Анкета: Доверявате ли се на съществyващите вече гласови асистенти и ще поверите ли управлението на смартфона, както и - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, вече тренирам успешно Гугъл асистент с гласовите си данни и искам повече. Отворен съм към всичко ново. Хубавите неща имат цена. Нямам какво да крия. 
17.54%
10
17.54%
Търся алтернативен асистент, open source, или само уеб приложения - "по- далеч от устройството ми".
0%
0
0%
Търся алтернативна (де- гуглирана) OS - нямам доверие и не желая корпоративен (мрежови) AI - само "on device", ако има. 
5.26%
3
5.26%
Рутнат телефон с къстъм ром - това е достатъчно, за да запазя контрол.
1.75%
1
1.75%
Първо ще ги тествам на второ устройство.
0%
0
0%
Нямам идея, нищо не можем да направим, ако искаме да сме в крак с времето. 
7.02%
4
7.02%
Приказките за AI са бла, бла - само маркетинг.
35.09%
20
35.09%
За сега само се забавлявам с гласовите асистенти, не ги приемам на сериозно.
33.33%
19
33.33%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Доверявате ли се на съществyващите вече гласови асистенти...?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Доверявате ли се на съществyващите вече гласови асистенти и ще поверите ли управлението на смартфона, както и контрола над важни задачи в личния Ви живот на настъпващите форми на корпоративен изкуствен интелект в декадата на AI First?"


[Изображение: AI-do-you-use.png]
 
По идея на колегата @NTM
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам достатъчно интелект, че да разчитам на изкуствен такъв. Да, убеден съм, че ще се развиват и още, но това, което аз искам и аз правя, няма как машина да го свърши. То в производствените процеси ръчната изработка/човешката намеса е незаменима, какво остана за неща, които ти искаш и искаш и по определен начин.

Гласовите асистенти и изкуственият интелект ще са просто едно удобство към средата, но нищо повече.
Цитирай
#3

На този етап - не.
И не толкова, защото нямам доверие, колкото нямам време да се занимавам с това сега Smile
На по-късен етап - да, с удоволствие Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#4

И аз на този етап-не.
Дори мога съвсем открито да си призная ,че към момента дори не ме интересуват тия екстри.
Цитирай
#5

Абсолютно безполезни без значение за кой гласов асистент става въпрос. За по-шумна среда абсурд да те "чуе" и "разбере" какво казваш.
Преди 2 седмици сравнявахме Siri с Google асистента ей така на майтап, но българско-английския език трудно го разбираха и двата асистента, пък дори да говорехме перфектно с английски акцент шумовете в околната среда влияят, а да не споменавам, че докато ни "слушат за вълшебната думичка" заминава батерия (въпреки, че не съм го оставял цял ден с пуснато Siri да очаква да му кажа "Hey Siri").
В Windows съм изключил Cortana, защото няма да ми се наложи да я ползвам дори да разбираше перфектен български.

Чудят се какви ли "екстри" да ни пробутат с поредната играчка. Една полезна би била ксеноновата светкавица (в комбинация с LED, за да може и при видео да се вижда нещо в тъмното, както и като фенерче). Знам, ч

Знам, че сега някой ще намери кусури, че кондензаторите били дебели - нищо не им пречи с 2 - 3 мм., ако са по-дебели ... хем ще събират по-голяма батерия, хем и място за кондензаторите.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

Какво е това гласов асистент?

И ся сериозно - безсмислено, неефективно, бавно, глупаво, неразбиращо друго освен английски, всъщност и английския куца и не става, абе някаква пародия на нещо полезно....

Реално няма как да се доверя на нещо което реално не върши нищо.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#7

За сега само се забавлявам с гласовите асистенти, не ги приемам на сериозно. Жалко, че няма и такъв отговор Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#8

Не бих се доверил на подобна глупост да ми управлява телефона,камоли да си говоря с него като пълен идиот.И без това сме като зомбита,ако тръгна и на това разчитам...Тествал съм го,колкото от интерес просто.И Google и Bixby съм тествал и двете са готини и имат потенциал,но лично за себе си не бих ползвал подобен "асистент".

