Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Безконтактно плащане С Note 8
#1

Добра вечер,
Защо не казвате, че вече можем да плащаме с телефоните на пост терминали. Приложението работи супер.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
Аксесоари
#2

С кое приложение и как ?

Samsung S23 Ultra 
Цитирай
#3

Приложението се казва "phyre" и го има в магазина на Гугъл. Всичко е описано в него. Работи елементарно и точно...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#4

Аз ползвам Leupay wallet плащам с него , но имат проблем с ПОС терминали на УниКредит Булбанк и ЦКБ ,но тарикатите не само обявили никъде и реално ти взимат пари и уж плащането минава ,но на пос-а на търговеца дава отказана транзакция и парите стоят блокирани по 40дни докато уж ти ги върнат.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#5

Приложението "phyre" е българско. Случайно попаднах вчера на него, а го има от миналата година. Всичко е изключително удобно и лесно направено. За около 5 минути направих регистрация и прехвърлих средства в сметката. Направих две плащания вечерта на различни терминали и всичко беше повече от добре.
Има какво да се желае още  но мисля  че скоро ще го доразвият..  
Но дори в този си вид е много удобно и работи стабилно. А според коментарите и в цял свят...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#6

Днес и аз ползвах phyre , работи страхотно, плащането става мигновено на ПОС терминал. Заредих от картата и парите бяха там след 5 секунди. Ще остана с него засега , вместо Leupay

[Изображение: a43363ade14067f7df5a535f2e3f3233.jpg]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#7

А как може да си върнеш пари от приложението във сметката? Дали с това приложение всичко е гарантирано, че няма да ти дръпнат някой ден пари от картата?
Цитирай
#8

(2018-07-26, 23:02:03)ivanov_km написа:  А как може да си върнеш пари от приложението във сметката? Дали с това приложение всичко е гарантирано, че няма да ти дръпнат някой ден пари от картата?

     Ще дръпнат със сигурност  Big Grin  Безплатна е първата година, после по 1 евро на месец Wink

Samsung Galaxy Note 4.1.2 ( N7000) & Samsung Galaxy Note 3 (9005)  Samsung Note 8 (N950F)
[-] 1 потребител изказва благодарност на Argo за това мнение:
  • preparatos
Цитирай
#9

Такива скрити подмолни програми, нямам намерение да ползвам.

Само в кеш. Cool
Цитирай
#10

Всъщност приложението предлага повече сигурност от познатите до сега!
С него не се плаща директно от сметката Ви, а от сметката, която сте открили с регистрацията си в приложението. А колко средства ще има в нея зависи от вас. Нещо подобно на PayPal... При положение,  че прехвърлянето на средства става за секунди имате възможност да го правите буквално преди всяко разплащане . Мисля, че добре с го измислили...
А че е възможно да се случи нещо не желано е повече от ясно... Цели банки фалират... ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#11

(2018-07-27, 08:37:15)nedelchev nikolai написа:  Всъщност приложението предлага повече сигурност от познатите до сега!
С него не се плаща директно от сметката Ви, а от сметката, която сте открили с регистрацията си в приложението. А колко средства ще има в нея зависи от вас. Нещо подобно на PayPal... При положение,  че прехвърлянето на средства става за секунди имате възможност да го правите буквално преди всяко разплащане . Мисля, че добре с го измислили...
А че е възможно да се случи нещо не желано е повече от ясно... Цели банки фалират... ?

А колко взима за транзакцията по прехврлянето на парите ?

Samsung S23 Ultra 
Цитирай
#12

(2018-07-27, 08:37:15)nedelchev nikolai написа:  Всъщност приложението предлага повече сигурност от познатите до сега!
С него не се плаща директно от сметката Ви, а от сметката, която сте открили с регистрацията си в приложението. А колко средства ще има в нея зависи от вас. Нещо подобно на PayPal... При положение,  че прехвърлянето на средства става за секунди имате възможност да го правите буквално преди всяко разплащане . Мисля, че добре с го измислили...
А че е възможно да се случи нещо не желано е повече от ясно... Цели банки фалират... ?
Съмненията ми идват от там, че приложението на практика получава цялата информация за картата и каква е гаранцията, че някой няма да откраде тези данни и няма да си зареди  неготово приложение конкретна сума? 
................................
С помощта на администратор може ли тези постове да бъдат преместени в тема Безконтактно плащане С Note 8, която сега ще създам?
Цитирай
#13

