Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте.
Имам следния проблем с WIFI  на моя LG V30
При Андроид 7,1 с който дойде, телефона се връзва и работи перфектно. Тегли с бърза скорост, отваря страници моментално. Клиповете вървят гладко в You tube.
След ъпдейт до 8,0 започнаха проблемите. Включвам wifi и работи добре 2-3 минути. После започват да секат клиповете (или в даден момент започва да зарежда) Или зарежда клипове и изображения, но с 10 секундно закъснение(забавяне). Когато изключа и включа wifi-то от телефона, започва да работи пак перфектно за 2-3 минути. И после пак започва с мизериите.
Върна ли се на 7,1 няма проблем. Ъпдейтна ли пак на 8.0 не ще да работи. Правих ресет след ъпдейта, ресет на мрежовите настройки, но ефект никакъв.
Пробвах на други места с wifi, телефона там си работи добре.
Имам и LG G3 с него се свързва и работи. На жена ми Blackberry-то също работи.
Рутера ми е старичък Medion MD 40900   802.11g и 802,11b стандарт. Дали в андроид 8 има някакви изисквания, които рутера ми не поддържа?
И защо на 7,1 работи, а с 8,0 не ще един и същ рутер?

LG V30
Цитирай
Аксесоари
#2

Как си ъпдейтвал - с бридж, LG UP? За начало направи максимално чист флаш с LG UP:

инстал на KDZ, като приключи преди да се е реснал телефона връщаш фабрични през рикавърито с клавишната комбинацията, после буутва връщаш пак фабрични през андроида и след това вече си го настройваш. Прилича на софтуерна грижа.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

(2018-07-26, 19:19:35)stenlius написа:  Как си ъпдейтвал - с бридж, LG UP? За начало направи максимално чист флаш с LG UP:

инстал на KDZ, като приключи преди да се е реснал телефона връщаш фабрични през рикавърито с клавишната комбинацията, после буутва връщаш пак фабрични през андроида и след това вече си го настройваш. Прилича на софтуерна грижа.

И през ОТА, И с LG UP пробвах. Ако съм разбрал правилно, инсталирам с  LG UP, и когато приключи инсталацията и телефона изключи, веднага хард ресет от рекавърито?

LG V30
Цитирай
#4

Да, преди да е буутнал системата за 1ви път влизаш в рикавърито и ресет. Това го пишеше някъде в XDA като най-чистия вариант за ресет, след като вече не може да се прави Refurbish.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#5

(2018-07-26, 20:02:53)stenlius написа:  Да, преди да е буутнал системата за 1ви път влизаш в рикавърито и ресет. Това го пишеше някъде в XDA като най-чистия вариант за ресет, след като вече не може да се прави Refurbish.

Аз когато ъпгрейдвам или даунгрейдвам с LG UP винаги го правя с Refurbish

LG V30
Цитирай
#6

Е значи няма смисъл от рикавърито. Не съм префлашвал V30 и бидейки по-нов мислех, че е като G6, където няма Refurbish, забранено е.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)