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#9

Благодаря на екипа,че публикува анкетата, както и на участниците за споделените мнения.
В отговор на част от мненията бих споделил, че асистента на гугъл изглежда вече се намира в зряла фаза - интегриран е със всички останали
услуги на гиганта, няма проблем да разпознава и изолира шума от околната среда ( или поне се справя значително по- добре и ще се 
подобрява). 
Тествам гласовите услуги отвреме на време при различни нива на шум и констатирам значително подобрение. Единствено все още 
забелязвам известен лаг при обработката в облака, но не се съмнявам, че в най- скоро време и той ще изчезне. 

Друг аргумент, че асистента се счита за завършен от самата компания е може би демонстрацията на следващата стъпка Google Duplex - щом
считат, че може да се използва за поръчки, резервации и плащания от наше име.  
 
Досега жив човек не ми е споделил какво се случва, ако се отворим изцяло и започнем целенасочено да "тренираме" асистента - там в кутийката
на сървъра с номера на нашето ID. Предполагам, че услугата ще е неустоима, както обикновено. Следва закупуване и на специализираното 
устройство за дома, каквито хората си купуват вече и в Бг. Употреба в автомобила и т.н. 

И тук идват въпросите за доверието и поверителността, накъде отиваме, доколо и докога. Няма правителство и държавна агенция на планетата,
която да разполага с повече и по- детайлни данни за хора, освен може би фейсбук и китайската ком партия. 
Ако преди 10-тина години, по думите на Анди Рубин и Ник Гандотра, Гугъл пуска Андроид, за да ни предпази от едно Драконовско бъдеще,
контролирано от един човек, една компания, едно устройство и екосистема (Ейпъл) - сега кой ще ни спасява от самия Гугъл?

Цитат:He argued that if Google did not act, we faced a Draconian future, a future where one man, one company, one device, one carrier would be our only choice.
Google was terrified that Apple would end up ruling the mobile space. So, to help in the fight against the iPhone at a time when Google had no mobile foothold whatsoever, Android was launched as an open source project.

(Ето една статия от архивите на Ars Technica - колко е отворен и в какво се е превърнал.)

- Може би отново Linux (то друго не знам да има)
- Гугъл, като си постави юзди сам на себе си с Android P (P = Privacy) като ни предоставят  опции  на по- горно ниво да блокираме услуги, които се интересуват от контактите ни, камерата и микрофона. Да, но по- скоро сега искат да ни "спасяват" от Фейсбук и Амазон, 
предполагам. (Който не е видял какви патенти регистрира ФБ , може да види тук NY Times - какви хубави смарт услуги ни е подготвил Марки)
В щатите всяко второ търсене било през амазон.  
- самите ние, като превърнем Privacy Settings в част от хигиената.

Относно българския език - не съм убеден дали изобщо ще влезе в света на гласовите технологии. За съжаление отдавна имам чувството, че се
превръща в екзотичен и битов език.
Относно AI и маркетинга - то е ясно, че ще ни скъсат от маркетинг, преди всичко. 
Първоначалното натрупване на данни беше доста диво и нагло. Сега, като че ли ще направят малко реверанс, да поуспокоят хората, че се надигна доста негодувание.
[-] 3 потребители изказват благодарност на NTM за това мнение:
  • debug, milenvn, vargala81
Цитирай
#10

Аз също имах предложение за анкета относно AI и тази ми е интересна , с тази анкета се изпълни и моето предложение. Просто не можах да го формулирам като анкета, но тази е страхотна.

Лично аз не се доверявам на AI, гласови и темподобни - това Siri повече го приемам за забавление - на един приятел на iPhone така си я псуваме Siri, питаме я неудобни въпроси, някакви шантави работи - абе за смях, да видим какво ще отговаря. Ама абсурд това да ти е главен начин за интеракция с телефон.

Иначе за английски не знам, но турски разбира перфектно Siri, макар, че сме го пробвали само на закрито и без шумове. Но си разбира и отговаря де.