Нека всичко свързано с този начин на разплащане да обаждаме  в тази тема.
Цитирай
#14

За съжаление в БГ Samsung pay и Google pay не работят... Дори Google pay не може да се свали от маркета.
Преди няколко месеца използвах едно пътуване до Ирландия и там си ги свалих но пък не искат да приемат карти издадени от БГ банки
Иначе е супер лесно и удобно.
Мисля, че има и други апп-ове но не знам колко са надеждни и поради тази причина аз лично не съм пробвал.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

На ПИБ My Fibank работи перфектно но трябва да имаш карта от тях.
Цитирай
#16

(2018-07-27, 13:08:40)dimitrovnz написа:  На ПИБ My Fibank работи перфектно но трябва да имаш карта от тях.
Да, бях чел някъде...
Но това доста ни ограничава.
Иначе, миналата година точно тази "екстра" на телефона ме зариби супер много да си остана с Note линията
Имам приятели в други страни които ползват този начин на разплащане ежедневно тя чакам този момент и тук

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

За fibank доколкото знам трябва да имаш и активно банкирана освен виртуалната карта за да плаща безконтактно. Колегите които ползват за безконтактно плащане приложението phyre, нека споделят има ли ограничение в сумата за плащане. Пост терминалите които съм използвал за плащане безконтактно с карта за суми над 25 лв. искаха да вкарвам от клавиатурата на устройството пина на картата. Ако това се изисква и при използване на телефона чрез приложението phyre, то цирка се обезсмисля.
Цитирай
#18

Phyre за суми до 25 не иска пин. Над тази сума, не знам от какво зависи, понякога ми иска.
Цитирай
#19

Приложението Phyre не ти иска пин при плащане на суми до 25 лв. или пост терминала чрез който се извършва плащането? Защото при мен приложението Phyre за да плата натискам зеленият бутон pay, след което ми излиза клавиатура на телефона, на която въвеждам индивидуален пин, който се иска да се въведе по време на регистрацията в Phyre. След като въведа пина излиза съобщение да приближа телефона до устройството за да се извърши плащането.
Цитирай
#20

Колегата питаше за ПОС терминала. За самото приложение, пъсал съм си със съпорта, се очаква да може да се отключва с отпечатък, а не само с ПИН
Цитирай
#21

Аз вчера, платих 135лв мисля бяха през phyre на ПОС терминал и единствения пин който въведох беше в самото приложение, което е за всяко плащане.
Цитирай
#22

(2018-07-27, 12:16:13)ivanov_km написа:  ................................
С помощта на администратор може ли тези постове да бъдат преместени в тема Безконтактно плащане С Note 8, която сега ще създам?

Готово. Мненията са подредени според времето, за това твоето отиде по средата Wink
Storstark
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladdark за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#23

Хубаво ще е ако пуснат Samsung pay и в Бг, но за жалост това няма да стане скоро.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#24

Много са изостанали и търговските обекти. Преди време ползвах програми за съхранение на карти за отстъпки и пазаруване, които бяха с баркод. Масово на касите изискваха самата пластика, въпреки че при сканиране всички данни си излизаха коректно. С такова назадничево мислене, няма как големите да се напънат за подобни плащания у нас. Аз съм против да плащам на разни фирмички месечна такса. Доста хитро са го измислили между другото, да разполагат с вашите пари Smile Поне до колкото разбрах от това, което прочетох ...
Май ПИБ са се ориентирали най добре за сега...
Не зная принципа на LeuPay, но май те нямат месечни такси.
Цитирай
#25

Че сме изостанали е вярно на сто процента...
Една Русия за която се говори какво ли не, е светлини години пред нас в това отношение...
Всичко, абсолютно всичко можеш да си платиш с картата или телефона...
От таксито, та до всяка поръчка до адреса ти...
Да не говорим  че безплатният нет го има във всички обществени превози и сгради!
Колкото до приложението ... Е разбираемо е да печелят от някъде... Иначе защо да го поддържат ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)