "Русия" звукът от слушалки е слаб, всички други които изпробвах дават силен звук. Дори и регион "България",но ако сме на нашата родна Държава, системно ни лишават от "Теми" и "Откючване с лице"! Ако изберем регион "Индия" имаме и силен звук и липсващите опции. .. та въпрос на личен избор!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#20

Днес пристигнаха поръчаните слушалки на шиоми. Ефекта е същия. Слушалките като такива са чудесни, но избереш ли регион Русия и силата на звукът отслабва, на всички други региони е уникален звукът.
П.С. В темата за аксесоари ще драсна някой ред за слушалките, ако някой се интересува от тях.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#21

Ако държиш регион Русия заради темите, може да сложиш Индия - там има и теми и шрифтове които ги няма в Русия
[-] 1 потребител изказва благодарност на anonim4o за това мнение:
  • veso99
Цитирай
#22

или просто сменяш на русия, правиш каквото правиш с темите и си връщаш българия
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • veso99
Цитирай
#23

Така и правя, но благодаря Smile

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#24

(2018-08-09, 10:54:33)suffer написа:  или просто сменяш на русия, правиш каквото правиш с темите и си връщаш българия

А защо трябва да се връща България? Ако стоиш примерно с Индия, ще има ли проблеми при употребата?

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#25

Нали слушалките били тихи ако не е в ЕС региона?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)