Но за друго, освен забавление - не.
Цитирай
#11

(2018-07-30, 09:48:38)alisali1234 написа:  Аз също имах предложение за анкета относно AI и тази ми е интересна , с тази анкета се изпълни и моето предложение. Просто не можах да го формулирам като анкета, но тази е страхотна.

Лично аз не се доверявам на AI, гласови и темподобни - това Siri повече го приемам за забавление - на един приятел на iPhone така си я псуваме Siri, питаме я неудобни въпроси, някакви шантави работи - абе за смях, да видим какво ще отговаря. Ама абсурд това да ти е главен начин за интеракция с телефон.

Иначе за английски не знам, но турски разбира перфектно Siri, макар, че сме го пробвали само на закрито и без шумове. Но си разбира и отговаря де.

Но за друго, освен забавление - не.

Страхотна е картинката  Smile , а иначе голям пропуск от моя страна да добавя опция - за забавление - станахте вече 2-ма, а и като се замисля то в днешно време нищо не може да се провре през вкуса на хората без този елемент.
Цитирай
#12

(2018-07-30, 22:49:59)NTM написа:  Страхотна е картинката  Smile , а иначе голям пропуск от моя страна да добавя опция - за забавление - станахте вече 2-ма, а и като се замисля то в днешно време нищо не може да се провре през вкуса на хората без този елемент.

Опцията е добавена.
[-] 1 потребител изказва благодарност на AndrоidBG за това мнение:
  • NTM
Цитирай
#13

И аз се забавлявам с гласовите асистенти. Искам само да отворя скоба относно навлизането на изкуствения интелект във всичко в телефоните - не ми харесва твърде телефонът да решава вместо мен кои приложения са ми приоритетни, да ми разкрасява снимките и да изглеждам на тях все едно съм с два пръста фон дьо тен... и прочее.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#14

Аз имам Google home в хола и постоянно включено разпознаване на глас в пиксела. И няколко умни контакта.
Ползвам го да ми пуска филмите от нетфликс на кромкаста вечер без да се налага да цъкам. Ползвам го и за аларми и таймери. А контактите съм ги включил на радиаторите и включвам и изключвам отоплението с глас.
Питам го сутрин за времето за да знам какво да облеча.
Понякога пускам и музика от спотифай ако ми се слуша нещо.
Удобно е.
Дали ме записва как седя из къщи ? Ами може би. Ама заради удобството си струва според мен.
Смятам да сложа още едно хоум мини и в другите стаи.
Акцента ми верно е проблем понякога ама и то и аз се учим и сега с времето постигам доста голям процент успех.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#15

Защо няма опция в анкетата "Не, не се интересувам." или "Не, не използвам." ? Щях да съм от хората, които я маркират...

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#16

Не се доверявам на гласовите асистенти. Повечето, да не кажа всички, за функционирането си използват връзка към интернет и предават данни, най-често към сървъри на фирми, следени от АНС на САЩ. Няма неприкосновеност при употребата на тези и други софтуерни продукти.

Изпратено от моят Power_5 с помощта на Tapatalk

Android потребител от април 2013 Smile
Цитирай
#17

Не ползвам подобна опция, нямам просто нужда от нея.

 
Цитирай
#18

Не ползвам... няколко пъти съм пробвам от любипитство, но нищо повече.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#19

Засега не.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#20

Сам съм си асистент, но в анкетата няма отрицателен отговор.
Цитирай
#21

Не използвам,и нямам намерение да използвам.
Цитирай
#22

Много рядко съм ползвал. Предимно за адреси, понеже ме домързява да въвеждам ръчно адреса и го диктувам на телефона.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#23

Според моите проучвания от поне 3 години, Алекса е най-добрия, и най-ползваня асистент не само в щатите! Явно Безос не спи. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

Не съм отговорил на нито един въпрос.
Ползвам Алекса. В бг и ЕУ не е много полезна, но свикнах с нея. Пуска лампата и кафе машината (контакт), фрее музиката е добре, казва времето и някакви новини за ЕУ.

Гугъл асистента го деактивирах - не ми харесва да ми седи включен и да слуша на слипнат телефон.
Неста- пуска ли музика??? салбичък ми се вижда
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)